Popüler Konu 2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 93 50,0%
  • erkek

OY: 86 46,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,6%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 2,2%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    186
Kızlar bu gün ben de yıkama, ütüleme işlerini yapayım dedim. Kurutma makinesinin bebek ayarı yoktu, ben de narin modunda kuruttum. Toz ip vs bir sürü şey çıktı kuruttuğum için çok memnunum ama özellikle bir tarafı pike gibi olan battaniye, alt açma gibi ürünlerde bariz çekme oldu. Bilginize, ben yaptım siz yapmayın 😂 Ütüyle geri açıldı bu arada, çıkan tozları görünce yine olsa yine atardım

Kızlar bu gün ben de yıkama, ütüleme işlerini yapayım dedim. Kurutma makinesinin bebek ayarı yoktu, ben de narin modunda kuruttum. Toz ip vs bir sürü şey çıktı kuruttuğum için çok memnunum ama özellikle bir tarafı pike gibi olan battaniye, alt açma gibi ürünlerde bariz çekme oldu. Bilginize, ben yaptım siz yapmayın 😂 Ütüyle geri açıldı bu arada, çıkan tozları görünce yine olsa yine atardım
Tamamen kuruyana kadar tuttun muu ben cesaret edemedim yaa attıklarımı nemli çıkardım yine astım 😂😂 kaç dakika sürdü, yıkarken çok sıktırmadığım için de kupkuru olmadılar ben de daha fazla uzatmadım çıkardım 🙈

Tamamen kuruyana kadar tuttun muu ben cesaret edemedim yaa attıklarımı nemli çıkardım yine astım 😂😂 kaç dakika sürdü, yıkarken çok sıktırmadığım için de kupkuru olmadılar ben de daha fazla uzatmadım çıkardım 🙈
Kıyafetler kurumuştu, battaniye gibi ürünler çok hafif nemliydi ütüyle iki fısta kurudu. Bizim evde kedi var, evde tele asarsam gelir bir şekilde sürünür tüy yapar diye açıkçası hiç asmak istememiştim. Yaklaşık 50 dk falandı program, çamaşır makinesi de 600 de sıkmıştı

Ben de hemen hemen herşeyi yıkadım ütüledim sadece yerleştirmesi kaldımama benım ili günümü aldılar desem yeridir. Benım kızımdan kalma hepey bişeyler varmış. Bende uctane alt üst takım 2 tane yenıdoğan tulum 3 tane 3 aylık tulum 2 tanede 3-6 ay tulum aldım. Tulumu kzıımda son zaman keşfetmiştim oyuzden tulum daha falzla aldım daha kip tutuyor gibi geldi bana bebekleri. Zıbınlarımı ben baya önceden almıştım genelını zarf zıbın ama uzun almışım onların altına ınce giydirip belkı üstlük olarak kullanırım. Vaıkıkıden almıştım kalıpları çok küçük geldi. E bebeğin zıbınlarının 3 ay zınını daha esnek . Belki de ilk bir ayda çıkar içlerinden bilmiyorum. Yaza göz büyüklere alışımca dierşeri çok küçük geliyorda olabilir yaşayip göreveğiz. Ama hazırlığa başlamayanlar varsa bence ettelemesın insanın karnı büyüdükçe gerçekten çok yprucu oluyor. Malüm havaşarda ısınıyorr

Acaba hangi makine

Kıyafetler kurumuştu, battaniye gibi ürünler çok hafif nemliydi ütüyle iki fısta kurudu. Bizim evde kedi var, evde tele asarsam gelir bir şekilde sürünür tüy yapar diye açıkçası hiç asmak istememiştim. Yaklaşık 50 dk falandı program, çamaşır makinesi de 600 de sıkmıştı
Teşekkür ederim canım 😍

7 uzun kollu body (3ü beyaz)
5 kısa kollu zıbın (1i beyaz)
7 alt üst takım (ayaklı)
2 ayaklı tek alt
2 tane uyku tulumu
1 hastane çıkış seti

Bunlardan 4 uzun kollu body ve 1 uyku tulumunu ben aldım gerisi hediye geldi bazıları aşşırıı küçük bazıları 3 aya kadar gider gibi duruyor. Kik’te çok güzel şeyler var ağzımın suyu akarak bakıyorum ama alamıyorum bence bendekiler fazla gelecek 😭
ben de saydim evdekileri yetecegine kanaat getirdim sizinkileri de okuyunca🥹 evet kik’te cok guzel seyler var ve baya uygun gecen alt ust takim aldim 3 euroya🤣🤣 ayy saglikla giysin bebisler🥹

Amann bi ben kaldım herhalde almayan🤣🤣🤣
Bizim önceki evimiz küçüktü, ayak altında devamlı çamaşırlık açık duruyordu. Bir de kedimizden dolayı çamaşırlar ne kadar yıkansa da tüy üzerinde kalıyordu, mecbur kaldık almaya. Ama imkanınız varsa tavsiye ederim, büyük rahatlık oluyor 😊

• Beğen
Reactions: Jou
Hanımlar 30 hafta 3 günlük gebeyim dün doktora gittim her şey iyi dedi kilosu 1500 dedi ama plesanta ön duvar dedi devlete gidiyorum kimse detaylı bilgi vermiyor internette sezaryen doğum mecburi yazıyor çok sıkıntılı yazıyor kanama vs oluyormuş benim bu zamana kadar hic kanamam olmadı doktorlar bir bilgi vermiyor şu yasak bunu yapma vs de demiyor başına gelen var mı erken doğum falan olur mu

Hanımlar 30 hafta 3 günlük gebeyim dün doktora gittim her şey iyi dedi kilosu 1500 dedi ama plesanta ön duvar dedi devlete gidiyorum kimse detaylı bilgi vermiyor internette sezaryen doğum mecburi yazıyor çok sıkıntılı yazıyor kanama vs oluyormuş benim bu zamana kadar hic kanamam olmadı doktorlar bir bilgi vermiyor şu yasak bunu yapma vs de demiyor başına gelen var mı erken doğum falan olur mu
Merhabaa 🩷 plesanta önde yada arkada olabilir konumu. Önde olduğunda sadece hareketlerini daha az hissedersiniz. Sizin dediğiniz plesanta previa durumu ki bu şekilde plesanta doğum yolunu kapatıyor buda hem normal doğuma engel oluyor hemde kanamalı bir gebelik geçirmeye needen oluyor. Korkmayın 🤗 zaten bu denli büyük bir sorunu devlette olsa özelde olsa sizinle paylaşırlardı. Yinede bir dahaki kontrolde doktorunuza sorarsanız içiniz rahatlar 🩷 Sağlıcakla alın kucağınıza inşallah

Benim de ön duvardaymış canım. İlk öğrendiğimde önemsemedim sonra kafama çok takıldı. Aynen mesirmacunu mesirmacunu nun dediği gibi bu plesanta anteriormuş. Hareketlerini asla ortada hissetmiyorum bi yastık var gibi. Ama plesanta previa ayrı sıkıntılı bir şeymiş. Son kontrolüm salı günüydü. Tekrar sordum burda önde yukarda sıkıntı yok değil mi dedim, kesinlikle hayır dedi. Ama normalde arkada oluyor değil mi dedim. Arkada da önde de olabilir fark etmez dedi. Endişelenme 💐

Anladım benim 23.haftada detaylıda plesanta previe yazıyordu raporda dün 30 haftalık gittiğimde plesanta ön duvar dedi asistanına yani düzelmiş demekki değil mi ama benim bebeğim çok aşağıda hep karnım aşagıya düşüyor bundan kaynaklı değil herhalde

X