Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    19
Ya benim başından beri azalmadı ondan hala normal seviyede. Birde bize yasak koymadı ondan ben hiç takılmadım normal devam ettim. Ay o kötü ya içinde fırtınalar kopuyor yanardağ patlıyor ama of yorgana sarıl uyu yapmak zorundasın. Sen doktora sor öyle ilerle
Ozamanlar 2 hafta demiştı yasak için ırmağım neredeyse şuan 4 hafta olacak
Aynen h. Sonu sorcam bakalm
Cumartesi benim de 12.haftaya girecek bakalm 2 li test için ne diyecek

Aslında kilom yok zayıfım bilenler bu süreçte kilo alır mıyım diye gözüme bakıyor 😅 ama çok dengesiz besleniyorum hani bi karbonhidrat protein yağ dengesi varya, ben Allaha emanet bazen bir öğünü sadece leblebiyle atlıyorum üşendiğimden. Diyetisyen gaza getirirmiki dedim 😅
Hımm o zaman olabilir şimdilerde neyse de ilerde beslenmen gerek öyle öğün atlamaman lazım Allah korusun tansiyonun düşer birşey olur yada kendin kendine kural koyacaksın

Belki unutmuş olabilir ikili tarama testini bn hatirlaticam tekrar kendilerine hiç bilgim yoktu burda bloglarda bazi arkdaşlar yazınca araştirdim 11-12 de yaptiranlar olunca bn geç kalmiyayim dedim iyi ki de sormuşum valla atlancakti yoksa
tabi ki geç kalmayın ama sırada 3 ve 4 lü de var aslında belki onu mu yapmak istedi. siz bi sorun isterseniz tekrar.

Ozamanlar 2 hafta demiştı yasak için ırmağım neredeyse şuan 4 hafta olacak
Aynen h. Sonu sorcam bakalm
Cumartesi benim de 12.haftaya girecek bakalm 2 li test için ne diyecek
Hayırlı hayırlı güzel güzel şeyler diyecek. Ya şaka maka anneyiz ama kadınızda. Birde cinsel hayat aktifse bu duygular istekler normal yani. Bence de sor bu süreçte eğer zararı yoksa cinsel hayat bitmemeli bence. Yani kanka gibi olmak istemiyorummmmm😂😂😂

Hımm o zaman olabilir şimdilerde neyse de ilerde beslenmen gerek öyle öğün atlamaman lazım Allah korusun tansiyonun düşer birşey olur yada kendin kendine kural koyacaksın
Aynen canım artık bu haftalar itibariyle yediklerimiz direk bebeği etkiliyor. İlk üç ay kandan gidiyordu. İnternette belki beslenme listeleri vardır araştırırım artık

Son 2 ay alınıyor baya cocuk da büyüyünce iyice. O yüzden 10kg altı baya zor 😊. Ben emzirirken cok kilo veriyordum benim kızlar beni resmen sömürüyorlardı gebelik öncesi kilomdan da asagı düşüyordum yememe ragmen. Bilmiyorum bu kez nası olur. Saglık olsun dengeli beslenelim de veririz gider kiloları napalım😊
Ben minyonum baya, birde ilk gebeliğim benim tipe 10-12 kilo nasıl olacak bilmiyorum. Sonlara doğru Yuvarlanırım artık.Boy 1.56 kilo 58 yani şuanda de bir kilo ödem gelmiştir belki şimdiye kadar.Ama zaten benim boya 50-55 olmam lazımdı.şimdi de çok kilolu durmuyorum ama top gibi olmak istemedim herhalde ondan.

Kızlar selam benim 12. Haftam olucak ama halen uyku hali enerjisizlik devam ediyor, bunada şükür diyorum tabi bulantısız vs iyi geçiyor yinede ama günlük işlerimi yapamıyorum. Siz multivitamin bir şey kullanıyor musunuz ? Ben ımom kullanıyordum şimdi pregnacare geçtim bu hafta belki değişiklik olur diye halen aynı hatta dahada enerjisizim tekrar ımoma dönmeye karar verdim.. Önerisi olan var mı ?

Hayırlı hayırlı güzel güzel şeyler diyecek. Ya şaka maka anneyiz ama kadınızda. Birde cinsel hayat aktifse bu duygular istekler normal yani. Bence de sor bu süreçte eğer zararı yoksa cinsel hayat bitmemeli bence. Yani kanka gibi olmak istemiyorummmmm😂😂😂
Amin bebeğim inşallah
Bence de bitmemeli yaa ama tabii doktor kontrolünde devam etmek lazm sonucta anneyiz de🤰👩‍🍼

Kızlar selam benim 12. Haftam olucak ama halen uyku hali enerjisizlik devam ediyor, bunada şükür diyorum tabi bulantısız vs iyi geçiyor yinede ama günlük işlerimi yapamıyorum. Siz multivitamin bir şey kullanıyor musunuz ? Ben ımom kullanıyordum şimdi pregnacare geçtim bu hafta belki değişiklik olur diye halen aynı hatta dahada enerjisizim tekrar ımoma dönmeye karar verdim.. Önerisi olan var mı ?
Vanım senin miydi 3 üz. Karıştırıyor olabilirim kusura bakma. Bana 12. Haftadan sonra magnezyum demir vereceğinin ekstra demişti. Şuan folik ve imom omega kullanıyorum . Halsizlik normal ama sürekli uyku hali de normal

Vanım senin miydi 3 üz. Karıştırıyor olabilirim kusura bakma. Bana 12. Haftadan sonra magnezyum demir vereceğinin ekstra demişti. Şuan folik ve imom omega kullanıyorum . Halsizlik normal ama sürekli uyku hali de normal
Yokk üçüz sanki başka arkadaştı ama kimdi yaa
Bnde merak ettim onu

Hanımlar radyasyon olayı İçin önlem aldınız mı ? İş gereği sürekli bilgisayar basındayım ve tabiki telefon da kullanıyoruz ister istemez.Çok karın üstüne tutmasak da telefon Önermiyorlar ne yapsak ne sarsak oraya da korusak acaba ya :KK43:

Arkadaşlar merhaba ben 10+1 günlük hamileyim
Karaciğer enzimleri Alt 66 ast 47 çıktı bugün dahiliye doktoruna gitmistim tiroit için bu değerleri görünce kadın doğuma git dedi doktor baktı bebekte sıkıntı olmadığını benim karacigerlerimde sorun olabileceğini söyledi nette o kadar şey yazıyor ki korktum yarın tekrardan dahiliyeye gidecem benim gibi olan var mı nasıl oldu neler yaşadınız bebeğe bişey oldu mu bitane kürtaj yaşadım ve tekrardan aynı seyleri yaşamaktan çok korkuyorum

Hanımlar radyasyon olayı İçin önlem aldınız mı ? İş gereği sürekli bilgisayar basındayım ve tabiki telefon da kullanıyoruz ister istemez.Çok karın üstüne tutmasak da telefon Önermiyorlar ne yapsak ne sarsak oraya da korusak acaba ya :KK43:
Oyyy çok detay düşünmedim hiç . Yoksa kafayı yerim yaaa😃

Yani içinde katkı ve koruyucu maddeleri olduğu için önermiyorlar canım. Ama ev yapımı etsiz olsa bence birşey olmaz diye düşünüyorum. Hazır yesek bile kaç kere yiyebiliriz ki hergün tüketmedikçe birşey olmaz heralde. Yoksa paketli gıdalar, içinde koruyucu olan gıdalar, market tavuğu, 3 numara yumurta, asitli içecekler, çay kahve hiçbiri önerilmiyor. Buraya girsek ölürüz bence 😅
Asitli içecekler derken mesela sodadamı yasak 😬

Sıfırdan başlıyorsun yani 😅Aynen canım aslında gebe diyetisyeniyle çalışmak istiyorum. Kilo almak yada vermek için değilde daha dengeli düzenli beslenmek için ve bebeğe yarayacak şeyler tüketebilmek için. Ama çevremdeki herkes gereksiz görüyor internette herşey yazıyor diye.
Bende mi gebe diyetisyenine gitsem mi ki

X