2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Bebek kamerasi telsiz kullanan varmı şuan araştırıyorum kararsiz kaldım memnun olan kulanan varsa markası yazabilirmisin
Kamera almayı düşündüm ama başka bir yöntem buldum aslında evde fazladan bi telim vardı ordan bi program indirdim bebek kamerası diye kendimden de indirdim o şekilde beden tripoda sabitleyip izliyorum

Kullanmadığınız bir telefon varsa uygulama ile izleme yapabiliriz. Aslında ben de alacaktım bu aralar çocuğu bırakamıyorum git gel yapıp duruyorum yemek yerken bile rahat edemiyorum sürekli bakıyorum wewell kamerası hoşuma gitmişti ama sonra bu çözümü buldum 😂

IMG_1245.jpeg
Bugün Hıdırellez 🙏 tüm dualarımız dileklerimiz kabul olsun insallah 🫂🙏

Kızlar iyi pazarlar ya bir şey danışmak istiyorum sizlere.dogumdan önce de aşıların bu kadar çok olmasından endişe duyuyordum çünkü o kadar çok sayfa var ki bu aşıların ağır metal birikmesi yaptığı ve bazı bebeklerde bu ağır metallerim beyne hasar verdiğini yazıyor.Sürekli önüme düşüyor okudukça içinde kayboldum.Kafam çok karıştı.zaten bunlardan korkuyordum neredeyse 50-60 arası aşı oluyor bebekler suana kadar özel aşıları da dahil tüm aşılarını yaptırdım ama çok korkuyorum okuduklarımdan dolayı.Benimle aynı endişeleri paylaşan var mı ya da yaptırmayan var mı bu kadar aşıyı.Bizim zamanımızda bu kadar da aşı yoktu.Tartısma olarak lütfen algılamayın ama aşı yaptırmayan ya da bir kısmını yaptırmayı düşünen var mı ? Hepsini yaptıracakmıyız bu aşıların 😣
Okuduklarınıza bakarak o kadar haklısınız Ki Artık herkes her şeyden şüphe duyuyo ama aşısız çocukların hasta hallerini görseniz aşıların koruyucu olduğuna gerçekten inanırsınız ben de sağlık personeliyim ve acillerde gördüğüm unuttuğumu sandığım vakalar doğumla birlikte bilinçaltımdan hortladı evet aşıların da riski var kendim de korka korka yaptırıyorum ya bir şey olursa diye ama yaptırmazsam sonraki sonuçlar çok daha kötü olacak biliyorum ki sonsuz göçmen alan bi ülkeyken özellikle bu tehlikeyi göz ardı etmemeliyiz ama aşı konusu çok ince bi çizgi yaptırın kesinlikle diyemem ama benim yaptırma düşüncem böyle
Bebek kamerasi telsiz kullanan varmı şuan araştırıyorum kararsiz kaldım memnun olan kulanan varsa markası yazabilirmisin
Ben internetsiz bi kamera istediğim için bunu tercih ettim e bebekten şubat ayında ekstra bi indirimler 1700 e almıştım gece görüşünden sesinden memnunum sadece görüntü veren kameranın hep şarjda olması gerekiyo prizinizin yerini düşünerek tercih edebilirsiniz

Eklentiler

• IMG_6457.png
    IMG_6457.png
    195,1 KB · Görüntüleme: 24
Okuduklarınıza bakarak o kadar haklısınız Ki Artık herkes her şeyden şüphe duyuyo ama aşısız çocukların hasta hallerini görseniz aşıların koruyucu olduğuna gerçekten inanırsınız ben de sağlık personeliyim ve acillerde gördüğüm unuttuğumu sandığım vakalar doğumla birlikte bilinçaltımdan hortladı evet aşıların da riski var kendim de korka korka yaptırıyorum ya bir şey olursa diye ama yaptırmazsam sonraki sonuçlar çok daha kötü olacak biliyorum ki sonsuz göçmen alan bi ülkeyken özellikle bu tehlikeyi göz ardı etmemeliyiz ama aşı konusu çok ince bi çizgi yaptırın kesinlikle diyemem ama benim yaptırma düşüncem böyle

Ben internetsiz bi kamera istediğim için bunu tercih ettim e bebekten şubat ayında ekstra bi indirimler 1700 e almıştım gece görüşünden sesinden memnunum sadece görüntü veren kameranın hep şarjda olması gerekiyo prizinizin yerini düşünerek tercih edebilirsiniz
Bizim doktorumuz da mültecilerden dolayı artık bizde olmayan hastalıkların dahi geri geldiğini söyledi.yaptırmama sorumluluğunu bir anne olarak alamıyorum korkarak

Bu yoruma kadar bişey yazmayacaktım ama canım tüm eşler az yada çok çocukla değişiyor, ve Etmediğiniz kadar çok kavga ediyorsunuz malesef🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ bizim 3. Olduğu için artık bazı şeylerde üstelemiyorum.Çocuk hasta olur doktora gideriz o da son nokta artık, ilaç yazar alırız ama kullanmayız, kendi aklına yatarsa kullanırız... O yüzden çocuklar hasta olunca hiç sesimi çıkarmıyorum. Çocukla onu başbaşa bırakıyorum...
Aşı larda bizimkide her seferinde sorguluyor ama yaptırıyoruz.
Menenjit aşısına gelince benim kardeşimi annemin erken farketmesi ve o zaman gittiği sağlık ocağındaki doktorun bilgili olması kurtarmış. Ama görümcem in oğlu farkedilmediği için şuande engelli, doktorların yaşamaz dediği çocuğu görümcem pamuklarda büyüttüğü için şu an 18 yaşında ama hiçbir fonksiyon yok. O kadar söyleyeyim.
Elbette aşı olsa da olacak olur ama vicdanen rahat olur insan ben aşısını yaptırmıştı diye...
benim yakın tarihte arkadaşım menenjit yüzünden ölüyordu ama çocuğu ve eşi aşılı olduğu için bulaşmadı kız aylarca hastanede kaldı hala da etkisi var

Pazartesi günü hem rota asimiz var hemde kilo kontrolü ama bana zayıflamış geliyor yani gelisimde yeterli değilmiş gibi bu ay için. Meme+ mama yiz. İnternetten 3 aylık bebek için her öğün 150 175 ml yazıyor ne yalan soylim biz 3 ölçüye daha yeni geçtik hatta gün içinde çoğu zaman 2 ölçü içip biraktigi oluyor. Bu konuda lütfen bilgi verir misiniz sizde durumlar nasıl ? 4 ölçü içen bebek var mı ? ( Lütfen yanlis anlamayın) Nazardan korusun daim olsun.
Bize 4 ölçü fazla geliyo kusuyo ama 3 ölçü de az geliyo doyurmuyo o yüzden 3 buçuk ölçü yapıyoruz.. 3 aylığız biz de.. Ama o tablolarda iki mama arası uzun benim ki hala 2 saatte bir acıkıyo.. Aslında total'de yine aynı miktar çıkıyo gün sonunda

Bize 4 ölçü fazla geliyo kusuyo ama 3 ölçü de az geliyo doyurmuyo o yüzden 3 buçuk ölçü yapıyoruz.. 3 aylığız biz de.. Ama o tablolarda iki mama arası uzun benim ki hala 2 saatte bir acıkıyo.. Aslında total'de yine aynı miktar çıkıyo gün sonunda
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bizim babamimizin boyu uzun ama karın çevresi dar yani zatif değil göbek yok oğlumda aynı babası kısa sürede az az besleniyor sadece geceleri yenidoğan gibi sıpa 2 3 saatte açıkiyor birazdaha sabretmek lazım sanırım umarım ek gıda dönemi sağlıklı uykulara kavuşuruz da hami ayak uzatıp TV izlemek değil şu bitmeyen ev işlerine yetişirim. 😍🤲🥰

X