Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    200
Yok onlar değil ay ben daha onları almadım örtü filan pusete bak aklıma düştü iyi oldu 😂😂 şu yanmaz kılıftan kendi yastık gibi bişeyleri parçaları var ya onları yıkıcam puset zaten kızımdan kalma 🤭

uyunmuyorda ki işin sıkıntılı kısmı o 🥺 vallahi çok iyi anlıyorum seni soğuk su bana iyi geliyor inşallah sende de işe yarar

E kusacak illaki kirlenecek sadece nemli bezle silip geçcen galiba 🤦🏻‍♀️
Ben de puseti yegeniminkini aldım bana vermeden hepsini yıkamış zaten abim sağ olsun o yüzden sıkıntı kalmadı 🤭

Yok onlar değil ay ben daha onları almadım örtü filan pusete bak aklıma düştü iyi oldu 😂😂 şu yanmaz kılıftan kendi yastık gibi bişeyleri parçaları var ya onları yıkıcam puset zaten kızımdan kalma 🤭

uyunmuyorda ki işin sıkıntılı kısmı o 🥺 vallahi çok iyi anlıyorum seni soğuk su bana iyi geliyor inşallah sende de işe yarar

E kusacak illaki kirlenecek sadece nemli bezle silip geçcen galiba 🤦🏻‍♀️
Iyyy kokar🥲

Kızlar benim karnım çokkk sivri ve büyük. Sanki içerden etim yırtılıyor gibi acıyor 😭 sizdede oluyor mu? Helede sertleşme varsa bana kimse dokunmasın 😭
Bennnnn gerildikçe geriliyor karnım benide geriyor füze gibi öne dogru uzadı göbek taşıyamıcak gibi hissediyorum artık

Eklentiler

• 2BBE739E-C5A4-42D5-B3D5-06B6CCF6F2EA.jpeg
    2BBE739E-C5A4-42D5-B3D5-06B6CCF6F2EA.jpeg
    90 KB · Görüntüleme: 67
Bennnnn gerildikçe geriliyor karnım benide geriyor füze gibi öne dogru uzadı göbek taşıyamıcak gibi hissediyorum artık
Ayyy benim de aynı böyle 😩 nefes alamıyorum akşamları çok zorlanıyorum artık. Daha önümde nerden baksan 6 7 hafta var daha nekadar büyücek bilmiyorum

Aynen 2 haftada yeter bence. Bende 4 makine yıkadım 2 makine daha çıkar son makineye pusetin yastık kılıf vs atcam ondan oda 😂😂

huzursuz bacak sendromu o. Bende de var istirahat halinde ortaya çıkar sürekli karıncalanma gibi olur ve hareket ettirme ihtiyacı hissedersin. Okadar bezdirir ki insanı uyku uyutmaz. Tavsiyem soğuk su tutman ayaklarına. Damarlar genleşince bi tık rahatlatıyor ben dolaba sırf bunun için Çeşme suyu koyuyorum farklı bi şişeye 🤦🏻‍♀️ bide ben doktora sordum magnezyum filan hiç bişey iyi gelmez bende de var kesip atmak istiyorum bazen dedi. Doktor benden daha dertli çıktı o konuda

ben ya parol ya minoset kullanıyorum canım
Gri kutulu dimi canım. 500 mg parasetamol yazıyor

Ayyy benim de aynı böyle 😩 nefes alamıyorum akşamları çok zorlanıyorum artık. Daha önümde nerden baksan 6 7 hafta var daha nekadar büyücek bilmiyorum
Benimde bunda çok büyüdü digerlerinde böyle degildim ben 2 aydır oturarak uyuyot gibiyim düz asla yatamam nefesim bozagımda kilitleniyor. Benim 3 hafta kaldı bakim nasıl olacak

Benimde bunda çok büyüdü digerlerinde böyle degildim ben 2 aydır oturarak uyuyot gibiyim düz asla yatamam nefesim bozagımda kilitleniyor. Benim 3 hafta kaldı bakim nasıl olacak
Keşke benimde 3 hafta kalmış olsa bende öyle bıktım artık öne doğru gidiyo sürekli içimde hareket ediyor ne zaman uyuyo bilmiyorum akıntım arttı iyice kötü oldu

3. Çocuklarda öyle oluyor sanırım benimde bunda extra büyük ve sivriii 😟 gören 9 aylık sanıyor

Keşke benimde 3 hafta kalmış olsa bende öyle bıktım artık öne doğru gidiyo sürekli içimde hareket ediyor ne zaman uyuyo bilmiyorum akıntım arttı iyice kötü oldu
Bayramı atlatırsak inşaAllah bi 36ya giriş yaparsak yavaştan yüryüştür vs gelmeleri için çalışmalara başlarız 😅

Bayramı atlatırsak inşaAllah bi 36ya giriş yaparsak yavaştan yüryüştür vs gelmeleri için çalışmalara başlarız 😅
Benim doktor bana önceden dedi ya yapıyorum dediklerini yürüyüş olsun vs ve her geçen gün daha kötü oluyorum 🥲🤣 şuan 34+0 oldum.. adacayi iç demişti her gün onun yerine kekik içsem olur mu demiştim olur dedi her neyse kekik içiyorum ya böyle bir hareketlenme yok bu etkiyi ben çikolatada vs almadım..

Kızlar benim karnım çokkk sivri ve büyük. Sanki içerden etim yırtılıyor gibi acıyor 😭 sizdede oluyor mu? Helede sertleşme varsa bana kimse dokunmasın 😭
Benim sivri değil ama benim de çok büyüdü özellikle göbek deliği etrafı çok acıyor canım dediğin gibi içeriden yırtılıyor sanki.
3 tane yenidoğan takım yanlarına birer bez koydum.
10-12 tane falan ayrı bez aldım.
2-3 tane alt açma bezi koydum
Kendime 2 pijama takımı 1 gecelik aldım
3-4 tane iç çamaşırı koydum
Depend emici külot koydum 1 paket
Göğüs pedi koydum 5-6 tane
Gece pedi koydum uzun olanlardan 3-4 tane
Taç koydum beğendiğimi takarım diye
Terlik
Emzirme sütyeni aldım ama henüz koymamistim onu koycam
Gümüş kapakların temizliğini yapmadım onu koycam
Pişik kremi koycam
Göğüs ucu kremi koycam
Ağız bezlerini yeni yıkadım her takımın yanında önlük gibi var ama utuledikten sonra koycam bir kaç tane daha
Battaniyeleri hazır ama henüz koymadım herhangi bir çantaya bir tane kalın bir tane ince muslin battaniye alcam yanıma
Puset, puset örtüsü
Henüz yikamadim ama göğüs pompası,biberon emzik koycam
Gümüş kapak temizliği nasıl yapılıyor peki

İnşallah çabucak geçer canım. Benimki bugün farklı hareketli kıvrımlı kıvrımlı geziyor sanki bi tık daha büyüdüler yer daraldı. Benim akıntı degilde 2 gün uzayan şeffaf akıntı geldi yogun korktum nişan felan mı diyede bugğn gelmedi

Benim doktor bana önceden dedi ya yapıyorum dediklerini yürüyüş olsun vs ve her geçen gün daha kötü oluyorum 🥲🤣 şuan 34+0 oldum.. adacayi iç demişti her gün onun yerine kekik içsem olur mu demiştim olur dedi her neyse kekik içiyorum ya böyle bir hareketlenme yok bu etkiyi ben çikolatada vs almadım..
Bazende istersen amuda kalk 40ı bekleyen bebeler oluyor 🥲🥲🥲 hayırlı vakitte gelsinler 🤲🏻🤲🏻 36 ya girdikten sonra teker teker doğururuz inşaAllah artık 37mi olur 38 mi herkes vaktini beklicek ha doğurdum ha doğurucam olunca daha çabuk geçiyor zaman

Benim sivri değil ama benim de çok büyüdü özellikle göbek deliği etrafı çok acıyor canım dediğin gibi içeriden yırtılıyor sanki.
Başı aşağıda burayı ayağı ile ittiriyor büyük ihtimalle annesi dedi doktor. Göbeğin orta kısımları ondan ayırıyor.
Şimdide karnımın yan tarafları çok acıyo sanki yan mı yattı naptı anlayamadım 😟

X