Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Evet canım haklısın. Bana göre de normal doğum çok zor mesela ama bu benim yaşadığım kötü tecrübeden dolayı öyle, gidip de her yerde normal doğum çok kötü diye anlatmıyorum 🫣 bir de hepsi ikinci çocuk da yapmış yani o kadar zorsa ikinci bir sezaryene nasıl kalkıştılar bilemedim 😬
İki üç hafta acı çekmeyi göze aldım zaten de sonrasında iyileşmeyi umuyorum, inşallah benim de sizinki gibi pişmanlık yaşamayacağım bir doğumum olur 🙏🏻
Senin durumun çok ayrı canım. Cidden zorlu bir doğum gecirmissin. Sezaryende de zorlanan olmuştur ama tüm arkadaşların mi zorlandı. Hiç biri kolay değil. Kotuleyecek olsam ben de çok kötü basım ağrıdı bebeğimi zor emzirdim boynum ağrıdı vs abartabilirim mesela. Doğum zaten kolay bir şey değil o yüzden 4-5 günlük baş ağrısı beni zorlasa da kısa sürede biten bir şey. Senin doğumun yanında bir şey değil böyle bir durum mesela. 1 hafta sonra hiç bir şeyin kalmamış oluyor. İlk bir iki gün kalkarken yatarken dikişin geriliyor evet ama dayanilmayacak gibi değil hiç korkma bak kaç kişi sezaryen olduk çok kötü olan olmadı daha. Pozitif dusun🌸

Kızlar Deniz ismi çok mu kötü bi isim? Kime söylesem burun kıvırıyor. Sonuçta biz beğendik karar verdik millet beğenmese de olur ama herkes burun kıvırınca çok aşırı absürd kötü bi isim koymuşum gibi hissediyorum. Yok kız ismiymiş, yok ilerde zorlanırmış. Hangi devirde yaşıyoruz unisex isim tek benim çocuğumda mı olucak anlamadım

Evet canım haklısın. Bana göre de normal doğum çok zor mesela ama bu benim yaşadığım kötü tecrübeden dolayı öyle, gidip de her yerde normal doğum çok kötü diye anlatmıyorum 🫣 bir de hepsi ikinci çocuk da yapmış yani o kadar zorsa ikinci bir sezaryene nasıl kalkıştılar bilemedim 😬
İki üç hafta acı çekmeyi göze aldım zaten de sonrasında iyileşmeyi umuyorum, inşallah benim de sizinki gibi pişmanlık yaşamayacağım bir doğumum olur 🙏🏻
Ne kadar kötü geçtiyse ne kadar zor doğum olduysa anneliği o kadar kıymetli zannediyo bazıları canım. En çok ben çektim en anne benim kafası. Ben şahsen çok zor doğum yaşasam doğum yapmak üzere olan birine anlatmam korkutmanın manası nedir yani.

Kızlar Deniz ismi çok mu kötü bi isim? Kime söylesem burun kıvırıyor. Sonuçta biz beğendik karar verdik millet beğenmese de olur ama herkes burun kıvırınca çok aşırı absürd kötü bi isim koymuşum gibi hissediyorum. Yok kız ismiymiş, yok ilerde zorlanırmış. Hangi devirde yaşıyoruz unisex isim tek benim çocuğumda mı olucak anlamadım
Gayet güzel bir isim canım. Kız ismi falan da değil unisex bı isim dediğin gibi. Sizin beğenmeniz önemli gerisi önemli değil ❤️

Kızlar oğluşum emdikten sonra kusuyor ya ne yapmam lazım içtiği tüm sütü çıkarıyor nasıl kilo alacak böyle 😥
Reflüsü mü var acaba doktora bi sorsan? Sızıntı şeklinde kusuyorsa sıkıntı yok ama fışkırır şekilde tüm sütü kusuyorsa reflüyü düşündürür canım
Canım bebişin şu anki kilosu ile sleepy 1 numara oluyor mu yoksa prematüre mi kullanıyorsun hala? Benimki de minnak doğacak gibi ben 1 almıştım ama taşma falan yapar mı bol olduğu için

Ben de sadece sola dönünce rahat ediyorum onda da sol bacağımda varislerim var aşırı ağrıyor ağrıdan uyuyamıyorum 🥲
canım bende Sleepy kullanıyorum 3 kilo doğdu tam ve büyük geliyor. Bacakları sürtmüş kızarmış. Zıbın giydirdim dünden beri kızarıklık geçti

Millet hep bişey bulur canım :) siz beğendikten sonra gerisini takmayin . Deniz isminde öğrencilerim var . sosyaller , biraz uç noktalarda yaşiyorlar , özgürlüklerine düşkünler ,iletişimleri güçlü

Senin durumun çok ayrı canım. Cidden zorlu bir doğum gecirmissin. Sezaryende de zorlanan olmuştur ama tüm arkadaşların mi zorlandı. Hiç biri kolay değil. Kotuleyecek olsam ben de çok kötü basım ağrıdı bebeğimi zor emzirdim boynum ağrıdı vs abartabilirim mesela. Doğum zaten kolay bir şey değil o yüzden 4-5 günlük baş ağrısı beni zorlasa da kısa sürede biten bir şey. Senin doğumun yanında bir şey değil böyle bir durum mesela. 1 hafta sonra hiç bir şeyin kalmamış oluyor. İlk bir iki gün kalkarken yatarken dikişin geriliyor evet ama dayanilmayacak gibi değil hiç korkma bak kaç kişi sezaryen olduk çok kötü olan olmadı daha. Pozitif dusun🌸
İçimi ferahlattın kuzum çok teşekkür ederim 🌸🎈
Deniz ismi bana hep erkek ismini çağrıştırıyor, kızlarda nadir rastladım. Bence çok güzel bir isim 🤗 ben de oğlum için düşünmüştüm ama eşim Alperen istiyordu ben siyasi diye istemedim o da Deniz de siyasi o zaman o da olmasın demişti 😄 ama artık siyasi bir anlam da çok ifade etmiyor bence. Herkes her isme bahane buluyor boşver sizin içinize sinsin yeter 🥰

Bana kullandirttilar canım depend'i
Bana da kullandırttılar. Hatta ben çok gelmiyor diye lohusa pedi almıştım depend almamıştım. En azından ilk gün için ped kullanacak kadar az değil kanaman depend aldır yakınlarına dediler hemşireler. Aldırdım içinden 3 tane kullandım ertesi gün pede geçtim

Kizlar bizim hastane çikişlari geldi 🥹 ismimiz de ‘Aren’ olcak :) etrafimda hiç Aren yok bakalim bizimki nasil olcak🎉

Eklentiler

• 4039B844-FAD3-472D-BA5F-DA9FEC4B45CC.jpeg
    4039B844-FAD3-472D-BA5F-DA9FEC4B45CC.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 44
Amin canım teşekkürler
3. Gün kontrolunde kilosu 2500e düşmüştü sarılık değeri de 6.6ydi Dr kilosu düşünce 3 gün sonra yeniden görmek istedi. 2700e yükselmişti böyle devam dedi sariligi da 3.3tu. geçen ctesi kontrolü vardı kilosu 3050 olmuş sarılık değeri de 3.2 Dr zaten 2700 olduğunda sağıp vermeyi birakabilirsin emzirmen yeter demişti emzirerek devam ettim yine böyle devam et dedi. Sarilik hiç olmadı şükür 🙏🏻 şimdi anakucagi iyi geldi inşallah böyle devam eder
Cok iyi kilo almış bence .
İnsallah böyle devam eder. Birseyi yok ozaman .
Maşallah kuzucuğa.
Amin canım teşekkürler
3. Gün kontrolunde kilosu 2500e düşmüştü sarılık değeri de 6.6ydi Dr kilosu düşünce 3 gün sonra yeniden görmek istedi. 2700e yükselmişti böyle devam dedi sariligi da 3.3tu. geçen ctesi kontrolü vardı kilosu 3050 olmuş sarılık değeri de 3.2 Dr zaten 2700 olduğunda sağıp vermeyi birakabilirsin emzirmen yeter demişti emzirerek devam ettim yine böyle devam et dedi. Sarilik hiç olmadı şükür 🙏🏻 şimdi anakucagi iyi geldi inşallah böyle devam eder

Bana da kullandırttılar. Hatta ben çok gelmiyor diye lohusa pedi almıştım depend almamıştım. En azından ilk gün için ped kullanacak kadar az değil kanaman depend aldır yakınlarına dediler hemşireler. Aldırdım içinden 3 tane kullandım ertesi gün pede geçtim
Ben de 3 tane kullandım birini annem ters giydirdi giyemedim çöp oldu 😅 ikincisi kanama durumu için iyi oldu. 3. De ped taksam olurmuş çok azdı. Ben de hastanede son kez duş alıp ped takip çıktım eve

X