2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
İnsan sinir oluyor canım haklısın benim hem anne hem kv hem kardeş hepsi beraber yapınca kimseye patlamadım senin yapan tek kişi olunca tek kişiye dolman çok normal, hele ki önceden de kotasını doldurdu hamileliğinde seni üzdü birşey alma 6 ay ne olacağı belli değil demiş bir kere; sen bu lafa rağmen onu evine kabuk etmişsin birde küçük evine rağmen kocasıyla gelmiş lohusa kadının evine 40 gün yatılı adam gelir mi ? Düşğnceslizlik diz boyu.. biri bile seni düşünmedi mi ya bu kız lohusa ne işi var bu adamın bu evde, ben bazen kendime bile tahammül edemiyorum sen bunlara nasıl tahammül edeceksin birde evin içi sıcak atlet şortla geziyoruz sütyen takmıyoruz göğüsler pert, kayınbaba varken mecbur düzgün usturuplu şeyler giymek lazım zaten ter boşalıyor bebeği anlamıyoruz yeni yeni bir canlıya alışıyoruz. Zor süreçler ; insanlar daha da zorlaştırıyor. Şu süreçte kayınbaba bebeği sevemez daha yeni doğmuş bebek neresi sevilecek 3-5 kilo birşey daha göz bile görmüyor; hani bir 3-5 aylık olsun agu gugu desin öyle gelsin sevsin doya doya. Kaynanan bazen bilerek mi yaptı senin rahatsız olacağını bile bile getirdi birde ne güzel annen vardı onlar gelince annen de mecbur gitmek zorunda kaldı; kadın senin evinde kendi kendine karar veriyor kim gelecek kim kalacak. İyi oldu bunu yaptığın yoksa bebeği yetiştirme tarzına da karışırdı bebeğe de karışırdı ota boka karışırdı kendinde hak bulurdu.
Şu yazdığını ekran görüntüsü alıp ara ara okucam o kadar haklısın ki.. zaten ben inanıyorum b.k etmyr geldi her zamanki gibi oldu da sagolsun.. allahtan eşim o gün konuyu kapattı bana iyi davranıyor.. dediğin gibi göğüslerim açık geziyorum evde kayinbaba varken yok sutyen tak bilmem ne uzun giyin vs derken darlanmistim bencede iyi oldu yoksa hala gitmezdi her şeye karıştırdı.. neden kız annelerinde sıkıntı yokken erkek anneleri böyle anlamıyorum işi yokuşa sürmeye bayiliyorlar

Doktor da sakın mama verme dedi. Ya valla mamaya da karşı değilim bu baskılara cidden verirdim ama sırf 1 ayda sadece kendi sütümle ne kadar kilo alacak onu merak ediyorum. Çünkü kilo alımı iyiyse bu sefer mamayla destekledin ya ondan diyecekler. Bide diyorum inat mı ediyorum diye 🤦🏻‍♀️
Bak sütün yetmiyormus biz demiştik dicekler

Kızlar, ben bebeğim ilk 3 gün çok ani kilo kaybetti diye doktorumun söylemesiyle sağıp görerek anne sütü vermeye başlamıştım.
Yetmezse mama da vermiştim ama çok şükür artık mamaya ihtiyaç kalmıyor.
Ama şöyle birşey var sağıp görerek bebeğe vermeye alıştım. Şimdi bebek uyanınca memeye veriyorum biraz emiyor ama tam doymuyor bende sağdığım anne sütlerinden veriyorum tekrar.
Bu yaptığım şey doğru mu sizce.
Siz olsanız sadece memeyle mi devam edersiniz ama sadece memede doymadığını hissediyorum. Sağdığım sütü verince de hepsini içiyor çünkü doyduysa bırakıyor hepsini içmiyor.
Birkaç ay sonra zaten işe başlayacağım sütümü sağıp bırakıcam zaten böyle devam mı edeyim sizce.
Yoksa tek meme de yemeye mi alıştırayım.
Siz olsanız naparsınız.

golden-snitch golden-snitch canım klima ayarını nasıl yaptın 27ye açıyoruz çok soğuk oluyo nap cagimizi şaşırdık
27 ile başladım öğlen, uyku modu, sessize aldım soğuyunca oda 28 yaptım. Eşim akşam 30a getirmiş emzirirken yine sıcak geldi. Akşam cam açıyoruz canım ben öğlen uyku modu sessizde çalıştırıyorum

Evet sürekli dezenfekte ediyorum nasıl bıraktın canım
Önce silikonla emzirdim biraz emince çıkarttım öyle emdi. Sonra ağladı silikonu verdim tekrar. Dikkati dağıldıginda memeye geçiyordum. Böyle böyle tamamen memeye geçtik. Tutarken ağladığı da oldu tam silikon verecekken bir kaç kez tutabildi. Sonra da tamamen bıraktım emdikçe alıştı ucunu da çıkarmış oldu. Sol göğüste zorlanıyordum gün geçtikçe daha iyi olmaya başladı. Gerçekten büyük konfor ya ben gece mutfağa gidip kaynar suyla yikiyordum bir dahaki uyanışına hazır olsun diye

Ne bilim valla canım benim diger çocuklarda hep olurdu luk luk yutma sesleri gelirdi doyarlardı yani saatte bir sürekli emzirirdim iyi bişey olmadıgını yeni duydum canım
Çok tazyikli olunca bazı bebisler meme reddi yapıyormus canım o yüzden sıkıntı diyorlar. Dediğin gibi ben de Luk Luk ses duyuyorum

Çok tazyikli olunca bazı bebisler meme reddi yapıyormus canım o yüzden sıkıntı diyorlar. Dediğin gibi ben de Luk Luk ses duyuyorum
Maşallah canım maşallah sütün varken doya doya emzir zaten 3. Aya gelince yetmemeye başlıyor benimki anca damla damla geliyor dogum yaptıgım ilk hafta birini emerken digerinden akardı tişortt degişirdim şimdi yumuşacık gögüslerim

Çok fena bir sıcak var özellikle bugün. Cam kapı açsak tam cereyan yapcak çocuk hasta olacak hava var. Öğlen acayip sıcak var çocuğumun yüzü gözü kıpkırmızı vücudu isilik
Bizimde bura sıcak ama öglen sıcaktı şuan tam yatmalık o yüzden daha açmadık

Şu yazdığını ekran görüntüsü alıp ara ara okucam o kadar haklısın ki.. zaten ben inanıyorum b.k etmyr geldi her zamanki gibi oldu da sagolsun.. allahtan eşim o gün konuyu kapattı bana iyi davranıyor.. dediğin gibi göğüslerim açık geziyorum evde kayinbaba varken yok sutyen tak bilmem ne uzun giyin vs derken darlanmistim bencede iyi oldu yoksa hala gitmezdi her şeye karıştırdı.. neden kız annelerinde sıkıntı yokken erkek anneleri böyle anlamıyorum işi yokuşa sürmeye bayiliyorlar
Evet canım hiç üzme kendini ne güzel eşinle de aran iyi; hiç vicdan yapma oh iyi de etmişsin artık orası senin yuvan senin ailen senin evin. Oranın hanımı sensin o kadın değil. Kayınvali senin evinin düzeni kimin kalıp kalmayacağını kendi karar veremez ❤️ o da anlamıştır bence, şimdi seni hedef alır o ama boşver hiç üzme kötü bir şey yapmadın aksine olması gerekeni yaptın. Eşin de ne güzel anlayışlı , zaten doğumdan önce belirtmiştiniz eşinle, ona rağmen kendi bildiğini yaptı aslında kv haksız. Annen bile ona teklif etti yine kadın burnunun dikine gitti. Boşver sen en doğrusunu yaptın bir anne olarak önemli olan senin ve bebeğin mutluluğu 40 günlük süreçte 😍

Artık çok şükür işlerimi hallediyorum diye ortaya laf mı atsan şunu şunu yaptım zor da değilmiş falan diye anlar mı acaba benimki anlamaz da..
Hee anladım canım benim ev zaten 2+1 100 metre kare galiba 96da olabilir her neyse ev afedersin g.t kadar birde salonu işgal ettiler mutfagim da küçük yatak odasına küçük ben bunalmistim yine evin iyiymis şükür memen açık gezersin üst katta benim öyle imkanım yoktu çok zorlandım birde evi batirdikca cinlerin tepeme geldi.. Ben doğum sonrası zorlamamak için dogumumun olduğu son güne kadar evimi temizlemesi 2 hafta rahat götürürdü (goturmedi🤣) inşallah giderler de ben şu eve çökme olayını da anlamıyorum birde benim kvgili biz hamile olmadan öncede çağırdık gelin vakit geçirelim diye evimize evlendigimizden beri hiç gelmemislerdi ben lohusayken gelip.boyle de davranınca insanın gıcığına gidiyor
Evet çok haklısın bazen iyi niyetle gönül kirmayayim eşimin ailesi diyorsun ama onlar seni zor durumda bıraktıklarını fark etmiyorlar bile.

X