2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kızlar ya canım çok sıkıldı 2 gündür ağlayıp duruyor bebek doktora geldik meğersem açlıktanmış doktor direk aç bu çocuk dedi. Ha bire memede halbuki memede ağlıyor kıyamet koparıyor burda da yazmıştım , meğer süt azmış. Bestlak yazdı bana bebeğe de hipotez organic yazdı. Orda da 90 cc verdiler beş dakikada bitirdi hemşire şok oldu bu nasıl acıkmış dedi. Mama verem annelere sorum; siz nasıl yapıyorsunuz memeyi verdikten sonra mı mama veriyorsunuz? Bir de kaşıkla vermek istemiyorum, Philips avent biberonu var onunla verebilir miyim sizce,? Anne sütü artıran begonya tarifi yapıyorum o bile yetmiyormuş of ya of
Sikma canini çogumuz bu yoldan gectik.gecen hafta yazdiklarima bak. Aynisini yasadim.bizde ogreniyoruz.basimiza gelebiliyor.ben her bir gogsu 15 dk emziriyorum ardindan bi 60 lik veriyorum.baktim icmeye devam bi 30 daha.(Doktor onerisi)ama doyarsa saliyor kendini..icmesi yavasliyor artik.orda birakiyorum. Biberon avent yeni dogan basligi ise olur bence.ben dr brown aldim.gaz yapmasin diye.

Yeni doğan bebeklerde ilk haftalarda gazla ilgili bir sıkıntı olmaz, çünkü henüz sindirim sistemleri iyi gelişmemiştir, çoğunlukla emzirme sırasında sulu ve yeşil renkte gürültülü kaka yaparlar, bu geçiş kakasıdır.

Gürültülü yapıyor aslında. Ama bazen altı açıklen yaptığında köpük köpük çıkıyor anlayamadım
Altı açıkken bir defa denk geldim ben canım o da bir kaç gün önceydi. Başlarda yakalamadigim için bilmiyorum köpüklü yapip yapmadığını bir kaç gün önce sarı cıvık yapti altını değiştirirken belki başlarda köpük yapıyorlardir geçişlerde yaptıklarını okudum

Kızlar şimdi emzirmeyi 15-20 dakika ile sınırlı tutun diyolar ya. Benim bebe tek memeden doymuyor ben iki memeyi de veriyorum bi emzirmede. Sağ meme 15 dk sol meme 15 dk e benim besleme 30 dk buluyor. Ben nasıl yapcam o işi şimdi 🤔
Benim doktor bu sekilde onerdi zaten.her iki gogsu 15 dk emzir ardindan mama ver dedi.

Altı açıkken bir defa denk geldim ben canım o da bir kaç gün önceydi. Başlarda yakalamadigim için bilmiyorum köpüklü yapip yapmadığını bir kaç gün önce sarı cıvık yapti altını değiştirirken belki başlarda köpük yapıyorlardir geçişlerde yaptıklarını okudum
Belkide canım. Açmadığımda yaparken baya fokur fıkır ses geliyor. Açtılımda normal sarı kaka.
üşütüyor mu acaba oda geldi aklıma. Neyse bakalım düzelir inşaAllah düzelmezse sorarım dr

Canım sağım yaptım 2 saat emzirme. 2 göğüsten toplam 60 ml çıkıyosa mama verme dedi. Ama ben sağmayı beceremedim ilkinde. Sonra bebek sol göğüsü emerken sağ tarafı sağdım 25 ml çıktı ama daha sağsam 30 u tamamlardım. Diğerinde de 30 vardır hemen hemen doktorun dediği miktar çıkıyodu ama ben yinede tedbiren günde 2 en fazla 3 kere boooollca emzirme sonrası artık süt kalmadığına emin olduğumda 1 veya 2 şırınga verdim mama.

Şimdi kestim inşaAllah kendi sütümle de doyar 15 günlük olunca kilosuna bakıcaz ona göre mama verip vermeyeceğime karar vericem.

Sen bolca emzir arkasına ver mamayı canım sarılığı geçene kadar
Bi memede 30 varsa bile onun tamamını bitirdiğini anlamanın bi yolu var mı? Süt kalmadığına nasıl emin olup mama verdin?
Benimkide sürekli memede uyuyakalıyor hala öyle sürekli çekip uyandırıp geri devam ettiriyorum çok yorucu oluyor zor uyanıyor ama mecbur uyandırıyorum. Yoksa aç kalır
Kendisi bıraktığında mı anlıyosun o memenin bittiğini?

Tamam canım çok teşekkür ederim

e bebeğe bakayım canım inşallah artar sütler 😀
İnşallah canım valla bugün aktardan aldım rezene ısırgan otu. Bide emziren anne çayı. Son kartlarımı oynadım oldu oldu olmadı salarım gitsin 😂
Canım seninki iri doğdu ya ondan daha çok emer ve çabuk acıkır bir de erkek bebekler daha çok emiyor zaten sütün ondan yetmemiştir. Ben şimdi avent kullanıyorum kızımda ama günde bir kez veriyorum bazen hiç vermiyorum o yüzden meme reddi yapmadı ama oğlumda daha çok mama veriyordum onda yapmıştı medela biberon almıştık onun farklı bi sistemi var meme reddi yapmıyor. Doktor aptamil önerdi bize.

Doktor yıkamayın dedi canım burası çok sıcak değil allahtan hatta serin gece falan üşüyoruz kalın battaniye örtüyoruz. Ama bi yıkasak kendine gelir yavrum

Tenin hassastır canım benim de doğru tutsa bile yara oluyor acıyor hala acı çekerek emziriyorum maalesef, gümüş kapak biraz iyi geliyor

Benimki iki meme emmiyor ya tek meme emince uyuyor o yüzden tek memede 25-30 dk tutuyorum içime sinmiyor. Valla bi düzen tutturamadık kız
benimkide öyle tek meme de uyuyor gaz al alt değiştir o ara uyanıyor öbür memeye geçiyorum ama kaç dk ile sınırlı tutmak lazım onu bilemedim. Vallahi ya bezdik

Ne kadar süre emzirdin canım? Sağım yaptın mı? Emdiğinin yetip yetmediğini anlayamıyorum bir türlü. Sağma makinem yok birkaç gün için almak istemiyorum ama almam şart mı onu da çözemedim
300 tlye falan Manuel sagma makinesi almıştım ben çokta iş görüyor öyle bilegin falanda ağrımiyor bilegin agriyana kadar meme ucunu zaten çok acır vakumladigi için baya iş görüyor haberin olsun🥰

Offf zamanında annemde bana vermiş ama doktor demiş de rezene ilacı vardı onu veriyordum dedi nasıl bir şey hiçbir fikrim yok..
Benimkide gazlı çıkarsam bile çocuğun içinde bitmiyor bende yorgunluktan ölüyorum nasıl olacak böyle bilmiyorum..
Aynı ben yani çocuğun gazından ben yoruldum:KK43: ne emebiliyor ne uyuyabiliyor çilesi çilemiz bitmiyor. Sürekli aranıyor ama ememiyor hep savaş memeyle ve o hırsından elleriyle yakamı memelerimi her tarafımı itiyo çekiyo cocuk çıldırıyor ne yapıcam bilmiyorum terletiyor resmen çaresiz kaldım💆‍♀️ bu gaz sorunu nasıl geçer napıcam ben😭😭

Bende tam cozebilmis degilim. Gun icinde sık sık gaz masaji yapiyorum.birde onceden sık emerdi.simdi 3 saatte bir veriyorum.boylece tam sindirimde zorlandiginda,tekrar mama yiyor ve mide bagirsak harekete geciyor.yer yemez kaka yapiyor.rahatliyor.
Mama vermiyorum ama aç mı kalıyor diye düşünüyorum ben de sürekli çünkü hep aranıyor😭 çocuk ememiyor ki beş dakika çek bırak dışarı süt at bi daha çek ağla vs böyle emme mi olur her beslenme saatinde ben stres oluyorum emme sorunumuzu aşamıyorum travmam oldu resmen ve bu stresim de ona geçiyor stres de gaz yapar mı💆‍♀️💆‍♀️ gaz masajı etki ediyor mu? Benimki gaz çıkarırken sıvı da atıyor o da yakıyordur hep poposunu 😢

Sikma canini çogumuz bu yoldan gectik.gecen hafta yazdiklarima bak. Aynisini yasadim.bizde ogreniyoruz.basimiza gelebiliyor.ben her bir gogsu 15 dk emziriyorum ardindan bi 60 lik veriyorum.baktim icmeye devam bi 30 daha.(Doktor onerisi)ama doyarsa saliyor kendini..icmesi yavasliyor artik.orda birakiyorum. Biberon avent yeni dogan basligi ise olur bence.ben dr brown aldim.gaz yapmasin diye.
Aynısını doktor da söyledi bir öyle deneyeyim canım. Başlığı yeni doğan başlığı benimki. Hamileyken su koyup emmeye çalıştım çok zorlandım hatta

Canım seninki iri doğdu ya ondan daha çok emer ve çabuk acıkır bir de erkek bebekler daha çok emiyor zaten sütün ondan yetmemiştir. Ben şimdi avent kullanıyorum kızımda ama günde bir kez veriyorum bazen hiç vermiyorum o yüzden meme reddi yapmadı ama oğlumda daha çok mama veriyordum onda yapmıştı medela biberon almıştık onun farklı bi sistemi var meme reddi yapmıyor. Doktor aptamil önerdi bize.

Doktor yıkamayın dedi canım burası çok sıcak değil allahtan hatta serin gece falan üşüyoruz kalın battaniye örtüyoruz. Ama bi yıkasak kendine gelir yavrum

Tenin hassastır canım benim de doğru tutsa bile yara oluyor acıyor hala acı çekerek emziriyorum maalesef, gümüş kapak biraz iyi geliyor

Benimki iki meme emmiyor ya tek meme emince uyuyor o yüzden tek memede 25-30 dk tutuyorum içime sinmiyor. Valla bi düzen tutturamadık kız
Günde 1 verdiğinde kaç cc veriyorsun canım tek seferde? Birde gece mi veriyorsun

15.25 çıktı 😔 sınır 17 dedi doktor, cuma günü bir daha bakacaklar iki güne bir topuğu delinecek ağlamamı durduramıyorum
Canım bizim de sarılık değerimiz 15 küsürlere çıkmıştı oradan sonra düşüşe geçti. Saat başı emzir demişti doktor ve mama takviyesi vermişti. Mamayı gunde 2 kere verdim ama sarılıktan dolayı uyanıp da emmiyordu ve o dönem meme reddi de yaşadık. Şırıngayla saat başı sütümü verdik cok zorlandık ama cok şükür düştü bu şekilde. Ben de çok ağladım çok üzüldüm çaresiz hissettim vs insan doğum sonrası kucağına alıp sevip öpüp oynayıp doyamamak istiyorken böyle kan alınması iğneler hastalıklar riskler çıkması cok sarsıcı oluyor 😔 inşallah düşecek canını sıkma. Emmiyorsa mutlaka şırıngayla kaşıkla besle. Benimki yutmuyordu da burnunu sıka sıka bi yemek seansını yarım saatte ancak bitiyorduk bi dahaki beslenme saati geliyordu. Ama dayan geçecek güzel anne yalnız değilsin

X