2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kızlar size bir şey soracağım. Süt kalitesi diye bir şey var mı? Sütümü sıkıyorum böyle su gibi açık beyaz bir renk, kıvamı da su gibi, sizinki nasıl? Acaba sütüm az yağlı mı ondan mı bu çocuk böyle aç ? Siz sıkınca nasıl sütünüz? Benimki çok akışkan emziğe sürüyorum hemen akıyor durmuyor emzikte
Canım ilk sıkınca baya sulu renginden de belli oluyor şey gibi düşün french yaparken iki renk oje kullanırız ya biri açık diğeri koyu beyaz. Aynı öyle başta apaçık beyaz bariz belli su gibi olduğu sonra koyulaşıyor

Hıı sağıp verdiğin için anladın tamam canım ben emmesinden anladın sandım

İşte o yüzden de memeyi boşaltıyo mu doyuyo mu yetiyo mu hiçbi bok anlayamıyorum çözemiyorum emzirme işini kendimi o kadar beceriksiz hissediyorum ki allah umuduna sanki kucağıma koyuyolar inek gibi oturuyorum bi şeyi anladığım ettiğim yok
Canım hepimiz öyleydik ki aman sarılık yükselmesin diye diye napcağımızı şaşırdık. Uyanması için yarım saat uğraşıp beceremeyip birilerine verdiğimi biliyorum uyandırın diye. Uyanmaz emmez istemez ayağıyla oynarım burnuyla oynarım yok burda yüz yıkayıp uyandırmaya çalışanlar vardı. 10 günü geçince az rahata erdim

İnşallah canım valla bugün aktardan aldım rezene ısırgan otu. Bide emziren anne çayı. Son kartlarımı oynadım oldu oldu olmadı salarım gitsin 😂

benimkide öyle tek meme de uyuyor gaz al alt değiştir o ara uyanıyor öbür memeye geçiyorum ama kaç dk ile sınırlı tutmak lazım onu bilemedim. Vallahi ya bezdik
Emziren anne caylarinda da rezene ve ısırgan otu olabiliyor canım..fazla yükleme yapma..

Canım bizim de sarılık değerimiz 15 küsürlere çıkmıştı oradan sonra düşüşe geçti. Saat başı emzir demişti doktor ve mama takviyesi vermişti. Mamayı gunde 2 kere verdim ama sarılıktan dolayı uyanıp da emmiyordu ve o dönem meme reddi de yaşadık. Şırıngayla saat başı sütümü verdik cok zorlandık ama cok şükür düştü bu şekilde. Ben de çok ağladım çok üzüldüm çaresiz hissettim vs insan doğum sonrası kucağına alıp sevip öpüp oynayıp doyamamak istiyorken böyle kan alınması iğneler hastalıklar riskler çıkması cok sarsıcı oluyor 😔 inşallah düşecek canını sıkma. Emmiyorsa mutlaka şırıngayla kaşıkla besle. Benimki yutmuyordu da burnunu sıka sıka bi yemek seansını yarım saatte ancak bitiyorduk bi dahaki beslenme saati geliyordu. Ama dayan geçecek güzel anne yalnız değilsin
Canım benim çok teşekkür ederim desteğin için 🙏🏻 çok şükür emiyor ama memede uyuyarak emdiği için ne kadar beslendiğini çözemiyorum.. mamayla destekliyoruz şimdi bakalım işe yarar inşallah. Sizin atlatmanıza çok sevindim🙏🏻

Kız benimki hiç aralıksız 10 dk aktif emmedi. İki meme 15er dk full aktif mi emiyor sanıyorsun. Uyuyor alt değiştir uyandır memeyi dürt uyar hafiften çekmeye çalış emmeye devam etsin falanla geçiyor 15 dk. Gazdan benimkide atıyor memeyi sonra tekrar tutamıyor sinirleniyor çığlığı basıyor kan ter içinde kalıyorum
Son cümleni her emzirmede yaşıyorum nasıl geçecek bu bebelerimizin sorunu:KK43:

Aynı ben yani çocuğun gazından ben yoruldum:KK43: ne emebiliyor ne uyuyabiliyor çilesi çilemiz bitmiyor. Sürekli aranıyor ama ememiyor hep savaş memeyle ve o hırsından elleriyle yakamı memelerimi her tarafımı itiyo çekiyo cocuk çıldırıyor ne yapıcam bilmiyorum terletiyor resmen çaresiz kaldım💆‍♀️ bu gaz sorunu nasıl geçer napıcam ben😭😭
İnan bilmiyorum bir tanesi de benim bebeğim gaz ilacı veriyorum faydası da pek yok gibi

Kızlar size bir şey soracağım. Süt kalitesi diye bir şey var mı? Sütümü sıkıyorum böyle su gibi açık beyaz bir renk, kıvamı da su gibi, sizinki nasıl? Acaba sütüm az yağlı mı ondan mı bu çocuk böyle aç ? Siz sıkınca nasıl sütünüz? Benimki çok akışkan emziğe sürüyorum hemen akıyor durmuyor emzikte
Ağız mendiline silip kuruduğunda sarımsı bir leke bırakıyorsa sütün yağlı demek

Canım hepimiz öyleydik ki aman sarılık yükselmesin diye diye napcağımızı şaşırdık. Uyanması için yarım saat uğraşıp beceremeyip birilerine verdiğimi biliyorum uyandırın diye. Uyanmaz emmez istemez ayağıyla oynarım burnuyla oynarım yok burda yüz yıkayıp uyandırmaya çalışanlar vardı. 10 günü geçince az rahata erdim
Şimdide uyumuyor diyoruz valla çilemiz bitmiyo

Kızlar nasılsınız umarım herkes sağlıklı bir şekilde bebeğini dunyaya getirmistir ❤️ benimki 23 günlük oldu bugun 🥰 çok şükür iyi gecen hafta baya gaz problemi yasiyorduk damlaya gecince rahatladık ama hala var bir aglamaya baslayinca 3 saat agliyor cok yorucu erken doğduğu icin 1 hafta yogun bakimda gozlem amacli kaldi orda biberona alistigi icin emzirmede sorun yaşıyorum silikon baslikla emziriyorm ama normal emmesi cok cok az ilk cok acken sinirli oluyor o siniri yatışmasını beklyorm 😂 sonra kendi meme ucumdan deniyorum bazen alıyor bazen almıyor yinede emmeyi seviyor şükür 🙏🏻 hamilelikte uyku problemi yaşıyordum ama uykum gelmiyordu kendi kendime uyaniyordum bunda uykuya gözüm düşüyor ama oglusum izin vermiyor 😂 Neyse şu gaz problemi azalsin da artik gerisinin ayri bir tadi var ❤️

Kızlar kaç gündür mesajları tek tek okuyorum anca bitirebildim. Bitirmedende yazmak istemedim herkesin sürecini merak ettim. Doğum mesajlarınızı okudukça çok sevindim rabbim hepimizin miniğinin sağlıkla büyümesini nasip etsin. Bebeğimin daha gelmeye niyeti olmayınca 12 mayısta anneler gününde doktorum artık riske atmayalım dedi sezaryen oldum bende. 2800 49 cm doğdu. Malesef enfeksiyondan 3 gün yoğunbakımda kaldı. Şimdi çok şükür iyi ama en son kan tahlilinde tiroit değeri en yüksek 11 olması gerekirken 12 çıkmış doktorda muhtemelen düşer şuan için korkulacak bir değer değil 15 gün sonra tekrar bakalım dedi. Benzer durum başına gelen var mı?

Anladım canım benimkide ıkınıyor ağlıyor filan memeye alınca kaka yapıyor ondan demekki başta tabi süt gelip sonra yetmiyor ama kaka yapıyor
Canim senin benim gibi degildir.ben sagim yaptim iki gigus 30 cikmadi.saga saga 50 lere cikti sutum.hala yetersiz. Sen 110 falan gormussun:) senin bebis almistir kilolari.

Kızlarr rica ediyorum bana göğüs ucu yarası için bir krem önerin artık emzirmek istemiyorum lansinoh ve gümüş kapak bir işe yaramadı bende😞

X