2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kızlar size bir şey soracağım. Süt kalitesi diye bir şey var mı? Sütümü sıkıyorum böyle su gibi açık beyaz bir renk, kıvamı da su gibi, sizinki nasıl? Acaba sütüm az yağlı mı ondan mı bu çocuk böyle aç ? Siz sıkınca nasıl sütünüz? Benimki çok akışkan emziğe sürüyorum hemen akıyor durmuyor emzikte

Kızlar size bir şey soracağım. Süt kalitesi diye bir şey var mı? Sütümü sıkıyorum böyle su gibi açık beyaz bir renk, kıvamı da su gibi, sizinki nasıl? Acaba sütüm az yağlı mı ondan mı bu çocuk böyle aç ? Siz sıkınca nasıl sütünüz? Benimki çok akışkan emziğe sürüyorum hemen akıyor durmuyor emzikte
Başta gelen o açık beyaz süt ön süt oluyor sanırım. Bi süre sonra o sütün rengi koyulaşıyor yağlı süt gelmeye başlıyor. Bebeğe asıl kilo aldıranın yağlı süt oldugunu söylemişti bana sağlık ocağındaki hemşire o yuzden ön sütü sağ öyle emzir demişti

Saat 17:00 de emzirdim 2 saat sonra 19:00 da acıktı. Süt sağdım iki memeden 30 cc zorla çıktı. Onu içti üstüne emzirdim baktım hala aç 120cc mama yaptım mahsus. İç nekadar içiyorsan dedim dayadım. 10cc içti oda zorla🤦🏻‍♀️ saçımı başımı yolasım var

Benim kızım hala en cok 10 dakika emiyor ya sizinkiler nasıl iki memeyi birden emiyor 15er dakika kızlar napıyosunuz bu bebelere de emiyorlar of moralim bozuluyor benimki de aç hep diye düşünüyorum bu yüzden 😭 genelde 7-8 dakika emiyor en cok. Bugun 28 günlük olduk tam 4 haftalık ama hala emme sorunu yaşıyoruz yok emmiyor benimki öyle💆‍♀️ bi de sağıyorum göğsümü sütüm var yani sütüm yok de değil ama emmiyor. Bazen sakinken cok güzel tutuyor hiç aralıksız 10 dakika aktif emme yapıyor ve bırakıyor bi daha da almıyor memeyi en az iki saat. Bazen üç saati de buluyor. Aç olsa ağlar diyorum ama sizinkilerin böyle iki meme birden emdiğini duyunca benimki cok az geliyor. Bi de gaz problemimiz de var. Aranıyor ama gazdan ağlıyor atıyor memeyi napıcam ben kızlar aç mı kalıyor cocugum😭

Canım senin bebiş aç kalmış dediğin zamanlar çişli bez sayısı nasıldı?
Gayet boldu canim.cunku emiyor ama az emiyor.kilo aldiracak olan kismi emmiyor.kilosunu koruyacak kadar emiyor.haliyle cis hep vardi.ama tesadufmu bilemiyorum o donem 3 gun kaka yapmadi.gazi kokulu idi.hastanede ogrendim.eve geldim mama yer yemez kaka yapti.etkisi var sanirim.

Saat 17:00 de emzirdim 2 saat sonra 19:00 da acıktı. Süt sağdım iki memeden 30 cc zorla çıktı. Onu içti üstüne emzirdim baktım hala aç 120cc mama yaptım mahsus. İç nekadar içiyorsan dedim dayadım. 10cc içti oda zorla🤦🏻‍♀️ saçımı başımı yolasım var
Böyle olunca aç değil mi de içmiyor diye düşünüyorum ama o kadar saat aç kalabilmeleri de mümkün değil sanki niye böyleler 😭

Bence var canım bazılarının sütü çok yağlı oluyor benim de sulu, genetik mi beslenme kaynaklı mı bilmiyorum

Başta gelen o açık beyaz süt ön süt oluyor sanırım. Bi süre sonra o sütün rengi koyulaşıyor yağlı süt gelmeye başlıyor. Bebeğe asıl kilo aldıranın yağlı süt oldugunu söylemişti bana sağlık ocağındaki hemşire o yuzden ön sütü sağ öyle emzir demişti
Son emzirdiği in memeyi ilk 5 dk ver sonra diğerini ver dedi yoğun bakım hemşiresi yağlı süt ordan geliyormuş canım

Bence var canım bazılarının sütü çok yağlı oluyor benim de sulu, genetik mi beslenme kaynaklı mı bilmiyorum
Bence yediklerimiz ile alakalı benim süt beyaz su gibiydi 2 hafta önce 2haftadır hurma ceviz incir yiyorum rezene anason içiyorum düzenli bi şekilde sütüm koyulaştı yüzünde bekleyince yağı çoğalmıştı

Benim kızım hala en cok 10 dakika emiyor ya sizinkiler nasıl iki memeyi birden emiyor 15er dakika kızlar napıyosunuz bu bebelere de emiyorlar of moralim bozuluyor benimki de aç hep diye düşünüyorum bu yüzden 😭 genelde 7-8 dakika emiyor en cok. Bugun 28 günlük olduk tam 4 haftalık ama hala emme sorunu yaşıyoruz yok emmiyor benimki öyle💆‍♀️ bi de sağıyorum göğsümü sütüm var yani sütüm yok de değil ama emmiyor. Bazen sakinken cok güzel tutuyor hiç aralıksız 10 dakika aktif emme yapıyor ve bırakıyor bi daha da almıyor memeyi en az iki saat. Bazen üç saati de buluyor. Aç olsa ağlar diyorum ama sizinkilerin böyle iki meme birden emdiğini duyunca benimki cok az geliyor. Bi de gaz problemimiz de var. Aranıyor ama gazdan ağlıyor atıyor memeyi napıcam ben kızlar aç mı kalıyor cocugum😭
Tazyik sorunun olabilir mi acaba? Aynı belirtileri bir arkadaşım da yaşamıştı bebeği gazlı sanıyordu meğer sütü tazyikli geliyor diye bebek öyle davranıyormuş

Dün sağdım önce bi memeyi sağıp verdim onu içti hala aç diğer memeyi sağdım onu da içti hala aç 🤦🏻‍♀️
Hıı sağıp verdiğin için anladın tamam canım ben emmesinden anladın sandım
Canım seninki normal şuan uyuması pek ağlamaması. Benimkide öyleydi sarılık var ya. Onu atınca ağlamalar başlar beslenemezse
İşte o yüzden de memeyi boşaltıyo mu doyuyo mu yetiyo mu hiçbi bok anlayamıyorum çözemiyorum emzirme işini kendimi o kadar beceriksiz hissediyorum ki allah umuduna sanki kucağıma koyuyolar inek gibi oturuyorum bi şeyi anladığım ettiğim yok

300 tlye falan Manuel sagma makinesi almıştım ben çokta iş görüyor öyle bilegin falanda ağrımiyor bilegin agriyana kadar meme ucunu zaten çok acır vakumladigi için baya iş görüyor haberin olsun🥰
İşe yarıyo mu gerçekten ya 20 dk falan sağmak gerekiyormuş 20 dk boyunca bileğin ağrımıyo mu

Kız benimki hiç aralıksız 10 dk aktif emmedi. İki meme 15er dk full aktif mi emiyor sanıyorsun. Uyuyor alt değiştir uyandır memeyi dürt uyar hafiften çekmeye çalış emmeye devam etsin falanla geçiyor 15 dk. Gazdan benimkide atıyor memeyi sonra tekrar tutamıyor sinirleniyor çığlığı basıyor kan ter içinde kalıyorum

Gayet boldu canim.cunku emiyor ama az emiyor.kilo aldiracak olan kismi emmiyor.kilosunu koruyacak kadar emiyor.haliyle cis hep vardi.ama tesadufmu bilemiyorum o donem 3 gun kaka yapmadi.gazi kokulu idi.hastanede ogrendim.eve geldim mama yer yemez kaka yapti.etkisi var sanirim.
Anladım canım benimkide ıkınıyor ağlıyor filan memeye alınca kaka yapıyor ondan demekki başta tabi süt gelip sonra yetmiyor ama kaka yapıyor

X