2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Beraber hiç fotomuz bile yok, kızımın da çok az çektim hiç aklıma gelmiyor günler nasıl geçiyor anlamıyorum bir bakıyorum sabah bir bakıyorum akşam. Ne zaman düzeleceğiz golden tünelin sonunda ışık var mı 😄 evden sadece doktor kontrolü için çıktık iki kez o kadar. Bunaldım iyice sanırım ama dışarıda da emziremem göğüslerim hala yara, ilk alışta baya cebelleşiyoruz diye cesaret edemiyorum evden çıkmaya. 40 ımız çıkınca düzene girer miyiz ki
Ben hep diyordum ki 40 falan beklemicem çıkcam gezcez bebisimle 😂 hastane harici 2 defa çıktık birisinde aile oturmasiydi birisi de emzirmeyle geçen alışveriş 😂 uyurken ya da kucağımda hep fotosunu çekiyorum ben telefonum foto dolu🤭 ben de dışarıda silikon uçla nasıl emziririm diyordum ama şükür atlattık o süreci. Havalar haftasonu kapalı haftaici açık oluyor eşim de olmayınca cikasim gelmiyor galiba 😅
Ya benim de sertleşen gogsumun ucu hafif sert kabuklu gibi ama yara değildi. Bugünkü sertleşmeden korktum sagayim onu dedim. Telefonda takılıyorum 20dk tuttum. Normalde dk tutmam süt gelmiyorsa birakiridm ama bugün tam bosalmiyor 20 dk tutun gibi bı yazı okudum. Sonrasında makineye bı baktım kan 😳 henüz süte gitmemis ucunda. Süte baktım göremedim damlarken pembelik falan inşallah gitmemistir. Şimdi göğsümü sıkınca kan geldi toplu iğne başı kadar. Bu içeriden gelen bir şey mi yoksa dışından yara mi oldu acaba 🥺 bir de bu gece o göğsümden emzirmesem kanama olayı biter mi ki bebegime kanlı kanlı süt vermek istemiyorum🥺

Bugün 2. Gün ama göğüslerimde ne şişme var ne de süt emziriyorum yara olmasına rağmen ama dolmuyor. Sıcak su masajı, hoşaf hiç etki etmiyor.
Farklı fikri olan var mı. Kantoran yağı denedim bugün de
2. Gün için erken değil mi 4. Günde felan böyle dolma oluyor diye biliyorum. Benimde bugün 3. Gün mesela daha yeni
Yeni doluluk hissediyorum.

Bız bır aylık olduk 😍

Eklentiler

• IMG_2669.jpeg
    IMG_2669.jpeg
    227,9 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar hiç giremiyorum buraya alışma sürecindeyiz göğüs uçlarım maf oldu çok acıyor emzirirken ne yapabilirim var mı öneriniz
Canım bana tahinin üstünde kalan yağ çok işe yaradı gümüş kapak kapattım uzerıne ama hıc yara olmadsn yaptım nerdeyse her emzırmeden sonra sürdüm cok faydası oluyor

Kızlar hiç giremiyorum buraya alışma sürecindeyiz göğüs uçlarım maf oldu çok acıyor emzirirken ne yapabilirim var mı öneriniz
Bende kantaron yağı kullandım bide ayvanın çekirdeğini jel hale getirme işlemi var oda baya faydalı oldu bence dolaptan çıkınca sürüyorum bide buz gibi ystıştırıyor aklınızda olsun.

Sütünle karışık mı yoksa ayrı bir kanama mi canım seninki de:KK43: inşallah iyileşir bir an önce 🙏🏻
Göğüs ucum kanıyor emince sütü yutarken kanı da yutmuş oluyor. Aslında tam iyileşecek gibi oluyor ama emince tekrar açılıyor o yara yeri. Doktor emzirmezsen sütün kesilir iyileşmesini bekleme dedi öyle olunca bu şekilde emziriyorum artık. Senin de geçer inşallah canım 🙏🏻

Göğüs ucum kanıyor emince sütü yutarken kanı da yutmuş oluyor. Aslında tam iyileşecek gibi oluyor ama emince tekrar açılıyor o yara yeri. Doktor emzirmezsen sütün kesilir iyileşmesini bekleme dedi öyle olunca bu şekilde emziriyorum artık. Senin de geçer inşallah canım 🙏🏻
Oof ya dün ruyamda görmüştüm çekince göğsümden kan geldi diye sabah göğsüm sisince demek ki buymuş dedim akşamına da kan geldi 🥺 keşke o kadar zorlamasaydim diyorum çok moralim bozuldu 😔 bu gece o göğüsten emzirmiyim hiç diyorum sabaha belki aktif kanama kalmaz. Ben sıkınca süt gibi kan da ayrı bir yerden çıkıyor

Ben kendi adıma konuşayım hayır bizimde dün kırkımız çıktı hala aşırı duygusal hissediyorum hem de kanamam ara ara devam ediyor
Aaa şu an çok şaşırdım zihnimde lohusalık bitince kanama da duygusallık da biter diye kodlamışım 😀 inşallah en kısa sürede eski haline dönersin canım hepimiz dönelim duygusallık çok kötü, hayatım boyunca bu kadar duygusal olmamıştım bebeğe bakarken bile gözlerim doluyor bazen🤣😀

X