2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ay yazdım sana yazdığımı sonra farkettim. Doğurdun mu Allah sağlıkla analı babalı büyütmeyi nasip etsin canım nasılsınız
Doğurdum ama toparlayamadım henüz sırtıma yastık koyup yatıyorum koltukta yatak biraz alçak gibi geliyor desteksiz kalkamıyorum hala ben mi nazlıyım anlamadım ağrı acıya da dayanabildiğim kadar dayanırım ama :KK43: Sütüm de hiç yok göğüs uçlarım da çok kötü

Oyy kelebekte dogurmus
Hayirli olsun canim
O nasil bir sizidir
Ölüp ölüp diriltir adamı
Memenin kahve rengi yerinin hepsini agzina
Sokmaya calis bebisin
Zeytinyagi surebilirsin emzirdikten sonra
Teşekkür ederim canım silikon uçla emzirmeye çalışıyorum zaten sütüm yok olsa da acısa yinr üzülmem yemediğim içmediğim kalmadı :KK43:

Kızlar benimde doğumum oldu çok şükür, Normal doğum oldu. 20 Mayis da bebeğimi kucağıma aldim, 10 buçuk dan 4 bucukta kadar sanci acilmalar oldu. 3 cmle yattim. 38+4
Mehmet Alp ✨ 💙 gulumsebebek gulumsebebek melegim can melegim can K kelebekimsi
Yaa ne güzel Allah bağışlasın 💕💕 hayırlı olsunn ben de 22sinde doğurdum mecburi sezaryen oldum bir daha çocuk düşünmüyorum olursa ama ssvd düşünüyorum🤣

Kızlar ben bu bebenin derdini anlamıyorum ya gerçekten ikinci çocuk güya ama yok yani bilgiler sıfırlanmış bende. Bir arkadaşım benden 10 gün önce doğum yaptı, geceleri 90 cc mama veriyorum dedim çok fazla veriyorsun bebek sindiremez dedi. O 30 veriyormuş.
Ama aç olmasa yine de içer mi? Dün yine iki göğsü 20 şer dk emdi hala aranıyordu ben de mama verdim, 30 30 veriyorum 90 ı birden içirmiyorum yani 1 saat falan sürüyor bitirmesi ama yanlış mı yapıyorum sizce?
Bazen gün için kalkanda biriken sütleri dolaba koyuyorum mamadan önce onu içiriyorum 60 içiyo mesela hala aranıyo 30 da mama veriyorum. Çok mu veriyorum diye üzüldüm şimdi. Mamadan sonra yine zor uyuyor ama sonra uyanması zaman alıyor 4-5 saat uyuyor mama etkisi ile. Bana bir fikir verin 😢😢
melegim can melegim can canım sen de mama veriyorsun ya ben çok mu abartmışım?

Doğurdum canım çok şikür iyiyiz bugün 3. Gün 2. Gün sabah taburcu ettiler eve geldik sütüm yok sadece göğüs hçlarım yara içinde :KK43:
Geçmiş olsun canım Allah analı babalı büyütsün benim 3. gün göğüslerim dolmuştu senin de gelir. Ah o yaralar çok fena Allah yardımcın olsun hala acı çekerek emziriyorum ben de 🥲 garmastan krem kullan en iyi o geliyor

Kızlar ben bu bebenin derdini anlamıyorum ya gerçekten ikinci çocuk güya ama yok yani bilgiler sıfırlanmış bende. Bir arkadaşım benden 10 gün önce doğum yaptı, geceleri 90 cc mama veriyorum dedim çok fazla veriyorsun bebek sindiremez dedi. O 30 veriyormuş.
Ama aç olmasa yine de içer mi? Dün yine iki göğsü 20 şer dk emdi hala aranıyordu ben de mama verdim, 30 30 veriyorum 90 ı birden içirmiyorum yani 1 saat falan sürüyor bitirmesi ama yanlış mı yapıyorum sizce?
Bazen gün için kalkanda biriken sütleri dolaba koyuyorum mamadan önce onu içiriyorum 60 içiyo mesela hala aranıyo 30 da mama veriyorum. Çok mu veriyorum diye üzüldüm şimdi. Mamadan sonra yine zor uyuyor ama sonra uyanması zaman alıyor 4-5 saat uyuyor mama etkisi ile. Bana bir fikir verin 😢😢
Canım bana doktorum kızdı öncelikle onu söyleyim 30 luk veriyorum dedim çok az dedi 1 hafta olacak götüreli zaten kiloda az almış ama benim sütüm çok az. Önce emziriyorum sonra mama veriyorum kusar diye çok olur diye az verdim dedim bebek zaten doyarsa itekler istemez dedi ondan ben artık 75 cc ve 90 veriyorum bazen 2 saate bir veriyorum süt az oldugu için meme vermiyorum arada doyan çocuk aranmaz zaten kimi bebekte gazı çok olınca aranıyor sürekli senin sütün biraz doyuruyorsa arkasına 60cc ver benimkide doyunca gazı olmazsa 3 satt net uyuyor

Canım olur mu öyle şey ne abartması, hem senin bebeğin de maşallah zayıf değil ki senin doğum kilon da kız bebeğe göre gayet iyi üstelik bu kadar zaman geçti bebeğin midesi büyüyor, bebek aranıyorsa açtır dedi doktorum ya mama ya meme ama vereceksin. Ben 90 veriyorum tek nefeste bırakmadan içiyor üstelik 2 memeyi de boşaltıyor onun üstüne 90 mama içiyor bazen ben bu 90 ı bile az buluyorum. Çocuk doyunca aranması da bitiyor uykuya dalıyor direk. Sen en doğrusunu yapıyorsun canım ❤️

Canım bana doktorum kızdı öncelikle onu söyleyim 30 luk veriyorum dedim çok az dedi 1 hafta olacak götüreli zaten kiloda az almış ama benim sütüm çok az. Önce emziriyorum sonra mama veriyorum kusar diye çok olur diye az verdim dedim bebek zaten doyarsa itekler istemez dedi ondan ben artık 75 cc ve 90 veriyorum bazen 2 saate bir veriyorum süt az oldugu için meme vermiyorum arada doyan çocuk aranmaz zaten kimi bebekte gazı çok olınca aranıyor sürekli senin sütün biraz doyuruyorsa arkasına 60cc ver benimkide doyunca gazı olmazsa 3 satt net uyuyor
Evet doyunca ağzına almak istemiyor biberonu aslında ama ne bileyim doktora sormadan kafama göre veriyorum diye canım sıkıldı. Doktor mama verme demişti ama hastanede ateşi çıktı işte açlıktan o yüzden doktora da güvenemiyorum.
Canım olur mu öyle şey ne abartması, hem senin bebeğin de maşallah zayıf değil ki senin doğum kilon da kız bebeğe göre gayet iyi üstelik bu kadar zaman geçti bebeğin midesi büyüyor, bebek aranıyorsa açtır dedi doktorum ya mama ya meme ama vereceksin. Ben 90 veriyorum tek nefeste bırakmadan içiyor üstelik 2 memeyi de boşaltıyor onun üstüne 90 mama içiyor bazen ben bu 90 ı bile az buluyorum. Çocuk doyunca aranması da bitiyor uykuya dalıyor direk. Sen en doğrusunu yapıyorsun canım ❤️
Ay sağol kuzum içimi rahatlattın 🙏🏻

Geçmiş olsun canım Allah analı babalı büyütsün benim 3. gün göğüslerim dolmuştu senin de gelir. Ah o yaralar çok fena Allah yardımcın olsun hala acı çekerek emziriyorum ben de 🥲 garmastan krem kullan en iyi o geliyor
Amin inşallah ya zar zor uyarsın diye emziriyprum ama içim gidiyor takviye neler kullandın yoksa kendiliğinden mi geldi 🥹

Oda anlıcaktır yaptıgının yanlış oldugunu merak etme bazen bizim lohusalıgı onlar yaşıyor galiba ani çıkışları oluyor. Sıcaksa mecbur açacaz zaten bebekler sıcakta kesinlikle uyumuyor üşütmemek için elimizden geleni yaparız zaten sonunda en çok üzülen biz oluyoruz çünkü
Evet anladı canım alttan aliyo 🤭 çok şükür..
Bu arada benim bebeğim 4750 çıkıyor kızlar şaka mı 🙄🙄 benim bebeğim gerçekten kocaman sizinkiler bana çok minik geliyo 🙈

Benimde öyle bi çılgınlık yapasım varda evde biberon yok sagma makinesinin biberonu var onu beğenip meme reddi yapar korkusundan acaba sagip kaşıkla mi verse bebeğe eşim
Ben dün kanayan memeden vermemek için sagdigim sütten vermek istedim bebiş ille de meme istedi. Mememe damlatarak sütü vermeye çalıştım. En son baktım olmayacak kanama da durmuş. Oylelikle emzirdim. Günün sonunda içmiyor sütü seni istiyor durumu olabilir 😅

X