2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ben dün kanayan memeden vermemek için sagdigim sütten vermek istedim bebiş ille de meme istedi. Mememe damlatarak sütü vermeye çalıştım. En son baktım olmayacak kanama da durmuş. Oylelikle emzirdim. Günün sonunda içmiyor sütü seni istiyor durumu olabilir 😅
Boşa sagmiyim o zaman 🥲 sağol canim

Amin inşallah ya zar zor uyarsın diye emziriyprum ama içim gidiyor takviye neler kullandın yoksa kendiliğinden mi geldi 🥹
Bestlak damla ve begonyanın tarifini kullandım canım. 3. Gün koltuk altıma kadar çıktı yumurta büyüklüğünde beze oldu emdikçe indi onlar. Ama şimdi geceleri yetmiyor sütüm sağsam artar ama yaradan dolayı sağlamıyorum. Medusa elle sağma videosu attı ama beceremedim ben sen bir dene istersen
Evet anladı canım alttan aliyo 🤭 çok şükür..
Bu arada benim bebeğim 4750 çıkıyor kızlar şaka mı 🙄🙄 benim bebeğim gerçekten kocaman sizinkiler bana çok minik geliyo 🙈
Maşallah sütün yarıyor demek 🧿
Kızlar bebeğim 3 haftalik boynunu 10 saniye falan tutuyo ama 2 aylıkken yapması gerekiyormuş 🙄 normal mi
Folik asit bebesi bunlar ondandır 😀 gerçi sen kullanmadın sanki takviye şeyler. Benim kız da tutuyor boynunu ama 10 sn sürmüyordur

Kvler gibi minik muhabbeti yapma canım sen de aaa 😂😂😂
Ay benim annem de kızıma çok minik diyip duruyor severken sen çok miniksin diyo, bana da diyor kesin yanlış tarttılar 3 kilo anca vardır, anne tartıda gördük niye yanlış olsun diyorum😅😅 kv dese sinir olurdum da annem olunca gülüp geçiyorum aklıma sen geldin

Ay benim annem de kızıma çok minik diyip duruyor severken sen çok miniksin diyo, bana da diyor kesin yanlış tarttılar 3 kilo anca vardır, anne tartıda gördük niye yanlış olsun diyorum😅😅 kv dese sinir olurdum da annem olunca gülüp geçiyorum aklıma sen geldin
Hahaah ben minik kuşum minnoşum diye falan seviyorum arada. Kvden de sonra bende de travma oldu cocuguma minikli bir şey demek 😂😂

Bestlak damla ve begonyanın tarifini kullandım canım. 3. Gün koltuk altıma kadar çıktı yumurta büyüklüğünde beze oldu emdikçe indi onlar. Ama şimdi geceleri yetmiyor sütüm sağsam artar ama yaradan dolayı sağlamıyorum. Medusa elle sağma videosu attı ama beceremedim ben sen bir dene istersen

Folik asit bebesi bunlar ondandır 😀 gerçi sen kullanmadın sanki takviye şeyler. Benim kız da tutuyor boynunu ama 10 sn sürmüyordur
Ben folik asit 1 ay mı ne kullandım bir daha da kullanmadım hicbir sey🙈

Hahaah ben minik kuşum minnoşum diye falan seviyorum arada. Kvden de sonra bende de travma oldu cocuguma minikli bir şey demek 😂😂
İstemeden minik konusunu hortlatmam şokunu yaşıyorum ama niyetim kötü değildi benimki çok iri demek istedim🤣🤣🤣

Ne güzel benimki işe gidecek bugün izin verdim ona tün gün ben baktım nerdeyse 1 saat falan anca bakmıştır kendisi 🤣🤣kocamda kocam modundaydim
Ay vallahi hiç işe gitçek diye torpil geçemem gece kaldırmıyorum ona dua etsin hoş gerçi kendi kalkıyor oğlan öyle bi bağırınıyor ki uyanmamak elde değil🤣🤣
Kızlar yorgunluktan sütüm azaldı gerçekten uyku kalitesi çok önemli ya..
Birde eşime tripliyim bebeği optu kokladı bana gelince bir şey yapmadı bebek kustu çok mu emzirdin dedi kızdı çocukta her yeri batırdı usuttun mu çocuğu dedi 🥲
aynı sebepten sütüm azaldı. 3 gün annemde kaldım bi nebze rahatladım şimdi evdeyim maraton başladı yeniden
Canım üşüten bebek her emdiginde arkasına kusar öyle yapmıyorsa korkma benimkide günde iki defa kusuyor ya fazlasını çıkarıyor yada kestirip kusuyor. Eşlere gelince ben önce eşime ben diyorum beni öpüp koklamadan bebiş yok önünü kesiyorum alıştı artık önce bana yöneliyor. Kızıp seni üzmesine gerek yok zaten sıkıntıdayız yardımcı olsunlar bu dönemde yeter
oohooo benimki beni en son görüyor önce kızı 😏 dünya bi yana kızı bi yana adam için. Önce kızı sonra oğlu en son ben işte vakit kalırsa 🤣🤣

aynen canım napiyim çok sıcak klima acmiyoruz akşamda pencere hafif açıktı kaç gündür öyle yapıyoruz sicaktada bebek uyumuyor asla.. belki çocuğun midesi büyüyor.. mide büyüdüğünde de böyle yaparlarmis benim bebekte tosun 4500 olmustur.. hayır birde onu bugün dinlendirmistim çok zoruma gitti
Çok biliyolar da konuşuyorlar ya. Benim ilk çocukta öyleydi eşim. Çocuğu hasta ettin diye kıyametler kopuyordu. Ay çocuk bu hasta da olur üşütür de veya hiç bişeyi yok yani iki gündür benimkide kusuyor sızdırma şeklinde bebek bu kusar yani
Doğurdum ama toparlayamadım henüz sırtıma yastık koyup yatıyorum koltukta yatak biraz alçak gibi geliyor desteksiz kalkamıyorum hala ben mi nazlıyım anlamadım ağrı acıya da dayanabildiğim kadar dayanırım ama :KK43: Sütüm de hiç yok göğüs uçlarım da çok kötü
canım daha üç gün oldu bazen kesi yerinden fark ediyor cesursavasci cesursavasci da öyleydi bak şimdi tek başına bakıyor. Herşey yoluna girecek biraz sabır sütünde gelecek. Ben ilk doğumda fıldır fıldır geziyordum bunda yapıştırdıkları duş bantı mahvetti beni oturup kalkamadım berbat oldum en sonunda söktüm attım bant var mı sende
Kızlar ben bu bebenin derdini anlamıyorum ya gerçekten ikinci çocuk güya ama yok yani bilgiler sıfırlanmış bende. Bir arkadaşım benden 10 gün önce doğum yaptı, geceleri 90 cc mama veriyorum dedim çok fazla veriyorsun bebek sindiremez dedi. O 30 veriyormuş.
Ama aç olmasa yine de içer mi? Dün yine iki göğsü 20 şer dk emdi hala aranıyordu ben de mama verdim, 30 30 veriyorum 90 ı birden içirmiyorum yani 1 saat falan sürüyor bitirmesi ama yanlış mı yapıyorum sizce?
Bazen gün için kalkanda biriken sütleri dolaba koyuyorum mamadan önce onu içiriyorum 60 içiyo mesela hala aranıyo 30 da mama veriyorum. Çok mu veriyorum diye üzüldüm şimdi. Mamadan sonra yine zor uyuyor ama sonra uyanması zaman alıyor 4-5 saat uyuyor mama etkisi ile. Bana bir fikir verin 😢😢
@melegim can canım sen de mama veriyorsun ya ben çok mu abartmışım?
şu besleme işini hiç birimiz oturtamadık ya ağlamak istiyorum artık

Hali olan ses etsin bari emzirirken muhabbet ederiz 😂😂
Göz açılmıyor ki uykudan emzirmeyi zor yapıyorum 🤣🤣
Tek seferde mi 30 cc 2 saatte bir mi vereyim? 15-20 veriyordum 2 saatte bir
canım bana ilk doğurduğumda sütün gelmezse 2 saatte bir 30 cc ver dedi doktor
Kızlar bebeğim 3 haftalik boynunu 10 saniye falan tutuyo ama 2 aylıkken yapması gerekiyormuş 🙄 normal mi
normal canım refleks olarak yapıyolar bilinçli değil aynı benimkide
Evet anladı canım alttan aliyo 🤭 çok şükür..
Bu arada benim bebeğim 4750 çıkıyor kızlar şaka mı 🙄🙄 benim bebeğim gerçekten kocaman sizinkiler bana çok minik geliyo 🙈
nasıl tarttın canım

Kızlar bu rezenenin gaz giderici etkisi varmıydı? Ben iki gündür içiyorum yani mucizevi vaaav dedirtcek gibi değil tabikide hala gazı var ama bi tık daha rahat gibi 🤔

Ay teşekkür ederim bir bakayım ben makineyle de uyarıyorum acısına katlanıp zar zor

Yeni nesil bebeler böyle oluyor demek ki 😄 oğlum çok daha hareketliydi 2 günlükken tepinerek reflü yatağından aşağıya iniyordu tamamen. Kızım daha sakin sabit yatıyor en azından 😄
Benimkide elinden gelse kalkacak yatakta yuvarlaniyo🙄🙄 çok garip ama tüm bunlar yeni nesil gümbür gümbür geliyo🤣

Çok biliyolar da konuşuyorlar ya. Benim ilk çocukta öyleydi eşim. Çocuğu hasta ettin diye kıyametler kopuyordu. Ay çocuk bu hasta da olur üşütür de veya hiç bişeyi yok yani iki gündür benimkide kusuyor sızdırma şeklinde bebek bu kusar yani

canım daha üç gün oldu bazen kesi yerinden fark ediyor cesursavasci cesursavasci da öyleydi bak şimdi tek başına bakıyor. Herşey yoluna girecek biraz sabır sütünde gelecek. Ben ilk doğumda fıldır fıldır geziyordum bunda yapıştırdıkları duş bantı mahvetti beni oturup kalkamadım berbat oldum en sonunda söktüm attım bant var mı sende

şu besleme işini hiç birimiz oturtamadık ya ağlamak istiyorum artık
Ay o bantın orası yanıyor resmen evet var o acaba emfeksiyon mu yaptı diyorum akıntı vs görünmüyor ama cumartesi kontrol var bakayım ne diyecek o bant mı yaptı acaba

Göz açılmıyor ki uykudan emzirmeyi zor yapıyorum 🤣🤣

canım bana ilk doğurduğumda sütün gelmezse 2 saatte bir 30 cc ver dedi doktor

normal canım refleks olarak yapıyolar bilinçli değil aynı benimkide

nasıl tarttın canım
Ben de 20 civarı veriyordum ama daha almıyordu az daha vereyim olmadı

X