2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ay o bantın orası yanıyor resmen evet var o acaba emfeksiyon mu yaptı diyorum akıntı vs görünmüyor ama cumartesi kontrol var bakayım ne diyecek o bant mı yaptı acaba
Bant yapmıştır ozaman canım gerdirecek taktılarsa yanlışlıkla her harekette insanın canını acıtıyor üstelik kıpkırmızı iz yeni yeni geçiyor bende. Enfeksiyon değil banttan hareket edemiyorsun sen. Kenarlarını hafif kaldırt komple çıkarma ama. Bak bakalım dokununca acıyormu yada kızarmış mı

Evet çocukta sarılık varken ben de 2 saatte bir emzirdim çocuk uyurken uyandırıyordum , herkes kızıyordu bana uyusun diye. O bebeğin annesi benim ben karar veririm size ne 😡😡😡 annen de mesela iyi ki dinlememişsin sık sık emzirmişsin annelik iç güdüsüyle hareket edince zaten biz anlaşıyoruz bebeklerimizle , bizi bir salın nolur ya; şimdi mama verdiğimi duydu millet arıyor şu mamayı şu saatte ver şöyle ver . Yahu bebeğimi de alıp kaçasım geliyor yeminle bıktım. Zaten misafirlerden de yoruldum bugün arayanları da geri çevirdim kimse kusura bakmasın benim mamaya geçişimde gelen misafirlerden nazar olduğunu düşünüyorum. Bol bol okuyorum. Bir arkadaşına akrabana gel dediğinde diğerleri de hemen atlıyor geliyor yok diyemiyorsun ; artık bugün zaten ağladım psikolojim iyi değil birde insanlara pasta çay mı düşüneyim arkamdan da artık kim ne derse desin 🤣😀 başımı alar giderem ha
Benim bebek de prematüre 35+3 günlük doğdu.4 Gün yogun bakimda kaldı.8 günlük bugün.
Hemşire çıkışta sakin ziyaretçi kabul etmeyin influenza var salgın hastalık var bebek küçük riskli yoğun bakıma yatar 1.5 ay kalır dedi.Esim laf anlamıyordu teyzemler gelir vs diyordu
Hemşireye dedim eşimin yanında da söyler misiniz.Tabi dedi.Onun yanında da söyledi kafasına girdi.
Dün iş arkadaşım yazmış uygun musun bebek görmeye gelicez demis müdürümüz ile bir kaç kişi felan.Dedim canım kusura bakmayın prematüre doktor yasakladı ziyaretciyi dedim.Tamam canım dedi.
Önemli olan bebeğin zarar görmemesi zaten bakımı zor 4 gündür evde yatağımızda yatmadık annemle salonda başında sürekli takip ediyoruz dönerse şapkası yüzüne gelir nefes alamazsa diye kanepelerde uzaniyoruz.Uyku yok az bisey sızıp kalıyoruz arada.
Yarin da ev taşıma isim var anneme yakın taşınıyorum.Kaynanam eltim eşyalarımı toparladilar ben annemde kaliyorum.Şehrin bir ucundan diğerine taşınıyorum.Eltinin 2 çocuğu var 4 ve 8 yaşında simdi yarin taşınırken onlarda gelecekmis çocuklar taşınan evde olmaz.Mecbur annemin evine gelecekler
inş cocuga enfeksiyon geçmez kreşe okula gidiyorlar sürekli hastalaniyorlar zaten.
İnsanlar da yardıma geliyor çocuğu getirme demek de olmaz bakalım nasıl olacak

Benim bebek de prematüre 35+3 günlük doğdu.4 Gün yogun bakimda kaldı.8 günlük bugün.
Hemşire çıkışta sakin ziyaretçi kabul etmeyin influenza var salgın hastalık var bebek küçük riskli yoğun bakıma yatar 1.5 ay kalır dedi.Esim laf anlamıyordu teyzemler gelir vs diyordu
Hemşireye dedim eşimin yanında da söyler misiniz.Tabi dedi.Onun yanında da söyledi kafasına girdi.
Dün iş arkadaşım yazmış uygun musun bebek görmeye gelicez demis müdürümüz ile bir kaç kişi felan.Dedim canım kusura bakmayın prematüre doktor yasakladı ziyaretciyi dedim.Tamam canım dedi.
Önemli olan bebeğin zarar görmemesi zaten bakımı zor 4 gündür evde yatağımızda yatmadık annemle salonda başında sürekli takip ediyoruz dönerse şapkası yüzüne gelir nefes alamazsa diye kanepelerde uzaniyoruz.Uyku yok az bisey sızıp kalıyoruz arada.
Yarin da ev taşıma isim var anneme yakın taşınıyorum.Kaynanam eltim eşyalarımı toparladilar ben annemde kaliyorum.Şehrin bir ucundan diğerine taşınıyorum.Eltinin 2 çocuğu var 4 ve 8 yaşında simdi yarin taşınırken onlarda gelecekmis çocuklar taşınan evde olmaz.Mecbur annemin evine gelecekler
inş cocuga enfeksiyon geçmez kreşe okula gidiyorlar sürekli hastalaniyorlar zaten.
İnsanlar da yardıma geliyor çocuğu getirme demek de olmaz bakalım nasıl olacak
Aaaaa çocuklar hasta değildir inşallah canım eğer hastaysa sen hiç yaklaşma çocuklara sonuçta senin bebeğin herkesten daha önemli 🧿🙏🏻

Göz açılmıyor ki uykudan emzirmeyi zor yapıyorum 🤣🤣

canım bana ilk doğurduğumda sütün gelmezse 2 saatte bir 30 cc ver dedi doktor

normal canım refleks olarak yapıyolar bilinçli değil aynı benimkide

nasıl tarttın canım
Tartıya ilk kendim çıktım sonra bebekle çıktım aradaki farkı aldım.. doğruluğuna eminim en son doktora gitmeden öncede aynısını yapmıştım doktorun sonucuyla aynı çıkmisti

Çok biliyolar da konuşuyorlar ya. Benim ilk çocukta öyleydi eşim. Çocuğu hasta ettin diye kıyametler kopuyordu. Ay çocuk bu hasta da olur üşütür de veya hiç bişeyi yok yani iki gündür benimkide kusuyor sızdırma şeklinde bebek bu kusar yani

canım daha üç gün oldu bazen kesi yerinden fark ediyor cesursavasci cesursavasci da öyleydi bak şimdi tek başına bakıyor. Herşey yoluna girecek biraz sabır sütünde gelecek. Ben ilk doğumda fıldır fıldır geziyordum bunda yapıştırdıkları duş bantı mahvetti beni oturup kalkamadım berbat oldum en sonunda söktüm attım bant var mı sende

şu besleme işini hiç birimiz oturtamadık ya ağlamak istiyorum artık
Analık o aciya öyle bi dayandıriyor ki sürekli koltuktan kalkicam diye karın kaslarimi kasa kasa korse takmama gerek kalmadi

Bant yapmıştır ozaman canım gerdirecek taktılarsa yanlışlıkla her harekette insanın canını acıtıyor üstelik kıpkırmızı iz yeni yeni geçiyor bende. Enfeksiyon değil banttan hareket edemiyorsun sen. Kenarlarını hafif kaldırt komple çıkarma ama. Bak bakalım dokununca acıyormu yada kızarmış mı
Bir bakayım geceden beri öyle ben de banttan diye düşünüyorum çünkü orası acıyor gerdirerek yağıştırmıştı zaten 😞

Tartıya ilk kendim çıktım sonra bebekle çıktım aradaki farkı aldım.. doğruluğuna eminim en son doktora gitmeden öncede aynısını yapmıştım doktorun sonucuyla aynı çıkmisti
Kıyafetle mi çıkarıyorsun bebeği çıplak mı canım? Biz de öyle kıyafetle denedik de kıyafetsiz bakmak lazım aslında ama soymak istemedim ev serin diye
Ben de sağ sol demek ki öyle senle aynı gün mü olmuştuk sanki nasılsın şimdi yatarken nasıl yatıyorsun sırtına destek mi koyuyorsun dümdüz yatabiliyor musun
Canım benim bugün 2 hafta oldu hala 5 yastıkla yatıyorum, hastane yatağı gibi dik dursun diye düzenek yaptım kendime kalkmak kolay oluyor, eve çıkınca böyle hazırladım destek olmadan kalktım hep kendim. Dün yan dönerek yatmayı denedim ama dikişler acıdı bir süre daha böyle dik ve düz yatmam lazım sanırım.

Ben öyle yapınca net doğru çıkmıyor 300-400 gram eksik çıkıyor doktorda. Tartıyı mı yanlış yerde ölçüyorum acaba

Kıyafetle mi çıkarıyorsun bebeği çıplak mı canım? Biz de öyle kıyafetle denedik de kıyafetsiz bakmak lazım aslında ama soymak istemedim ev serin diye

Canım benim bugün 2 hafta oldu hala 5 yastıkla yatıyorum, hastane yatağı gibi dik dursun diye düzenek yaptım kendime kalkmak kolay oluyor, eve çıkınca böyle hazırladım destek olmadan kalktım hep kendim. Dün yan dönerek yatmayı denedim ama dikişler acıdı bir süre daha böyle dik ve düz yatmam lazım sanırım.
Kız bizdeki tartıda 300-400 gram fark kıyafetten mi öyle çıkıyor acaba

X