Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlar hikayemi yazayım 🌸 8.30 da giriş yaptık hastaneye ama benden önce gelen 2 kişi daha vardı doktor önce onları aldı, beni saat 12 de aldılar ameliyathaneye. Ekip çok iyiydi rahatlattılar. Damar yolu da spinal iğnesi de acıtmadı. Sondayı uyuşunca takın dedim yoksa odada takacaklardı aklınızda olsun. Sonra batikonla temizlediler doktor geldi. Doğum sırasında göğsümde bi baskı hissettim hep hem bebeği çıkarırken hem de dikerlerken. Ama rahatsız edici değildi. Uyuşukken karnıma bastırıp masaj yaptılar hissetmedim onu da. 12.45 gibi çıktım ameliyathaneden. 5 gibi yürüttüler tabi zor adım attım ama çok da acılı değildi, ben normal doğumdan sonra da böyle yürümüştüm zaten zar zor. Karnımda bir sızı var bir de regl ağrısı gibi ağrı var. İnşallah yarına daha iyi olacağım 🙏🏻 yani korkulacak bir şey yok 🧿🥰 darısı başınıza 💕 hepinize dualarınız için teşekkür ederim 🤲🏻 ben de size dua ettim herkes kolaylıkla sağlıkla kavuşsun inşallah 🙏🏻
Yıllardır düzenli pilates yoga yapıyorum hep normal doğuracağımı düşünüyordum ama açılmam yok sancım yok bebeğimin kilosu 2800 de durmuş kısmet değilmiş çok korkuyordum sezeryandan ama rahatlattı bu mesajın beni ikisininde zorluğu ayrı demekki sen ikisini de gördün sonuçta umarım bende güzel bir şekilde atlatabilirim bu süreci. 40 a kadar gelmese kendiliğinden sezeryan olacak benimde umarım herkes için sağlıkla geçer bu süreçler 🙏🏻

Rahatladım gerçekten çok teşekkür ediyorum. Hakan hocaya bayılıyorum psikolog gibi yanında gidince ses tonu bile güven ve sakinlik veriyor gerçekten
Senin tavsiyenle ona geçmiştim🙏🌺😘
Aaa geçtin mi kendisine memnun olmana çok sevindim 😍 ben tavsiye üzerine değilde Google yorumlarına göre gitmiştim ama çok memnun kaldım çok sevimli bi hoca muhabbeti de güzel 🤭 inşallah doğum sonrası da memnun ayrılırsın. Doğumdan sonra da çok ilgili davranıyor 2-3 kez gittim doğumdan sonra kendisine bebek var diye hiç bekletmeden aldı ilgilendi baktı filan yine doğuracak olsam yine kendisine giderim 🤭

Kanamalariniz ne alemde kizlar? 5. Günüm benim gunde 1 ped anca. Cok kanamam olmadı. Onceki normal dogumlarimda da oyleydi uzun sürmüyor pek benim. Normal adet gibi miktarlari ve süresi

O bana iyi davrandı şuan şok oldum banada o iri olan çok kötü davrandı bildiğin pat diye bastirdi karnıma o kıvırcık olan iltifat bile etti birde yavaş yavaş yaptı
Benim ameliyat çıkışı ilk saatlerde sezeryan yerimden çekti resmen öldüm sandım öyle bir bağırmışım ki annemler babamlar isyan etmiş o kadar kötüydü

Annem hamileliklerinde hiç catlamamis. Emzirme dönemi süt olsun diye bilinçsizce beslendim o zaman çatladim dedi. Ben de hamilelikte catlamadim. Doğurdum yememe icmeme dikkat ederken 1 hafta sonra çatladim. Ani kilo vermek de çatlamaya sebep olurmus ne kadar dikkat edersek edelim olacağı varsa oluyor 🥺
ben de durdum durdum 39. haftada çatladım

Tıbbi bir problem görünmüyorsa yaparsın tabi canım
Emin ol başı zor. Herkesin dogumu kendine özel.
Sancılar baya sıkıntı ama çekilmeyecek gibi degil.
Ben acılmam 7 cm olduktan sonra ciddi sancı cekmeye basladim.
önceki sancilar cok yogun olmuyor. Zaten 10 cm sonrasi doguma alıyorlar.
10 cm olduktan sonrada pek surmuyor en fazla 10 15 dakikaya dogurmuş oluyorsun.

o an zor gibi ama sonu cok güzel.
Herseyi unutman ve vücudunda da bir eser kalmaması güzel şeyler.
Alta attıkları kesi minik birsey oluyor en fazla 2 ,3 santim. Oda cok sürmeden kapaniyo.
Benim dikisyeri şuan biraz siş. Ama normalmiş. Gittikce sişi iniyor ama ilk zaman daha sişti şimdi azaltı.
Findık kadar dı. Mercimek kadar sişlik kaldı.

Rabbim yardimcın olsun. Biraz uzun yazdim ama sana cesaret vermek istedim.

İnşlalah doğumun gönlünce olsun. Hersey yolunda gitsin. Minigine kavuş .
O ilk üzerine koyacaklari anı düşün öylr güzel ki.
Tüm sancılarını unutuveriyorsun.
Benim dikislere bebegim üzerimdeyken baslamıslardı. Bebegimin kokusuyla kalbim rahatladıgı icin o süreçte kolayca bitti gitti :)
vajende genişleme oluyor mu ya da geçiyor eski haline dönüyor mu 👀🌸

Annem yapiyor her seyi. Bende geziniyirum aslinda ama cogunluk koltuk ta oturuyorum. Ayakta emzirmek mantikli bende oyle yapayim biraz
Benim şişlikler olunca annemler sürekli yatmama izin vermedi. İşleri falan annem yaptı ama odadan bir şey falan istediğimde eşim yurumen lazım diyip getirmiyordu 😅 en azından evde yürüyerek indi sisliklerim

Yıllardır düzenli pilates yoga yapıyorum hep normal doğuracağımı düşünüyordum ama açılmam yok sancım yok bebeğimin kilosu 2800 de durmuş kısmet değilmiş çok korkuyordum sezeryandan ama rahatlattı bu mesajın beni ikisininde zorluğu ayrı demekki sen ikisini de gördün sonuçta umarım bende güzel bir şekilde atlatabilirim bu süreci. 40 a kadar gelmese kendiliğinden sezeryan olacak benimde umarım herkes için sağlıkla geçer bu süreçler 🙏🏻
Kaçıncı haftadasın canım bugün

Tıbbi bir problem görünmüyorsa yaparsın tabi canım
Emin ol başı zor. Herkesin dogumu kendine özel.
Sancılar baya sıkıntı ama çekilmeyecek gibi degil.
Ben acılmam 7 cm olduktan sonra ciddi sancı cekmeye basladim.
önceki sancilar cok yogun olmuyor. Zaten 10 cm sonrasi doguma alıyorlar.
10 cm olduktan sonrada pek surmuyor en fazla 10 15 dakikaya dogurmuş oluyorsun.

o an zor gibi ama sonu cok güzel.
Herseyi unutman ve vücudunda da bir eser kalmaması güzel şeyler.
Alta attıkları kesi minik birsey oluyor en fazla 2 ,3 santim. Oda cok sürmeden kapaniyo.
Benim dikisyeri şuan biraz siş. Ama normalmiş. Gittikce sişi iniyor ama ilk zaman daha sişti şimdi azaltı.
Findık kadar dı. Mercimek kadar sişlik kaldı.

Rabbim yardimcın olsun. Biraz uzun yazdim ama sana cesaret vermek istedim.

İnşlalah doğumun gönlünce olsun. Hersey yolunda gitsin. Minigine kavuş .
O ilk üzerine koyacaklari anı düşün öylr güzel ki.
Tüm sancılarını unutuveriyorsun.
Benim dikislere bebegim üzerimdeyken baslamıslardı. Bebegimin kokusuyla kalbim rahatladıgı icin o süreçte kolayca bitti gitti :)
Ne güzel yazmışsın vakit ayırıp uzun uzun çok teşekkür ederim canım benim çok cesaret verdin 🙏🏻🌸 insan sona yaklaşınca yapamayacağını düşünmeye başlıyo galiba ama sizlerle konuşmak çok iyi geliyor 😍

Günaydın dün gece de doğurmadım 🫠😂 Begonya2 Begonya2 ağlayacaktım artık sağdan sola dönemiyorum eşimden destek almadan, alsam bile ağrım çok çok fazla. Saat başı uyanıyorum çok yorucu olmaya başladı 🥹

X