2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar beslerken uyuduysa bebeginiz gazini nasil cikariyosunuz o esnada geri uyaniyo yaa. Bu gaz cikarma olayi kacinci ayda biticek😀😀

Kizlar beslerken uyuduysa bebeginiz gazini nasil cikariyosunuz o esnada geri uyaniyo yaa. Bu gaz cikarma olayi kacinci ayda biticek😀😀
Valla cıkarıyorum yataga koyuyorum uyursa uyuyor uyumazsa sil baştan
Obur turlu dık tutmazsak yatırınca cıkarıyor hepsını yazık

Aynı yaa, şuan yıkadım mesela emzirdim 20 dk oldu dik tuttuğum ama daha gaz çıkmadı

Uyurken benim kizim cikaramiyo ki geri uyaniyoruz cikariyoruz kisir döngü yasiyoruz sil bastan başa sariyoruz.

Kızlar benim bebeğimde 47 günlük ve 8. Günden beri yalnızım her işimi kendim yapmaya çalışıyorum ve perişan haldeydim uyumuyor susmuyor durmuyordu şiddetli gaz sancımız vardı ancak şu dört beş gündür anason çayı içiyorum ve ciddi anlamda rahatlama oldu kızımda sakinleşti ve geceleri çok güzel uyuyor.
Düzenli olarak kimyon ve anason çayı içiyorum.
Sizlere de fayda sağlar umarım

Merhaba kızlar bebeğim yoğun bakımda kaldığı icin orda biberonla beslendi. Sütümü sağıp götürdüm ilk süt dedikleri şeyi de aldı. Hastaneden çıktık asla emmedi. Belli süre sağıp biberonla verdim. Sonra sütüm azaldı ve asla emmedi. Mama vermeye başladım. Danışmandan destek aldım onlar tutturunca alıyor ayıptır söylemesi meme başımda biraz büyük tam kavrayamıyor tövbe est. Çocuk aldığında zaten kafası kadar duruyor yani ben olsam bende almam🥹 dün ilk defa bir kaç kez tutturdum. Buğün asla veremedim ağzını tam bile açmıyor. Eds dediler şırınga dediler denedim ama öyle ağlıyor ki çıldırıyor ve doymuyor bırakıyor. Hemşireye söylüyorum anlamıyor nasıl doymaz diyor. Memeyi alır mı biraz büyüdükçe ay nasıl istiyorum emmesini sütümde var çok üzülüyorum meme reddi yapmayan biberon yok mu Ya da sadece mama ile besleyen var mı bir moral verin yani bitmiş durumdayım olan sütümü de veremiyorum kesilecek böyle giderse

Merhaba kızlar bebeğim yoğun bakımda kaldığı icin orda biberonla beslendi. Sütümü sağıp götürdüm ilk süt dedikleri şeyi de aldı. Hastaneden çıktık asla emmedi. Belli süre sağıp biberonla verdim. Sonra sütüm azaldı ve asla emmedi. Mama vermeye başladım. Danışmandan destek aldım onlar tutturunca alıyor ayıptır söylemesi meme başımda biraz büyük tam kavrayamıyor tövbe est. Çocuk aldığında zaten kafası kadar duruyor yani ben olsam bende almam🥹 dün ilk defa bir kaç kez tutturdum. Buğün asla veremedim ağzını tam bile açmıyor. Eds dediler şırınga dediler denedim ama öyle ağlıyor ki çıldırıyor ve doymuyor bırakıyor. Hemşireye söylüyorum anlamıyor nasıl doymaz diyor. Memeyi alır mı biraz büyüdükçe ay nasıl istiyorum emmesini sütümde var çok üzülüyorum meme reddi yapmayan biberon yok mu Ya da sadece mama ile besleyen var mı bir moral verin yani bitmiş durumdayım olan sütümü de veremiyorum kesilecek böyle giderse
Mama + meme veriyorum ama tek meme benimde.gogus ucum yoktu silikon ucla emzirdik ilk bidaha birakamadik o kadar cok ugrastim ki olmuyor bende bi umut az buyuyunce mememi tutarmi diye düşünüyorum cenesi guclenince falan. Biberon kullaniyorum ben philips avent kullanıyorum cokta memnunum gogsumu daha guclu cekmeye basladi. Sizde acaba aliskanlik yapiyo.ama silikon uçmu deneseniz. En azindan sutunuzu emer.

Burnuda cok tıkalı aspratörle çekıyorum içi çıkmıyor şırıngalıya da cesaret edemıyorum
Burnu tıkalı ise yan yatır yan yatırdığin deliğe serum fizyolojik en az 2 cc basincla sık korkma ağlayacak yüz üstü çevir kaldır sırtına hafifçe vur. Sümüğü çıksın:) bende yaptım birsey olmuyor korkma rahatlar.

Hic durmuyor bebegım bugun 52 gunluk
Bir kaç gündür kundak yapmıyorduk
Kundak yaptım uyudu ondan mı acaba anlıcaz
Bu kundagı ne zamana kadar yapmalıyız acaba
Oda derecesi 27 oldu bizim izmirde yaşıyoruz zibinla duruyor ben hiç kundak yapmadim üstüne açık uyuyor

Benim bebenin kafası sürekli yukarı bakıyo gözü avizelerde sizinkilerde öyle mi yenidoğanlarda normal mi acaba

Avent yenidoğan bile çok hızlı veriyor şuan elinde biberon yoksa bütçe ayıracaksan comotomo öneririm yavaş akışlı olan 1 no . Ama meme reddi olayı tam kumar . Yine de yapabilir meme reddi

Ve kızlar uğraşıp uzun süre gazı çıkmayınca ve uyuyakalınca yüzüstü yatırın . Zaten kucakta uyuyakalınca ordan devam ediyor uykuya. Rahatsız olsa illaki uyanır. + ama dikkat edin gözünüz üstünde olsun yüzüstü bebek de alışık değilse… kafasını oynatıp rahatsız olduğunda sırtüstü çevirirsiniz . Yine rahatsızlık varsa mecbur kucak ve gaz operasyonu . Hem üst gaza hem karnındaki gaza iyi geliyor ben gündüz de yatırmaya çalışıyorum eğer uyursa .

Boynunu güçlendirmeye çalışın tummy time yaptırın. Boynunu ne kadar dik tutabiliyorsa o kadar hızlı gaz çıkıyor üstten . Gece de uyukladıkları için çıkmıyor zaten . Düşünsenize biz de yatarken gaz çıkaramayız üstten 😂

Ve kızlar uğraşıp uzun süre gazı çıkmayınca ve uyuyakalınca yüzüstü yatırın . Zaten kucakta uyuyakalınca ordan devam ediyor uykuya. Rahatsız olsa illaki uyanır. + ama dikkat edin gözünüz üstünde olsun yüzüstü bebek de alışık değilse… kafasını oynatıp rahatsız olduğunda sırtüstü çevirirsiniz . Yine rahatsızlık varsa mecbur kucak ve gaz operasyonu . Hem üst gaza hem karnındaki gaza iyi geliyor ben gündüz de yatırmaya çalışıyorum eğer uyursa .
Gaz çıkarma pozisyonunda uyuyakaldıgında devam ediyor yani . Sırt üstü uyuduysa biraz zor yüzüstü devam etmesi

Kızlar Dünden berii bebişin uykuu düzeni iyice değişti dün dışarı çıkmıştık 12 den gecee 11 e kadar çocuk uyuyor yatırdımız gibii uyandı gecee bir süree uyudu ALLAH tan ama genee aynıı şuann uyanık mesela huymu değilştiriyor acaba 🙏🤲🐬

X