2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    257
Günaydin kizlar
4.aya girmis bulunmaktayiz elini gozune goturuyor ovaliyor bazen de söz istermis gibi parmagini kaldirip dogrudan gozune goturuyor gozune batiriyor elini 😵‍💫🫠
Cok sık yapmaya basladi bunu
Ataklara dahil mi acaba?
Elini agzina goturecekken de elini yumruk yapip eline bakiyor sonra agzini bulmaya calisiyor🥴
Aynılarını yaşıyoruz burun ve kulak delikleri de boş kalmıyor 😂
Yumruk yapıp bayağı bayağı boğaza kadar sokacak nerdeyse :)) sonra öğürüyor hemen
Şu an olsa olsa 12. Hafta atağının etkileri diyeceğim ama biz daha çok çığlık çığlığa uyanamalar şeklinde yaşıyoruz

Yumruk yapıp bayağı bayağı boğaza kadar sokacak nerdeyse :)) sonra öğürüyor hemen
Şu an olsa olsa 12. Hafta atağının etkileri diyeceğim ama biz daha çok çığlık çığlığa uyanamalar şeklinde yaşıyoruz
Evet normalde 9da uyurdu simdi yine 9da uyuyup 10a kadar ciglik atarak uyanip duruyor
Kucakta sakinlestirip geri yatiriyoruz
Bide besigin icinde reflu yataginda yatiyor
Bi bakiyorum yatagin yarisina inmis
Yarisi yatagin disinda
Tepinmekten 🫠🥴

Hanımlar merhaba,
Annelik nasıl gidiyor. Biz 3 aylık olduk. İlk 3 ay ufak tefek sorunlar hariç iyi geldik ancak 3. Aya girer girmez düzenimiz bozuldu. Bebeğim de Besin alerjisi vardı süt ürünleri ve bazı gıdaları tuketmiyordum. Yaklaşık 3 hafta önce peynir ile başladım sonra laktozsuz sütle kek vb yaptım. Bir sorun olmadı. Sonra nasılsa dokunmuyor deyip herşeyi yedim. Özellikle tahin yeme demişti doktor unutup ondan da biraz yedim. Sonuç karın ağrısı ishal. Hangisi dokundu bilemedigim için tekrar hepsini kestim. Önceki diyete döndüm ama bebeğim dönemedi. Hep uyuyor az emiyor. Günde en fazla 3 bez ıslatıyor. Önceden 5-6 bez islatirdi. O kadar çok üzülüyorum ki hatta ilk hasta olduğunda sütüm azaldı. Mama da yemiyor artık. Çok zayıfladı. Benzer durumu yaşayan var mı lütfen bana yol gosterin

Öncelikle merhaba bu site karşıma çıktı bişey sormak istiyorum çok endişeliyim aranızda belki birileri bana yardımcı olur bilir diye yazmak istedim 28 haftalık gebelikte lekelenme normal mi sizce cumartesi günü hafif bı damla pecetede görmüştüm ondan sonrada hiç gitmedi ama bugün sabah yine aynı şekilde geldi bu normal mi neyden oluyor doktoruma yazdım ama bayramdan dolayı ne telefonlarıni açıyor ne de mesajlara bakıyor yoğunluktan sizin bı bilginiz varmıdır bu neyden olur ben ilk başta belki rahim ağzında yaralanma olmuştur diye düşündüm çünkü baya sarı akıntım gidiyordu ondan şüphelendim ama bugünde görünce çok korkuyorum bilen biri bana yardımcı olursa çok sevinirim

Hanımlar merhaba,
Annelik nasıl gidiyor. Biz 3 aylık olduk. İlk 3 ay ufak tefek sorunlar hariç iyi geldik ancak 3. Aya girer girmez düzenimiz bozuldu. Bebeğim de Besin alerjisi vardı süt ürünleri ve bazı gıdaları tuketmiyordum. Yaklaşık 3 hafta önce peynir ile başladım sonra laktozsuz sütle kek vb yaptım. Bir sorun olmadı. Sonra nasılsa dokunmuyor deyip herşeyi yedim. Özellikle tahin yeme demişti doktor unutup ondan da biraz yedim. Sonuç karın ağrısı ishal. Hangisi dokundu bilemedigim için tekrar hepsini kestim. Önceki diyete döndüm ama bebeğim dönemedi. Hep uyuyor az emiyor. Günde en fazla 3 bez ıslatıyor. Önceden 5-6 bez islatirdi. O kadar çok üzülüyorum ki hatta ilk hasta olduğunda sütüm azaldı. Mama da yemiyor artık. Çok zayıfladı. Benzer durumu yaşayan var mı lütfen bana yol gosterin
En fazla 3 bezse biraz sıkıntılı… Doktorla görüştünüz mü?
yavaş yavaş açılması gerekirdi diyetin…
Atağın da etkisi olabilir meme reddi yapabiliyor bazı bebekler ama yine de “en fazla 3 bez” durumu kötü geldi bana…
Bir hastalığı yoktur umarım bence zaman kaybetmeden gösterin

Atağın da etkisi olabilir meme reddi yapabiliyor bazı bebekler ama yine de “en fazla 3 bez” durumu kötü geldi bana…
Doktor a götürdüm. Haftaya tartalim kilo almadiysa iştah açıcı yazacağım dedi.

Benim içim hiç rahat değil. Ne yapacağımı bilmiyorum

Öncelikle merhaba bu site karşıma çıktı bişey sormak istiyorum çok endişeliyim aranızda belki birileri bana yardımcı olur bilir diye yazmak istedim 28 haftalık gebelikte lekelenme normal mi sizce cumartesi günü hafif bı damla pecetede görmüştüm ondan sonrada hiç gitmedi ama bugün sabah yine aynı şekilde geldi bu normal mi neyden oluyor doktoruma yazdım ama bayramdan dolayı ne telefonlarıni açıyor ne de mesajlara bakıyor yoğunluktan sizin bı bilginiz varmıdır bu neyden olur ben ilk başta belki rahim ağzında yaralanma olmuştur diye düşündüm çünkü baya sarı akıntım gidiyordu ondan şüphelendim ama bugünde görünce çok korkuyorum bilen biri bana yardımcı olursa çok sevinirim
Kendini yormuş olabilir misin ? Bebeğinin hareketlerini dinle azalmışsa mutlaka git ama normalse endişe etmene gerek yok kendini yorma dinlen🥰

Kendini yormuş olabilir misin ? Bebeğinin hareketlerini dinle azalmışsa mutlaka git ama normalse endişe etmene gerek yok kendini yorma dinlen🥰
Yani kendimi yormadim aslında Allah'a şükür bebeğimin hareketlerini hisediyorum ama işte o lekelenme olunca çok korktum bu arada çok ama çok teşekkür ederim yardımın için 😍

Kızlar uyurken sesten korkuyor uykudan ağlayarak uyanıyor mu sizinkiler, beyaz gürültü açık olmasına rağmen hapşırma sesi kapı kapatma sesi vs diğer odalardan gelen seslerden ağlayarak uyanıyor. Sese olan hassasiyetleri ile ilgili normal bir durum mu, yoksa birşeye çok mu korkmuş bebeğim anlayamadım
Bizimki de seslerden çok etkileniyor.Eller havada korkarak uyanıyor.

Kızlar Osman hoca YouTube kanalindaki videosunda atak diye birşey yok diyor bizde habire atak kolluyoruz 🙈😀

Kızlar Osman hoca YouTube kanalindaki videosunda atak diye birşey yok diyor bizde habire atak kolluyoruz 🙈😀
Ay o adam tek kriter değil ki :))
Şöyle düşün her atağı yaşamıyoruz evet ama mesela bebeğin kırkı çıkarken 5. Hafta atağıdır bu mesela atak yaşamayan hemen hemen yoktur veya diş zamanı da ataklara dahil…
İlla ki 1 yaşına gelene kadar 10 ataktan birkaçını yaşıyoruz bazı bebekler hemen hemen hepsini yaşıyor.
Kendisi annenin yediği kuru fasulyeninde bebeğe süt yoluyla gaz olarak geçmeyeceğini savunuyor oysa ben bunu dinlesem bebeğim sabaha kadar gazdan helak olur.
Aslında sevgili W winner123 Osman Gönülal ile ilgili güzel görüşleri var o da yorumlayabilir derim ben :))

Günaydin kizlar
4.aya girmis bulunmaktayiz elini gozune goturuyor ovaliyor bazen de söz istermis gibi parmagini kaldirip dogrudan gozune goturuyor gozune batiriyor elini 😵‍💫🫠
Cok sık yapmaya basladi bunu
Ataklara dahil mi acaba?
Elini agzina goturecekken de elini yumruk yapip eline bakiyor sonra agzini bulmaya calisiyor🥴
Yaa ne kadar tatlı 🥰 Bizimki de benzer hareketler yapıyor.

Çok yanında ise korkuyor cnm hapşırma vs gece uykusunda ise dalmış ise tam olrk korkmaz duymaz yani seste uyutmayi alistirdim iyi oldu o açıdan
Betül Bağçeci diye bir bebek hemşiresi var, onun bir videosunda denk gelmiştim, bebekler ilk zamanlar uykudayken her ani sese irkilirler ama yavaş yavaş sizin evde sık olan ani seslere alışmaya başlar ve irkilmezler, onlar için farklı olan seslere irkilirler demişti. Ben gözlemledim bizimki gerçekten öyle, uykudayken tencere tava tabak çatal bıçak seslerini duymuyor gibi çok rahat uyuyor, hatta ben çok öksürürüm, ona da tepki vermiyor. Ama mesela poşet hışırdamasına ve hapşırık sesine hemen uyanıyor.

Kızlar selam geçmiş bayramınızı kutluyorum bayadır giremedim yoğunluktan ☺️ bebişler nasıl umarım her şey yolundadır. Benim bebişin ön bıngıldağı kapanmak üzereymiş gelişimi ileride olduğu için normal dedi doktor ama bilemedim onu taktım gibi kafama. Siz ölçüm yaptırıyor musunuz

Ay o adam tek kriter değil ki :))
Şöyle düşün her atağı yaşamıyoruz evet ama mesela bebeğin kırkı çıkarken 5. Hafta atağıdır bu mesela atak yaşamayan hemen hemen yoktur veya diş zamanı da ataklara dahil…
İlla ki 1 yaşına gelene kadar 10 ataktan birkaçını yaşıyoruz bazı bebekler hemen hemen hepsini yaşıyor.
Kendisi annenin yediği kuru fasulyeninde bebeğe süt yoluyla gaz olarak geçmeyeceğini savunuyor oysa ben bunu dinlesem bebeğim sabaha kadar gazdan helak olur.
Aslında sevgili W winner123 Osman Gönülal ile ilgili güzel görüşleri var o da yorumlayabilir derim ben :))
Yorum yapmıyorum artık o adam hakkında ne diyorsa doğrudur diyip geçiyorum influncer olmak da zor koca dünyada hadi geçtim Türkiye’de tek doğru doktor o söylediği kanun atak da yok gaz da yok aşı da yok başka doktor da yok hatta dünyada düzmüş geçen açıkladı Osman bey okumadınız mı nasıl kaçırdınız 😂😂😂

Kızlar iyi geceler bebeğimin burnu açık nezle değil çekiyorum gelen birşey yok, fakat boğazında bı balgam var atamiyoruz oksurtuyor birde, gece gündüz balgam hırıltı ztn mevcut nasıl atarız bu balgamı şaştım valla 🥴🙈😞

Evet randevu bakiyorum onlem almak gerekir
Gunde 5 6 kere de hapsuruyor ama evi surekli havalandiriyorum ortalik polen kayniyor ondan mi diye de dusunmuyor degilim🫤

Doktora gittijmi bu süreç için cnm ne dedi doktor acaba bizde de hırıltı balgam var öksürük oldu nezlesi yok şükr ama balgam rahatsz ediyor 🥺 sabahda 2 ay aşısı var son hakkımız cunki biz 3 aya gireceğiz ertelmistik napicam şaşırdım 🥴😞

Doktora gittijmi bu süreç için cnm ne dedi doktor acaba bizde de hırıltı balgam var öksürük oldu nezlesi yok şükr ama balgam rahatsz ediyor 🥺 sabahda 2 ay aşısı var son hakkımız cunki biz 3 aya gireceğiz ertelmistik napicam şaşırdım 🥴😞
Doktora gitmedim canim
Öksürük eklenseydi gidecektim
Hirilti oluyor arada, burnunu temizliyorum azaliyor ama sonra yine doluyor sanirim burnu 🫤
Bazen de balgam genzine akiyor sanirim yutkununca anliyorum 🤒
Ocak soguklarinda dogdular birsey olmadi, havalar isindi kaptilar sifayi valla 😮‍💨

X