2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    257
Benim ki ayaklanacak az kaldı kendini öne atıp elinden tutunca kalkıyor ama dönmüyor asla. Emeklemekte de gözü yok hep kalkmak istiyor
Benim bebik de öyle, tummy time, dönme çalışması sevmedi full oturma pozisyonuna geçmeye çalışıyor..

Kızlar bu arada bir sıkıntım var benim bebeğim 1 ayda hiç kilo almadı, çişli bez sayımız 6 veya 7 günde en az 3 defa da kaka hapıyor. Sünnet oldu, aşı oldu, ateşlendi hasta oldu tam bir ay sonunda kilo da almadı, memeyi boşaltıyor sonra diğerine geçiyor ama anlamıyorum ne eksik ilk iki ay harika kilo almıştı tamamen durdu😥 Böyle bir durum yaşayanınız oldu mu?

Son düzenleme:
Merhabalar bebişim 15 haftalık, anne sütü+mama alıyor idrarı kokmaya başladı normal mi , sizinkiler ne durumda acaba enfeksiyon mu var yoksa koku olması normal mi merak ettim

Benim bebik de öyle, tummy time, dönme çalışması sevmedi full oturma pozisyonuna geçmeye çalışıyor..

Kızlar bu arada bir sıkıntım var benim bebeğim 1 ayda hiç kilo almadı, çişli bez sayımız 6 veya 7 günde en az 3 defa da kaka hapıyor. Sünnet oldu, aşı oldu, ateşlendi hasta oldu tam bir ay sonunda kilo da almadı, memeyi boşaltıyor sonra diğerine geçiyor ama anlamıyorum ne eksik ilk iki ay harika kilo almıştı tamamen durdu😥 Böyle bir durum yaşayanınız oldu mu?
Geçmiş olsun canım hastalıktan almamıştır ama sütünün yağ oranı da azalmış olabilir. Zeytinyağı avokado kuruyemiş yiyip protein ağırlıklı beslenirsen sütünün kalitesi de çok artıyor. Sağım yapmayı denedin mi bir de ordan anlayabilirsin. Sağdıktan sonra biberonu biraz bekletirsen ne kadarı su ne kadarı yağ görürsün ordan anlaşılır. Üçte biri veya daha aşağısı suysa normal ama yarısı suysa rengi açıksa o nedenle bebeğe kilo yapmaz.

3. Ay kontrolünde çok az aldığını söyledi Dr. 10 gün sonra tekrar çağırdı, yine almadiysa mamaya baslicaz dedi

Gecen hafta goturdum hirilti var diye
Gogsunu sirtini dinledi birsey yok dedi
Ama yutkunuyor birsey
Tukuruk mu balgam mi anlyamiyorum😮‍💨

Biz 3.5 ayligiz henuz
4u bitirmek gerekiyor o zaman
Evet 4 bitirdik öyle verdi bizde de hırıltı vardı ama bizim erken doğum geçmişimiz var diye yatırdı

Merhabalar bebişim 15 haftalık, anne sütü+mama alıyor idrarı kokmaya başladı normal mi , sizinkiler ne durumda acaba enfeksiyon mu var yoksa koku olması normal mi merak ettim
Normal mamayla da beslendiği için idrar ayrıca bu vücuttaki toksinleri atıyor kokabilir rengi koyu değilse enfeksiyon değildir

Benim kızım piyanolu oyun halısında sinir krizi geçiriyor kızlar, sizin bebekler eğleniyor mu?
Sallanan oyuncaklarla oynamıyor kendine çekip ağzına götürmeye çalışıyor goturemeyincede sinir oluyor.
Bir süre kaldirip sonra çıkarsam oynarmı, emekledikten sonra vs ilgisini çekmezse boşuna durmasın letgodan falan satarım olmazsa.
3 buçuk aylık bu arada.

Biz saat 9 da çalışmalara başlıyoruz saat 10 bazen 10.30 da uyuyoruz, gece ben 4-5 saatte bir uyandırıyorum emmesi için, sabah da en geç 8-8.30 da günümüz aydınlanıyor.
4 5 saatt iyi duruyomus cnm gece sk besle belki kilo alımı artar bnmki mama içip uyuo ona rağmen kendisi güm diye uyanio 2 3 saatte bazen 1.5 saatte uyandığı oluo zırt pirt ben alarm kurmuom yani bebe aç benim hep 🙈🙄😏😀 ne gzel spor yapip uyuyormussunuz benim bide büyük kız var evde kucukle özel ilgi alaka pek kuramiyorum genelde kucakta ev gezioz babası gezdirio fln, akşam enerjim tukenio benim bzmde balgam var öksürük 3 4 gündür bı azalio bı aynı doktorada gitmedim yarın gitsemmi diye düşünüp duruyorum

B
Evet 4 bitirdik öyle verdi bizde de hırıltı vardı ama bizim erken doğum geçmişimiz var diye yatırdı
Bzmde doğduğu günden beri var o hırıltı alerjikmi nedir çözemedim balgam var şimdide oksuruo arada şaştım iyice şimdi yine çektim burnunu gece gece emdi cirpinmaya başladı dedm hrlde burnu tıkandı sürekli eli yüzünü ovalayıp durdu , serum skip çektim ama biside gelmio bebekde zorlanio kuru olunca mukus yok cunki abartı, ama boğaz balgamli onu atamiyoruz anlamadım gitti🥴

Balgam varsa götür bizimde vardı ciğerine iniyormuş önlem alsınlar
Antibiyotik mi verdi peki cnm bizimde balgam var hokur hokur ama nezlesi yok mukus yok yani boğazda balgam var hirlio sadece sağlık ocağı doktorumuz aile dostumuz gibi ciğerleri dinledi salı günü aşı gününde bişey yok gayet iyi dedi ama hala devam edio balgamı bide banyoda yaptıramadım buharla şöyle, ventolin versemmi kafama göre acaba blemedim yarın arım doktoru bakalm ne dicek acmiolar gerçi ama olmadı giderim🥴😏

Geçmiş olsun canım hastalıktan almamıştır ama sütünün yağ oranı da azalmış olabilir. Zeytinyağı avokado kuruyemiş yiyip protein ağırlıklı beslenirsen sütünün kalitesi de çok artıyor. Sağım yapmayı denedin mi bir de ordan anlayabilirsin. Sağdıktan sonra biberonu biraz bekletirsen ne kadarı su ne kadarı yağ görürsün ordan anlaşılır. Üçte biri veya daha aşağısı suysa normal ama yarısı suysa rengi açıksa o nedenle bebeğe kilo yapmaz.
Sağımı hemen yarın deneyeceğim, normalde hiç sağmıyorum hep evdeyim sürekli de emziriyorum bebişi, yediklerimi de düzenlemeye uğraşıcam zaten bu hafta 2 defa da ürat kristali gördüm idrarda, bir sorun olabilir benim beslenmemde😥
3. Ay kontrolünde çok az aldığını söyledi Dr. 10 gün sonra tekrar çağırdı, yine almadiysa mamaya baslicaz dedi
Aynı durumdayız benim bebiş hiç almamış hatta 50 gram vermiş de, çok keyifli bir sıkıntısı var gibi değil ama anlayamadığım bir şekilde aç sanırım😒 ya da nazende5501 nazende5501 in dediği gibi benim beslenmem sorunlu..
Gerek oluyor mu ki hala uyandırmaya beslenme için??
Açıkcası ben hala uyandırıyorum çünkü bir iki bıraktım 6 saat 7 saat uyuyor ne zaman kakası veya çişi gelirse gece öyle uyanıyor. Bu ayda bence çok normal değil susuzluk vs. Doktoru da en geç 4 5 saatte kaldırmaya devam edelim şeklinde söyleyince ben de devam ediyorum. Sadece anne sütü alıyor benim bebik..
4 5 saatt iyi duruyomus cnm gece sk besle belki kilo alımı artar bnmki mama içip uyuo ona rağmen kendisi güm diye uyanio 2 3 saatte bazen 1.5 saatte uyandığı oluo zırt pirt ben alarm kurmuom yani bebe aç benim hep 🙈🙄😏😀 ne gzel spor yapip uyuyormussunuz benim bide büyük kız var evde kucukle özel ilgi alaka pek kuramiyorum genelde kucakta ev gezioz babası gezdirio fln, akşam enerjim tukenio benim bzmde balgam var öksürük 3 4 gündür bı azalio bı aynı doktorada gitmedim yarın gitsemmi diye düşünüp duruyorum
4-5 saatte de ben kaldırıyorum bana çekmiş uykumu bölmeyin diyor resmen ☺️ bırakınca 7 saate kadar yatıyor ta ki çişi gelene kadar onun için kalkarsa kalkıyor. Şimdi annem duysa bundan da mı hayıflanıyosun der ama insan işte, bir de söz konusu bebek olunca hangisi normal bilememek mahvediyor beni😥Bizim ilk bebeğimiz o sebeple annemiz tüüüm enerjisini verebiliyor☺️🤲 bizde de baba hasta bir haftadır öksürük, akıntı ateş ne ararsan var doktora gitti 5 farklı ilaç vermiş ama 2 günde iyileşme oldu resmen bebeği hiç alamıyordu zaten hali de olmuyordu ama toparlandı. Gece çok zor oluyordu benim için bir küçük bebeğe bir büyük! bebeğe bak☺️ Eğer bayadır sürdüyse bence git doktora evde en çok senin iyi olman gerek 2 tane minik var gözünün içine bakıyolar ilgini veremeyince..

X