2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    258
Yaa sen nasıl veriyorsun bebişe 5 ml verene kadar çatlıyorum. Siz ne zamandan beri kullanıyorsunuz
3ml veriyorum ben günde 2 kez, doktor 3 4 kez dedi ama az veriyorum ben, şırıngayla ağzının yan taraftlarına veriyorum direk boğazına gidiyor öyle

Kızlar hepinizden allah razı olsun ya cok dua ediyorum size. Yanağının yanına milim milim sıkarak ardından emzik veriyorum👍🏼👍🏼👍🏼

Kızlar yaklaşık 4 buçuk aylık olacak bebeğim.
Kendisi sürekli kalkmak istiyor, oturmak istiyor.
Destekli minder verdi amcamın kızı, oturuyor dik de duruyor ama ben çekiniyorum daha erkenmi diye. Tecrübeli anneler ne kadar süre oturtabilirim iyeleri batar derler ya ondan korkuyorum, siz destekli oturtmaya başladınız mı kaç dakika oturuyor destekli şekilde ?

Eklentiler

• IMG-20240501-WA0006.jpeg
    IMG-20240501-WA0006.jpeg
    74,8 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar yaklaşık 4 buçuk aylık olacak bebeğim.
Kendisi sürekli kalkmak istiyor, oturmak istiyor.
Destekli minder verdi amcamın kızı, oturuyor dik de duruyor ama ben çekiniyorum daha erkenmi diye. Tecrübeli anneler ne kadar süre oturtabilirim iyeleri batar derler ya ondan korkuyorum, siz destekli oturtmaya başladınız mı kaç dakika oturuyor destekli şekilde ?
Benim de bebeğim hep oturmak istiyor hatta oturunca da hep öne atıyor kendini sanki kalkıp yürüyecek 🤦‍♀️ çok normal sanırım ama ben çok oturtmuyorum sanki kemikleri tam hazır değil gibi geliyor

Kizlar disler kasiniyor sanirim ya kasiyici alsam mi siz alacak misiniz hangi marka alinmali sizce

Kizlar disler kasiniyor sanirim ya kasiyici alsam mi siz alacak misiniz hangi marka alinmali sizce
Biz kaşıyıcı aldık çok tükürük ve herşeyi ağza götürme isteğinden dolayı ama kaşıyıcıları öyle çok tutmadı inatla elini veya kıyafetlerimizi ısırmak istiyor. Ben de kehribar işe yarıyor mu onu merak ediyorum gerçekte deneyen var mı hiç tecrübeli annelerde?

Herkese merhaba, benim oğlumda 22 ocak doğumlu. Bebek konusunda hiç tecrubeli degilim,yakınımda bebek büyüten de olmadino yuzden birsey alirken cook araştırarak almak zorunda kalıyorum. O yuzden araniza katılmak istedim en azindan fikir alışverişi olur.
Geldiğim gibi ilk sorumu sorayim 😊 güneş kremi alacak mısınız bebeğinize ,ne almayi düşünüyor sunuz? 6 aydan sonra kullanmak icin simdiden alayim diyorum surekli zamlaniyor
Merhaba, bizim alerji doktorumuz bioderma aldırdı... Aslında çocuk doktorumuz kesinlikle kullanmamızı uygun bulmuyor dediğiniz gibi 6 aydan önce... Fakat egzama problemimizden dolayı alerji doktoru mutlaka sürülmeli bu zaten mineralli bir zararı yok dedi... Kimyasal zarardan ziyade kemik gelişimini etkilemesi problem diye biliyorum. Açıkcası sadece bir kere çok güneşli bir günde azıcık egzama oluşan yerlerine sürdüm o kadar... Bir daha da kullanmayı düşünmüyorum.

Ben Mochi aldım ilk önce yüzüne bakmadı ses çıkarmıyor diye sanırım. Şimdi elinden düşürmüyor özellikle emzik gibi olan yan taraflarını kıtlıktan çıkmışcasına emiyor. Emzik kullanmıyor bu arada 😊

Ben 4 tane farklı farklı aldım ama yüzüne bakmadı iki ısırıyo atıyo sonrasında. hala elini ve oyuncaklarını yiyor. Mochi almayı düşünüyorum keşke en başta onu alsaydımm

Ben Mochi aldım ilk önce yüzüne bakmadı ses çıkarmıyor diye sanırım. Şimdi elinden düşürmüyor özellikle emzik gibi olan yan taraflarını kıtlıktan çıkmışcasına emiyor. Emzik kullanmıyor bu arada 😊
Ayy bizimkide kullanmiyor emzik
Avent aldim tutmadi
Arada agzina dayiyorum sakiz gibi cigniyor 😆 alayim bende o zaman inşallah sever

bizimde elini yumru yapıp agzına atıyor sanki diş çıkaracak gibi kaşınıyor bizimki sıvı gibi yapıyor ama 3 günde 1 çok direniyor yapmaya

Ayy bizimkide kullanmiyor emzik
Avent aldim tutmadi
Arada agzina dayiyorum sakiz gibi cigniyor 😆 alayim bende o zaman inşallah sever
Aynen bende diş kaşıyıcı niyetine veriyorum arada avent emziği 😂 Mochiyi de 3 gündür kullanıyoruz çok memnun kaldık sadece üzerine kıl tüy yapışıyor onu beğenmedim gözüm sürekli üstünde kıl varmı diye kızımın saçı çok dökülüyor halen 🤷
Ayağını da ağzına kadar götürüyor ama henüz baş parmağının tadına bakamadı 😂😂

Aynen bende diş kaşıyıcı niyetine veriyorum arada avent emziği 😂 Mochiyi de 3 gündür kullanıyoruz çok memnun kaldık sadece üzerine kıl tüy yapışıyor onu beğenmedim gözüm sürekli üstünde kıl varmı diye kızımın saçı çok dökülüyor halen 🤷
Ayağını da ağzına kadar götürüyor ama henüz baş parmağının tadına bakamadı 😂😂
Evet bizde de o sorun var benimde sacim dokuluyor onun da
Onun kellik siritmiyor sirin duruyor
Ben kelaynak gibiyim 🤣

Herkese merhaba, benim oğlumda 22 ocak doğumlu. Bebek konusunda hiç tecrubeli degilim,yakınımda bebek büyüten de olmadino yuzden birsey alirken cook araştırarak almak zorunda kalıyorum. O yuzden araniza katılmak istedim en azindan fikir alışverişi olur.
Geldiğim gibi ilk sorumu sorayim 😊 güneş kremi alacak mısınız bebeğinize ,ne almayi düşünüyor sunuz? 6 aydan sonra kullanmak icin simdiden alayim diyorum surekli zamlaniyor
Merhaba ben mustela aldım kızıma😊

Kızlar benimki 3 ay 18 günlük. 3 gündür sürekli ağlıyo kucağımda ve ayakta geziyorsak sıkıntı yok ama emeceği uyuyacağı ve alt açmak için bile yere koysam çıldırıyo. Bugün slige bağlayarak zar zor yemek yaptım. Eli sürekli ağzında ve ısırıyo elini. Anlam veremiyorum diş sancısı mı yoksa 4. Ay atağına mı girdik :KK43:

Kızlar benimki 3 ay 18 günlük. 3 gündür sürekli ağlıyo kucağımda ve ayakta geziyorsak sıkıntı yok ama emeceği uyuyacağı ve alt açmak için bile yere koysam çıldırıyo. Bugün slige bağlayarak zar zor yemek yaptım. Eli sürekli ağzında ve ısırıyo elini. Anlam veremiyorum diş sancısı mı yoksa 4. Ay atağına mı girdik :KK43:
Evet atak diye birsey var bence ya :/
Yatirinca agladiginda ben islak mendil paketiyle hışırtı yapiyorum sakinlesiyor bi dene istersen
O sakinlesince paketi yanina koyuyorum pakete eliyle dokunmaya calisiyor
Altini degistirirken de agu gugu mugu bi suru sey soyluyorum o da cevap veriyor çince konusuyor gibiyiz 🤓

X