2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Kızlar bebişlerinizin kilosu nasıl var mı biz gibi tosbik olan. Bebeğim sadece anne sütü alıyor 3kilo90gr doğdu 3.ayda 7kiloya ulaştı. Dr sadece anne sütü alıyor diye önemsemedi anne sütü obezite yapmaz dedi ama son 10 günde yarım kilo almış mesela. Çok memeye düşkünde değil işini bitirip bırakır sıkıntısı yoksa istemez. Endişelenmeli miyim sizce
Sadece Anne sütü aldığı için endişelenmeye gerek yok ama ilerleyen zamanlarda öyle devam ederse bazı tetkikleri kontrol ederler diye biliyorum canım

Biz de 2 Şubat'ta 2600 doğduk 58 cm 5200 olduk ama herkes çok ufak diyo psikolojim bozuldu resmen
Hemen hemen aynı benimde şimdi 5 kilo olmuştur
Benimkine bi iki kişi genel küçük dedi
Onun dışında bence percentilleri gayet iyi hiç kafanıza takmayın
Bende anne karnında kilo almıyor diye üzülmüştüm doğunca da almazsa diye üzülmüştüm ama şükür aldı percentilleri kendi yaşıtlarına yetişti gerisi boş şükürler olsun canım sende kafaya takma

kızlar anne sütüm çok az hastane tipi kiraladım bir de eds sistemi dediler hastane tipinde 10 cc yi gecemedim eds de yapınca memeden ayrılamaz oldum belim aşırı ağrıyor hem emzirme hem sağma eds imkansız geldi bana 2 hafta sonra da işe başlayacağım ne yapsam bilemedim süt işi tümden gidecek belli ki
Ne is yapıyorsunuz ne zaman başlayacaksınız

Ne kadarlık oldunuz kilo boyu nasıl paylaşmak isterseniz
10 gün sonra 4. Aya girecek allahin izniyle. En son 59 cm 5 kilo gelmisti. Sanirim 10 gün önce felan gitmiştik. Bu ara kilo alımı yavaşladı çok yorgun düştü bi oraya bi oraya baya yıprandı yavrum.
Boy kilo bakımından sizinki gibi sanirim. Bide biz bir ay fazlayız 😁 yani küçük minik vs gibi söylemlere hiç takmayın. Kızımı görüp kaç aylık diye soranlar minik olduğunu görünce yüzleri değişiyor prematüre benim yavrum diyorum o zaman bakışları daha da değişiyor. Yani siz sadece bebeğinize odaklanın hiç küçük minik vs diye üzmeyin kendinizi. Bu rop için ankaraya gittiğimde öyle minnacik bebekler gördüm ki kendi yavrum büyük geldi gözüme. Ve şunu da hep söylerler küçük doğanlar daha dirençli buyurlermis. Daha sıkı tutunurlarmis hayata. Pozitif düşünün bebeğinizin gülüşüne bakışına odaklanın sağlığı için duacı olun Mevlam buyumelerini nasip eder. Siz küçük diyerek hep uzuldugunuz için yazıyorum bunları. Canınız sıkılmasın sağlığı yerinde mi gülücükler saçıyor mu hersey tamm mı ohh mis 🤗🌺💜

Benım mınnakı yıkadım bu naralar parmaklarının hepsını agzına sokuyor emmeye calısıyor heryer tukmuk oluyor ya salyalar akıyor böyle 😀😀😀

10 gün sonra 4. Aya girecek allahin izniyle. En son 59 cm 5 kilo gelmisti. Sanirim 10 gün önce felan gitmiştik. Bu ara kilo alımı yavaşladı çok yorgun düştü bi oraya bi oraya baya yıprandı yavrum.
Boy kilo bakımından sizinki gibi sanirim. Bide biz bir ay fazlayız 😁 yani küçük minik vs gibi söylemlere hiç takmayın. Kızımı görüp kaç aylık diye soranlar minik olduğunu görünce yüzleri değişiyor prematüre benim yavrum diyorum o zaman bakışları daha da değişiyor. Yani siz sadece bebeğinize odaklanın hiç küçük minik vs diye üzmeyin kendinizi. Bu rop için ankaraya gittiğimde öyle minnacik bebekler gördüm ki kendi yavrum büyük geldi gözüme. Ve şunu da hep söylerler küçük doğanlar daha dirençli buyurlermis. Daha sıkı tutunurlarmis hayata. Pozitif düşünün bebeğinizin gülüşüne bakışına odaklanın sağlığı için duacı olun Mevlam buyumelerini nasip eder. Siz küçük diyerek hep uzuldugunuz için yazıyorum bunları. Canınız sıkılmasın sağlığı yerinde mi gülücükler saçıyor mu hersey tamm mı ohh mis 🤗🌺💜
Evet aslında doğum sonrası güzel aldı diye keyfim yerimde ama ara ara yine de minik mi kaldı diye düşünceler gelmiyor değil
Teşekkür ederim canım gerçekten sağlık sıhhat afiyette olsunlar da kafaya takmaya gerek yok 😘❤️🤗

Kızlar bişey kafama çok takılıyor. Benim bebeğim kolik demiştim ve hep ağlayarak uykuya geçiyor kriz şeklinde ağlama yani. Bu tramva felan yaratır mı hep ağlayarak uykuya geçiyor çünkü bi gün normal sakin geçmedi
Yaratmasım inşallah bızde ağlarız uyurken emerken herşeyde bazen korkuyorum jnankı ağlayarak her dedıgını yaptıracak dıye

X