2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Ya ben kaç.aydir mercimek yemiyorum gaz yapar diye size yapmıyor mu yemeli miyim korkuyorum düzen değişir gazı olur çocuğun diye
İki aydır yemiyodum bende dün artk bıktım dedim kurufasulye yiyeim canımda çekmişti canım sölemesi ayıp sonra bebeme bi gaz yaptı bana yapmadı anlamadım tüm gece eğledik çıkartması için tövbe ettim daha gaz yapan bakşiyatlar yemicem poofffff

Kızlarım zayıftı hala öyleler o yüzden çok garipsiyorum tombiş bebeği😀 asıl edinşem obeziteye doğru gider mi bu durum yoksa boğumlarımızla mutluyuz
Yok canım ya anne sütü sağlıklıdır. Sütü kestikten sonra zayıflıyorlar genelde yani benim kız öyle olmuştu.

T dönmüş ıspanagı marketten mı alıyorsunuz nasılmoluyor ben hıc denemedım
Siperfresh in donmuş doğranmış paketlenmiş ıspanağı var onu alıyorum canım napayım tazesyle uğraşamam çok seviyorum hem de yararlı artık iyi koşullarda uretilmmediyse De günahları boynuna. Ama güzel yani ben beğeniyorum

Ya bizimki de göz muayenesi olmadı o uzun mesajı okuduktan sonra korktum bende smdi bidr bizimki 4 gün kuvezde kaldı. Gözlerini uyku bandıyla kapatmıştı bı keresinde hemşireler neden diye sordum kör edebilir bu sarılık ışını dedi hadi dedim çok korktum ama göz muayenesi falan kimse Dr bişey demedi bana😪😥😢

Bnm bebe de yaşıtlarına göre kilolu ama kendi pensentiline göre iyi masallah, hani ikinci ayda sürekli emmek istediğini bı dönem var ya memelerin sabah ve akşama doğru söndüğü işte o zmanlarda ben sabah akşam mama ile tamamlıyordum yetmiyordu o ara toparladı yavrum kilo aldı. Smdi masallah boyu kilosu ideal meme sliyor sadece. Sağlık ocağı hemşiresi mama verme daha dedi bende vermiyorum 🙏🏻🧜🏻‍♀️

Doğrudur canım ben genel muayeneden bahsettim. 🤗
Genel muayeneye can kurban 😂 biz ilk 1 ay içinde gosterdik. Doktor muayene esnasında bebeğin gösterdiği performansa hayran kalmıştı. 😂 kucağımda tutmami söyledi muayene koltuğuna oturup bebeği yaklaştırdim. Ogretmisiz gibi çenesini konulması gereken yere koyup boncuk boncuk baktı doktora 😂😂 6 ayda bir kontrole gidicez inşallah her seferinde böyle kolaylıkla muayene ettirir 🤌😁🤩

Kızlar bişey kafama çok takılıyor. Benim bebeğim kolik demiştim ve hep ağlayarak uykuya geçiyor kriz şeklinde ağlama yani. Bu tramva felan yaratır mı hep ağlayarak uykuya geçiyor çünkü bi gün normal sakin geçmedi

Ya bizimki de göz muayenesi olmadı o uzun mesajı okuduktan sonra korktum bende smdi bidr bizimki 4 gün kuvezde kaldı. Gözlerini uyku bandıyla kapatmıştı bı keresinde hemşireler neden diye sordum kör edebilir bu sarılık ışını dedi hadi dedim çok korktum ama göz muayenesi falan kimse Dr bişey demedi bana😪😥😢
Cok detaylı bilgim yok ama sarılık için girilen kuvez ile normal kuvez bir olmayabilir. Erken doğum ve kuvez geçmişi olan bebeklerde goz gelisimiyle ilgili sorun olabiliyormuş. Rop muayenesi o yüzden yapılıyor erken teşhis ve tedavi için. Gelecek ilk kontrolde doktorunuza danışın. Evet muayene zor ama gerekli bi durum varsa da önceden bilmek ve tedavi başlanması en doğrusu. Sonradan keşke dememek için sorun hem acabalarla içiniz sıkılmaz
Ayrıca normal yetişkinlerin gittiği bi göz doktorundan randevu alıp normal kontrole gitmeniz de gerekiyor. Her bebek göz muayenesinden geçmeli. O muayene de zaten zor değil. Çenesini dayayıp gözleri açık olucak doktor bakıp bi sorun varmi ileri kontrol gerekir mi kontrol edecek. Herseyden apayrı bazı bebeklerin gözlük kullanması gerekir mesela buda onceden kısmen belli olur.

Bizim doktor 3. Aya kadar süreniz var yaptırın dedi perşembe günü 3. Ay kontrolüne gidince bir de göz doktorundan randevu aldım bende

X