2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz
Gece 2leri görmeye başlayınca rutin oluşturmak gerektiğini düşündüm. Akşam 7.30 8 8.30 civarı ne zaman uyarsa odamıza geçiyoruz. İşte konak için saç yağlama keyfi yerindeyse kitap okuma. Değilse direkt banyoya geçiş. Sonra ışığı kısıp emzirme. Beyaz gürültününde çok yararını gördüm. Gündüz oturma odasında emerek uyuyor odasına beşiğine yatırıyorum ama bu sıra yarım saat anca uyuyor. Çok nadir 1 saat

Bir de sabah erkenden uyanmalar için blackout perde kullanıyorlarmış.Günısıgını gördüler mi gözler açılıyor malum

Banyoyu en pratik nasıl yaptırabiliriz acaba. Hala banyo ısıt oda ısıt hasta olmasın tedirginliği deyim. Sizler nasil bir yol izliyorsunuz?

Banyoyu en pratik nasıl yaptırabiliriz acaba. Hala banyo ısıt oda ısıt hasta olmasın tedirginliği deyim. Sizler nasil bir yol izliyorsunuz?
Yatak odasındaki beşiğe yatırıyorum o yüzden orada yaptırıyorum banyoyu. Isıtıcı fişte hemen çalıştırıyorum ısınırken su hazırlıyorum. Halıyı kenara çekip bebek küvetini koyuyorum yıkayıp kaldırıyorum hemen. Hergün bu durum. Pratikleşti artık. Gün içinde üzerine kaka geçmişse banyo lavabosunda ılık suyla vücudunu yıkıyorum

Kızlar bu sallama işine başından beri alışmasın diye karşı çıkan ben sadece denemem istedim aşıdan dolayı biraz huysuzuz kucakta gezmek istiyor kollarım ağrıdı söyle iki dk bir koyup sallayım nasılmış dedim ikinci dakika gözü kapandı🫠🫠🫠

Genelde kucağımda gezdirerek uyuyor bel kalmadı bende 😂 bu aralar ayağımda sallıyorum ona da bazen çığlık atıyor ağlıyor bir türlü istemiyor. Beyaz gürültü felan açıyorum anca öyle sakinleşiyor
Günlerdir zaten bizde çığlık çığlığa durumdayız komşular kapıya gelecek diye bekliyorum

4. Ay ve memede dikkati dagiliyor konusursam üzerine aliniyor emmeyi birakiyor. Eskiden emerken gözümün icine bakardinsimdi gözü hep yukarilarda. Böyle olan var mi
Biz 3 aylık olcaz biz de öyleyiz eskiden de gözgöze gelmezdik memeye gömerdi kendini şimdi iki emiyo ayrılıp bana bakıp gülüyo ben de hiç ona bakmadan gezerek emziriyorum ya da yatakta yaylanıyorum gülüşü de çok güzel kıyamıyorum ama hiç zamanı değil 😅

Aaaa işe yaramıyor mu ay çok heveslenmiştim 8 e kadar uyur diye yorumlardan 🫠🫠🫠
Yok malesef yani belki sizinkinde ise yarar ama benim kızda pek etkili olmadı. Ben o perdeden önce fonları kapatırdım o zamanda karanlık olurdu. Sonra aldım karanlık perdesini. Bebeğe de ise yarar diyodum ama umarım ilerleyen zamanlarda fark olur. Varsa fon perde onu deneyin. Duruma göre alirsiniz

.
Banyoda yıkıyorum ben küvet taşı su taşı birde kızlar rahat vermiyordu yıkarken bizde yıkayalım diye bebeği üşütüyorlardı 1aydan sonra yeter dedim. Küvet setinin bi parçası var duşta kullanmak için duşakabine onu koyup yatırıyorum fıskiyeyi ona göre ayarlayıp fış fış 2dkda yıkanıyor hiç üşümeden

Önce ben duş alıyorum sonra eşim kızımı getiriyor. O su döküyor bende yıkıyorum 3-4 dk’da bitiyor işimiz. Yatak odasında da üstünü giydiriyorum ev 25 derece civarında.

stokkenin küvetini aldım yeni doğan aparatıyla içine havlu koyuyorum kaymıyor bayılıyor yıkanmaya yavaş yavaş su döküyorum youtube videoları var

.

Banyoda yıkıyorum ben küvet taşı su taşı birde kızlar rahat vermiyordu yıkarken bizde yıkayalım diye bebeği üşütüyorlardı 1aydan sonra yeter dedim. Küvet setinin bi parçası var duşta kullanmak için duşakabine onu koyup yatırıyorum fıskiyeyi ona göre ayarlayıp fış fış 2dkda yıkanıyor hiç üşümeden
Nasıl bir şey link var mı 🌸

X