2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    290
Kızlar merhaba eylül annelerinden geliyorum. Hastane çantaları konusunda size danışmak istiyorum. Mesajlarınızı okuyunca bende daha bir heyecanlandım. Ben şimdiden hastane çantasını yapıp koymak istiyorum kenara. Herkes onu koyma bunu koy şunu hiç koyma diyor kafam karıştı. Sizlerden fikir almak istiyordum😊

Çok haklısınız benim bebiş de aşırı beyaz ve çok alerjik şu an Türkiye’nin en doğusunda olduğum için sıkıntı yok ama yaz çok korkutuyo bunu bi araştırayım çok teşekkür ederim ☺️
Hangi şehirdesiniz bende Türkiye’nin em doğusundayim acaba aynı şehirde miyiz 🤣

Piyanolu halı gerçekten benim için hayat kurtarıcı oldu, bazen 1 saat vakit geçirdiği oluyor ve o bir saatte işlerimi yapabiliyorum:) henüz sesin nerden geldiğini kavramasa da bence ilerleyen aylarda daha etkili olacak ( bebeğim 3 aylık)
Ayağıyla vurduğun da ses geldiğini anlıyorlar bence daha çok vuruyor çünkü

Merhaba güzel anneler, ben de şubat annesiyim aslında sayfayı başından beri takip ediyorum ama anca üye olabildim:) sizlere bir sorum olacaktı. Bebeğim uyku esnasında ara ara yüzüne kafasına dokunuyor tabiri caizse suratına dalıyor:) Sizin bebeklerinizde de böyle bir durum var mı? (kundak da yapamıyorum rahatsız oluyor) özellikle geceleri yapıyor ve uykusu bölünüyor:KK43:
Evet bizimki de öyle ilk bir aydan sonra kundak istemedi bıraktık gece dalana kadar eller hep kıpır kıpır yüzde kafada. Ben anne yanı beşikte yanına yatıyorum elimle benim tarafındaki eşini tutuyorum sallıyorum dalana kadar 1 saati falan buluyor. Diğer ele müdahale edemiyorum ama onu zaten çok kullanmıyor

Kızlar merhaba eylül annelerinden geliyorum. Hastane çantaları konusunda size danışmak istiyorum. Mesajlarınızı okuyunca bende daha bir heyecanlandım. Ben şimdiden hastane çantasını yapıp koymak istiyorum kenara. Herkes onu koyma bunu koy şunu hiç koyma diyor kafam karıştı. Sizlerden fikir almak istiyordum😊
Merhaba, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Hastane odası çok sıcak olduğu için pijamalarınız ince olursa iyi olur (önden düğmeli veya fermuarlı olmalı çünkü sürekli emzirmekle geçecek:) lohusa kilodu&pedi, terlik, çorap, kişisel bakım eşyalarınız bence yeterli. Bebek için de battaniye, yenidoğan takımı (max 3 tane her ihtimale karşı) bol bez, puset ve kaşık biberon. Benim için başlarda emzirmek zordu meme reddi yaşamamak için elle sağıp kaşık biberonla verdik. Emzirme yastığı da önemli çünkü iyi bir destek oluyor. Ayrıca size refakat edecek kişi eşinizse onun için de bir şeyler almanız iyi olur:) Aklıma gelenler bunlar

Hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah ☺️ ben 2 takım pijama aldım kendime foto çekeriz diye de ayrıca bir lohusa takımı almıştım giyemedim.Sezaryen oldu 1 gece kaldım ve açıkçası bana zor geldi giyinmek kanamam falan varken ama çoğu kişi giyinip çekiliyor 😅 bebeğe 2 takım aldım 1 gece kalınca yetti ama tabi ilk giydirmeyi hastane kendi bebek kıyafetiyle yaptı öyle getirdiler bebeği.Biraz hastane de önemli mesela ben lohusa pedlerimi kullanmadım çünkü hastane verdi hep. Bebeğe ne lazımsa onları da hastane verdi. Hastaneye de sorarsınız öncesinde ben sormuştum. Terlik aldım yanıma o iyi oldu hastane terliği çok ince. Ben bu sayfalardaki listelere bakmıştım topuk sahipleri ilk sayfaya yazıyordu beler lazım olur diye

Hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah ☺️ ben 2 takım pijama aldım kendime foto çekeriz diye de ayrıca bir lohusa takımı almıştım giyemedim.Sezaryen oldu 1 gece kaldım ve açıkçası bana zor geldi giyinmek kanamam falan varken ama çoğu kişi giyinip çekiliyor 😅 bebeğe 2 takım aldım 1 gece kalınca yetti ama tabi ilk giydirmeyi hastane kendi bebek kıyafetiyle yaptı öyle getirdiler bebeği.Biraz hastane de önemli mesela ben lohusa pedlerimi kullanmadım çünkü hastane verdi hep. Bebeğe ne lazımsa onları da hastane verdi. Hastaneye de sorarsınız öncesinde ben sormuştum. Terlik aldım yanıma o iyi oldu hastane terliği çok ince. Ben bu sayfalardaki listelere bakmıştım topuk sahipleri ilk sayfaya yazıyordu beler lazım olur diye
Hakikaten öyle. Ben instagramda görüyordum. Doğum sonrası inanılmaz süslü püslü fotolar falan. Ben sezaryen doğumdan çıkınca savaştam çıkmış gibiydim. Ve açıkçası çuval giydirseler ruhum duymazdı. O uyuşukluk ve sonrasında sezaryen ağrısı cidden fenaymış. Rahat olacağınız şeyler alın. Önden düğmeli fermuarlı olmalı. Bol lohusa pedi alın derim. Kanama çok oluyor. Bol bol ssu içmeniz lazım doğum sonrası. Kahve içerseniz de iyi gelir. Biz kahve makinamızı almıştık. Odada kahve yapıyorduk. İyi oldu bence. 2 gece kalmıştık. Geceleri acayip şekilde terleme oluyor. Havlu götürseniz iyi olur.

Arkadaşlar bugün oğluma rota virüs aşısının ilk dozu yapıldı. Yaptıracaklar için deneyimlerimi anlatayım dedim. Aşı koldan yapılmıyormuş. Ben öyle sanıyordum. Ağzına damla şeklinde yapıyorlar. Tatlı bir şey sanırım. Benim oğlan şağır şupur içti damlayı. Hiç zorlanmadı. Yan etkisi olur mu diye sordum. Her aşı gibi ateş huzursuzluk riski var ama olmayadabilir dedi. Belki kusma yapabilir. Bir de kakası daha sıvı olur dedi. Rengi hafif yeşilimsi olabilir dedi. Bir sonraki dozunu da gelecek ay yapacaklarmış. Bu arada aşının tek dozu 1700 tl. Tamamlayıcı sağlık sigortamız olmasına rağmen karşılamıyormuş. Bunu veremeyecek aileler var. Bu aşıya ulaşamamaları çok adaletsiz geldi açıkçası. İkizleri olan napacak yani. Neyse. Durum bu. Yaptıracakların bilgisine.

Arkadaşlar bugün oğluma rota virüs aşısının ilk dozu yapıldı. Yaptıracaklar için deneyimlerimi anlatayım dedim. Aşı koldan yapılmıyormuş. Ben öyle sanıyordum. Ağzına damla şeklinde yapıyorlar. Tatlı bir şey sanırım. Benim oğlan şağır şupur içti damlayı. Hiç zorlanmadı. Yan etkisi olur mu diye sordum. Her aşı gibi ateş huzursuzluk riski var ama olmayadabilir dedi. Belki kusma yapabilir. Bir de kakası daha sıvı olur dedi. Rengi hafif yeşilimsi olabilir dedi. Bir sonraki dozunu da gelecek ay yapacaklarmış. Bu arada aşının tek dozu 1700 tl. Tamamlayıcı sağlık sigortamız olmasına rağmen karşılamıyormuş. Bunu veremeyecek aileler var. Bu aşıya ulaşamamaları çok adaletsiz geldi açıkçası. İkizleri olan napacak yani. Neyse. Durum bu. Yaptıracakların bilgisine.
Biz ikinci dozumuzu dün olduk hiçbir yan etki olmadı çok şükür dördüncü ay aşıları ile beraber oldu.İnsallah siz de de yan etki olmadan kolayca geçer gününüz 🌸

Hakikaten öyle. Ben instagramda görüyordum. Doğum sonrası inanılmaz süslü püslü fotolar falan. Ben sezaryen doğumdan çıkınca savaştam çıkmış gibiydim. Ve açıkçası çuval giydirseler ruhum duymazdı. O uyuşukluk ve sonrasında sezaryen ağrısı cidden fenaymış. Rahat olacağınız şeyler alın. Önden düğmeli fermuarlı olmalı. Bol lohusa pedi alın derim. Kanama çok oluyor. Bol bol ssu içmeniz lazım doğum sonrası. Kahve içerseniz de iyi gelir. Biz kahve makinamızı almıştık. Odada kahve yapıyorduk. İyi oldu bence. 2 gece kalmıştık. Geceleri acayip şekilde terleme oluyor. Havlu götürseniz iyi olur.
Kesinlikle kahve makinesi biz de almıştık yanımıza ve dediğiniz gibi su 👍

Arkadaşlar bugün oğluma rota virüs aşısının ilk dozu yapıldı. Yaptıracaklar için deneyimlerimi anlatayım dedim. Aşı koldan yapılmıyormuş. Ben öyle sanıyordum. Ağzına damla şeklinde yapıyorlar. Tatlı bir şey sanırım. Benim oğlan şağır şupur içti damlayı. Hiç zorlanmadı. Yan etkisi olur mu diye sordum. Her aşı gibi ateş huzursuzluk riski var ama olmayadabilir dedi. Belki kusma yapabilir. Bir de kakası daha sıvı olur dedi. Rengi hafif yeşilimsi olabilir dedi. Bir sonraki dozunu da gelecek ay yapacaklarmış. Bu arada aşının tek dozu 1700 tl. Tamamlayıcı sağlık sigortamız olmasına rağmen karşılamıyormuş. Bunu veremeyecek aileler var. Bu aşıya ulaşamamaları çok adaletsiz geldi açıkçası. İkizleri olan napacak yani. Neyse. Durum bu. Yaptıracakların bilgisin

X