2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Tam dönmeye başladıklarında nasıl bir önlem alalım arkadaşlar? Tehlikeli olabilecek durumlar var mı özellikle gece bizde uyurken
Koltuk gibi dar alanlarda anlık bile olsa tek bırakmayın lütfen. Yatak üstüne koyarken ki imkanınız varsa koymayın tek yastıkla besleyin. Anne yani park yataginiz varsa o kısmı yukarda olsun dikkatli olun. Yeni nesil anakucagi olanlara kemersiz bırakmayın kaymaya basliyorlar. Benim evim 1 kat alttan soğuk geliyor sizde o sorun yoksa oyun matı ile yere yatırabilirsiniz. Ben hava biraz ısınınca baslicam insAllah. Allah korusun tüm evlatlarimizi.

Saç dökülmeleriniz ne durumda? Benim bebeğim 2 aylıkken başladı 2 aydır dökülüyor saçım ama baya baya avucuma sığıyor top halinde çok kafaya takmaya başladım çıkacak geri diyorlar ama bilmşyorum ön tafaflarım baya açıldı
Bu aralar pik durumda son bir haftadır aşırı dökülüyor mevsim geçişi diye avutuyorum kendimi ama umarım geçer acayip sinir olmaya başladım

Astrolojiye göre noluyormuş bende geçen hafta kestirdim 😂
Çok anlamıyorum ben de bi arkadaşım demişti saç kesme günleri falan oluyormuş o zaman kestiğinde kepek dökülme vs sıkıntılar gidiyor daha iyi uzuyormuş attım aslında ekran görüntüsünü buraya. Ona dedim zamanı gelince bana söyle keseyim öyle kestim 😅

Bebeğim dün gece 2 saatte bir uyandı. Hiç yapmazdı böyle. Çok uykusu olmasına rağmen uyumakta zorluk çekiyor. Ve emziği ağzından atıp ellerini sokmaya çalışıyor. Çok da salyası akıyor. Diş kaşıntısı gibi geldi bana.

Gunaydın berbat bır gece esım içerde oturuyordu saat 3 falan ben uyuyacam bak bıraz bır sınırke geldı ben ne snlsrım bebek uyutmaktan defol gıt dedim ı da yat uyu dedım uyumadım sadece gözümü kapattım 40 dakıka saladı uyusana çocuk uyusana oğlum sonra klaktı uyumuyor dıye altına baktım mama yaptım basladı söylenmeye bak sımdı nasıl uyuyacak dıye nerde uyuyan bebe tabı uyumadı yıne soulendı doukendı aç çocuğu verdın tabı uyumaz cınlı gıbı bebek elı ayagı hıc durmuyor bagırıyor dıye dedım 1 saat dayanamadın bebegın dılınden anne anlarmıs tartıştık ben her gece boykeyım ne oldu bebek uyutmaya valısıyoeım tv acıyor sabaha kadar sıgara tv bakıyor allahım bır ise başlasa da gıtse çok daraldım 5 aydır sefere verdı tırı tepemde

Gunaydın berbat bır gece esım içerde oturuyordu saat 3 falan ben uyuyacam bak bıraz bır sınırke geldı ben ne snlsrım bebek uyutmaktan defol gıt dedim ı da yat uyu dedım uyumadım sadece gözümü kapattım 40 dakıka saladı uyusana çocuk uyusana oğlum sonra klaktı uyumuyor dıye altına baktım mama yaptım basladı söylenmeye bak sımdı nasıl uyuyacak dıye nerde uyuyan bebe tabı uyumadı yıne soulendı doukendı aç çocuğu verdın tabı uyumaz cınlı gıbı bebek elı ayagı hıc durmuyor bagırıyor dıye dedım 1 saat dayanamadın bebegın dılınden anne anlarmıs tartıştık ben her gece boykeyım ne oldu bebek uyutmaya valısıyoeım tv acıyor sabaha kadar sıgara tv bakıyor allahım bır ise başlasa da gıtse çok daraldım 5 aydır sefere verdı tırı tepemde
Bu süreçte eş desteği çok önemli. Şans işi oda kuzum. Yani faydası bile olmasa manevi destek vermesini bekliyor insan." Seni anlıyorum. Zor. Sabaha kadar uykusuzsun. Annelik kutsal gibi" fakat bu beklenti birde gerçekler var. Yıpratma kendini. 13 yaşında benim gibi oğlun vardı. Geçeceğini biliyorsun zor bir süreç. Atlaticaz. Sadece anne olarak bu şurec hafifleyip kadın oldugumiz aklımıza gelince. İnsan olduğumuz sosyalleşme sürecinde sağlıklı bir birey olarak kalabilmek için biraz daha sakin ve sabırlı olmalıyız. Erkek es figür onlar dahil olmak isterse olurlar. İstemezse inan ki zorla hiç bir manası kalmıyor.

Çok anlamıyorum ben de bi arkadaşım demişti saç kesme günleri falan oluyormuş o zaman kestiğinde kepek dökülme vs sıkıntılar gidiyor daha iyi uzuyormuş attım aslında ekran görüntüsünü buraya. Ona dedim zamanı gelince bana söyle keseyim öyle kestim 😅
Ay takvimine göre hareket etmek işin aslı. Ben takvime göre kepek dökülme ve hızlı uzama sorununu p şekilde düzene sokmustum. Sadece kesim de degil. Epilasyon günleri temizlik bitki çiçek bakimi utu günleri konserve günleri cilt bakım zamanları biii sürü zamanlar var. Özellikle takvime göre ev temizliği günlerinde temizlik yapıldığında işler daha kolay hızlı ve bizi yormadan bitiyor. Gebelik öncesinde tüm takvime göre işlerimi yapardım ben. Doğum sonrası yeniden takvime göre ayarlamak istiyorum ama bi türlü düzen olusturamadigim için hep erteliyorum.

X