2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Termos 2 3 saatte soğumuyor mu ? Benim tek biberon gece yıkamak için herturlu kalkmak zorunda kalicam ama dediğiniz gibi o arada değerlendirebilirim bu gece öyle yapim. Teşekkürler
Ben mama malzemelerini yattığım odada tutuyorum. Su ısıtıcı var kalkar kalkmaz onu acıyorum. Ardından biberonda içeceği miktarda suyu hazir oluyo içine mamasını atıp karıştırıyorum. Su kaynamış oluyo içine atıyorum biberonu. Mama ısınırken bebeğin altını alıyorum. İsim bittiği sırada mama hazir oluyo. Isırıp gaz çıkartıp uyutmaya başlıyorum. Yataktan kalkıp mamayi içip bitmesi 10 dk sürüyor. Sonra ne zaman uyursa biberonu temizleyip gerekli ölçüde içine suyu koyup bende yatağa giriyorum. Odadan sadece biberon yıkamak için çıkıyorum. Kısa sürede odadan odaya kosturmadan bebeğin beslenmesini yapıyorum.

Termos 2 3 saatte soğumuyor mu ? Benim tek biberon gece yıkamak için herturlu kalkmak zorunda kalicam ama dediğiniz gibi o arada değerlendirebilirim bu gece öyle yapim. Teşekkürler
Biz biberonu iki adet aldık.Büyük çay termosları oluyor ya o şekilde geceden kaynatıp içine döküyorum o su hem dezenfekte etmek için hem mama için bir gün boyunca çok sıcak şekilde kalıyor.ılıtmak için de geceden kettle da su kaynatıp soğuyor kendi kendine.onunla da ılıtıyorum biberonu ikilerseniz daha rahat olur

Biz biberonu iki adet aldık.Büyük çay termosları oluyor ya o şekilde geceden kaynatıp içine döküyorum o su hem dezenfekte etmek için hem mama için bir gün boyunca çok sıcak şekilde kalıyor.ılıtmak için de geceden kettle da su kaynatıp soğuyor kendi kendine.onunla da ılıtıyorum biberonu ikilerseniz daha rahat olur
Bende de küçük termoslardan var. Dışarı çıkarken birine sıcak kaynatilmis su diğerine kaynamış soğu su koyuyorum. Ilistirip mama yapıyorum. Hatta iki minik kabim var onlara da bi içimlik toz mamalardan koyuyorum. Suyu birerona koyup toz mamayi da içine atıp karıştırıyorum. Birden fazla kere mama icireceksem ve biberon temizliği yapmam gerekirse diye de yanımda bebeğe özel minik sünger taşıyorum ufak kabin içinde. Onunla kopukleyip duruluyorum. Cok kısa sürede iş halloluyo. Hem bebek çok aglamiyo hem ben strese girmiyorum. :KK50:

Bende de küçük termoslardan var. Dışarı çıkarken birine sıcak kaynatilmis su diğerine kaynamış soğu su koyuyorum. Ilistirip mama yapıyorum. Hatta iki minik kabim var onlara da bi içimlik toz mamalardan koyuyorum. Suyu birerona koyup toz mamayi da içine atıp karıştırıyorum. Birden fazla kere mama icireceksem ve biberon temizliği yapmam gerekirse diye de yanımda bebeğe özel minik sünger taşıyorum ufak kabin içinde. Onunla kopukleyip duruluyorum. Cok kısa sürede iş halloluyo. Hem bebek çok aglamiyo hem ben strese girmiyorum. :KK50:
Evet dışarı çıkarken ebebekten aldık minik termosumuz var biz de öyle yapıyoruz minik kapaklı bir kaba da mama koyuyoruz ne kadar pratik o kadar iyi.Ama Hazır su alıyorum şişeyle o pek içime sinmiyor hazır su ile ılısştırmak 🫠

Evet dışarı çıkarken ebebekten aldık minik termosumuz var biz de öyle yapıyoruz minik kapaklı bir kaba da mama koyuyoruz ne kadar pratik o kadar iyi.Ama Hazır su alıyorum şişeyle o pek içime sinmiyor hazır su ile ılısştırmak 🫠
Ariticinin suyunu kaynatiyorum bittikçe. Hic hazir su kullanmadim. Söyle yapıyorum ben. Fazladan su kaynatiyprum. Cam kavanozlara dolduruyorum. Hergun imkanım olmuyo çünkü. Onun dışında ya bintane daha termos alın ufaklarindan ek gıda zamanı da lazım olur zaten yada küçük plastik su mataralarindan alın. Cam sağlıklı daha iyi ama çantaya ekstra ağırlık veriyo. Ağzı güzel kapanan koku yapmayan bi matara edinin soğuk suyu o şekilde yanınızda taşıyın derim.

Lütfen sakin ol geçici bir süreç. Doktor ne derse yazarım sizede uzmeyin kendinizi. Ben üzüyorum çünkü yemeden kesilir o kadar takıntılıyim. Büyük oğlan prematüre olduğu için

Teşekür ederim haber verirseniz sevinirim
Şırınga ile ağzının kenarından yavaş yavaş akıtsanız yutmaz mı acaba? Aklıma başka bir de kaşık biberon geliyor.
Yememeleri çok üzücü gerçekten insallah bir an evvel yer kuzucuklarv😓

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.🥰
Dışarı çıkarken hem kaynar su , hemde kaynamış sogumuş suyumu o şekilde alıyorum. Diğer türlüde termos deneyeceğim en azından ağlamadan yedirir sonra temizliğini yaparım biberonun. Fazla biberon var ama Philips avent natural ucun yedeğini bulmadım tekrar bı bakmam lazım.

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.🥰
Dışarı çıkarken hem kaynar su , hemde kaynamış sogumuş suyumu o şekilde alıyorum. Diğer türlüde termos deneyeceğim en azından ağlamadan yedirir sonra temizliğini yaparım biberonun. Fazla biberon var ama Philips avent natural ucun yedeğini bulmadım tekrar bı bakmam lazım.

Biz hala yenidoğan gibiyiz ne yazık ki Max uyuma saati 3 sonrası beslenme istiyor öyle çokta değil. Aptal gibi oluyorum nama vermek zaten çok zor ağlıyor o ağlarken mutfağa koş. Geri odaya gel memesini ağzına ver. Geri koş mamasını hazırla. Sogut geri odaya gel memesini ver aglamasin. 🤣🥺🥲🥰☺️😔😁😘😔🤣😘 Artık gece duygu gecislerim tavan.
Mamayı mı sevmıyor marka olarak

Şırınga ile ağzının kenarından yavaş yavaş akıtsanız yutmaz mı acaba? Aklıma başka bir de kaşık biberon geliyor.
Yememeleri çok üzücü gerçekten insallah bir an evvel yer kuzucuklarv😓
Ben hepsınk dememiştim şırınga da kadık bıberondw mamaya başladığımızda bıberına alışmasjn dıye malesef almadı bıberon aldı tek

Ben hepsınk dememiştim şırınga da kadık bıberondw mamaya başladığımızda bıberına alışmasjn dıye malesef almadı bıberon aldı tek
Daha birkaç haftalikken sutum azalmıştı doymuyordu😓 Ebemiz önermişti ağzının kenarından yavaş yavaş ver diye biberon alışmasın diye ben beceremedim sanırım yedirememistim. Biberon aldı sadece bizimki de o dönem. İnsan şaşırıyor ne yapacağını

Doğduğundan beri aynı mama çok güzel içiyordu. Bir kere değiştim 3 gün içimden geçti 800 Gr mama çöp oldu geri döndük Goat markaya gazda yapmiyo ama isteksiz içiyor

X