2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Kesinlikle. Surat yapsam bu sefer kovmuş gibi olurum diye belli etmiyorum. Şimdi oğluna karpuz doğradı bende bize de koyalım dedim oğluna doğradıktan sonra karpuzu koydu önüme al bize doğra diyor. Ne alaka ya. Elin değmiş bize doğrasan nolur. Böyle hesap kitap yapan insanlardan nefret ediyorum.
Milletteki rahata bak bi de yardımcı olsam bile başkasının evinde çekinerek birşeyler yiyen bana:110:

Kızlar çok bilmiş insanlara karsı cevap veriyor musunuz ? Örneğin sütünüz az ama yok memeni sık gelir , ev 28 derece yelek giydir yok üşüyecek dönüyor mübarek sanki 28 derece havada.Allahım herseyi bilen ama kendine gelince uygulamamış olan insanlara cevap veriyor musunuz ya da nasıl sabrediyorsunuz. annesi onu çok severmiş diye bebeğimle konuşuyorum ordan babası da çok severmiş diye yetiştiriyor
Benim analığıma karışacak heeee 🤬 😖
Git doğur bi tane, herkes doğurduğuna baksın diyorum gülerek 😅
Öylesi cahille tartışılmaz her seyi bilir onlar çünkü

Dışarda o zaman ılık yapmadan mı veriyorsunuz. Ben termos mama öyle dolaşıyorum
İlk doğduğu zamanlarda gaz fobim olduğu için ılıtıyodum zaten biberonu çalkalamak için termosum oluyo hep yanımda şimdilerde havalar da ısınınca onun için de uğraşmıyorum biz çok fazla yol yaptık bursadan İstanbula hakkariye şırnaka vana derken arabada uçakta mamayı aç, suyu dök, kaç ölçek uğraş hiç derdim olmadı çalkalayıp biberona döktüm içirdim

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 29
İlk doğduğu zamanlarda gaz fobim olduğu için ılıtıyodum zaten biberonu çalkalamak için termosum oluyo hep yanımda şimdilerde havalar da ısınınca onun için de uğraşmıyorum biz çok fazla yol yaptık bursadan İstanbula hakkariye şırnaka vana derken arabada uçakta mamayı aç, suyu dök, kaç ölçek uğraş hiç derdim olmadı çalkalayıp biberona döktüm içirdim
Ayyy vallaa benimde ilk anneliğim allah razı olsun bunu öğrendiğim çok iyi oldu. İnsanın yakınından daha yardımcı oldu buradaki herkes

Ayyy vallaa benimde ilk anneliğim allah razı olsun bunu öğrendiğim çok iyi oldu. İnsanın yakınından daha yardımcı oldu buradaki herkes
Kesinlikle öyle birbirini yüzyüze tanımayan kader ortaklarıyız biz burda ☺️ ben özellikle başlarda ağladığım şeylerde asla yalnız olmadığımı bildiğim için burayı çok seviyorum keşke gebeliğimden beri burda olsaymışım diyorum bazen çok geç tanıdım burdaki arkadaşlarımı 🤗

Kızım 3.5 aylık oldu ve uyku gerilemesi+meme reddi şöleni yaşıyoruz birkaç gündür 😔😔😔
Önerisi olan varsa dinlemek isterim. 4.ay dolar dolmaz uyku eğitimine başlamak tek planım şu an.

Kızım 3.5 aylık oldu ve uyku gerilemesi+meme reddi şöleni yaşıyoruz birkaç gündür 😔😔😔
Önerisi olan varsa dinlemek isterim. 4.ay dolar dolmaz uyku eğitimine başlamak tek planım şu an.
Bizde çığlık çığlığa çırpına çırpına morarana kadar ağlama var. Ne uykuya geçiyor ne bir an olsun sakinliyor. Kolik krizleri çok masum kalıyor yanında 🤦🏻‍♀️

Kristialia Kristialia canım neden üyeliğini iptal ettin diğer konuda gördüm.burada iyi kötü birbirimize destek olmaya calısıyoruz kendi aramızda en azından bu grupta.hepimizin sıkıntıları var hepimiz yazıyoruz birbirimizi yüz yüze tanımasak da elimizden geldiği kadar birbirimize hem kendimizle alakalı hem bebişlerimizle alakalı sıkıntılarımızı paylaşıyorduk umarım geri gelirsin :KK200::110:

Kizlar merhaba. Bebegim 2.5 aylık. Bu gün fark ettim. Şapkasinda saçlar var baya fazla. Bebegimin saçları dökülmeye başlamiş sizin bebislerin saçlari ne zamn döküldü. Ve tamamen döküldümü. Bide benim bebegimin kulaklarinda hala tüy var o ne zmn düşer.
Benim bebegimde 2.5 aylik saclari epeyce dokuluyor bu aralar ,☺️

Eşin de memnun değildir kal falan deme sakın üzüldüm şu an ya zaten bebekle hayat zor bir de zahmet veren insanları hiç sevmiyorum
Eşim ben istedim diye Allah var bişey demedi bu durumu da bilmiyor bilse sinirlenir benim gibi sakin kalmaz. Bende böyle yapacağını bilmiyordum. Hesap kitap yapıyor kahvaltıyı niye koymadın ben mi yapayım felan filan. Ki gelmeden önce dedim yani kimin bebeği sakin durursa o yapar diye ona rağmen hizmet bekliyor benden

Eşinin taraftan birinin vefat ettiğini şehir dışına çıkacağınizi söyle. Eşinle bi oyun edin. Yada şehir dışında kim varsa sabah cenazeye gitmeliyiz vs diye esin arasın seni. Sende yalandan hazırlık yap. Oda toparlansin gitsin. Gönlü olup gitsin diye bekleme arsız belliki kovsan 3 gün kalır öyle gider böyleleri.
Anladı zaten rahatsız olduğumu gidecekmiş noldu diyorum belli ki alınmış birşeylere. Tamam sen bilirsin dedim gitsin ne yapayım yükümü ağarlaştırdı. Zaten çocuğumun kolik ağlamaları tekrar başladı bide onlarla uğraşamam

Milletteki rahata bak bi de yardımcı olsam bile başkasının evinde çekinerek birşeyler yiyen bana:110:
Öyle. Depremde bir kere kendisinde kalmaya gitmiştim o zaman bize birşeyler yaptı diye şimdi belli ki hesap kitap yapıyor. Karşılığını almaya çalışıyor. Hiç birşey yapmayım hizmet etsin diyor. Düşüncesiz olduğunu biliyordum da bu kadarını beklemiyordum

Bizde çığlık çığlığa çırpına çırpına morarana kadar ağlama var. Ne uykuya geçiyor ne bir an olsun sakinliyor. Kolik krizleri çok masum kalıyor yanında 🤦🏻‍♀️
Benimki de tekrardan başladı 10 gün kadar hafiflemişti bi kaç gündür yine başladı. Ne meme emiyor ne uykuya geçiyor ne oyun ne gezmeyi hiç birşeyden anlamıyor

Dün yemek yıyorduk benımkı yalanıo duruyordu verdım agzına az bısı yoğurt ne yapçak dıye bır güzel yuttı sankı arkasını ister gubı hryecenlandı boş kasıgı agzına doğru götürünce agzını kuş gıbı acıyır zor tuttum kendımı yoksa vercektım kbır kase yoğurt😀😀😀
Bende gecen yoğurt yerken verdim minicik, bayaaa bi yalandı 😂😂😂😍😍

Kızlar ben söyle yapıyorum kullanmadığım bi çaydanlığa hazir su koyup kaynatıyorum
O hep ocak üstünde mama yapacağım zaman ısıt hazırla 5 dk 🤣
Bende bir cam. Şişede kaynamış soğumuş su bulunduryorum.. Kettle ds artırma ve kaynamış su hemen basıyorum ılık oluyor önce kanadığı icin yeterli geliyor.. Gece yatarken de termosa sıcak su koyuyorum

Kizlar merhaba. Bebegim 2.5 aylık. Bu gün fark ettim. Şapkasinda saçlar var baya fazla. Bebegimin saçları dökülmeye başlamiş sizin bebislerin saçlari ne zamn döküldü. Ve tamamen döküldümü. Bide benim bebegimin kulaklarinda hala tüy var o ne zmn düşer.
Bizim de dökülüyor 4aylik şuan.. Gece hafta 3e vurduk saçını acayip heryer saç ti. Bir de doktorumuz kesin dedi baya saçlıydi.. Suan azaldı sanki

X