2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Kizlar merhaba. Bebegim 2.5 aylık. Bu gün fark ettim. Şapkasinda saçlar var baya fazla. Bebegimin saçları dökülmeye başlamiş sizin bebislerin saçlari ne zamn döküldü. Ve tamamen döküldümü. Bide benim bebegimin kulaklarinda hala tüy var o ne zmn düşer.

Evet kayınvalide 🫠
Ilk günler gaz sancisi yüzünden agladigi için. Doymuyordur doymuyordur diye diye mama verdirtti. Onun yuzunden mastit oldum :KK43:
Filan kişi benimde bebegim agliyordu mama verince aglamasi kesildi megerse açmış dedi diyor. Bende acaba mı dedim kandım günde 1 2 kere verdim. Mastit olunca kestim. Soyledim zatn mama verdigim için mastit oldum. Hala diyor doymuyordur. Içimden küfürler ediyorum artık anlatmaya calismiyorum. He he deyip yapacagimi yapiyorum.

Çocuklu insan çağırmak iyi cesaret hem de iki tane mahveder insanı 😓
Kesinlikle. Ben böyle yapacağını bilemedim. Morali bozuktu gel bana değişiklik olur dedim ama 5 yaşında çocuğu var bütün gün TV izliyor aşırı inat son ses izliyor bağırıyor evin içinde diğer çocuğu da bebek daha onun bir zararı yok ama insan büyük çocuğunu uyarır arada bir hiç mi uyarmaz insan ya. Ben oğlumu TV'den uzak tutuyorum genelde dediğim halde sabahtan akşama kadar evde TV açıyorlar bangır bangır çocuğu koltuk tepelerinde bağırıyor bi kere uyarı da bulunmuyor benim oğlum ağlarken kendisi bebeğine çekim yapıyor bu kadar vurdumduymaz olduğunu bilmiyordum. Aşırı pişmanım çağırdığıma ama misafir diye de hiç bişey diyemiyorum.

Kızlar çok bilmiş insanlara karsı cevap veriyor musunuz ? Örneğin sütünüz az ama yok memeni sık gelir , ev 28 derece yelek giydir yok üşüyecek dönüyor mübarek sanki 28 derece havada.Allahım herseyi bilen ama kendine gelince uygulamamış olan insanlara cevap veriyor musunuz ya da nasıl sabrediyorsunuz. annesi onu çok severmiş diye bebeğimle konuşuyorum ordan babası da çok severmiş diye yetiştiriyor
Ben bazen veriyorum bazen de kırmamak için susuyorum. Ama bence kesinlikle cevap verilmeli kimse için moralimizi bozmaya değmez ben hazır cevap bi insan olmayı çok istiyorum daha önce daha sessizdim şimdi gene bazen sesim çıkıyor ama tamamen cesareti olan insanlara hayranım kimseye lafını esirgemeyen biri olmayı isterdim

Kizlar merhaba. Bebegim 2.5 aylık. Bu gün fark ettim. Şapkasinda saçlar var baya fazla. Bebegimin saçları dökülmeye başlamiş sizin bebislerin saçlari ne zamn döküldü. Ve tamamen döküldümü. Bide benim bebegimin kulaklarinda hala tüy var o ne zmn düşer.
Bizim 3 aylık başladı dökülme. Benim saçımın dökülmesi ne zaman başladı bebeğimin de başladı inanılmaz dökülüyor yastık saç içinde kalıyor arkası açılmış baya kelleşmiş moralim bozuluyor

Kesinlikle. Ben böyle yapacağını bilemedim. Morali bozuktu gel bana değişiklik olur dedim ama 5 yaşında çocuğu var bütün gün TV izliyor aşırı inat son ses izliyor bağırıyor evin içinde diğer çocuğu da bebek daha onun bir zararı yok ama insan büyük çocuğunu uyarır arada bir hiç mi uyarmaz insan ya. Ben oğlumu TV'den uzak tutuyorum genelde dediğim halde sabahtan akşama kadar evde TV açıyorlar bangır bangır çocuğu koltuk tepelerinde bağırıyor bi kere uyarı da bulunmuyor benim oğlum ağlarken kendisi bebeğine çekim yapıyor bu kadar vurdumduymaz olduğunu bilmiyordum. Aşırı pişmanım çağırdığıma ama misafir diye de hiç bişey diyemiyorum.
Ne zaman gidecek

Ne zaman gidecek
5 gün oldu geleli 1 hafta kal demiştim gider bi kaç güne. Bugün bide aşırı Zoruma gitti çocuğum ağlıyor durmuyor bende onunla oynuyordum sakinleştiriyordum ama onun bebeği uyuyordu. Ona rağmen bana diyor ki kahve içmedim bi kahve yapsana. Dedim benimki durmuyor nasıl yapayım neyse senin yapacağın yok ben yapayım diyor. Çocuğu sakin diğeri de zaten büyük ona rağmen benden iş bekliyor yapmayınca acıktık diyor küsüyor. Yemek yapmayı düşünmüyor musun diyor

5 gün oldu geleli 1 hafta kal demiştim gider bi kaç güne. Bugün bide aşırı Zoruma gitti çocuğum ağlıyor durmuyor bende onunla oynuyordum sakinleştiriyordum ama onun bebeği uyuyordu. Ona rağmen bana diyor ki kahve içmedim bi kahve yapsana. Dedim benimki durmuyor nasıl yapayım neyse senin yapacağın yok ben yapayım diyor. Çocuğu sakin diğeri de zaten büyük ona rağmen benden iş bekliyor yapmayınca acıktık diyor küsüyor. Yemek yapmayı düşünmüyor musun diyor
AmN allahımmm düşünmüyorum der

Şaka mı bu ya ay hiç ilgilenme ben olsam surat yaparım gitsin diye kahve mi önemli yani ya çok ayıp

Evet kullanıyorum ama emziriyorum da emzirdikten sonrada sağıyorum sanırım emzirdiğim için sağınca 40 yukarısını göremiyorum birde OMEGA 3 kullan derim sütü yağlandırıyor sağınca farkediyorum üst tabakadaki yağı ama kullanmadığımda yağ oranı düşüyor sütteki inşallah bedeni olurda uğraşmazsın veya flanş alırsın 3 lü satılıyor pompaya takarsın kimi faydası oldu diyor kimi olmadı diyor kimide silikon göğüs ucunu kesip takmış büyük gelenler
Ben de emziriyorum hem emzirip hem sağım yapmak istedim. Dışarıya çıkınca da kolaylık olsun açısından her yerde emziremiyoruz çünkü. Beni biraz bilgilendirir misin. Emzirmeyi kaç saatte bir yapiyosun sağımı nasil yapiyosun ya da sağdığını nasıl veriyorsun gibinden. Valla ilk çocuğum ve hic bilgim yok çevremde bunlari danisabilcegim biri de yok hakkınızı helal edin lütfen çok teşekkür ederim sütünüz bol olsun 🥰

Kızlar çok bilmiş insanlara karsı cevap veriyor musunuz ? Örneğin sütünüz az ama yok memeni sık gelir , ev 28 derece yelek giydir yok üşüyecek dönüyor mübarek sanki 28 derece havada.Allahım herseyi bilen ama kendine gelince uygulamamış olan insanlara cevap veriyor musunuz ya da nasıl sabrediyorsunuz. annesi onu çok severmiş diye bebeğimle konuşuyorum ordan babası da çok severmiş diye yetiştiriyor
Çocuğun fiziksel durumlarıyla ilgili yorum yapana söyle cevP veriyorum. Misal bizim kızın cokncok az saçı var. E niye böyle saçı yok deyince. Kesiyorum uzadıkça bide taki tokaylami ugrasicam diyorum. Kilolu bu çok mama veriyorsun diyenlere ben bebekken ac kalmışım ondan yediriyor bol bol diyorum. Daha da ileri gidip bakimiyla ilgili yorum yapana daha geç değil bi tane doğur diyorum. Özellikle eşimin taraftan bi yenge çok kızı olsun istemiş 4 nesil hep erkek doğmuş ilk kiz benim kızım doğdu. O çok karışmaya çalışır. Dene bi kere daha bak kiz geliyo bu soydan seninde olur birlikte buyuturuz diyorum. Yada biri geçen mevlutte kafa yapısıyla ilgili bi şeyler dedi. Salağa yattım uzatmadım.

Bu arada 28 derecede bi zibinla durması gerekli ne yeleği. Ev 25 oldu mu soyuyorum çocuğu ben. Miz miz eden çocuk zibinla kalınca gülücükler saciyo. Tabii cereyana kalmamalı rüzgara maruz kalmamalı ona dikkat etmek gerekli.

Şaka mı bu ya ay hiç ilgilenme ben olsam surat yaparım gitsin diye kahve mi önemli yani ya çok ayıp
Kesinlikle. Surat yapsam bu sefer kovmuş gibi olurum diye belli etmiyorum. Şimdi oğluna karpuz doğradı bende bize de koyalım dedim oğluna doğradıktan sonra karpuzu koydu önüme al bize doğra diyor. Ne alaka ya. Elin değmiş bize doğrasan nolur. Böyle hesap kitap yapan insanlardan nefret ediyorum.

Kesinlikle. Surat yapsam bu sefer kovmuş gibi olurum diye belli etmiyorum. Şimdi oğluna karpuz doğradı bende bize de koyalım dedim oğluna doğradıktan sonra karpuzu koydu önüme al bize doğra diyor. Ne alaka ya. Elin değmiş bize doğrasan nolur. Böyle hesap kitap yapan insanlardan nefret ediyorum.
Eşin de memnun değildir kal falan deme sakın üzüldüm şu an ya zaten bebekle hayat zor bir de zahmet veren insanları hiç sevmiyorum

Ben de emziriyorum hem emzirip hem sağım yapmak istedim. Dışarıya çıkınca da kolaylık olsun açısından her yerde emziremiyoruz çünkü. Beni biraz bilgilendirir misin. Emzirmeyi kaç saatte bir yapiyosun sağımı nasil yapiyosun ya da sağdığını nasıl veriyorsun gibinden. Valla ilk çocuğum ve hic bilgim yok çevremde bunlari danisabilcegim biri de yok hakkınızı helal edin lütfen çok teşekkür ederim sütünüz bol olsun 🥰
Kiiiiz yerim seniii. Bi çogumuzun ilk bebeği zaten bizlerde yaşayarak tecrübe ediyoruz. Sor takıldıkca :süslü:

Eşinin taraftan birinin vefat ettiğini şehir dışına çıkacağınizi söyle. Eşinle bi oyun edin. Yada şehir dışında kim varsa sabah cenazeye gitmeliyiz vs diye esin arasın seni. Sende yalandan hazırlık yap. Oda toparlansin gitsin. Gönlü olup gitsin diye bekleme arsız belliki kovsan 3 gün kalır öyle gider böyleleri.

X