Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Doktorunla iyi konuş kuzucum. Benim ilki sezaryen başıma ne gelecek az çok biliyorum da korkuda değil benimki birazcık sabırsızlık birazcık acaba mı sorusu

Doktorun çağırınca gelmiyor mu? Benim bildiğim ek bir ücretle geliyor. Gerçi biz de henüz doğum planı yapmadık ama. Haftaya cuma randevum var konuşucaz inşaallah

Canım tecrübe bende de yok. İlk hamileliğim ama ben en başından beri normal doğum istiyorum. Tabi körü körüne değil mecbur kalınırsa ki Allah korusun sezeryan zaten son çare ama önceliğim normal doğum. Korkunun olması çok normal insan bilmediğinden korkar. Ama şu eğitimlere falan katılabilirsen, nerede ne yapacağını bilirsen faydası olur diye düşünüyorum. Sırf o yüzden özel bir ebe ile anlaştım ben. Doktora gelince eğer devlet hastanesine gidiyorsan ne yazıkki kendi doktoruna denk gelmeme ihtimalin çok yüksek ama özelde böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. En azından ek bir ücretle doktor geliyor diye biliyorum. Benim doktorum instagram hikayelerinde paylaşıyor görüyorum gecenin bir yarısı, sabaha karşı girdiği doğumlar var. Tabi sonuç olarak tercih senin. Hepimizin hakkın en hayırlısı, sağlıklısı ve kolayı olsun

Günaydın biz bugün 30 olduk kızlar kimler kacta bu gurupta en önde kim var
28+3 daha bugün 27+5 te gittim 1230 gr olmuş ve bir hafta önde gidiyor dedi. 3 hafta sonra 31.hafta muayenemde plesenta yukarı çıkmış mı bakacak sezeryan mı normal mi konuşcaz. Devamında da muayeneleri 2 haftada bire düşürecekmişiz

Benim çıkmış inşallah seninde çıkmıştır canım bende pazartesi gittim birdaha ne zaman sıra bulursam

Kızlar bugün başıma bşey geldi ki tetanoz aşısının önemini anladım aşıya karşı olanlarımız var biliyorum ama hastaneler zaten hijyenik , eskisi gibi dgl vs gibi düşünebilir ama günlük yaşantımızda önüne geçemeyecğimzn şeyleri göz ardı etmemek lazım. Sabah kan vermeye giderken anlamsız şekilde hastanenin önüne zincir çekmişler pas içindeydi ve iki ucu bağlı ortası adamın elindeydi çekmiş eliyle ve tam geçerken bıraktı o ana kadar görmedim bile. Tam çıkıntılı paslı yeri bacağımı çizdi geçti aha dedim ya aşı olmasaydım kafaları yerdim. Böyle şeyler olma ihtimali varken illaha aşı olmucam dememek lazım

Ben bu plesenta olayını hiç anlamadım doktoruma sordum benimki en baştan beri arkada çünkü. Aşağıda doğum kanalına yakın ya da orda olmadığı sürece normal doğum açısından sorun yaratmaz dedi bakalım. Normal doğumu çok istiyorum inşallah nasip olur da normal yapabilirim gerçi sağlıcakla gelsinler de önemli değil nasıl olacağı

Aynen öyle rahim ağzını kapatmaması lazım. Kapatırsa koşulsuz sezeryan. Çünkü bebeğin plasentadan önce doğması lazım ama işte yukarı çıkabiliyor olması iyi bir şey. Benim de aşağıdaydı yukarı çıktı çok şükür

Bende aşı olduktan sonra elimi 3 4 kere kestim. Aynı şeyi bende söyledim iyi ki oldum içim rahat dedim.

Bende aşı olduktan sonra elimi 3 4 kere kestim. Aynı şeyi bende söyledim iyi ki oldum içim rahat dedim.
Yaa evet sadece hastane sezeryan fln düşünmemek lazım çoğu kişi olma diye yönlendiriyor aslında yanlış.yapıyorsanda yapmıyorsanda kendine paslı demir ayağımı çizdi geçti direk tetanoz etkisi amanın

Doktorun çağırınca gelmiyor mu? Benim bildiğim ek bir ücretle geliyor. Gerçi biz de henüz doğum planı yapmadık ama. Haftaya cuma randevum var konuşucaz inşaallah
Bazı doktorlar geliyor evet Saadet hanım nasıldır bilmiyorum benimde Salı günü randevum detaylı konuşucaz canım
Şöyle bişey var atıyorum gecenin körü sancıyla uyanıp 7 cmle hastaneye gidersem doktora ulaşmaları etmeleri derken benim bide ilki sezaryen kanama riskim varmış o yüzden o aklımı kurcalıyor dur biz seni doğuma almayalım doktoru bekleyelim diyemezler ki bakalım ya tamamen sürpriz nasıl olacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…