Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Merhaba ben ikizlerime hamileyim beklerden birisinde tek arter var.Devlet hastanesi perinatoloji bölümü amiyosentez yaptırmam gerektiğini genetik sikinti olabilecegini söyledi ama ben kabul etmedim.Ikinci bit görüş için özelde başka bir perinatologa gittim.Detayli olarak inceledi tek arterin başka bir bulgu olmadan tek başına bisey ifade etmediğini söyledi.Fetal dna konusunda kararsızım bazı doktorlar ikiz gebelikte doğru sonuç vermeyeceğini söylüyor.Bende ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ama sanırım fetali yaptırmak en mantıklısı. Ben cok arastirdim gelişim geriligi yasayan cok az ikisi var.Herkes bebegini saglicakla kucagina almis.Rabbim hayırlısı ile bizde nasip eder insallah
Merhaba , ne durumdasınız? Tek kese mi ikizlerin? Benim de birinde dolaşım sıkıntısı var. Merak ediyorum.

Bence o mantardan dolayı çok ağrı yapıyor. Dediği gibi zarar veremez ki
O aparatı yerkeştirdi birden o zaman çok acıdı canım. Bi de o halde açıklama yapıyor doktor yanma kaşıntı yoksa önemsemeyiz akıntıları diye içimden bitir hocaaa diye bağırıyordum😂 sonra ultrasonu soktu ama üzerne bi şey takılı değildi inşallah sterilize etmişlerdir ya 5 saniye falan baktı uzun değildi ama şimdi de bunu taktım kafama :KK43:

Canım 37. Haftaya kadar aksi bir durum yoksa cinsel ilişki bile serbestken sence incecik kulak çubuğu ve spekulum zarar verebilir mi 🫠
Canının acıması normal kuruluk vardır birde kendini kastıysan daha katlanılmaz bi hale gelmiş olabilir de cisime yabancı bi yer değil 😬
😁😁Benim baştan hep lekenmelerim oldugu için açıkcası gebeliği öğrendiğimden beri cinsel ilişki yok korkumdan kestik😅 o kuruluk ondan olabilir gerçekten çok acıyor normal mi dedim ıkınarak, doktor geri çekti biraz o zaman rahatladım. Lekelenme benim travmam oldu o yüzden şoka girdim o an ya:) Bir de ultrason cihazı var ya çubuk gibi onla baktı 5 saniye kadar , ama alet çıplaktı düzenli temizliyolardır di mi 🥲 ıslaklığın kese suyu ile alakası yokmuş tam rahatladım derken şimdi o ultrason çubugu temiz miydi bu a taktım

😁😁Benim baştan hep lekenmelerim oldugu için açıkcası gebeliği öğrendiğimden beri cinsel ilişki yok korkumdan kestik😅 o kuruluk ondan olabilir gerçekten çok acıyor normal mi dedim ıkınarak, doktor geri çekti biraz o zaman rahatladım. Lekelenme benim travmam oldu o yüzden şoka girdim o an ya:) Bir de ultrason cihazı var ya çubuk gibi onla baktı 5 saniye kadar , ama alet çıplaktı düzenli temizliyolardır di mi 🥲 ıslaklığın kese suyu ile alakası yokmuş tam rahatladım derken şimdi o ultrason çubugu temiz miydi bu a taktım
Sterilizasyon cihazı var onların merak etme 😅

dimen dimen mely25 mely25 selam kızlarım, ben de yeni çıktık sayılır doktordan anca yazabildim. Nstde sancı çıkmadı. Bebiş 1990 gr(2 kilo değil ama 😅) 44 cm. Doktor iyi dedi boyu uzamış baya dedi. Onun dışında çalışabilir raporumu aldım. Haa bu arada bebiş dönmüş, baş aşağı duruyor dedi doktor ama daha doğum kanalında falan değilmiş, yani olması gerektiği gibi şükür🌸

Günaydın kızlar bugün taburcu oluyorum. Sancılarım hafifledi ama rahim ağzı 28 mm olmuş neyse ki açıklık yoktu. Bundan sonraki süreç bol bol dinlenmeyle geçecek.
Cok geçmiş olsun cnm bnide riskli gebeliğe yönlendirmişti dün bir sorun oldu kimliğim hastanede kaybetim onu kaybedincr giriş olmadı neyse bulundu o bulunana kadar herşey aksadi bugin gitim gun verdiler bir hafta sonra yone gidicem verdiği ilaçlara devam dedi bol bol dinlenme oda şuara mallesef bnim icin imkansız sağlıkla glsinser inşallah
Merhaba benimde 50mg yükleme sonrası 149 çıktı. Çok tedirginim yarın dahiliyeye gidicem. Senin sürecin nasıl ilerledi acaba?
Merhaba bnim ilk yaptimda doktorum çok kötü değil dikat et yemene içmene dedi sonra öğrendim ki cok ta yüksekmiş bir ay full dikat etim ama sonradan bir saldm bir haftadır yinr cidi bir diyete girdum yürüyüş cok faydali diyet ve yürüyüşle inşallah aşarsin bu durumu sende cnm ama yinde arada kaçamaklarım olyo ya

Son düzenleme:
dimen dimen mely25 mely25 selam kızlarım, ben de yeni çıktık sayılır doktordan anca yazabildim. Nstde sancı çıkmadı. Bebiş 1990 gr(2 kilo değil ama 😅) 44 cm. Doktor iyi dedi boyu uzamış baya dedi. Onun dışında çalışabilir raporumu aldım. Haa bu arada bebiş dönmüş, baş aşağı duruyor dedi doktor ama daha doğum kanalında falan değilmiş, yani olması gerektiği gibi şükür🌸
Maşallah cnmm büyümüş 🥰kac haftalıksin şimdi

Kizlar bnim bebek iki hafts önde gidiyor gitim kadin doğum doktoru cok ta kötü değil dedi ama bugin riskli gebelik bölümü çok fazla dedi iki hafta sizde varmı önde giden

Ayyy maşallah maşallah kocaman olmuş bebiş 😍❤️ sen döndüğünü hissetmiş miydin peki bide diğer kontrol ne zaman dedi 🤗

Ayyy maşallah maşallah kocaman olmuş bebiş 😍❤️ sen döndüğünü hissetmiş miydin peki bide diğer kontrol ne zaman dedi 🤗
Ayy valla ben hissetmedim açıkcası ama genel olarak öyle çok kendimi dinleyebilen yada fark edebilen biri değilim. Öyle bariz bir acı olmadı yani. Haftaya cuma gel dedi canım

Ayy valla ben hissetmedim açıkcası ama genel olarak öyle çok kendimi dinleyebilen yada fark edebilen biri değilim. Öyle bariz bir acı olmadı yani. Haftaya cuma gel dedi canım
Anladım canım 💓 Demek her hafta mı çağıracak artık benimkide haftaya Cuma bakalım yazarım bende size 🤗❤️

Anladım canım. Kafana takma ultrason her zaman yanıltıcıdır. Bak ben satı bilmiyorum çok rahatım🤣🤣 Ultrason hesabına göre önde midir geride midir hiç bir fikrim yok açıkçası.
Canm bnde satı bilmiyorum ama ultrason göre iki hafta önde gidiyor diyo net bli olmuyordur demi

Canm bnde satı bilmiyorum ama ultrason göre iki hafta önde gidiyor diyo net bli olmuyordur demi
Kızımda 2.5 aylıkken 2 hafta önde gidiyor demeye başlamıştı. Oğlumu 3 aylıkken öğrendik. Belki de 2.5 aylıkken ultrason 3 aylık gösteriyordu bunu bilemiyorum. Ben de esim de uzun boylu olduğumuz ve genetik faktörlerle kadınlar olarak iri bebek doğurduğumuz için olası bir durum. Belki senin de tam zamanında gidiyordur ama sat yanlış hesaplanmıştır bunu bilemeyiz. Sat bilmiyorsan her şey muamma yani.

Kızımda 2.5 aylıkken 2 hafta önde gidiyor demeye başlamıştı. Oğlumu 3 aylıkken öğrendik. Belki de 2.5 aylıkken ultrason 3 aylık gösteriyordu bunu bilemiyorum. Ben de esim de uzun boylu olduğumuz ve genetik faktörlerle kadınlar olarak iri bebek doğurduğumuz için olası bir durum. Belki senin de tam zamanında gidiyordur ama sat yanlış hesaplanmıştır bunu bilemeyiz. Sat bilmiyorsan her şey muamma yani.
Yani ilk gitim aylar da 27 Eylül diye kayit aldi ultasona gore duzensizdim o ara ams emin oldum birsy var okulda çalışmaya başladığım tarih 25 Eylül 25 ten itibaren hic adet olmadim bunu söyledim dr ama son tarihin 27 dedi bnde tamam dedim 😂

Bizim de bugün görüş günümüzdü kızlar tontişim 2 kilo olmus boyuda nerdeyse 43 cm 🥰 32+4 bugun hersey yolunda cok şükür ilk nst islemi de basariyla gerceklestirildi 😄 bir sonraki randevum 6 haziranda. Gün vermesini isteyeceğim cunku araya bayram giriyo bayramdan sonra 37 oluyorum geç oluyo bence. Bu arada hepimizin bebislerine masallah 🧿

X