Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Benim kizim 6 yasinda. Arkadasim soyle soyledi: bebek annemi cok hasta ediyor diyip Tavir alabilir gibi birseyler dedi. Benimde kafam karisti. Babasi bakicak bana dogumda. Babaanneye birakalim diyor babasi da bir gun. Banada dusununce mantikli geldi. Dogumdan sonrasi acili ve kanli bir durum. Elimi evde azcik kestigimde bile karalar baglayip agliyo 🥹
Bence de kesinlikle götürülmemeli elzem bi durum söz konusu değilse.
Anneme bunları yasatti diye
Bebege tavir bile alabilir cocuk kafası
Neyin travma olacagi belli olmuyor malesef
Birgun sonra gelip ziyaret etmesi daha mantıklı.
Dogum yapmamis genc kizin bile olmadi kotu oluyor
ben ablamda gordum diyip
Asla dogurmadi kendi cocugu olunca yillar sonra
Sezeryana aldilar son anda bagir cagir🫣

Onada baktılar hepsi iyi sadece bebek az gelişmiş gelişim geriliği var dedi.Bazen oluyor kendinden kapanıyormuş basende ara açılıyormuş.İnşallah kapanır bizimki de
İns hersey yolunda gider canım
Toplar
Ama az önce okudum biri dogum yapmis
Kafasi buyuk buyuk diyolais
Bi dogmus kucuk😬
Ultrason cokta kesin sonuc vermiyor
Sen tedbirini al
Dr ne diyorsa yap
İns toparlar gelisimi

Canım bende yönetici pozisyonundayım. Raporluyken bile atacağım maillerin yapacağım işlerin haddi hesabı yok uzaktan çalışmak gibi bir durumda olamaz. Şuan tamamen devredebileceğim 2. Kişi yok bi iki kişiye sınırlı sayıda iş devrediyorum ancak onları da aşan şeyler var ki Banada rahat yüzü yok her akşam 1-2 saat o PC başına oturucam gibi duruyor uzun vadeli ücretsiz veremezler. 16 hafta + 1 ay kullanıcam Kasımda dönmek zorundayım 🥹 sonrası da haftalık 4 gün çalışmayla götürücem gibi duruyor
Umarım sağlıkla atlatırız bu süreci 🙏🏼
Ben de yönetici pozisyonundayım da iş devretmeyi çok severim, ekibimdeki insanlara da güveniyorum, verdiğim işlerin üstesinden gelebiliyorlar, hepsi zehir gibi maşallah. Son 3-4 aydır zaten her işimi devretmeye çalıştım, olabildiğince işleri almadım bilerek. Çok az yönlendirmeyle işleri yürütüyorlar. Benim üstümdeki yöneticim iş bilen bir insan, o yönden şanslıyım sanırım. Emzirme vs konularını daha önce bizim ekipten benzer durumda olan bir arkadaşla konuştum. Süt izinlerini mesai içinde parça parça kullandım diyor, örneğin 3 kez emzirecek, toplamda 1.5 saat gibi. Bana da mantıklı geldi bu yöntem. Tabii daha önce bir çocukla başbaşa kalmadım illa ki zorlukları vardır ama %100 verimli olamayacağımı açık açık söyledim zaten, kendileri kabul ettiği için çok da vicdan yapmayacağım açıkçası iş konusunda.

Ben de yönetici pozisyonundayım da iş devretmeyi çok severim, ekibimdeki insanlara da güveniyorum, verdiğim işlerin üstesinden gelebiliyorlar, hepsi zehir gibi maşallah. Son 3-4 aydır zaten her işimi devretmeye çalıştım, olabildiğince işleri almadım bilerek. Çok az yönlendirmeyle işleri yürütüyorlar. Benim üstümdeki yöneticim iş bilen bir insan, o yönden şanslıyım sanırım. Emzirme vs konularını daha önce bizim ekipten benzer durumda olan bir arkadaşla konuştum. Süt izinlerini mesai içinde parça parça kullandım diyor, örneğin 3 kez emzirecek, toplamda 1.5 saat gibi. Bana da mantıklı geldi bu yöntem. Tabii daha önce bir çocukla başbaşa kalmadım illa ki zorlukları vardır ama %100 verimli olamayacağımı açık açık söyledim zaten, kendileri kabul ettiği için çok da vicdan yapmayacağım açıkçası iş konusunda.
Benim bi üstüm 62 yaşında ponçik genel müdürümüz 😂 ekip sağlam onda sıkıntı yok ama yetki alanları kısıtlı ve yönetim kurulu bu konuda çok katı. Herkese herşeyi vermezler tamamen bizim işin alanıyla ilgili çünkü ben tamamen para kısmındayım güvenemiyorlar haliyle. Hala benim üzerimden gidecek. İkinci kişi olmaması bu konuda kötü, emzirme işini işte toplam 1,5 saatten 5 gün 7,5 saat yapıyor bu da bir gün demek bende 5 gün değil 4 gün çalışmış olacağım. Eğer emerse ki bu da şans işi sağıp süt bırakıcam 3 gün beraberiz Allah nasip ederse 🫠
Güzelce geçecek bu süreç inanıyorum 🌸

Benim bi üstüm 62 yaşında ponçik genel müdürümüz 😂 ekip sağlam onda sıkıntı yok ama yetki alanları kısıtlı ve yönetim kurulu bu konuda çok katı. Herkese herşeyi vermezler tamamen bizim işin alanıyla ilgili çünkü ben tamamen para kısmındayım güvenemiyorlar haliyle. Hala benim üzerimden gidecek. İkinci kişi olmaması bu konuda kötü, emzirme işini işte toplam 1,5 saatten 5 gün 7,5 saat yapıyor bu da bir gün demek bende 5 gün değil 4 gün çalışmış olacağım. Eğer emerse ki bu da şans işi sağıp süt bırakıcam 3 gün beraberiz Allah nasip ederse 🫠
Güzelce geçecek bu süreç inanıyorum 🌸
hiç sevmem böyle katı hiyerarşinin olduğu şirketleri :)

her şey çok güzel olacak, sağlıkla alalım da kucaklarımıza bebeklerimizi.

Tecrübeli anneler hamişler yetişin lütfen 🥹 mantar için doktor alttan muayene ile kültür aldı. Bi şey soktu tabiri caizse öyle acıdı ki, bi kaç dk sürdü. Doktora da sordum hocam bi sorun olmaz di mi canjm da yandı dedim, bebeğe zarar verse ben yapar mıyım dedi . Tabii haklı ama endişeli bi tip oldugum için size danışmak istedim. Dikkat etmem gereken bir şey var mı ?

Kızlar bugün 32+0 bebeğim 2200 gr 44 cm gelişim 33-34 e uyumlu dedi. Bu magnezyumu verdi hap şeklinde. Hedef 36 dedi en az. Coraspini bırakıyorum. İğneye devam.

pempbepsikolog pempbepsikolog mely25 mely25 size ne dendi?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    90,4 KB · Görüntüleme: 18
Kızlar bugün 32+0 bebeğim 2200 gr 44 cm gelişim 33-34 e uyumlu dedi. Bu magnezyumu verdi hap şeklinde. Hedef 36 dedi en az. Coraspini bırakıyorum. İğneye devam.

pempbepsikolog pempbepsikolog mely25 mely25 size ne dendi?
Maşallah bebişe ne güzel büyümüş 🧿 bende bugün 32+0 ama benim randevum haftaya cuma 33. Haftada gel dedi bana ben iğne kullanmıyordum coraspin kullanıyordum sadece banada 32. Haftada bırakırsın demişti , bebiş doğum pozisyonuna dönmüş mü peki

Maşallah bebişe ne güzel büyümüş 🧿 bende bugün 32+0 ama benim randevum haftaya cuma 33. Haftada gel dedi bana ben iğne kullanmıyordum coraspin kullanıyordum sadece banada 32. Haftada bırakırsın demişti , bebiş doğum pozisyonuna dönmüş mü peki
Evet ama benim sezeryan ya 😂 dönse de dönmese de sorun değil. Oğlum da normal görünüyordu ama 1 kg olduğu için sezeryana aldılar. Şans meselesi ya doğum..

Ben de 4 haziranda tekrar gidicem

Tecrübeli anneler hamişler yetişin lütfen 🥹 mantar için doktor alttan muayene ile kültür aldı. Bi şey soktu tabiri caizse öyle acıdı ki, bi kaç dk sürdü. Doktora da sordum hocam bi sorun olmaz di mi canjm da yandı dedim, bebeğe zarar verse ben yapar mıyım dedi . Tabii haklı ama endişeli bi tip oldugum için size danışmak istedim. Dikkat etmem gereken bir şey var mı ?
Bence o mantardan dolayı çok ağrı yapıyor. Dediği gibi zarar veremez ki

Evet ama benim sezeryan ya 😂 dönse de dönmese de sorun değil. Oğlum da normal görünüyordu ama 1 kg olduğu için sezeryana aldılar. Şans meselesi ya doğum..
Evet doğru o zaman sorun değil 😂 bizim net değil henüz doğum şeklimiz 🙈 bizim kızda göbek kordonunda bi damar eksikliği var 30. Haftadan sonra gelişim geriliği riski var demişti doktor süreç nasıl ilerleyecek bilmiyorum biraz tedirginim o yüzden açıkçası en son 31. Haftada yaklaşık kilosu 1600 boyu 42 cm di 33. Haftada bakalım ne olacak sağlıkla alalım kucağımıza inşallah 🤗❤️

Canım 37. Haftaya kadar aksi bir durum yoksa cinsel ilişki bile serbestken sence incecik kulak çubuğu ve spekulum zarar verebilir mi 🫠
Canının acıması normal kuruluk vardır birde kendini kastıysan daha katlanılmaz bi hale gelmiş olabilir de cisime yabancı bi yer değil 😬

Evet doğru o zaman sorun değil 😂 bizim net değil henüz doğum şeklimiz 🙈 bizim kızda göbek kordonunda bi damar eksikliği var 30. Haftadan sonra gelişim geriliği riski var demişti doktor süreç nasıl ilerleyecek bilmiyorum biraz tedirginim o yüzden açıkçası en son 31. Haftada yaklaşık kilosu 1600 boyu 42 cm di 33. Haftada bakalım ne olacak sağlıkla alalım kucağımıza inşallah 🤗❤️
Amin inşallah sağlıkla gelsin boşver sezeryan da kötü bir doğum şekli değil ağrısı sonradan geliyor 😂 tek fark o

X