Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Gecenin 3 ünde yine ben😁 bu sorum 2. Hamilelikleri olan kızlara. Doğumu sezeryan olacak anneler evdeki çocuğu hastaneye götürecekmisiniz? Ben götürmeyi düşünüyordum ama benide o halde görsün istemediğimi farkettim bugün. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Ben yanımda olsun istiyorum. Benimki 1.5 yaşında 🥹 hiç ayrı kalmadım bu sefer kalacak gibiyim ama keşke eşim kalsa benle başkası olmasa da oğlum da yanımda olsa

Bende yönetici çalışıyordum zaten sorun da ordan çıktı benim işimi idare edecek kimse yoktu. Yerime geçici bir yönetici de alamazlardi. Bende zaten iş değiştirmek istiyordum aslında. 3 aylık hamileyken gelen direktörlük teklifini reddetmek zorunda kalmıştım. Vardır her şeyde bir hayır dedim hazırdaki işimi de bıraktım. Yoğunluğu şöyle anlatayım 60 gün senelik iznim vardı içeride 😅 iş yoğun ve stresliydi. Bebişi de beni de etkileyecekti. Gerçi ben devam edecektim ama eşim istersen bir süre ara ver deyince mantıklı geldi. 20. Haftaya kadar sürdü benim bulantilarim işi biraktigimda bulantılarım kesildi ister istemez takiyormusum sanırım kafaya 🥲 sen en iyisini yapıyorsun düşünmemeye akışına bırakmaya çalışırsin olmadı bir sure ara verirsin olmadı. Türkiye'de özel sektorde anne olmak çok zor çok. Umarım bir gün her şey değişir.
Sanki ben yaziyoruk gibi hissettim daha senelik iznimden 1 gun kullanmadim iceride bir suru hakkim var yogunluktan izin bile yapamiyoruz. Senin hakkinda da hayirlisi olsun eminik daha iyi hissedeceksin kendini bir sure sonra yine baslarsin istersen tek sıkıntı ayni unvanda donmek zor oluyor o da sans belli olmaz. Oncelik suan cocuklarin bakimi ve sağlığı varsin unvan dusurelim :)

Ben goturmeyi düşünüyorum canim. Onun da hayatinin en unutulmaz anlarindan olacak çünkü. Iyisiyle kotusuyle sahit olsun istiyorum. Aslinda okul olsa okul cikisinda gelip toparlanmis hali görmesi iyi olur muydu? Belki daha iyi olurdu ama muhtemelen tatile girdigimizde olacak dogum. Gun boyu nerde ne yapsin kim oyalasin onu bir de o var. O kadar uzun zamani eşimle gecirebilir bir tek. Ikisi de yanımda olsa daha iyi
Ayy gözlerim doldu bi an yanıma o an geldiğini düşününce
Yaa benimki çok küçük hep ağlıyorum o günü düşününce

Kızlar merhaba 10 gün önce doktor randevunuzda 1380 gram çıktı bebişimiz bugün sancı olunca doktora gittik 1437 gr olmuş doktor çok az aldığını karın çevreside 10 günde 5 gün geliştiğini söyledi.Bu durumu yaşayan var mı
Ultrasonda %10-+ ölçüm farkı var. Bunun dışında 2 haftaya kadar gelişim farklılığı normal. Ben kendi hastalığım icin her hafta gidiyorum. Gecen bi 5 gun arayla bebek 50gr almis gibi çıktı. Ayni hastanede baska ultrasonla ölçtürdük normal çıktı gelisimi.

Bana da is yerim ucretsiz kullanma dedi bunda 2 3 aylik ise donmem demek. Canim sıkıldı benimde dusunmemeye çalışıyorum ama sütüm bile sorun olur cunkunis yerim eve cok uzal sabah 6.30 da cikiyorum 8.20 de geliyorim nasil olacak bilmiyorum :/
Ücretsiz izin kullanma ne demek ya :) kendilerinde bu hakkı nasıl görüyorlar ki. Ben de yöneticime ben ayrılacağım doğum sonrası en azından 1 yaşına kadar yanında olmak istiyorum demiştim, yöneticim ben ekipten çok memnunum, kimse ayrılsın istemiyorumdur destek olacak birisi olursa 2 yıl kadar evden çalış dedi. Annem de destek olabileceğini söyledi bunun üzerine. Evden çok verimli olamam deyince de seni idare ederiz demişti. Yine de kafam karışık devam edip çalışma konusunda.

Çok şükür sevindim sorun olmamasına , ben de suyu ne durumda onun için gidyorum 5 gündğr içim içimi yedi normalde 1 hafta sonra kontrol ama gidicem , bu stres beni de bebeği de kötü etkiler diye beklemek istemedim. İdrar enfeksiynunn da ilacı bol su (benim doktor kesin antiniyotik yazardı 😂)
Benimki bol su iç çünkü çok az gözüküyor dedi.Ama gelişim geriliği varmış bebişte neden acaba inşallah devam etmez 🤲🙏

Ultrasonda %10-+ ölçüm farkı var. Bunun dışında 2 haftaya kadar gelişim farklılığı normal. Ben kendi hastalığım icin her hafta gidiyorum. Gecen bi 5 gun arayla bebek 50gr almis gibi çıktı. Ayni hastanede baska ultrasonla ölçtürdük normal çıktı gelisimi.
Aynı doktor aynı ultrason cihazı mı ölçtü seni de ben 10 gün önceki ultrason cihazı ve doktor da aynıydı bugünkü de 🥲

İnşallah dikkat et yediğine içtiğine yine de
Aslında çok dikkat ediyorum.2 ana öğün yapıyorum ama 2 saatlerde bir kefir,çiğ kuruyemiş ve meyve v.b yiyorum.Hatta kefiri yoğurdu jersey süt alıp kendim mayalıyorum.Ama bu ara dondurma ve börek çok yedim ondan mı acaba

Aynı doktor aynı ultrason cihazı mı ölçtü seni de ben 10 gün önceki ultrason cihazı ve doktor da aynıydı bugünkü de 🥲
Evet cihaz ayniydi doktor ayni degildi sehir hastanesi ölçümü. Yan poliklinikte x hoca da baksin bi dediler gectim normal cikti. Haftasonu gecti pazartesi özelde kendi doktoruma gittim onda da normal cikti

Ücretsiz izin kullanma ne demek ya :) kendilerinde bu hakkı nasıl görüyorlar ki. Ben de yöneticime ben ayrılacağım doğum sonrası en azından 1 yaşına kadar yanında olmak istiyorum demiştim, yöneticim ben ekipten çok memnunum, kimse ayrılsın istemiyorumdur destek olacak birisi olursa 2 yıl kadar evden çalış dedi. Annem de destek olabileceğini söyledi bunun üzerine. Evden çok verimli olamam deyince de seni idare ederiz demişti. Yine de kafam karışık devam edip çalışma konusunda.
Soyle ki evden calisma bizim is yerinde yok eger olsaydi bir ihtimal daha kolay olabilirdi ancak evden de calissam en azidnan 6 7 aylik oldugunda baslamam daha uygun olur. En azidnan ek gidaya baslamis oluyor. 2 3 aylikken sürekli meme de bu cocuk evden bile olsa cok zor olur. Valla uzun vadeli planlar yapamiyorum artik akisina biraktim zamani gelsin bakariz diyorum

Aslında çok dikkat ediyorum.2 ana öğün yapıyorum ama 2 saatlerde bir kefir,çiğ kuruyemiş ve meyve v.b yiyorum.Hatta kefiri yoğurdu jersey süt alıp kendim mayalıyorum.Ama bu ara dondurma ve börek çok yedim ondan mı acaba
Tansiyonun ne durumda baktırdın mı

Eklentiler

• 3631B276-DE3F-4CFE-AA80-4C37535AFAFF.png
    3631B276-DE3F-4CFE-AA80-4C37535AFAFF.png
    193,6 KB · Görüntüleme: 52
Şunu sipariş ettim bakalım nasıl bir şey gelecek. Kuponla 365₺ ye geldi. Gelince paylaşırım sizinle

Eklentiler

• 9C5258F7-6A21-4876-8E4C-A8CF538EE824.png
    9C5258F7-6A21-4876-8E4C-A8CF538EE824.png
    329,3 KB · Görüntüleme: 51
Canım bende yönetici pozisyonundayım. Raporluyken bile atacağım maillerin yapacağım işlerin haddi hesabı yok uzaktan çalışmak gibi bir durumda olamaz. Şuan tamamen devredebileceğim 2. Kişi yok bi iki kişiye sınırlı sayıda iş devrediyorum ancak onları da aşan şeyler var ki Banada rahat yüzü yok her akşam 1-2 saat o PC başına oturucam gibi duruyor uzun vadeli ücretsiz veremezler. 16 hafta + 1 ay kullanıcam Kasımda dönmek zorundayım 🥹 sonrası da haftalık 4 gün çalışmayla götürücem gibi duruyor
Umarım sağlıkla atlatırız bu süreci 🙏🏼

Sanki ben yaziyoruk gibi hissettim daha senelik iznimden 1 gun kullanmadim iceride bir suru hakkim var yogunluktan izin bile yapamiyoruz. Senin hakkinda da hayirlisi olsun eminik daha iyi hissedeceksin kendini bir sure sonra yine baslarsin istersen tek sıkıntı ayni unvanda donmek zor oluyor o da sans belli olmaz. Oncelik suan cocuklarin bakimi ve sağlığı varsin unvan dusurelim :)
Karsimiza çıkacak şirket kültürü ile de alakalı aynı pozisyonla dönmek zor mu bilemedim orası da kısmet umarım öyle olur diyelim 🙏🙏 bebisi bende önceliklendirdim valla 35 yaşındayim ilk defa anne olacağım çok heyecanlıyım kafam sürekli bebiste ister istemez. Evlada doyulmaz hiçbir zaman ama en azından bebeklik dönemi benimle olsun istiyorum 🙏🥰

X