Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Bununda sebebi devletin verdiği magnezyumun yetersiz olmasıymış daha çok kabızlığa etki ediyormuş. 2 formu varmış. Diğer formundan 2 tane içince miss gibi oluyor insan.
Aaa gerçektenmi içiyorum içiyorum yok bacak hep ağrıyor evet kabızlığa etkisi var

Kuzum ben şuan magnezyum kullanmıyorum çünkü kramplar çok çok az. Kas ağrısı da çekmiyorum çok fazla.Benim derdim kemik ağrılarım pelvis kasık bel kuyruk sokumu magnezyum hiç bir halta yaramıyor
Senin doktorun normal mi diyor kasık ağrısına ? Bide senin ağrı nasıl oluyor anlık mı yoksa gün içinde ara ara oluyor mu ?

Kuzum ben şuan magnezyum kullanmıyorum çünkü kramplar çok çok az. Kas ağrısı da çekmiyorum çok fazla.Benim derdim kemik ağrılarım pelvis kasık bel kuyruk sokumu magnezyum hiç bir halta yaramıyor
Birde cnm şey dedi doktor 35 biti gibi magnezyum ve progestan bırak

Çalışan anneler daha çok çocuk yapsın diye hangi dünyaya??
O sistemi cok bilmiyorum burda çalışan çok anne var izin işlerini bnim arkadaşım doğum iznine ayrlcakmis bir ayda ücretsiz izin kulamsk istiyormuş izne ayrlsbirsin demis ama ücretsiz izin olmaz demişler geçen burda yada başka yerde karşılaştım hakları varmı gerçekten vermemekte

Senin doktorun normal mi diyor kasık ağrısına ? Bide senin ağrı nasıl oluyor anlık mı yoksa gün içinde ara ara oluyor mu ?
Kasık ağrısı nasıl bir kasık ağrısı ? Benim kasık ağrılarım dönemsel oldu geçti haftalardır çektiğim kasık kemiği ağrısı. Yani bacaklarımı iki yana çekip ayırıyorlar gibi bir his oluyor. Sağımdan soluma dönemiyorum bacaklarımı açıp kapatamıyorum yada yürürken bi anca basınç hissediyorum ve durum stabil açılmam yok kasılmam yok salı günü 35 haftalık olucam normal gördü hem perinatalog hemde kendi doktorum

Kizlar bu ikinci gebelikten sonra bir daha düşünmüyorum ne madi ne manevi gücüm yeter ancak ikisine bakrm korunma olarak ne düşünüyorsunuz bu tüp bağlatma çok güzel gliyo ama hem sezeryana böyle bir şey icin devlet alırımi bilmiyorum hemde eşim yok diyor ne gerek var

Birde cnm şey dedi doktor 35 biti gibi magnezyum ve progestan bırak
Sanırım bunu da doğum kasılmalarını engellemesin diye diyorlar canım, Progestan da erken doğum riskinden verildiği için 35 haftadan sonra yaşam sınırını tamamladı olarak gördüklerinden.
Aboo keşke başta bileydim artk geçti bnde yeni hamiş annelre söylerim bu bilgiyi
En ucuz formunu karşılıyor işte devlet. En iyi formu malat ve glisinat olarak geçiyor sanırım oda bildiğimiz oceanlar venaturalar falan oluyor işte

Teşekkür ederim canm ne edem devlet baba bu sana yeter dedi meşhur lafida diyim sıradakiiiii

Karnıma böyle ufak ağrı şeklinde giriyor uzun sürmüyor geçiyor ptesi kontrolüm var inşallah hersey yolundadır

Kızlar iyi akşamlar. Hamilelik boyunca soğuk algınlığına yakalananlar oldu mu? Böyle konular hatırlıyorum sanki ilk zamanlardan. Ben maalesef bu havalarda ve hamileliğin sonlarına doğru yakalandım. Eşimden geçti sanırım. Gözlerim yanıyor, boğazım batıyor. Pazartesi günü doktoruma danışacağım sizden de bilgi almak isterim. Nasıl geçirdiniz ilaç kullanmadan?

Regli sancısı gibi anladığım kadarıyla aynen doktorun daha iyi değerlendirecektir. Uzun sürmüyorsa düzenli değilse olağandır canım inşallah güzel haberlerle gelirsin
İyi akşamlar arkadaşlar mayıs annelerini takip ediyordum süt artırıcı tarifleri var çoğu kişi de de ise yarıyormuş bence bizlerde hazırda tutalım ilk bebeklerimiz yakındır gelmeleri hepimize şifa olsun
SÜT ARTTIRICI KOMPOSTO TARİFİ

Tarif ;
2 avuç dolusu dut
2 tutam karanfil (isteğe bağlı)
4-5 çubuk tarçın(isteğe bağlı)
3 adet gün kurusu kayısı
2-3 adet kuru incir
Tek sayıyla hurma ( biz 15 tane ) koyduk bol bol.

2 litre su. Bunları kaynatıyoruz. 1 taşım kaynadıktan sonra kapatıp tarçınları alıp geri kalan malzemeleri blenderdan geçiriyoruz. İçecek hazır.

Ah olmaz mi ben oldum cok kotuydum ates kemik agrisi bogaz agrisi hersey vardi. influenzasin sen dedil3r test negatifti ama yanlistir dedi doktor ilac verdi antibiyotik vermedi. Ama nasil kotuyum 1 hafta sonra doktora gittim baska crp fln iyice tavan yapmisti antibiyotiksiz duzelemedim hemde ilk 2 haptan sonra duzeldim. Cok gecmis olsun

Ben bi kere yakalandım 3 gün sürdü bir tane parol tek aldım (keşke almasaydım)
Nane limon, bol limon, portakal suyu ile eşimden daha az sürede kurtuldum. Eşim sayamadım kaç serum ağrı kesici iğne yedi de 10 günde anca kendine geldi
Bi öyle dene istersen

Streimar gebe ve emzirenler icin sprey, gunde 3 taneye kadar parol, et suyu corba, ustume battaniye örterek bir legene kaynar su ihlamur nane karabiber koyup soluma, nazal yikama, sicak suya limon suyu karabiber bal, ihlamur kusburnu cayi, bol portakal mandalina kivi. Iki kere hasta oldum ikisinde de bunlari yaptim. Sarımsak yutmaya calis hap gibi. Ihlamurun icine icerken beyaz dut da katabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…