Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Selamlar sevgili anneler 🥰 ben yavaştan bi şeyler almaya başlıcam , müslim örtü çok alınıyor görüyorum internette, sizce gerekli mi kaç tane alsam ya da alsam mı ben de ?
Sanırım müslin örtü almayan tek benim grupta😅 Hastane çıkışının içine bir tane müslin mendil koymuşlar hediye ondan başka müslin yok. Gerek olursa alırım sonra ama şimdilik gerek duymadım. Müslin çarşaf alacaktım ondan da vazgeçtim sonra, öyle kaldı.

Canım benimki de dönmüştü son muayenede ama ben hiçbir şey hissetmedim dönerken. Yumuşak yumuşak dönmüş sağolsun 😅hepsinde hissedilmiyor sanırım
Ben döndüğünü mideme yediğim tekmelerle anlamıştım🤣 Biz uyurken dönüyorlar sanırım, dönme anını hissetmedim.

Ayaklarım şişti benimde brkaç gündür, soğuk su tutunca çok iyi geliyor bu arada. Önce sıcak tutuyotum sonra soğuk su çok rahatlıyor ve iniyor şişlikler.
Henüz dudaklarım hariç şişme yaşamadım, gerçi tuzlu pek yemiyorum belki ondandır. Dudaklarım böyle kalsa fena olmaz bence, çok yakıştı kalın dudak💋

Ayaklarım şişti benimde brkaç gündür, soğuk su tutunca çok iyi geliyor bu arada. Önce sıcak tutuyotum sonra soğuk su çok rahatlıyor ve iniyor şişlikler.
Azicik tuz katıyordum çalışınca inanılmaz iyi geliyordu
Geçmiş olsun canım, sinir sıkışması falandır belki. Valla bende de ilk gebelikte olmayan garip garip şeyler oluyor. Geniz akıntım var ve öksürtüyor sürekli. Karın kaslarım yırtılıyor sanki öksürürken, tam ortadan ikiye yarılacakmış gibi hissediyorum göbeğimi. Son ay artık ya hepsi üst üste geliyor sanki. Tüm gebelik sıkıntılarını yaşa da öyle doğur der gibi 😅
Bnde şey diyorum bnim bebek sanki bna diyo al sana abimde ohh iyiydi sanki doğunca da abisinin bebekligini mumla aryacm 😂😂

Azicik tuz katıyordum çalışınca inanılmaz iyi geliyordu

Bnde şey diyorum bnim bebek sanki bna diyo al sana abimde ohh iyiydi sanki doğunca da abisinin bebekligini mumla aryacm 😂😂
Ben kızımın bebekliğini tatlılığından filan arıyorum tabi ama huy olarak asla aramam. Anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi resmen. 2. çocuk istemeyişimin en büyük sebeplerinden biri buydu. Resmen 4 çocuk büyütüyorum kıvamındaydı😅

Geçmiş olsun canım, sinir sıkışması falandır belki. Valla bende de ilk gebelikte olmayan garip garip şeyler oluyor. Geniz akıntım var ve öksürtüyor sürekli. Karın kaslarım yırtılıyor sanki öksürürken, tam ortadan ikiye yarılacakmış gibi hissediyorum göbeğimi. Son ay artık ya hepsi üst üste geliyor sanki. Tüm gebelik sıkıntılarını yaşa da öyle doğur der gibi 😅
Heh gibi gibi onun hissiyatından tek fark elektrik çarpmış gibi olmuyor üstüne oturmuşum da uyuşmuş gibi bir his sürekli var. Bende belki bi yerime bastırıyordur ondandır diye düşünüyorum. Ay o da çok kötü uyutmaz yatırmaz hayat kalitesini çok düşürüyor. İnşallah çabucak geçerde kurtulursun geçmiş olsun canımcım 🙏🏼

Ben kızımın bebekliğini tatlılığından filan arıyorum tabi ama huy olarak asla aramam. Anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdi resmen. 2. çocuk istemeyişimin en büyük sebeplerinden biri buydu. Resmen 4 çocuk büyütüyorum kıvamındaydı😅
Ay maşallah maşallah ams bnde sanki cocuk degil de kndime arkadas doğurmuş gibiydim bu kadar mı güzel geçer simdi de okuldan geldik 10 dk sadece öper sever ilgilenir hic zora koymadı bni birde o kadar kaza bela atlati trafik kazasi kafa üstü düşüp yogun bakimdami kalmadı çocuğumun üzerine yanlışlıkla kaynar sumu dokmediler amaa maşallah maşallah hiç yormadi hiç huy degistrmedi inşallah karnımdaki uçan kaçan da buna benzer 😂

Valla bende dün oturduğum sitenin bahçesine indim çocuklara baktım 7-8 yaşlarında oğlan çocukları oturdular muhabbet ediyorlar gülüşüyorlar onları izledim biraz. Gözlerim doldu dedim şimdi hızlıca geçecek zaman bizimkinin de böyle arkadaşları olacak eglenecekler oynayacaklar bir hoşuma gitti ki sorma 🥰
Kendi kardeşim şimdi 28 yaşında evli barkli adam,gözümde ise hala bebek 😅
Kendi çocuğun olunca o kardeşler de arka plana düşüyor. En küçüğümüz 2007li elimde büyüdü. Abla bana bebeğim derdin diyor artık söylemiyorsun. Benim artık senden daha bebek bi bebeğim var unut dedim 😂
Allah yardmcin olsun inşallah canm🥰

Maşallah cnm 😍
amin hepimizin
Bende yalnız kalacak olanlardanım 😪 İlk ay annem kalır ama çalıştığı için gitmek zorunda sonra. İstanbul’da da hiç tanıdığım yok
hiç korkma Allah o gücü veriyor. Eş de destek verirse ne güzel.

Kızlar park yatak için aldığım örtü geldi 🥲

Eklentiler

• 1E1E190D-D5B9-4A8C-AFEA-B8045FAB1973.jpeg
    1E1E190D-D5B9-4A8C-AFEA-B8045FAB1973.jpeg
    164 KB · Görüntüleme: 36
  • 27F4450F-D0E8-4E54-8895-909453E7E0CA.jpeg
    27F4450F-D0E8-4E54-8895-909453E7E0CA.jpeg
    155,9 KB · Görüntüleme: 36
Carsafa gerek cok yokta
Örtü yaz sıcağında çok iş görüyor
Al mutlaka bi tanede olsa
İncelerden arasta arasta
Canım sorun şu ki ben örtü kullanmıyorum, eller filan kıpır kıpır olunca yüzlerine çekiyorlar örtüyü, tehlikeli buluyorum bu yüzden. Seneye yaza belki lazım olur da bu sene olmaz. Kızımın battaniyelerini de kullanmamıştım, yepyeni kalmışlardı öylece. Kışın uyku tulumu kullanmıştım. Hiç puset falan da örtmedim sanki yeteri kadar oksijen gitmeyecek gibi geliyor örtünce.

Günaydın kızlar.
Sağ ayağımda uyuşma başladı 2 gündür. Yatış oturuş pozisyonundandır geçer dedim de geçmiyor. Hiç yaşamamıştım normaldir diye düşünmek istiyorum. Her güne yeni bir güncellemeyle geliyorum harika gerçekten 😤
Bende de var bu sag ayagim komple diyemem ama bas parmagim ve ayagimin üstünde var. Ilk gebelikte de bunu yasadim ben ayni ayak ayni yer ve buna eslik eden ödem de başladı ayaklarimdaki damarlar cok belirgin hatta mor mor damarlarda olustu 🥴

Canım sorun şu ki ben örtü kullanmıyorum, eller filan kıpır kıpır olunca yüzlerine çekiyorlar örtüyü, tehlikeli buluyorum bu yüzden. Seneye yaza belki lazım olur da bu sene olmaz. Kızımın battaniyelerini de kullanmamıştım, yepyeni kalmışlardı öylece. Kışın uyku tulumu kullanmıştım. Hiç puset falan da örtmedim sanki yeteri kadar oksijen gitmeyecek gibi geliyor örtünce.
Anladım canım ihtiyac duyarsan alırsın❤️

Ay maşallah maşallah ams bnde sanki cocuk degil de kndime arkadas doğurmuş gibiydim bu kadar mı güzel geçer simdi de okuldan geldik 10 dk sadece öper sever ilgilenir hic zora koymadı bni birde o kadar kaza bela atlati trafik kazasi kafa üstü düşüp yogun bakimdami kalmadı çocuğumun üzerine yanlışlıkla kaynar sumu dokmediler amaa maşallah maşallah hiç yormadi hiç huy degistrmedi inşallah karnımdaki uçan kaçan da buna benzer 😂
Çok gecmiş olsun yaa. Benimki çok uykusuz ve aşırı hareketliydi, hala da öyle. Hep kollamak, peşinden koşturmak zorunda kaldım. Kız çocuklardan çok erkeklerle oynardı, hareketli oyunları seviyor hala. Kızlar ona çok yavaş ve mıymıy geliyor, bitmeyen bir enerjisi var😅😅

X