Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    158
Bizde bebişi hemen suya denize alıştırmayı düşünüyoruz kırkı çıkar çıkmaz denize götüreceğiz, temiz bir denize tabiki. Yüzmeye ve suya alışsın çok istiyorum :KK70:
Eşim de durumdan memnun değil. Bu sene gidemeyecez denize diyor 😂 yok dedim gidilir Ağustos ortası 40ı çıkar. E çok küçük falan diyor. Ama gönlü de var gitmeye

Bugün 31 +1 oldum çok şükür 😁 30 lu haftalara gelmeyi çok istiyodum 😅 aslında çok özeniyorum burda da arkadaşlar erkenden aldı bitirdi ben niyeyse pozitif olmakta zorlanan biryim hep biraz daha büyüsün istedim, Allah hepimize sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin bana da evhamsız pozitif bi hayat 😁
1-2 haftaya halledersin herşeyini almaya başlayınca çabuk ilerliyor. sen bizden biraz daha gerideymişsin, hepimiz senin adına telaş yapmıştık :KK70:

Bende öyle umuyorum uyumayı öğrenmiştir inşallah 😂
Geçen gece birkaç kere tuvalete kalktım. Her kalktığımda bakıyorum bebek de hareketleniyor. Eşime dedim bizim kız ya hiç uyumuyor ya da uyurken de hareket ediyor 😂😂 ben çünkü uyku düzeni gibi bir şey göremedim daha. Ya hareket ediyor o yana bu yana ya da kasılıp ittiriyor karnımı😅

Yok ya kadin cok dinc bnim oram buram ağrıyo acabs arka planda onlarında ağrısı olyomu bakıyorum burdaki tim arkadaşlarnda ağrıları olyo ama Instagram da hic yok 😂
Tatlım tabiki dinç olurlar arka planda evinin işini yapan var çocuğuna bakan var senin benim gibi temizlik dertleri yok çoğu yemekleri dışardan. Semtten tanıdığım bir kız inf. Oldu 500 bin takipçili ordan biliyorum gebeliğini nerde akşam orda sabah geçirdi 😂
Ayrıca sosyal medyaya bakarsak herkesin kusursuz evliliği var çok mutlular hayat toz pembe yersen 😂

Geçen gece birkaç kere tuvalete kalktım. Her kalktığımda bakıyorum bebek de hareketleniyor. Eşime dedim bizim kız ya hiç uyumuyor ya da uyurken de hareket ediyor 😂😂 ben çünkü uyku düzeni gibi bir şey göremedim daha. Ya hareket ediyor o yana bu yana ya da kasılıp ittiriyor karnımı😅
Benim bu bi kaç gündür arayı açmaya başladı. Ondan öncesi dur durak yoktu 😂 şimdi 2-3 saatte bir ben burdayım diyor o kadar. Hareket ettiği zamanda uyumam mümkün değil artık uyandırıyor ya o kadar şiddetli. İnşallah uyumayı öğrenmiştir 🤓

Tatlım tabiki dinç olurlar arka planda evinin işini yapan var çocuğuna bakan var senin benim gibi temizlik dertleri yok çoğu yemekleri dışardan. Semtten tanıdığım bir kız inf. Oldu 500 bin takipçili ordan biliyorum gebeliğini nerde akşam orda sabah geçirdi 😂
Ayrıca sosyal medyaya bakarsak herkesin kusursuz evliliği var çok mutlular hayat toz pembe yersen 😂
Hmm bnde banyo ovaldim şimdi yerleride biraz deterjanli kalsin diye kapida bekliyom 😂

Hanımlar tatil konusu gelmişken sormak istedim. 2. Ay sağlık bakanlığı aşıları ve rota virüs aşısını yaptırıp hersey dahil 1 hafta kadar akdeniz bölgesinde bir yere gitmeyi planlamıştık. Ama bazıları otele gitmesen ev tutsan daha hijyenik olur dedi. Ben de mental olarak çok yoruldum acikcasi hersey dahil olmasini istiyorum.
2 aylik bebekle otel tatili hakkinda ne düşünüyorsunuz? Akdeniz bölgesini de tatil tarihimiz eylül sonu olur sicak olsun ege soguk kalabilir diye düşündüm.

Kızlar biraz once takipli oldugum hastane tarafından arandım. 32-34 hafta arasında bebegin ciğer gelisimine bakiliyormus yani solunum testi gibi birsey. Normal ultrason muayenesiymis detayli sekilde bakilacakmis. Sabah 9la 9bucuk arasi kahvalti yapip sonrasinda su haric birsey yiyip icmeyin dedi ve öğlen 14.30a randevu oluşturdu. Bununla ilgili bilgisi olan var mi netten de bisey bulamadim. Bu arada devlet hastanesi takipliyim

Siz
Kızlar biraz once takipli oldugum hastane tarafından arandım. 32-34 hafta arasında bebegin ciğer gelisimine bakiliyormus yani solunum testi gibi birsey. Normal ultrason muayenesiymis detayli sekilde bakilacakmis. Sabah 9la 9bucuk arasi kahvalti yapip sonrasinda su haric birsey yiyip icmeyin dedi ve öğlen 14.30a randevu oluşturdu. Bununla ilgili bilgisi olan var mi netten de bisey bulamadim. Bu arada devlet hastanesi takipliyim
Bnde devlete gidiyorum hiç öle birşey ne doktorum nede arandım 34 haftalgm bu arada demeki hastane hastane değişiyor şaşırdım ilk kez duydum

34+5 olacağım ben Çarşamba günü rutin kontrolüm var doktor farklı bir şey demedi valla. Ultrason+ nst+ kan ve idrar şeklinde. Bende merak ettim şimdi bilgisi olan yazsa keşke

34+5 olacağım ben Çarşamba günü rutin kontrolüm var doktor farklı bir şey demedi valla. Ultrason+ nst+ kan ve idrar şeklinde. Bende merak ettim şimdi bilgisi olan yazsa keşke
Normal ultrason muayenesi dedi ama perinatoloji bakacakmis ben gecen hafta perinatalojide muayene oldum zaten ordada bisey demediler bana. Bide niye 9bucuktan sonra bisey yemiyorum onuda anlamadim 😣

Hanımlar tatil konusu gelmişken sormak istedim. 2. Ay sağlık bakanlığı aşıları ve rota virüs aşısını yaptırıp hersey dahil 1 hafta kadar akdeniz bölgesinde bir yere gitmeyi planlamıştık. Ama bazıları otele gitmesen ev tutsan daha hijyenik olur dedi. Ben de mental olarak çok yoruldum acikcasi hersey dahil olmasini istiyorum.
2 aylik bebekle otel tatili hakkinda ne düşünüyorsunuz? Akdeniz bölgesini de tatil tarihimiz eylül sonu olur sicak olsun ege soguk kalabilir diye düşündüm.
Em yatır bebeği olacağı için herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Sadece kalabalık kısmından biraz soyutlarsan örnek veriyorum açık havada yemek yemek gibi bir sıkıntı olmaz canım ben gittim tam 55 günlüktü pusetinde uyudu park yatağa kendi çarşaflarını götürüp serdim havalandırdım miss gibi de geçti. Tatile gidip dinlenmemek demek benim için ev bende hiç bişeyle uğraşmak istemem şahsen.

İlk defa duyuyorum. Hayret özel hastaneler bunu para haline nasıl getirmedi rutine eklemedi şaşkınım 😂 ilginç geldi canım

X