Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    125
Çok büyük cesaret valla. Ben şahsen kaç tane hastane baktim. Doğum ve amelliyathanenin özelliklerine göre. Eğer ev hastaneye yakınsa ve ulaşım konusunda sorun yaşanmayacaksa sizin bileceğiniz bir şey. Ama uzaksa ki günümüzde bir sürü virüs bakteri var. Tedbir almakta fayda var.
Ev ile hastane arası 10 dk ulaşım da sıkıntı değil. Herkesin hakkında hayırlısı olsun 🌸

Kizlar selam nasilsiniz? 50 gr seker yukleme testini yaptirdim Bugun. Hala druma gostermedim sonucu. Aclik Kan seker 88 cikti. 1 saat sekeri 127 cikti. Deger normal mi 😃
Bence iyi çıkmış benim de aynı gram ve 1 saatlik 119 çıkmıştı doktor çok iyi dedi seninki de iyi bence canım.

Bir hastanede bebek yoğun bakımı olması, bebekte ve annede bir komplikasyon olması halinde müdahale edecek profesyonel ekibin olması çok önemli. Aklımın ucundan geçmezdi, bebeğim süt asprisayonu yaşadı doğumdan yarım saat sonra ve apartopar yoğun bakıma alındı. Ebe sadece doğumdan anlar belki ama müdahale edecek tıbbi donanıma ve insan anatomik bilgisine sahip değildir. Öyle olsa adı ebe olmaz doktor olurdu.
Kesinlikle ben cesaret edemezdim. Ki
Hic sevmiyorum hastane
Önünden gecerken fenalik basıyor
Allah yoklugunu göstermesin
Dr un hastanenin
Muhtacta etmesin

Hiç öyle bir haber görmedim ama olabilir. Normal doğum aşamasını yaptırabilirler, onda sıkıntı yok. Ama bir şey gelişirse doğum esnasında hemen doktoru çağırır. Bebek iriyse vajinal kesik dahi atamaz, böyle bir yetkisi yok.
Ama kendimi gectim
Heleki ilk dogumumda
Yasadigim olaydan sonra asla cesaret edemezdim
Bir yakinimin basina gelen olayi da yazdim
Ama burda hepimiz dogurucaz😂
O acaib dogum olaylari anlatan yasli teyzelerden olmamak adina sildim.
Rabbim hepimize kolay sağlıklı dogumlar versin ins
Veraninda hersey gonlunce olsun 🙏
Yaa maşallah yerim bu miniği. Ultrasonu bu şekilde doktorunuz mu çekti ? Yoksa ayrıntılı ultrason muydu? Benim doktor bu zamana kadar hiç böyle 4d görüntü göstermedi acaba sormamız mı gerekiyordu :KK70:
Banada Herseferinde veriyor canim
Ugrasiyor poz almak icin hatta😍
Devlet hastanesinde vermiyor
Birde her hastanenin cihazinin kalitesi farkli oluyor

Kesinlikle ben cesaret edemezdim. Ki
Hic sevmiyorum hastane
Önünden gecerken fenalik basıyor
Allah yoklugunu göstermesin
Dr un hastanenin
Muhtacta etmesin

Ama kendimi gectim
Heleki ilk dogumumda
Yasadigim olaydan sonra asla cesaret edemezdim
Bir yakinimin basina gelen olayi da yazdim
Ama burda hepimiz dogurucaz😂
O acaib dogum olaylari anlatan yasli teyzelerden olmamak adina sildim.
Rabbim hepimize kolay sağlıklı dogumlar versin ins
Veraninda hersey gonlunce olsun 🙏

Banada Herseferinde veriyor canim
Ugrasiyor poz almak icin hatta😍
Devlet hastanesinde vermiyor
Birde her hastanenin cihazinin kalitesi farkli oluyor
Canım benim eşim doktor, o bile elinin altında ekipman olmadığı zaman bir şey yapamaz.İlkyardım yapabilir ama illa sonu hastanede biter.
Benim kedi evde doğum yapıyordu, yavru sandık hamile yetişkin çıktı. Minyon tipliymiş😅 Neyse doğum başladı 2 yavru doğurtabildik ama 2 tanesinin kafası sıkıştı, yok asla çıkmıyor. Gece yarısı iki kere veteriner uyandırdık. 2 yavruyu da kaybettik kafa sıkışması olduğu için. Herkesin uzmanlık alanı ayrı, bilime güvenmek ve eşeği sağlam kazığa bağlayıp sonra tevekkül etmek lazım.

Canım benim eşim doktor, o bile elinin altında ekipman olmadığı zaman bir şey yapamaz.İlkyardım yapabilir ama illa sonu hastanede biter.
Benim kedi evde doğum yapıyordu, yavru sandık hamile yetişkin çıktı. Minyon tipliymiş😅 Neyse doğum başladı 2 yavru doğurtabildik ama 2 tanesinin kafası sıkıştı, yok asla çıkmıyor. Gece yarısı iki kere veteriner uyandırdık. 2 yavruyu da kaybettik kafa sıkışması olduğu için. Herkesin uzmanlık alanı ayrı, bilime güvenmek ve eşeği sağlam kazığa bağlayıp sonra tevekkül etmek lazım.
Bak doğum ücretleri ortada sen enişteyi bir daha düşün derim 😅

Şeker yükleme testi istedi benden de bugün yaptırmaya cesaret edemedim haftaya tıpış tıpış gidicem galiba. Kızlar onun ücreti ne kadar olmuş ? Hiç sormadım

Bende güvenemem valla. Doğum yapacağım hastane vs de belli hatta bebiş için yoğun bakımı vs var mı diye de arastirip öyle karar vermiştim. Tabi evde doğum yapan tanidiklarim benimde var tamamen tercih meselesi sanıyorum. Ve dediğin gibi canım herkesin uzmanlık alanı farklı. Öyle olmasa branş diye bişi olmazdı zaten. Hepimiz sağlıcakla doguralim 🙏🙏
Bu arada kedişin yavrularına da üzüldüm ya 🥺

Kızlar var ya o kadar kötüyüm ki karnım kasılıyor ilk defa bu kadar canım yandı başım çatlıyor midem bulanıyor baygınlık geçirecek gibiyim eşime diyorum oda sağlıkçı bana ilaç iç diyor sadece morel olarakda sıfıra düştüm ya akşam götürüm seni diyor doktora oda serum taktırırım diyor sinirden oturdum ağlıyorum ya tansiyonum normal sanırım ama kalp atışım yüksek biraz
IMG-20240328-WA0007.jpeg

X