3.çocuk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1.5 ay önce boşanmayı düşünürken bir anda konu nasıl 3.çocuğa geldi.bitik anne değilsiniz ama eşiniz tarafından da pek takdir edilmiyormuşsunuz🤷
Konuyu paylaştım hshsh ilgisiz eş birden ilgili sahiplenici eşe dönmüş Allah'ın işine bak 🧿

hayatımı ben seçtim ve seviyorum öyle kendine bakamayan tabi caizse tükenmiş annelerden değilim dediğim gibi kendi seçtiğim ve mutlu olduğum hayat bu

Çocuğum yok ama bu cümle beni bile rahatsız etti.
Çok yakınımda çocuk büyüten kadınların ne kadar zorlandığını gördüm.
Bu kadınların gözlerimin önünde darmadağınık hale geldiklerini gördüm.
Öyle sevmediklerinden, kendi istekleriyle hamile kalmadıklarından değil de çocuk yetiştirmek çok zor bir şey olduğu için.
Çocuk yetiştirmenin parkta yürüyüşe çıkmak olmadığını insan olan görüyor yani.
Bu kadınlara tükenmiş anneler demek yerine "bu bir süreç ve bu günler de geçecek" demek çok mu zor?
E tabi, konu sahibinin kendi anneliğini ve hayatını neden bu kadar övme ihtiyacı hissettiğini merak etmemek mümkün değil.
Eski konulara girmeyeceğim ancak açtığınız konuyu tekrar tekrar okumanızı tavsiye ederim.
Belki görmemek için bu kadar büyük çaba sarf ettiğiniz şeyi kabul etmenizi sağlar.

Son düzenleme:
Kızlar iki çocuğum var biri 3 buçuk diğeri 2 yaşında yani tabi dönem dönem yorulup bunaldığım olsa da genel olarak çocuklarımla olmayı herşeyi onlarla yapmayı çok seviyorum aralarında yaş farkı az olmasına rağmen çok güzel ilgilenmeye çalışıyorum okul öncesi öğretmeniyim zaten ve tabi sağolsun eşimde destek oluyor. Şu sıralar eşimle bazen şakalaşıyoruz 3. Çocuğu da yapsak mı diye ben kendime inanıyorum yani çocuk doğurmak sadece doğurup beslemek değil ilgilenmek şefkat göstermek geleceğini hazırlamaya çalışmak falan yani bunların bir bütün olduğunu düşünüp herşeyi hallediceğime inanıyorum evimin işleri çocuklar genel olarak ben eşim üstesinden geliyorum gelirimde çünkü hayatımı ben seçtim ve seviyorum öyle kendine bakamayan tabi caizse tükenmiş annelerden değilim dediğim gibi kendi seçtiğim ve mutlu olduğum hayat bu başka türlüsünü düşünmüyorum ve de istemiyorum ama aileme bazen şakasına bile söylediğimde bana direk laf söylüyorlar 3.çocukta neymiş bu devirde falan sanki hamile kalsam olay çıkcak gibi hissediyorum yani çocuklarda kardeş çok istiyorlar çocukları çok seviyorlar araları da iyi yani bilmiyorum maddi olarakta Allaha şükür yani kimseye muhtaç değiliz sizce ne yapmalıyım kendi iç sesimi mi dinlemeliyim yoksa annem babam dahil insanlar kızıp laf söylicekler diye vaz mı geçmeliyim? Görseniz kavga konusu gibi bişey oluyor lafını ettiğimde sinirler geriliyor herkes patlamaya hazır bomba oluyor. Şunu da ekliyim annemler falan yani çocuk konusunda kimseden destek yok hani öyle bırakayım kendim bişeyler yapayım falan öyle bi durumumuz yok tamamen herşey bende yani o yönden yana istememezlikleri yok
3 buçuk ve 2 yaşında iki küçük bebeğin kardeş istediklerini nasıl anladınız tam olarak? Eşiniz dışında kimseden yardım beklemiyorsanız, kimseye yük olmuyorsanız doğurun. Kimi ilgilendirir?

Thread 'Boşanmalı mıyım nasıl düzelecek ben delirince mi' Boşanmalı mıyım nasıl düzelecek ben delirince mi

Apla önceki konunda eşinin seni önemsemediğini yazmışsın ama neysemm🧿🧿🧿
Görüyor ve arttırıyorum

O da oldu kaç kez çocukları aldım çıktım evden istemiyorum böyle evlilik diye ama geri geldik yani adam kaybetmekten o kadar korkmuyor ki seni sevmiyorum desem yüzüne bakıp yatar uyur yarın düzelir der o derece
Bu mesajınız
Haydaa. O zaman verin bi dilekçe madem. ☠️
Bu da mesajınıza cevabım

Gerçekten 3. Çocuk düşündünüz mü bu durumda?

Kızlar tabir için kusura bakmayın lütfen ya ne biliyim yazarken o şekilde yazdım kendimi anlatabilmek için yukarda da yazdığım gibi bunaldığım yorulduğum çok zaman oluyor benimde yada evimin dağınıklığı her günümüz aynı olamaz tabiki ben genelden bahsettim yanlış tabir kullandıysam kusura bakmayın hakkınızı helal edin

O da oldu kaç kez çocukları aldım çıktım evden istemiyorum böyle evlilik diye ama geri geldik yani adam kaybetmekten o kadar korkmuyor ki seni sevmiyorum desem yüzüne bakıp yatar uyur yarın düzelir der o derece

Kızlar tabir için kusura bakmayın lütfen ya ne biliyim yazarken o şekilde yazdım kendimi anlatabilmek için yukarda da yazdığım gibi bunaldığım yorulduğum çok zaman oluyor benimde yada evimin dağınıklığı her günümüz aynı olamaz tabiki ben genelden bahsettim yanlış tabir kullandıysam kusura bakmayın hakkınızı helal edin

Böyle sarsıntılı bi evliliğe 3. Çocuk ?

Bu sefer de 3 çocuğu alıp mı gidiceksin?

Yaş daha 29 bi kendine gel.

Okul öncesi mezunsun ama çalışmıyorsun bence artık bi gelecek planı yap kendine yeterince çocuğun var.

Erkek çocuk için mi çabalar ?

Kızı erkeği yok evladın erkek çocuğun olunca da eşin seni sevmeyecek.

Bu adamı 3. Kez baba etme sen kendini kurtar atan.

Ailen haklı ortada iyi bir evlilik yok doğurmaya çalışıyorsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X