30 yıllık evlilik sudan sebeplerle gözden çıkarılır mı?

Ablacim babanz annenizi sevmiyor.Onu köle olarak görüyor.Bırakın nafaka ve tazminat ev araba ne varsa alıp tabi sizin velayetinizi de alıp kurtulsun o vicdansız adamdan.Annenize zerre açılması yok babanzn.Sadece etrafa caka satmak için yapıyor.Azıcık mantıklı düşünse karısının çektiğini anlar.Onu terk eden kadını değil karisini seçerdi.Bu erkeklerin çoğu narsist.Elealem iyi dersin diye ele yavuz olduklarından hayat arkadaşlarini gözleri görmüyor
Sonuna kadar haklısınız. El iyisi dedikleri tarz babam, etrafımızdaki insanlara akrabalara vs sorsanız şeker gibi pamuk gibi dünya iyisi bir adam derler. Herkese güler yüzlü şen ama evin içindeki suratı tribi biz biliyoruz.

Biz emekliliğini araştırdığımızda boşanma mevzusu falan yoktu. Teyzemle birlikte gittiklerinde memur siz emekli olunca kendi maaşınızı alacaksınız ama kendi maaşınız var diye dul kaldığınızda kocanizin maaşını alamayacaksınız demiş. Yani aldığınız emekli maaşı kocanizdan bile az olacak ve yatırdığıniz 200e yakın para da devletin kesesine kalacak dedi demişti annemler. O zaman için memurun dediği mantıklıydi ama boşanırsa tabi ki çalışıp emekli olması mantıklı olur
annenizin babası hayatta mı ? boşanırsa ve babası hayatta değilse babasından maaş alır

2 evlat büyütmüş kadın. Abiniz de çalışıyormuş.
" Annem boşansa da birsey alamaz , baba evinde de
yaşayacağı hayat farklı olmaz " , demişsiniz. Bu cümleleri yazmaya eliniz nasıl vardı ?

Siz 2 evlat ne güne duruyorsunuz ? Çalışıp annenizle bir düzen kuramıyor musunuz ? Anneniz sığınma evine gitse , sokakta rastgele her hangi birinden yardım istese ; yardım edilme ihtimali daha yüksek.
aynen çok doğru yazmışsınız.

Acayip sinir etti bu konu beni
İnternette bir arama yapın yatılı bakıcıların aylıkları 7000 liradan başlıyor.
Hastanede tek bir gece hasta bakıcılığı için 500 lira alınıyor.
Babanız annenize ne verdi yıllarca?
Gördüğü şeyde nankörlük
Burada yorum yazanlara kızacağınıza babanıza bunları söyleyin.
evet benim kendi akrabam yatılı hasta bakıcı ile çalışıyor, 6 bin. o da zam istiyordu en son

Merhabalar. Ailemle ilgili bir sorundan bahsedip tecrübeli yaşı büyük birilerinden akıl almak için buraya yazıyorum.
Annem ve babam 30 yıllık evliler. 2 kardeşiz ben 19 abim 28 yaşında.
Kısaca anlatayım babam evlatlık alınmış bir çocuk, öz babası öldükten sonra annesi de bir aileye babamı verip başkasıyla evlenmiş. Babam şu an 59 yaşında ve babaannemi geçen sene Kasım'da bulduk daha birkaç aydır görüşüyoruz. Annem 47 yaşında, çok zor şeyler yaşamış özellikle üvey babaannem ve üvey dedemden çok çekmiş. 18 yaşından 37 yaşına kadar çişini tuvaletini tutamayan 2 yaşlıya bakmış mide kaldırmayacak işler yapmış. Son 10 yılı da babaannem alzheimer olmuştu o hali daha da kötüydü ve annem bunu da çekti çok küçük olmama rağmen hatırlıyorum o pislik dolu hayatı.
Şimdi bulduğumuz öz babaannemle haklı olarak annem çok içli dışlı olmak istemiyor.
Tam köşesine çekilip kafa dinleme rahatlama yaşı. Yaşadıklarını unutmaya çalışıyor sürekli terapiler yapıyor psikiyatristle görüşüyor.
Babam ise yeni babanneme de aynı şekilde baktırmaya niyetli, kadının bizden ayrı 3 çocuğu var ve bu zamana kadar bu şekilde yaşamış. Hasta olduğunda bize gelmeli ve kendisini iyileştirene kadar bakmalıymışız, başka ilçede yaşıyor buraya merkeze geldiğinde istediği kadar evimizde yatıp kalabilmeliymiş ve evimiz misafir ağırlayacak durumda değil, tatile birlikte gitmeliymişiz, annesiyle yaşayamadıklarını yaşamak istiyormuş.
Annem ilk bulduğumuzda gitti geldi görüştü, babamın ölçüyü kaçıracağını anlayınca ben görüşmek istemiyorum kaynanadan payıma düşeni aldım dedi. Bunun üzerine 2 koca insan evlensek torun sahibi olacak insanlar çocuk gibi haftalarca küs kaldılar herkeste surat 5 karış. En son annem biz evde yokken konuşmaya başlamış derdini meramını anlatmış. Anneme verdiği cevap aynen şu: "Annem evime gelir de kalır da hizmet etmek istemiyorsan annenin bacının evine gider oturursun ben anneme hizmet ederim."
Annem 30 yıllık emeği karşılığında bu lafı duyunca kayışları kopardı. Boşanma konusu açıldı ve çok ciddiler. Annem boşuyorsa boşasın beni diyor ve babam da gözünü kırpmadan boşanır hiç düşünmez bile. Yanlış duymadınız bunlar yeni evli toy çift falan değil 47 59 yaşında insanlar.
Kendimi gerçekten çok büyük bir yük altında hissediyorum ama bu yükü çekemeyecek kadar da küçüğüm. Abim zaten çok yoğun çalışıyor geceden geceye görüyoruz. Kendi hayatıma kariyerime eğitimime odaklanacağım zamanda sabah akşam aklımda bu var ne zaman aklıma gelse gözyaşlarımı tutamıyorum. İçinde bulunduğumuz duruma annemin çektiklerine ağlıyorum sonra babama kıyamayıp ona ağlıyorum sonra aşık sandığım anne babanın meğer birbirine katlanmak zorunda olduğu için ayrılmadığını hatırlayıp ona ağlıyorum ve ağlamaktan başka hiçbir şey gelmiyor elimden. Annemle konuşuyoruz derdi içine sığmıyor taşıyor ama babamla tek kelime edemiyoruz ne yapacağımı gerçekten şaşırdım. Nasıl bir yol izlenmeli, dışarıya duyurmadan bu kavga kaos ortamı nasıl halledilmeli babama yaptığının yanlış olduğu nasıl gösterilmeli... Şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için...
bencil babanızla ya oturup adam akıllı konusun , kendı baksın annesıne, yada annenızı gercekten kurtarın zalım babanızdan , evden gidende babanınz olsun annenız değil , saçlarını süpürge eden kadını cepte görüp köle bellemek babanızı masum yapmaz hıcte sudan sebep değil anlattıklarınız.

Bence anneniz boşanırsa haklı. Kolay mı 18 yaşından 37 yaşına kadar yaşlı bakmak. Tam bitti derken bide şimdi öz kaynana çıkmış başına gitsin öbür çocukları baksın babanızı bırakmış gitmiş zaten ne mana yani şimdi mi oğlu oldu? Ki zaten kadın böyle biseyde istememiş sanırım babanız kendi kendine gelin guvey oluyo. Kusura bakmayın ama ben babanıza hiç acımadim annenize acayip haksızlık yapıyor kıymet bilmez geldi bana. He birde kendi bakarmis! Hiç sanmam 2 gün sonra oflamaya puflamaya baslar

Sonuna kadar haklısınız. El iyisi dedikleri tarz babam, etrafımızdaki insanlara akrabalara vs sorsanız şeker gibi pamuk gibi dünya iyisi bir adam derler. Herkese güler yüzlü şen ama evin içindeki suratı tribi biz biliyoruz.
Çocukluğunuzdan beri annenizin çektiklerine şahit olmuşsunuz. Anneniz boşanma noktasına gelince mi sesiniz çıkmaya başladı? Bu kadının başka çocukları da var niye annemi mecbur tutuyorsun diye babanıza karşı çıktınız mı? Anneme bunu yaşatan babam bile olsa hesabını sorarım diyeceğine babama kıyamıyorum! Adama bak sanki evli değil hayat arkadaşı değil de kölesi.

Evet yazdıklarınız ortada. Buna kesinlikle göz yummam, annemin daha fazla kullanılmasına müsaade edemem, boşansın ben de part time çalışırım destek olurum diyeceğinize sudan sebepler yazmışsınız. Gençliği çürümüş kadının, kaybolan zamanını gençliğini geri verebilirseniz, o zaman sudan sebep diyebilirsiniz sadece. Babama kıyamıyorum diye prenses gözyaşı dökmeyin. Ben annenize de üzüldüğünüze inanıyorum Ama keşke anneniz sorun çıkarmasa, ha iki ha üç dese, babanızla kavga etmese, düzen bozulmasa, şu öz babaanneyi tepesinde gezdirse de olur gibi sizin için.

Tüm gençliği boyunca üstelik kendisiyle hiç bağı olmayan iki kişinin altını temizlemiş ama ne kocaya ne çocuğa yaranabiliyor zavallı kadın. Bu arada bakılan üvey anne babaya laf edemem. Düşmanım yok ama olsaydı onun bile yatalak olmasını istemezdim. Kimin ne olacağı belli değil, biz de yataklara düşebiliriz. 19 yaşındasınız, babaya maddi olarak diyorsunuz ama bence manevi olarak da bağlısınız.

Anneniz sabretsin beklesin, siz okuyun işe girin elinize para geçsin ondan sonra destek olursunuz. Tabi bu arada flört edeceksiniz, gezip tozacaksınız, eğleneceksiniz, belki biriyle tanışıp kendinize yeni bir hayat, aile kuracaksınız. Anneniz siz bunları yaparken yine bir başkasının hizmetçiliğini yapacak. O kıyamadığınız babanız yüzünden hem de. Öz babaanneniz de vefat ederse sizin çocuklarınıza bakar.

Anne haklı olarak gençliğini vermiş şimdi bu yaşlarını da vermek istemiyor. Zaten babanızın annesi zamanında bırakıp gitmiş çok istiyorsa evet baban hizmet etsin annesine. Bence annen artık huzuru hak ediyor.

Annenize destek olun.
Kolay mı sanıyorsunuz yaşlı, hasta bakımı?
Evet madem meraklı baksın annesine.
İki çocuk büyüttüm 36 yaşında oramda buramda fıtıklar var şimdiden.
Dinlensin kadıncağız.
Siz de yanında olduğunu haklı olduğunu hissettirin ki bir de manevi olarak iyice yalnızlaşmasın.
Siz de yetişkinsiniz artık.
Yani boşanacaklarsa da sizi bu kadar etkilememeli.
Kendi kararları kendi hayatları.
Kadın bir bakımı daha kaldırabilecek gücü kendinde o kadar bulamıyor ki boşanmayı göze almış.

30 yıl hayatını adadığın bir adamın sırf aynı yükü bir daha kaldıramayacağını söylediğin için, sana saygı duymak yerine boşarım demesi sudan bir sebep değil asla.
Düşünsene annen sevgisinden dolayı bırak eşini onun anne babasına senelerce her insanın kaldıramayacağı hizmeti yapmış. Ama baban onu küçükken terkedip ihtiyacı olunca hayatına giren sadece kan bağı olan bir kadın için her şeyi silip atmış.
Bundan büyük kırılma noktası olabilir mi bir insanın evlilik hayatında.
Çok istiyorsa görüşür annesiyle yakınına taşır, bakıcı tutar ama annene bu tavrı takınması çok bencilce.
Ayrıca sırf boşanmalarını istemiyorsunuz diye kendi üzüntünüz için annenizden istemediği bir hayata devam etmesini beklemekle, babanızdan çokda farklı davranmamış olursunuz.

Kadın bir de kaynana derdi mi çekecek bu yaştan sonra baban gitsin annesinin yanına baksın annesine madem. Benim ailem de 25 yıllık evliyken boşandılar. Olabilir yani.

AnneniZin babanız üstündeki hakkı ve emeği kendi annesininkinden daha fazla. Bunun farkında olarak değerlendirin durumu

annen babandan kurtulmalı
ne zaman rahata ersin kadın mezara girince mi?
sanki ilkokul bebesi gibi ağlama sen de
oldu olacak duvara pastel boya ile aile resmi falan çiz tam olsun
ben olsam nettt annemin yanında durup babamı fırçalardım ( baban nasıl annesini savunuyor sen de savun)

Babanız annenize karşı çok vicdansız anneniz de bir o kadar vicdanlı. BABANIZIN anne ve babasına bakmış ve onu üzmelerine rağmen. Anneniz için bardak taşmış. Kendinizi düşünecek zaman değil. O kadar vefakarlığına rağmen bir de onu derinden incitecek laflar işitmiş. Anneniz için çok üzüldüm.

Merhabalar. Ailemle ilgili bir sorundan bahsedip tecrübeli yaşı büyük birilerinden akıl almak için buraya yazıyorum.
Annem ve babam 30 yıllık evliler. 2 kardeşiz ben 19 abim 28 yaşında.
Kısaca anlatayım babam evlatlık alınmış bir çocuk, öz babası öldükten sonra annesi de bir aileye babamı verip başkasıyla evlenmiş. Babam şu an 59 yaşında ve babaannemi geçen sene Kasım'da bulduk daha birkaç aydır görüşüyoruz. Annem 47 yaşında, çok zor şeyler yaşamış özellikle üvey babaannem ve üvey dedemden çok çekmiş. 18 yaşından 37 yaşına kadar çişini tuvaletini tutamayan 2 yaşlıya bakmış mide kaldırmayacak işler yapmış. Son 10 yılı da babaannem alzheimer olmuştu o hali daha da kötüydü ve annem bunu da çekti çok küçük olmama rağmen hatırlıyorum o pislik dolu hayatı.
Şimdi bulduğumuz öz babaannemle haklı olarak annem çok içli dışlı olmak istemiyor.
Tam köşesine çekilip kafa dinleme rahatlama yaşı. Yaşadıklarını unutmaya çalışıyor sürekli terapiler yapıyor psikiyatristle görüşüyor.
Babam ise yeni babanneme de aynı şekilde baktırmaya niyetli, kadının bizden ayrı 3 çocuğu var ve bu zamana kadar bu şekilde yaşamış. Hasta olduğunda bize gelmeli ve kendisini iyileştirene kadar bakmalıymışız, başka ilçede yaşıyor buraya merkeze geldiğinde istediği kadar evimizde yatıp kalabilmeliymiş ve evimiz misafir ağırlayacak durumda değil, tatile birlikte gitmeliymişiz, annesiyle yaşayamadıklarını yaşamak istiyormuş.
Annem ilk bulduğumuzda gitti geldi görüştü, babamın ölçüyü kaçıracağını anlayınca ben görüşmek istemiyorum kaynanadan payıma düşeni aldım dedi. Bunun üzerine 2 koca insan evlensek torun sahibi olacak insanlar çocuk gibi haftalarca küs kaldılar herkeste surat 5 karış. En son annem biz evde yokken konuşmaya başlamış derdini meramını anlatmış. Anneme verdiği cevap aynen şu: "Annem evime gelir de kalır da hizmet etmek istemiyorsan annenin bacının evine gider oturursun ben anneme hizmet ederim."
Annem 30 yıllık emeği karşılığında bu lafı duyunca kayışları kopardı. Boşanma konusu açıldı ve çok ciddiler. Annem boşuyorsa boşasın beni diyor ve babam da gözünü kırpmadan boşanır hiç düşünmez bile. Yanlış duymadınız bunlar yeni evli toy çift falan değil 47 59 yaşında insanlar.
Kendimi gerçekten çok büyük bir yük altında hissediyorum ama bu yükü çekemeyecek kadar da küçüğüm. Abim zaten çok yoğun çalışıyor geceden geceye görüyoruz. Kendi hayatıma kariyerime eğitimime odaklanacağım zamanda sabah akşam aklımda bu var ne zaman aklıma gelse gözyaşlarımı tutamıyorum. İçinde bulunduğumuz duruma annemin çektiklerine ağlıyorum sonra babama kıyamayıp ona ağlıyorum sonra aşık sandığım anne babanın meğer birbirine katlanmak zorunda olduğu için ayrılmadığını hatırlayıp ona ağlıyorum ve ağlamaktan başka hiçbir şey gelmiyor elimden. Annemle konuşuyoruz derdi içine sığmıyor taşıyor ama babamla tek kelime edemiyoruz ne yapacağımı gerçekten şaşırdım. Nasıl bir yol izlenmeli, dışarıya duyurmadan bu kavga kaos ortamı nasıl halledilmeli babama yaptığının yanlış olduğu nasıl gösterilmeli... Şimdiden teşekkür ederim fikirleriniz için...
Keşke bizimkilerde ayrılsa inan mutsuz kavgalı ortamda büyümek can çekişmek berbat bir şey. Ben mutsuz evliliğin hiç boşuna uzatılmadan bitmesi taraftarıyım çocuklar aksine çok daha iyi büyür bana göre. Senin durumun biraz farklı tabi normalde bu babaanne olayı dışında iyi geçiniyorlarmış sanırım. Ama babanın verdiği cevap tam ayrılmalık zaten hatta yüzüne tükürülmelik. Özür dilerim böyle konuştuğum için ama sen yinede zorda olsa olumlu düşün. Düşünsene annen ona da bakıyor ömrünün sonuna kadar yazık değil mi gerçekten? Başta ben izin vermezdim annem tamam dese de saçmalama derdim. Hadi en baştan beri olur anlarım. Ben öz babamı hiç görmedim 25 yaşındayım çok şükür sonradan çıkmak gibi bir adilik yapmadı :) iyi ki tanımadım tanınmaması gereken zararlı biriydi. Neyse ben 30 40 yaşlarında gelmesini bırak şimdi bile bakmam yüzüne anneme çektirdikleri yetmediği gibi beni de ortada bırakmış böyle şeylerin vicdanı olmaz ya. ebesine selam söylesinler. Ama babanın anneni bir eş bir aile olarak değilde hizmetçi olarak görmesi çok daha üzücü. O yüzden boşansınlar bence yıpratma kendini benim hayatım film olacak müge anlıya çıkacak türdendir :KK70: ama yinede hayat devam ediyor eğitimim geleceğim söz konusu biz evlatlar bir yere kadar söz geçirebiliyoruz.

Sudan sebepler asla değil ayrıca anneniz 47 yaşında ama siz ona 75/80 yaş muamelesi yapıyorsunuz. 47 yaşında kadın aşkta isteyebilir, tutku da, sevgi de, saygı da. Sanırım hiç biri babanızda yok ve bu yaştaki kadınlar köşesine çekilip torun sevmek değil, sevilmek istiyor. Benim annem de 50 yaşına yeni girdi, benden bir farkı yok😀
Anne babanızın ilişkisine karışmamalısınız. Sizi gerçekten ilgilendirmeyen bir durum😊

X