Premature Bebekler 34 35 haftada dogum yapanlar!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canım bende 3tane ikişer doz farklı haftalarda akcıger geliştirici oldum.en son ki 32+3deydi.ili hafta önce.inşallah bende faydasını görürüm.allah bebegıne uzun ömür versin

Arkadaşlar servikal yermezlik nedeniyle 24+2 ve 25+2de iki defa serklajım yapıldı.o günden bu yana hastanede yatıyorum.33+2gunluk hamileyim.dogumuma çok az kaldı son demlerimi yaşıyorum:KK43:bu haftalarda doğum yapanlar bebeğiniz kaç kıloydu küvezde ne kadar kaldı?

Geçmiş olsun canım. Ben 35 haftayı doldurduum gün kontrolüm vardı doktorum sabah doğuma gel dedi şok oldum.İkizlerden birisinde kordondaki akış yavaşlamış galiba öyle bişey demişti tam hatırlayamadım şimdi.Biri 2440 gr diğeri 2110 gr doğdu.Problem olan bebeğim küçük olan 1 gün kaldı küvezde.Fakat doktorum erken doğum riskine karşı ciğer geliştirici iğne yaptırmıştı.Onun faydasını gördüğümüze inanıyorum.Şimdi 4,5 yaşındalar yaşıtlarından çok az farkları var.

Feriha 81.çok teşekkür ederim Allah razı olsun.bugune kadar cok dırendik kızımla.her hafta bu son haftan dedi Dr.lar.ama yılmadım dikkat ettım kendıme.inşallah bıraz daha dayanabılırız.2kılo anca suan bebegım..biraz daha büyüsün istiyorum.ama ahdım var obez yapıcam bu cocugu:)her gun kac gram aldı dıye takip etmekten basım döndü
benım bebegım 2 kılo bıle yoktu.bundan sonra korkma bol bol preamture kıyafetı al canımm..
Canım bende 3tane ikişer doz farklı haftalarda akcıger geliştirici oldum.en son ki 32+3deydi.ili hafta önce.inşallah bende faydasını görürüm.allah bebegıne uzun ömür versin

amın cumlemızın cocuguna uzun omuroler versın...bende 4 ıgne oldumm

Ne güzel 1 gun sonra kavusmussun bebegıne.ben hastanede yatıyorum yüzlerce doğum gördüm 2,5aydır.çok imreniyorum doğunca odasına gelen bebeklere.allahım banada nasip eder inşallah.

Peki erken doğum yapan arkadaşlar normalmı yaptınız sezaryenmi??

Tuggceserdar tavsiyene uyucam canım.premature kıyafetı arayışına baslayım.salı gunu 35bitiyo Allahın izniyle.umarım gerek bile kalmaz

Ne güzel 1 gun sonra kavusmussun bebegıne.ben hastanede yatıyorum yüzlerce doğum gördüm 2,5aydır.çok imreniyorum doğunca odasına gelen bebeklere.allahım banada nasip eder inşallah.

Evet bekleyiş çok zor. Ben de 37 haftayı doldurmak istedim ama zamana bebeğin durumu karar veriyor. Hiç üzülme az kalmış dikkatini başka şeylere yönlendirmeye çalış. Bir de bol bol uyku depola. Herşeye bebeklerimiz iyi olsun diye katlanıyoruz onlarda karşılığını veriyorlar bize.Erken doğumlar genelde sezeryan oluyo galiba.
Evet prematüre kıyafet bulmaya çalış.Ama seninki yaz bebeği olacağı için badi yetecek sana.Bir de ilk zamanlar bu zıbın diye tabir edilen önden çapraz kapatılanlar var onlar bana çok rahat gelmişti kafadan geçirilmediği için malum acemi anne oluyosun korkuyosun giydirirken.Öpüyorum seni diiil bebişi :KK66:)

Peki erken doğum yapan arkadaşlar normalmı yaptınız sezaryenmi??
normal doguma gırdım.9 cm acıklıgım vardı gayet kolay devam edıyordu ama kızımın kalp atısları dustu acıl sezeryana aldılar
Tuggceserdar tavsiyene uyucam canım.premature kıyafetı arayışına baslayım.salı gunu 35bitiyo Allahın izniyle.umarım gerek bile kalmaz

2 kg sa uzun ca bır zaman premature kıyafetlerı gıydırıceksın canımm

Evet bekleyiş çok zor. Ben de 37 haftayı doldurmak istedim ama zamana bebeğin durumu karar veriyor. Hiç üzülme az kalmış dikkatini başka şeylere yönlendirmeye çalış. Bir de bol bol uyku depola. Herşeye bebeklerimiz iyi olsun diye katlanıyoruz onlarda karşılığını veriyorlar bize.Erken doğumlar genelde sezeryan oluyo galiba.
Evet prematüre kıyafet bulmaya çalış.Ama seninki yaz bebeği olacağı için badi yetecek sana.Bir de ilk zamanlar bu zıbın diye tabir edilen önden çapraz kapatılanlar var onlar bana çok rahat gelmişti kafadan geçirilmediği için malum acemi anne oluyosun korkuyosun giydirirken.Öpüyorum seni diiil bebişi :KK66:)

arkadasım sana katılıyorum onden capraz kapananlar daha ıyı acemılıkten zıyade bebeısler ck kucuk oluyor fazla hırpalamadan gıydırmek lazım

Kızlar çok teşekkür ederım paylaştığınız için.eşim takımlar almış annem gördü bu doğunca gıyılmez dedı.adamcagız napsın ben hastanedeyim tek basına koşturuyor.o zıbınlardan almışlar bu ne ki nası gıyılır dıyodum ben bebek bakacamdaaaa:))

Mrb bende 35 5 haftada plesanta yaslanmasi suyumun azalmasi bebegin icerde sıkışmasi ve acilmamin baslamasi nedeniyle erj3n dogum yaptim bana ciger gelistirici yapmadi bebeğim 3 kilo dogdu 50 cm malesef 8 gun kuvezde kaldi solunum probkemi yasamis sekeri dusmus 31 e ama cok sukur simdi 21 aylik inan yasitlarindan buyuk duruyo cok akilli hic üzülme arkadasim kritik haftani atlatmissin kucuk doğanlar cabuk toparlaniyo
Inslh birazdaha bekler usg de dusuk kilo deyip yuksrk cikanlards cok

Hergun light sut ictim kalsiyum orani cok yuksekmus yumurta hergun ve kirmizi et bebegim hep onden gitti 30 hafta basinda erken gelucek dedi dr plesantamdaki beyazlamadan ondan sonra besiye cektim inan dr sasiriyidu bu hafta bebek 100 gr alur seninki 300 almış diye yani beslenmeninde bence etkisi var

Masallah bebegıne :nazar: tavsıyelerıne uyucam canım.drum sen ne kadar beslenırseb beslen bebek alacağını alır fazlasını almaz dıyo.ama benım duyduğum tüm annelerde fazla beslenmenın etkısını anlatıyo.lıght sütü bilmiyodum.tesekkur ederim

Bebişimin kilosu 2300e yakın boyu 42,5cm :nazar: hala 2hafta geriden geloyo falat karın çevresi 3hafta gerilik 1e düştü :nazar: ama humerus kemiği yani omuzla dirsek arası kemik 3,5hafta geri.netten baktım hoş şeyler yazmıyor.ama takımıcam.neyse kabulumdur Rabbimden gelen.salı gunu 35haftam bitiyo Allahın izniyle..

Bebişimin kilosu 2300e yakın boyu 42,5cm :nazar: hala 2hafta geriden geloyo falat karın çevresi 3hafta gerilik 1e düştü :nazar: ama humerus kemiği yani omuzla dirsek arası kemik 3,5hafta geri.netten baktım hoş şeyler yazmıyor.ama takımıcam.neyse kabulumdur Rabbimden gelen.salı gunu 35haftam bitiyo Allahın izniyle..

canım nasılsın nasıl geçiyor umarım iyisindir

Hamdolsun iyiyi canım sagolasın.hala bekliyoruz.umarım beklemeyede devam ederiz.hastanedeyim..34+6oldum yarın 35.şükür bugünlere.sen nasılsın?

Hamdolsun iyiyi canım sagolasın.hala bekliyoruz.umarım beklemeyede devam ederiz.hastanedeyim..34+6oldum yarın 35.şükür bugünlere.sen nasılsın?

çok sevindim senin adına canım umarım daha da sabredersin bebeğini tam zamanında kucağına alırsın.Bende beklemeye devam ediyorum 31+5 oldum bugün bende :)

Masallah barekallah:nazar:gün saya saya 40ıbulucaz inşallah:)ilk kritik haftanı atlattın sayılır 32yi.darısı 36 38lere inşallah,dogumumuza saka maka az kaldı tırsmaya başlıyorum:)

35+3oldum :nazar: salı gunu bı aksilik çıkmazsa inşallah hastaneden taburcu olucam,sonra sancı yı beklicez.Allah butun hamilelerin yardımcısı olsun inşallah

X