35ten sonra iliskiye baslamak zor mu

Neyseki artık eskide kalmaya başladı bu fikirler.
Yok 35 yaş çocuk için geç yok 40 yaşına kadar buldun buldun gibi fikirlerin modası gelişmiş ülkelerde geçti burada da bi 20 yıla bitecek inşallah 🙏🏻

Maalesef Batı Avrupa ülkelerinde bile hala bu zihniyet var. 30+ yaşında bekar olan veya çocuk istemeyen bir kadına dünyanın her yerinde baskı yapılıyor ve tuhaf karşılanıyor. Batı'da bu biraz daha göze çarpmayan şekilde yapılıyor sadece.

Bu şahsiyet mesela doktormuş

Yav şunun tipine bir bak. Kendi rızasıyla şu adama aşık olacak tek bir kadın var mı ? Tercih şansı varmış gibi bir de konuşmuş da konuşmuş.
Acaba bana dünyaları verseler şuna tek bir saniye dayanabilir miyim ? Midem bulandı yemin ederim

Gerçekçi yorum yapmak gerekirse, her yaşta her şey olabilir ama her şeyin daha kolay ve daha oldurulur olduğu dönemler var bence.

Örneğin; 40 yaşında bir insan üni sınavına girip, örgün okuyabilir. Ancak 20 yaşındaki gibi olmaz yine de. Çünkü ya evlidir, ya çalışıyordur, sorumlulukları vardır. Hiç bir şeyi olmasa tecrübesi çoktur, o genç yaşın verdiği deli dolu heyecanı hissedemez bence. Ayak uydurması zor olur.

Örneğin; 40 yaşında bir insan, ilk defa işe girmek istediğinde, yaş engel olarak önüne çıkabilir (tecrübesiz birinden bahsediyorum, hiç çalışmamış) ama 25 yaş civarında böyle problem düşünülemez. Ama illa ki o yaşta da isteyen tecrübesiz de olsa iş bulur.

Evlilikte bir nevi böyle bence. Her yaşta evlenilir ama orta yaşta evlenmek biraz daha zor. 35-40 yaşlarındaki birçok kişi evli, bekarsa boşanmış ( neden boşanmış şüphesi ?), bazen çok saf düşünceli insanlar.. Yani seçenek daralıyor zaten. Var olan seçeneklerden birini uygun görsen, yaştan dolayı fazla beklemiyorsun, evleniyorsun. Bu defa iyi tanımamış oluyorsun. Ya da evlenmek için birkaç yıl daha beklesen, çocuk için bekleyemiyorsun.
40 yaşında da doğurursun ama biyolojik olarak her kadın o yaşa kadar hazır gelmiyor.. Sağlıklı gebelik ihtimali azalıyor.. (Tamam bunlar 30 yaşında da olabilir ama genel çerçeveye bakıp yazıyorum).
İkinci çocuk düşünsen, yaştan ötürü hemen akabinde düşünmen gerekiyor. Ne bileyim, çocuğun 30 olduğunda sen 70 oluyorsun. Bu tarz şeyleri düşünüyorsun.

Şimdi linç gelecek muhtemelen 😂
O yüzden en baştaki cümlemi tekrar ediyorum. Her yaşta her şey olabilir. 25'de evlenen 30'da boşanabilir, 40'da evlenen mükemmeli yaşayabilir.
20'de okuyan bir baltaya sap olamayabilir,40'da okuyan mükemmeli yakalayabilir. Ama her şeyin daha kolay olduğu zamanlar var bence..
Bir yorumda " Herkes çatır çatır 40-45 yaşında evleniyor" yazılmış. Bu biraz gerçeğe uzak geldi doğrusu.
futbolcu vs seçerken biyolojik yaşa bakılıyor genellikle,eskiden 35 yaş yolun yarısı idi hatta orta yaş olarak geçiyordu, şuanda orta yaş 50 65 yaş olarak görülüyor,teknoloji ilerliyor,insanlar kolay kolay fiziksel olarak eskisi kadar yıpranmıyor,eskiden 40 yaşında bir insan çökerdi,20 yaşında çocukları olurdu,şimdi 40 yaşındayım diyor 25 gösteriyor,hatta geçenlerde bir banka reklamına rastladım 18-35 yaş arası gençleri kapsayan bir kampanyaydı,eskiden öyleydi ama şimdi 35-40 yaş arası evlilik normal,40 sonrasıda normal,80 yaşına kadar yaşayacaksam 40 yıl aynı insanla evli kalıcam,bende şaşırıyorum ama çevremde gördüğüm bu şekil.

Yav şunun tipine bir bak. Kendi rızasıyla şu adama aşık olacak tek bir kadın var mı ? Tercih şansı varmış gibi bir de konuşmuş da konuşmuş.
Acaba bana dünyaları verseler şuna tek bir saniye dayanabilir miyim ? Midem bulandı yemin ederim

Yani aynısını yazacaktım, adam yaptığı berbat nefret söylemleriyle zorla kendini iğrençleştirmiş. Düzgün, aklı başında, efendi bir erkek olsaydıı eminim kadıınlar tarafından hem saygı hem de ilgi görürdü. Şu tipe bakıyorum şimdi iğrenç, bu kadar nefretle dolu , problemli bir insanlar hiçbir kadın olmaz. Milyon verseler şu tiple 5 dk sohbet etmem kardeşim. Genç çocuklar böylle ruh hastarını örnek almıyordur umarım.

Son düzenleme:
Genellemelere takılmayın ya. Benim ruhum evlilik için geç olgunlaştı mesela. Ama ailem ve ortamım müsaitti büyük şehirde doğdum ailem açık görüşlüydü karışan görüşen olmadı. Geçen ay evlendim 37 yaşımda ve dört yıllık sevgilimle. Öncesinde içim evlenmek çekmedi gezmek tozmak hesap vermemek istedim ama bunu yaptımda bu hayatın dibini sıyırdım. Bir ev bir araba aldım kendime göre. Ailemle yaşadım iki işte çalıştım iyi paralar kazandım son kuruşa kadar yedim ayak bağım yoktu. Şimdi evlendim bir sene sonra çocuk düşünüyorum ama hala gezemediğim yerler var çocuksuz gidilecek aklımda ve bunlar bitsinde öyle çocuk diye düşünüyorum. Ama Anadolu’da bir şehrin kızı X XbirKadin yazdığı gibi toplumun dayattığı kronolojik olarak yaşamazsa kendini kötü hisseder. Ben hala seneye mi evlenseydik diyorum 🤷🏻‍♀️ hayatı yaşayacaksınız erkeklerin ne düşündüğünü hatta tüm insanların ne düşündüğünü değil sizin ne istediğinizi önemseyin. Ve bunu yansıttığınızda peşinizden gelen çok olacak.

Yani aynısını yazacaktım, adam yağtığı berbat nefret söylemleriyle zorla kendini iğrençleştirmiş. Düzgün, aklı başında, efendi bir erkek olsaydıı eminim kadıınlar tarafından hem saygı hem de ilgi görürdü. Şu tipe bakıyorum şimdi iğrenç, bu kadar nefretle dolu , problemli bir insanlar hiçbir kadın olmaz. Milyon verseler şu tiple 5 dk sohbet etmem kardeşim. Genç çocuklar böylle ruh hastarını örnek almıyordur umarım.
Bu bir plastik cerrah ve babasıyla bi sürü problem yaşamış medyaya yansıyan. Yani kendi içimde de muhtemelen mutlu değil yoksa böyle bir konuda neden paylaşım yapsın iyi bir kadın kazığı yemiş gibi. Babasıda Prof Dr. Benim çalıştığım klinikte asistan plastik cerrahlar ilah gibi görüyorlar bunu. Açıp izleyip uyguluyorlar kadınlara bunun verdiği taktikleri. 😂

Bu şahsiyet mesela doktormuş

Sabah uyanıp gözünü açınca ilk gördüğün şunun kel kafası 😭 bi tahayyül et bakalım .
Şu tipin uyurkenki halini. Seni öpmek istediğini filan 🤮🤮🤮 daha da mideni bulandırayım şu surata sahip adamı çıplak düşün
Ayy fenalık bastı.
Sosyal medyada sağda solda kadın dediğin şöyle olacak böyle olacak diyenlerin tipi hep böyle işte. Bunların yorumlarını ciddiye alıp hayata küsüyor kadınlar.
Yemin ederek söylüyorum hatta annem üstüne yemin ederim şu adamla evlenmek zorunda kalsam intiharı düşünürüm en ufak abartı yok. Gelmiş nikahını ödül sayıyor Allah’ın keli.

Yani aynısını yazacaktım, adam yağtığı berbat nefret söylemleriyle zorla kendini iğrençleştirmiş. Düzgün, aklı başında, efendi bir erkek olsaydıı eminim kadıınlar tarafından hem saygı hem de ilgi görürdü. Şu tipe bakıyorum şimdi iğrenç, bu kadar nefretle dolu , problemli bir insanlar hiçbir kadın olmaz. Milyon verseler şu tiple 5 dk sohbet etmem kardeşim. Genç çocuklar böylle ruh hastarını örnek almıyordur umarım.
Efendi olsa bile en fazla eh iyi insan derdim yine hiçbir çekim uyandıramazdı bende valla arkadaşım yav. Bu bir de üstüne kazanova taklidi yapıyor. Leşşşşş
Şu tipsiz erkeklerin özgüveninin yarısı bizde olsa keşke.

Maalesef Batı Avrupa ülkelerinde bile hala bu zihniyet var. 30+ yaşında bekar olan veya çocuk istemeyen bir kadına dünyanın her yerinde baskı yapılıyor ve tuhaf karşılanıyor. Batı'da bu biraz daha göze çarpmayan şekilde yapılıyor sadece.

Doğu Avrupa ülkelerinde bile böyle.
Ortodoks Bulgar Sırp ve Makedon çalışma arkadaşlarım (erkek) 25 + kadınlara hele ki bakire değilse bakış açıları aynı RedPillciler gibi.

Romanya asıllı Kanada vatandaşı bir aile dostumuz Adina kocası da Bulgar asıllı, adam kadından 7 yaş küçükmüş ve böyle şeyleri önemsemiyorlar bile. Hatta beni azarlamıştı. Onlar sugardady olayına fena kızıyorlar karşılar

Genellemelere takılmayın ya. Benim ruhum evlilik için geç olgunlaştı mesela. Ama ailem ve ortamım müsaitti büyük şehirde doğdum ailem açık görüşlüydü karışan görüşen olmadı. Geçen ay evlendim 37 yaşımda ve dört yıllık sevgilimle. Öncesinde içim evlenmek çekmedi gezmek tozmak hesap vermemek istedim ama bunu yaptımda bu hayatın dibini sıyırdım. Bir ev bir araba aldım kendime göre. Ailemle yaşadım iki işte çalıştım iyi paralar kazandım son kuruşa kadar yedim ayak bağım yoktu. Şimdi evlendim bir sene sonra çocuk düşünüyorum ama hala gezemediğim yerler var çocuksuz gidilecek aklımda ve bunlar bitsinde öyle çocuk diye düşünüyorum. Ama Anadolu’da bir şehrin kızı X XbirKadin yazdığı gibi toplumun dayattığı kronolojik olarak yaşamazsa kendini kötü hisseder. Ben hala seneye mi evlenseydik diyorum 🤷🏻‍♀️ hayatı yaşayacaksınız erkeklerin ne düşündüğünü hatta tüm insanların ne düşündüğünü değil sizin ne istediğinizi önemseyin. Ve bunu yansıttığınızda peşinizden gelen çok olacak.

Mesele birini bulmak değil aslında. Bir kadın bu coğrafyada evlenmek istese birşekilde evlenir.

Sadece benim kafama uyan birileri yok bu toplumda buna çok kahroluyorum. Marjinal bi tip de değilim. Kendim gibi boşanmış çocuksuz Bursa - Çanakkale - Balikesir üçgeninden birilerini bulamıyorum.

Sürekli aynı profildeki erkekler bana teklif ediyor. Artık ezberledim ne söyleyeceklerini. Anne ve babalarıyla alt üst, yanyana, karşılıklı oturulacak, evin idaresi kayınpederde olacak, haftasonları sabahları birlikte kahvaltı edilecek ki sofrayı gelin hazırlayacak, akşam yemekleri beraber yenecek,haftasonu birlikte plan yapılacak, doğacak çocuğun adına onlar karar verecek...Bunu teklif eden erkekler inşaat mühendisi, elektronik mühendisi, diş hekimi, veteriner, teknik lisede öğretmen.

Kutu gibi bir evde otursam, haftasonları pazar günü kocamla keyif yapsam, akşamları kocamla pijamalarımızı giyip tv izlesek hatta maç da olur onun istediği kanal da olur sıkıntı yok, pazar sabahı eşofmanlarımızı giyip Mudanya sahilinde yürüyüşe gitsek temiz hava alsak, bir tane evladım olsa, ev iş arası mekik dokusam..

Ne büyük ev, araba, takı hiçbirşey istemiyorum bir erkekten huzur dışında. Kuaför masrafım yok, alkol sigara hayatımda kullanmadım. Kafam kaldırmıyor diyorum. Beni anlamıyorlar. Hepsi aynı ve tek teklifle geliyorlar : Benim ailemle birlikte yaşayacağız.

Evlat sahibi olamayacağım diye üzüntüden kahroluyorum. Sevmeyi sevilmeyi geçtim artık.

Kitaplar sinema hakkında konuşabileceğim
hayvanları ve çocukları seven bir tane ahlaklı adam bulamadım.

Bu bir plastik cerrah ve babasıyla bi sürü problem yaşamış medyaya yansıyan. Yani kendi içimde de muhtemelen mutlu değil yoksa böyle bir konuda neden paylaşım yapsın iyi bir kadın kazığı yemiş gibi. Babasıda Prof Dr. Benim çalıştığım klinikte asistan plastik cerrahlar ilah gibi görüyorlar bunu. Açıp izleyip uyguluyorlar kadınlara bunun verdiği taktikleri. 😂

Çalıştığım firmanın ar-ge departmanında çalışan makine mühendisi bir çalışma arkadaşımız bu adamın videolarını son ses dinliyor.

30+ kadınlara son kullanma tarihi geçmiş yoğurt muamelesi yapıyorlar.

Bu kişi boşanmış ve çocuklu olduğu halde, bana taş atarak, hayatta bakire olmayan bir kadınla evlenmem diyor. Erkeğin yaşı olmaz, kadın vücudu bozulmaya çok müsait..ama sen minyonsun 25 gösteriyorsun yine de durumun kritik tercih edilmezsin pek diyip duruyor

Efendi olsa bile en fazla eh iyi insan derdim yine hiçbir çekim uyandıramazdı bende valla arkadaşım yav. Bu bir de üstüne kazanova taklidi yapıyor. Leşşşşş
Şu tipsiz erkeklerin özgüveninin yarısı bizde olsa keşke.

Şöyle ki, bizim toplumda artık materyalizm ve yüzeysel kriterler yükseliyor, ben mesella dış görünüşe o kadar takılmam, pekçok Avrupa kültüründe de insanlar oturur önce konuşur karşıdakinin anlamaya öncelik verir. Evet, adam Brad Pitt değil ama insan gibi davransaydı eminim alıcıları çıkardı. Bu denli sapık ve hasta bir görüntü çizince kendisini tanımaya dahi hiçbir insan tenezzüll etmez, ancak fersah fersah kaçarlar.

Çalıştığım firmanın ar-ge departmanında çalışan makine mühendisi bir çalışma arkadaşımız bu adamın videolarını son ses dinliyor.

Bu kişi boşanmış ve çocuklu olduğu halde, bana taş atarak, hayatta bakire olmayan bir kadınla evlenmem diyor. Erkeğin yaşı olmaz, kadın vücudu bozulmaya çok müsait..ama sen minyonsun 25 gösteriyorsun yine de durumun kritik tercih edilmezsin pek diyip duruyor

Yani adı üstünde makine mühendisi, ne ünvde ne sosyal hayatta pek çekici bulunmayan erkekler diyelim bknz Ajdar :halay:çok yanlış bir yerdesin kardeş, sen bu tipi sırtına çıkarmışsın sen indirceksin. Sataştığında diceksin ki

senin de başına vurdu herhalde hala birini bulamadın mı... ailene söyle şöyle helall süt emmiş bir kız bulsunlar
üzülme seni de beğenen bir kadın çıkar, en kötü paranla bir şeyler bulursun işte hehehehehhe
Bu makine müh. de ne abaza arkadaş şu saçmaları dinllemekten bıkmadın mı
....
...
örnekller çoğaltılabilir:halay:

Bu arada bizim memlekette Nahcıvandan kadın getirip para karşılığı evlendiren aracilar var, söyle bir kendisine isterse bulalım :halay:

Son düzenleme:

Bana da denk geldi geçen sene böyle bi tip. Boşanmış, çocuğu var ama bakire, tesettürlü ve çalışmayan kız arıyormuş. Bazı erkeklerin hakikaten saçma sapan kriterleri var. Ben tesetturluyum mesela ama böyle "Tesettürlü kız arıyorum." diyenlerden koşarak kaçarım. Bi de uzun boylu kız isteyen tipler türedi son zamanlar. Benim en önemli kriterim üniversite okumuş birisi olması. Yani denklik arıyorum. Bir de elin oğlu için yaşadığım şehri değiştirmek istemiyorum. Ama etrafımda bu kriterleri bile çok gören var. "Öyle adamı nereden bulacaksın?" diyorlar :işsiz:

Bana da denk geldi geçen sene böyle bi tip. Boşanmış, çocuğu var ama bakire, tesettürlü ve çalışmayan kız arıyormuş. Bazı erkeklerin hakikaten saçma sapan kriterleri var. Ben tesetturluyum mesela ama böyle "Tesettürlü kız arıyorum." diyenlerden koşarak kaçarım. Bi de uzun boylu kız isteyen tipler türedi son zamanlar. Benim en önemli kriterim üniversite okumuş birisi olması. Yani denklik arıyorum. Bir de elin oğlu için yaşadığım şehri değiştirmek istemiyorum. Ama etrafımda bu kriterleri bile çok gören var. "Öyle adamı nereden bulacaksın?" diyorlar :işsiz:

Ee! Bu tarz düşüncelere sahip erkeklere bu cesareti veren kadınlar. Yani boşanmış çocuğu olan erkekler boşuna kiriter sıralamıyorlar. Bir çok genç kadından fazlasıyla karşılık buluyorlar.

Eğitim ve gelir seviyesi yüksek erkekler evlenmiyor. Evlenmek istemiyor. Tek gecelik veya sonu belirsiz uzun süreli takılmalık bağlılık içermeyen ilişki istiyorlar.

Birlikte yaşayalım, gezelim tozalım sevişelim bedava sex, bana yemek yapsın, çamaşırımı yıkasın...amaaan evlilik ne kadar çağdışı ilkel bir beklenti evlilik isteyen kadın kezbaniçedir, düşüncesindeler.

Evlilik düşünen erkekler ise muhafazakar ve anneci / aileci erkekler. Bunlar aileleri ile aynı evde / apartmanda / mahallede otururlar. Akşam yemekleri hep beraber yenir. Anneleri hayatlarının merkezindedir. Gelinin maaş kartı kayınvalide veya kayınpederde bulunur. Aile kavramı anne - baba - çocuk üçgeninden ziyade dede-nine-oğul-amca-hala-çocuklar zinciri offff..

İkisinin ortası bir adamı 10 yıldır bulamadım.

Bana teklif eden erkekler hep bu profilde.

Benim çevremde bi sıkıntı var herhalde.
Aynen açılan gelenekçi, ailesi erkek konularından belli.bence tespitler çok yerinde.yaş kaç peki?

Aynen açılan gelenekçi, ailesi erkek konularından belli.bence tespitler çok yerinde.yaş kaç peki?

34 yaşındayım maalesef.

Acaba diyorum aşka ilişkilere evliliğe gereğinden fazla anlam yükleyen biz kadınlar mıydık ? Evlilik işlevselliğini anlamını mı kaybetti ? Yaşadığımız çağa mı uygun değil artık ?

Erkekler artık baba olmak istemiyor. Ekonominin kötü gidişatından bağımsız olarak gözlemliyorum bunu çünkü maddi durumu kötü erkekler evlenip çocuk sahibi oluyor.

Eğitimli kariyerli yüksek gelirli erkekler açıkça " fuckbuddy " arıyor. Yüzüme söyleyen de oldu. Bir ay salak gibi ağladım psikoloğum bile buhran geçirdi :))

Fuckbuddy'lik müessesini önüme getiren vatandaş benim kendisinden başka hiçbir erkekle iletişimle olmamı istemiyordu. Ancak kendisine karışmaya hakkım yokmuş. Ondan herhangi bir beklentim olmamalıymış aramızdaki şey ilişki olmayacakmış. Onun evine gidersem taksi otobüs ücretini ben karşılamalıymışım. Herkes kendi pizza ve içecek siparişini ödemeliymiş.

Çalışan ayakları üzerinde duran bir kadın olarak cinsel özgürlüğüm de olmalıymış. Evlilik demodeymiş.

İşte bu model erkekler bir yanda, diğer yanda anacı, hafta sonları ve bayram tatilinin hergününü anasının evinde geçirmeye zorlayan, dışarıda post moderen ama evde gelenekçi ev içinde asla sorumluluk almak istemeyen tipler karşıma geliyor.

Geleneksel tipler beni yadırgıyor. Eleştiriyorlar. Ancak bir erkeğin annesi ile yaşamayı kabul edersem aile kurabileceğimi, aslında onların bir aile olduklarını, gelin hanımların ise "eklenti" olduğunu söylüyorlar. Anne bir eş çok lafını duymaktan bıktım usandım artık.

Evin içinde jartiyer giymek, tüm gün yataktan çıkmamak, istediğim odada eşimle birlikte olmak istiyorum dediğimde " o kadar yanıyorsan duşa gir. Annemler uyumadan yatamayız saygısızlıktır jartiyer ne ola ki
karanlıkta işimizi görürüz abartma " diyorlar.

Ortak hesap beklentisi içindeler. Harcama özgürlüğüm olmayacaksa niçin çalışayım ? Niçin kayınvalidem ve kayınpederim görümcem için sabahın 6sında evden çıkıp akşam 8 de eve döneyim ? Evimde de dinlenemeyeceğim ?

Entelektüel seküler gözükenleri de yatağa atmak istiyor (başaramadılar)

Erkekler hep mi böyledi idi ben mi yeni fark ediyorum ? Bende de bi tuhaflık var.

34 yaşındayım maalesef.

Acaba diyorum aşka ilişkilere evliliğe gereğinden fazla anlam yükleyen biz kadınlar mıydık ? Evlilik işlevselliğini anlamını mı kaybetti ? Yaşadığımız çağa mı uygun değil artık ?

Erkekler artık baba olmak istemiyor. Ekonominin kötü gidişatından bağımsız olarak gözlemliyorum bunu çünkü maddi durumu kötü erkekler evlenip çocuk sahibi oluyor.

Eğitimli kariyerli yüksek gelirli erkekler açıkça " fuckbuddy " arıyor. Yüzüme söyleyen de oldu. Bir ay salak gibi ağladım psikoloğum bile buhran geçirdi :))

Fuckbuddy'lik müessesini önüme getiren vatandaş benim kendisinden başka hiçbir erkekle iletişimle olmamı istemiyordu. Ancak kendisine karışmaya hakkım yokmuş. Ondan herhangi bir beklentim olmamalıymış aramızdaki şey ilişki olmayacakmış. Onun evine gidersem taksi otobüs ücretini ben karşılamalıymışım. Herkes kendi pizza ve içecek siparişini ödemeliymiş.

Çalışan ayakları üzerinde duran bir kadın olarak cinsel özgürlüğüm de olmalıymış. Evlilik demodeymiş.

İşte bu model erkekler bir yanda, diğer yanda anacı, hafta sonları ve bayram tatilinin hergününü anasının evinde geçirmeye zorlayan, dışarıda post moderen ama evde gelenekçi ev içinde asla sorumluluk almak istemeyen tipler karşıma geliyor.

Geleneksel tipler beni yadırgıyor. Eleştiriyorlar. Ancak bir erkeğin annesi ile yaşamayı kabul edersem aile kurabileceğimi, aslında onların bir aile olduklarını, gelin hanımların ise "eklenti" olduğunu söylüyorlar. Anne bir eş çok lafını duymaktan bıktım usandım artık.

Evin içinde jartiyer giymek, tüm gün yataktan çıkmamak, istediğim odada eşimle birlikte olmak istiyorum dediğimde " o kadar yanıyorsan duşa gir. Annemler uyumadan yatamayız saygısızlıktır jartiyer ne ola ki
karanlıkta işimizi görürüz abartma " diyorlar.

Ortak hesap beklentisi içindeler. Harcama özgürlüğüm olmayacaksa niçin çalışayım ? Niçin kayınvalidem ve kayınpederim görümcem için sabahın 6sında evden çıkıp akşam 8 de eve döneyim ? Evimde de dinlenemeyeceğim ?

Entelektüel seküler gözükenleri de yatağa atmak istiyor (başaramadılar)

Erkekler hep mi böyledi idi ben mi yeni fark ediyorum ? Bende de bi tuhaflık var.
Ohoo bacım ne doluymuşsun biri sorsa da anlatsam diyormuşsun😁😁 şimdi şöyle beklentilerimiz tam olarak uyuşmuyor ama tüm kadınlar olarak erkeklerin peşpara etmez olduğunda hemfikiriz.ben mesela ne çocuk isteyen ne de evlenmek isteyen bir kadınım.peki bu nasıl oluyor dersen.bu erkek denen şahıslar o kadar o kadar beceriksizler ki ne evlenerek ne de evlenmeden yaşamayı beceremiyorlar.dediğin fuckbuyylik kavramını bile beceremeyenler kadar rezil durumdalar.ben de sadece sevişelim tarzı ilişkilere okey biriyimdir ama onda bile belli bir kalite gerek.sohbet edeceksin, arkadaşlık edeceksin, sevişmeyin bileceksin, belli bir performansın olacak.herifler sorumluluk cart curt olmasa bile sırf zevkine sevişmeyin, arkadaşlık etmeyi bile beceremiyor anlayacağın.sannıyor musun ki buradaki her kadın üye evlenip, çoluk çocuğa karışayım diyor.yok öyle birşey.işin acınası tarafı eğlenelim, sevişelim tayfasını bile memnun edebilecek kapasiteleri olmaması.bazı kadınlar da diyor ki bari evlenemiyorum doya doya sevişeyim.o da yok.o da yok bu da yok.hiçbir haltı beceremeyen rezil bir cinsiyet işte.anlam aramaya gerek yok samimi bir arkadaşlık yürütmeyi bile bilmiyorlar.yani kadınların hiçbiri mutlu olamıyor.o dedikleri tarz ilişkileri kabul etsen sanki çok mu iyi performans gösterebilecek.o da çözüm değil yani.

Evlilik konusunda ısrar eden profiller çok çıkarcı. Artık erkekler kadınlara cüzdan muamelesi yapıyor.

Yılbaşından bir hafta önce arkadaşlarım biriyle tanışmamı istedi. Israr ettiler. Sana uygun, senin gibi boşanmış, bak senden 1 yaş küçük ama olsun sen minyonsun belli etmiyorsun yaşını. En azından bi kahve iç dediler, tamam dedim.

Veterinermiş. Hayata bakış açımız, benzer kültür, oy verdiğimiz siyasi parti ideolojik görüşümüz aynı ama nasıl sevindirik oldum ! Tip olarak da pek sevimli. Kumral, poğaça yanaklı, 1.90 boy maviş gözler..Bir yandan da iç sesim diyor ki bu adamın da bir falsosu çıkacak dur bakalım sakin ol ..

Anne ve babasının emekliliği yokmuş ! Onlara ev ve araba almış. Minnet vefa borcu varmış. Evin faturaları ve mutfak masrafı bana ait olacakmış. Ailesiyle birlikte oturacakmışız.

Hesabı ödedim. Hiçbir açıklama yapmadan masadan kalktım ve hızlı adımlarla terk ettim ortamı. Ağlamaktan kafam zonkladı o gece.

Valla kanka ben tammmm istediğim gibi bir erkekle 36da tanıştım, kendisi de benden 2 yaş büyük. Valla nazar değmesin gayet mutluyum herifle:nazar: O şekilde kadınlara satılık mal gibi bakan iğrenç heriflerle zaten işim olmazdı, toplum da değişiyor artık yaşıtıyla oan çok sayıda erkek var sen yaştılarına bak yılma:) Bol şans dilerim umarım Brad Pitt jr bulursun:halay:
Manifesta manifest manifesttt masallahhh🧿🧿🧿 😍😍ordan buraya bana doğru okuyup üfle lütfen ama 36 ya kadar değil hemen hemen hemen olsun 😁😁😁

X