3çocukla boşanan arkadaşlar

Bugun çok daha iyi uyandım. 2gün fazlasıyla üzüldüm bu evlilik için. Artık kafamda atıp tutmayı bıraktım çocuklarıma evime odaklanacağım tekrardan. Üzmwyecem kendimi onun için
Canim benim bu kisa olmayan bir süreç gerci insandan insana değişir kisada surebilir. Bugun daha iyiyken 2 gun sonra yine kötü olabilirsin. Bunlar seni yildirmasin. Bu gayet normal. Kaygı ve dolayisiyla duygu degisikligi yasaniyor. Bende öyleydi. Kendi kendime ayrildin ama esas zor olan donem simdi başlıyor. İçin kanaya kanaya vazgeceksin demistim. Cok şükür atlattim. Hakkında , hakkinizda hayırlısı olsun inşallah.

O güzel günlerin gelmesini bekliyorum bugun. Ben yapmaz demiyodum ama güveniyordum. Artık üzülmekte istemiyorum.
Herkesin olaylara karşı tutumu farklıdır. Bazıları yatak döşek yatıp yas tutar bazıları da benim gibi bundan sonraki hayatının planını yapar. Benim düşündüklerimde şaşılacak bişe yok. Bundan süreçte en çok etkilenecek çocuklarım olduğu için pedogog ve bundqn sonra çocuklarımı en iyi şekilde yaşatmak için nafaka düşündüm.
Avukatla görüşeceğim bugun.
Her cümlenize katılıyorum.
Evet önce anlaşmalıda 2 evi çocuklarımın üstüne geçirmeyi ve arabanın yarı parasını kendim için isteyecem. Ayruca çocuklar içinde en yüksek nafakayı isticem bunları kabul etmezse çekişmeli açacam davayı. Korktuğum hiç bişe yok hersey de ortada zaten.
Gururlu bir kadın ve iyi bir annesin. Allah yolunu açık etsin.
Çok teşekkür ederim.
Evet bugun düne göre daha duygusalım. Avukatla görüşeceğim içindir belki de

Sizi tebrik ediyorum kararınızın doğruluğu tartışılmaz.. Benim de biri yoğun bakımda /ağır engelli olmak üzere 3 çocuğum var.Buyuk oğlum 5 yaşında sağlıklı ,ortanca oğlum doğumda oksijensiz kaldığı için bu durumda o da 1.5 yaşında ve sürpriz bir gebelik sonucu ufakligim da 3 aylık o da sağlıklı..Benim de sizin gibi iyi bir işim, kendi ofisim var.Esinizin emniyet mensubu olduğunu düşündüm benimki öyle..Bizde aldatma yok ( ya da ben bilmiyorum,belki vardır kimbilir ) ama eşim son derece asosyal.Evlendigimizde de öyleydi ama ben görmezden geliyordum ve alkol sorunu var..Özellikle çocuğumuz bu duruma geldikten sonra alkol olayını farklı bir boyuta taşıdı..Eksiden sosyal şekilde alırdı şimdi kendine ayrı bir ortam kurdu ben tepki gösterdiğim için çalışma odasında iciyor kendi kendine film izliyor evde ergen gibi takılıyor.Cocuklarla ve evle ilgileniyor ,ev işlerine yardım da ediyor.Ama tam bir ergene benzetiyorum tavırlarını çocuk gibi ufacık şeylere sinirleniyor,tepkisini argo kelimeler kullanarak gösteriyor.. Genellikle enerjisi düşük ve depresif bir ruh halinde..Benim enerjimi de düşürüyor..Zaman zaman ben de ayrılmayı düşünüyorum..Çocuklara rol model olamayacak bir baba zaten hiç olmasın daha iyi diyorum ama boşanmak için ciddi bir sebebim yokmuş gibi oluyor bir anda..Çocuklar babalarından ayrı kalmasın diyorum..Halbuki pek çok sebep var..Bazen yüzünü gormeye tahammül edemiyorum mesela...Umarım benim eşim de ya toparlanır veya ben de sizin gibi kararlı olurum,farklı bir şekilde çözerim bu mutsuzluğu

Daha önce buna benzer problemlerimizi terapi yardımıyla çözmüştük yada ben öyle sandım. Sizde deneyin bi derim. Yine de Olmuyosa olmuyodur fazla uzatmanında bi anlamı yok o zaman

Bu gel gitleri yasayacaksin ara ara canim. Bendede öyleydi. Cok normal. Şimdii yasarsan daha kısa zamanda atlatırsın Allah in izniyle.

Bugun ilk defa gördüm onu. İçim daha çok yandı. Çocukları aldı kapıdan. Beni annemlere 1hafta bıraktığında bile 2.günden gel al derdim. Ben onsuz uyuyamazdım ki. Çok sevdim çok. O naptı buna karşılık. Bana bu yaptığına rağmen bu halimde bile o yorgun uykusuz gözlerine üzüldüm ben onun.Bunu mu hakkettim ben.
Zamanla geçecek biliyorum. Ama o zaman çabuk geçsin acı çekmek istemiyorum.
2kere seslendi cevap vermedim. Versem sesim titrer güçsüz görünürüm diye korktum.
Avukatımla görüştük. Dilekçe hazırladık. Bugun avukatım görüşecek anlaşmalı kabul ederse ona göre duruşma günü alacağız.3çocuğun velayetini istedim. En başta dediğim gibi 2 evimiz 1de arabamız var zaten. 2evi çocukların üstüne istedik. Arabanın yarı parasını istedim. Çocuklar için 2700 nafaka istedik. Tazminat istemedim. Dediğim gibi onun 1kuruşunu istemiyorum. Evlere ve arabaya da her ihtimale karşı tedbir koydurcağız.

İlk zamanlar o kadar zor ki ben eşim kızımı almaya gelince kapatır kendimi ağlardım çok zoruma giderdi ayrılmak yine ara ara gittiği oluyor hazmedemiyorum yaşadıklarımı ama azalıyor öfkem de üzüntüm de geçecek diyenlere gülerdim gerçekten 4 ay oldu geçmeye başladı çok iyi birsey yaptım diye kendi kendime gururlanır oldum
Çok fazla muhattap olmak zorunda kalmazsan daha kolay atlatacaksın bırak beter olsun seni aldatırken fıldır fıldır bakıyordu gözleri

Yok çocuklar dışında muhattap olmam zaten

Arsız yüzsüz keşke ses kaydı olsaydı telefonunda

Aynı süreçten geçiyoruz benim çocuğum yok ama 3 aydır ayriyim esimden ilk zamanlar bende ozleyip ağlardım kimseye birşey demeden.. ama davayı açıp karşılıklı dilekçe yazınca geçti bu durum sanirim cirkinlesmesi ona olan sevgimi tamamen bitirdi şimdi biran önce duruşmayı daha sonrada boşanmayı bekliyorum.. çöp oldu 7 senelik birlikteliğim 5 aylık evliliğim.. Inşallah ilahi adalet tecelli eder de gözyaşlarımiz fitil fitil çıkar bu ahlâksız adamlardan !

Amin inşallahö tek dileğim yaşattığını yaşamadan ölmesin

İyi ki de yokmuş. Çünkü dinleyip dinleyip kendimi üzerdim. Mahkeme bitsin ekran görüntüsü aldığım mesajlarını da silecem.
Psikolog söylemişti bosanmalardaki ayrılıklar ölüm gibi gelir insana diye
İnsan herşeye alışıyor zaman unutmam dediğini unutturuyor
Yoksa o acı hep aynı dursa nasıl dayanırız
Sen güçlü bir kadınsın anladığım kadarıyla yaparsın

Tabi ki insan herseye alışıyor buna da alışırım. Zaman her seyin ilacı ya. Zaman gerek bana da.

Keşke ailen gelse sana destek olabilirler de sen de acını doyasıya yaşayabilsen ve kendi içinde bitirsen kolaylıkla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…