4 yaşındaki kızıma bugün koyulan Vitiligo teşhisi 😭

_Elferay_

Umudunuzu yitirmeyin Allah var !
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2015
1.099
2.012
Merhaba arkadaşlar...
Ne yazsam ne çizsem bilemiyorum. Hani bişey yazarım da çocukları daha ağır hasta olanların gücüne mi gider, Rabbime ağır mı varır diye düşünüp duruyorum. Yanlışım kusurum olursa şimdiden özür dilerim hanımlar. Rabbim de gönlümü biliyor hatam olursa affetsin inşallah.

Kızlar başlıktan da anlaşılacağı gibi bugün 4 yaşındaki kızımı bi doktora götürdük ve vitiligo teşhisi koyuldu. Dünde başka bi doktora götürmüştük oda vitiligo demişti ama bugün ki alanında daha iyi bi doktor. Bu hastalık hakkında hiç bir bilgim yok. Eşimle çok üzülüyoruz oda ağlıyor bende. Hemen ilaç krem ve şurup tedavisine başlandı. Ne yapmam-yapmamam gerekiyor, başından geçen ve bu hastalığı atlatanlarınız var mı? Bana destek olursanız çok sevinirim. Hiç iyi değiliz eşimle 😔😭

Öncelikle geçmiş olsun , Allah kaldıramayacağımız yükler yüklemez , ne ilksiniz ne de son olacaksınız bu hastalıkla karşılaşan . Dr’ların dediklerini uygulayın , psikolojik olarak sağlam olmanız lazım. Siz o lekeleri ne kadar çabuk kabullenirseniz , yavrunuza da o kadar çok destek çıkarsınız . Vücudunun tam olarak neresinde bilmiyorum ama siz severseniz eğer ( ergenlik dönemi haricinde ) kimsenin ne dediği önemli olmaz onun için . Ergenlikte de kapatıcı vs kullanır isterse .
Tekrardan geçmiş olsun, benim de karnımda ve bacağımda kahverengi lekeler var , hançere benziyor hatta . Önceki yaşantılarımdan kalma diyorum gülüp geçiyoruz .

Çok geçmiş olsun.
Çoooookk uzun yıllardır sedef hastasıyım, ne desem bilemiyorum.
Her kafadan bir ses çıkacak, onu sürün şu kişi şunu yaptı geçti falan. Aman diyim uymayın kimseye.

Çok mu? Ne kadar var? Kortizonlu kremler verirler. Tuz tükettirmemeyin yavruya.

Allah beterinden korusun diyelim. Ağlamayın lütfen.

Allah kalıcı şifalar versin. İnşallah, gelmiş geçmiş olsun.

Benim çok yakın arkadaşım hamilelikte yakalandı buna, ilaçlarla geçiyor gibi oldu ama ilaç yan etkisi çok olunca ilacı bıraktı.Kendisi böyle tercih etti biraz da, makyajla falan kapatırım diye.

Çok fazla bilgim yok ama inşallah çaresi vardır,önce tıp, sonra alternatif tıp, fito terapi vs araştırmanızı öneririm.
Allah dermanınızı karşınıza çıkarsın 🌺

Enteresan denk geldi. Benim de oğlumun saçlarını kazidik. Havuza vs götürdüm. Akşam geldik baktım kafasında beyaz bir leke. Anlam veremiyorum neden olduğunu. Doktora gösterdik emin olamadi vitiligo mu yoksa güneşten mi kaynaklaiyor. Eğer öyleyse bile dert etmeye gerek yok. Allah daha beterinden korusun. Tüm rahatsızlıklara şifalar versin

Öncelikle geçmiş olsun , Allah kaldıramayacağımız yükler yüklemez , ne ilksiniz ne de son olacaksınız bu hastalıkla karşılaşan . Dr’ların dediklerini uygulayın , psikolojik olarak sağlam olmanız lazım. Siz o lekeleri ne kadar çabuk kabullenirseniz , yavrunuza da o kadar çok destek çıkarsınız . Vücudunun tam olarak neresinde bilmiyorum ama siz severseniz eğer ( ergenlik dönemi haricinde ) kimsenin ne dediği önemli olmaz onun için . Ergenlikte de kapatıcı vs kullanır isterse .
Tekrardan geçmiş olsun, benim de karnımda ve bacağımda kahverengi lekeler var , hançere benziyor hatta . Önceki yaşantılarımdan kalma diyorum gülüp geçiyoruz .
Aminnn amin çok teşekkür ederim.

Yani alt mesajda “tamamen geçmiyor” diyorsunuz 😭 doğru anladım değil mi 😔

Geçmiş olsun canim , hiç bilgim yok sadece geçmiş olsun demek icin yazdim. Bilirim , insanin evladi en hasas yeri en özeli, en güzeli :KK43:

Bir başka vitiligo konusunda yine böyle bir yorumunuz olmuştu . Tamamen geçiyor mu yoksa hafifletiyor mu?

benim kuzenimde vardı ellerinde bir sürü krem vs tedavi uygulandı yıllar sonra bir doktor tavsiye etmiş tamamen geçtiydi ama dediğim gibi ellerinde vardı sadece yüzde falan aynı etkiyi yaparmı bilmiyorum ama yapar bence.

Çok geçmiş olsun.
Çoooookk uzun yıllardır sedef hastasıyım, ne desem bilemiyorum.
Her kafadan bir ses çıkacak, onu sürün şu kişi şunu yaptı geçti falan. Aman diyim uymayın kimseye.

Çok mu? Ne kadar var? Kortizonlu kremler verirler. Tuz tükettirmemeyin yavruya.

Allah beterinden korusun diyelim. Ağlamayın lütfen.
Aminn çok teşekkür ederim. Ben adını bile ilk duydum bu hastalığın Rabbim kimseye duyurmasın tattırmasın inşallah. Size de çok geçmiş olsun. Aynı süreçte pedagojik destekte almayı düşünüyoruz Rabbim nasip ederse. Hele bi kabullenelim de 😔

benim kuzenimde vardı ellerinde bir sürü krem vs tedavi uygulandı yıllar sonra bir doktor tavsiye etmiş tamamen geçtiydi ama dediğim gibi ellerinde vardı sadece yüzde falan aynı etkiyi yaparmı bilmiyorum ama yapar bence.
Süper bir bilgi bence. Paylaştığınız için kendi adıma çok teşekkür ederim ❤️

Allah kalıcı şifalar versin. İnşallah, gelmiş geçmiş olsun.

Benim çok yakın arkadaşım hamilelikte yakalandı buna, ilaçlarla geçiyor gibi oldu ama ilaç yan etkisi çok olunca ilacı bıraktı.Kendisi böyle tercih etti biraz da, makyajla falan kapatırım diye.

Çok fazla bilgim yok ama inşallah çaresi vardır,önce tıp, sonra alternatif tıp, fito terapi vs araştırmanızı öneririm.
Allah dermanınızı karşınıza çıkarsın 🌺
Aminn çok teşekkür ederim. Yazdıklarınızı araştıracağım 😔❤️

X