45 kiloyum, sağlıklı kilo almak istiyorum?

Themiso

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2020
318
111
Kızlar 158 boyundayım kilom 45.
24üme giricem ama bazen çocuk gibi duruyorum. İşim gereği de biraz ciddi durmam gerekiyor açıkçası. Spor yaptım olmadı. Gece yiyorum bazen olmuyo, midem kaldırmıyor iştahım yok yani.
Doktora gittim kilon normal diyip gönderdi. Napıyım böyle bi sıkıntıda olan var mı ?

Aslında boyuna göre çok da çelimsiz canlanmadın gözümde ama yine de almak istiyorsan takviye gıdalar kullan. Eczaneye ve aktarlara sorsan önerirler bişeyler.

Boya göre kilonuz çok iyi bence. Doktor kontrolünde vitamin kullanabilirsiniz. Vitamin kullanıp da kilo almayan duymadım.

Boya göre kilonuz çok iyi bence. Doktor kontrolünde vitamin kullanabilirsiniz. Vitamin kullanıp da kilo almayan duymadım.
Canım alakası bile yok inan ki ben 45 kilo ile hamile kaldım 9 kilo alabildim 2 ay sonra kısmetse dogum var hatta daha az kaldı. Eve geldigimde kesin tartıda 47 48 çıkarım. Bazen bazi seyler olmayınca olmuyor. 😂😂😂😂

Canım alakası bile yok inan ki ben 45 kilo ile hamile kaldım 9 kilo alabildim 2 ay sonra kısmetse dogum var hatta daha az kaldı. Eve geldigimde kesin tartıda 47 48 çıkarım. Bazen bazi seyler olmayınca olmuyor. 😂😂😂😂
Aslında 1.55-1.60 arası 9 kilo gayet iyi 1.65-1.70 arası da 15 kiloya kadar normal duruyor. Boy bence çok farkediyor kiloda.

Ya mesela ilerde bundan korkuyorum. Hamile kalamazsam diye 😂😂
Aslında boyuna göre çok da çelimsiz canlanmadın gözümde ama yine de almak istiyorsan takviye gıdalar kullan. Eczaneye ve aktarlara sorsan önerirler bişeyler.

Aslında ben bitkisel bı macun almıstım iştah ıcın, bıldıgın pekmez gbı.. Ama benım cidden iştahımı actı baya yıyodum, mantının uzerıne ekmek yedıgım zamanlar oldu.. Her gece ekmek arasıı yemezsem uyuyamıyordum sandıvıch yıyodum 2 3 kıloda aldım cıdden ama cok duzenlı kullanmadım.. Oructan sonra alıp duzenlı kullancam inşallah

24üme giricem ama bazen çocuk gibi duruyorum. İşim gereği de biraz ciddi durmam gerekiyor açıkçası. Spor yaptım olmadı. Gece yiyorum bazen olmuyo, midem kaldırmıyor iştahım yok yani.
Doktora gittim kilon normal diyip gönderdi. Napıyım böyle bi sıkıntıda olan var mı ?

Merhaba.

Sana tavsiyem sporu bırakmaman. Fakat spor yaparken de iyi beslenmen. Haftada 3 veya 4, araya birer gün boşluk koyarak spor yap ve spordan sonra yarım saat içinde mutlaka protein al. Yumurta, et veya tavuk... Günde 3 ana öğünden az yeme. En az 2 öğününde mutlaka protein ve sebze olsun. Karbonhidratı da eksik etme ki vücudun yağ yakamasın :)

Evet şu protein olayı bende yok. Onu halledeyim en iyisi :KK43: sağol canım

Boy ve kilon hemen hemen benim eski kilom. Hamileymişsin gibi beslen. Habire süt yoğurt tahin pekmez yumurta kuruyemiş vs ye. Bi de kan değerlerine baktır bakalım. Hamile insanla bir olmaz aldığın kilo ama en azından sağlıklı kilo almış olursun ne kadar alırsan.

Canım şiimdi kaç aylıksın ve kaç kilosun valla merak ettim :KK70:
Kuzum ben suan 8 ayligim. Bitmek üzere 8 ay. 54 kiloyum.
45 ile hamile kalmıştım
Bebek 1500 kg. Suyu muyu eşi desen 4 kilo desen.
Bana kalan 5 kilo sanirim dogumdan sonra tartıda en çok o da ennnn coook 50 çıkarım diye düşünüyorum:KK70: sinirlerim bozuldu

X