5 aylık evliliğim sonlanıyor..

Biliy
Herkese iyi akşamlar.
Hemen özet geçeyim sizi çok sıkmadan. Yaşlarımız ;ben 29 eşim 30. Her ikimizde finans sektöründe çalışıyoruz. Evleneli 5 ay oldu benim ailem hariç eşimin ailesi tarafından destek görmedik. Nişanlılık sürecim oldukça sancılıydı. Kaynana terörü varlığına inanmıyorken bi anda içinde buldum kendimi. Her yaptığımı eleştiren,her aldığıma burun kıvıran,almayınca herkesin ortasında rezil eden,arayınca laf sokan aramayınca küsüp trip atan,Maddi anlamda desteğe ihtiyacımız olan dönemde (kendisi lüks içinde yaşarken)sizin tercihinizdi banane diyen,konuşma sırasında kullandığım cümleleri bile aşağılayıp kelimeleri yaşlı bulan biri. Eşim özünde iyi ama annesine karşı net duruşu olmayan bir karekter. Yanlıs yaptığının farkında olsada annesine sözünü geçirip yanlıs yapıyorsun yapma desede dinletemeyen birisi ne yazıkkı. Oda hal böyle olunca eziklemeye devam ediyor kendince. Eşi yok kızıyla birlikte dev bir çeteler resmen. Maddi sıkışıklarımız fazlasıyla var onlar bunu biliyor hiç umurlarında dahi değil bu durum sadece gelip benim evime keyifli vakit geçirsinler istiyorlar. Yesin içsin sigarasını içsin çeksin gitsin. Kötü günde bir an olsun yanımızda yoklardı. Daha nasıl izah edebilirim bilmiyorum? O kadar çok yapılan şey varki nası konuları bağlayıp size anlatayım inan bilmiyorum.
en son 1 ay önce konustum kendisiyle. Eşime söyledim asla içim almıyor annenle konusmayı sen konus git gel görüş ama ben sevemiyorum. Saygısızlık yapmam ama sevmek zorunda değilim kendisini lütfen saygı duy dedim surat falan astı kendince. Konu yine eskilerden acılınca tartıstık esimle. Ciddi bir tsrtışmaydı. Yarın keyfi iş saatlerinde yine bize gelecekmiş
ben çalışıyorum bi an olsun durmayacağını bildiğim için çalışma ortamımı değiştirdim yarın kendisinin yüzünü dahi görmek istemiyorum boşanacağız artık cozumu yok tutumum nasıl olsun lütfen yardım edinbiliy
Aslında baştan kaybetmeyi seçimşsiniz.hiiç savaşmayı seçmemişsiniz.benim 2 eltim 2 görümcem var eltilerimle asla kavga etmedim.ama görümcelerim kendilerince küserler darılırlar.kendilerince diyorum.asla böyle şeyleri önemsemem. kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannediyorlar. ailesi için evlenmedin bunu sakın unutma isteyen gelir görüşür konuşur bu kadar fazlasını yaptıran sen oluyorsun unutma.mesafeni başta koruyamazsan ilerde hiç baş edemezsin.bazı konuları herkesin içinde konuşmakta fayda var.herkesin bulunduğu ortamda ya anne çalışıyorum buluşmaları hafta sonumu yapsak diye sen teklif et kocanın yanında emin ol sesini bilee çıkaramıyacak.benim kayınvaldem çocuğuma bakmak istedi büyütmek için yanımızda kalmak istedi güzelce anne olmak için doğurdum dedim.annesi olarak yeterim dedim.bakıcıya ihtiyacım yok dedim.eşim hiç birşey demedi.birdahada konusunu bile açmadı.
Benim evime geldiklerinde asla evime kimse karışamaz.yatak odama giremez.mutfağıma yemeğime karışamaz.saygım sonsuz sevgim sonsuz beni çok severler.ama benim kurallarımada saygı duyarlar.eşim benle ailesi arasına girmez. Bende eşimi ailemin arasında bırakmam.
Keskin kurallarınız olsun bunlarıda dile getirin.korkmayın.

Kayinvalideniz size neden maddi yardımda bulunsun onu anlamadım. Karı koca çalışıyorsunuz, ayağınızı yorganinıza göre uzatsaydınız.alt tarafı geldiğinde misafir olarak ağırlayacaksınız iki sohbet edin tamam yani. Eşinizle tartışacak hele boşanacak bir mevzu değil. Siz eşinizi seçtiniz ailesini değil, böyle olmaları eşinizin suçu değil. E eşiniz annesini de atamaz. Niye bu nedenle kavga ediyorsunuzki. Şayet yine de kendinizi haklı buluyorsanız boşanın, eşinize de zor zira. Ayrıca geçmiş olmuş bitmiş uzatmayin cidden

Kadınlık nasil kullanılır bıraz acar mısınız?

Kadına saygı duymayan adamı yataga fırlatıp, bana kirli konus benı duvardan duvara vur darp raporum ol sev beni öldüresiye sevıs kafamı patlat mı dıyelım?

Geldım gidiyorum kullanamadım kadınlıgımı, belkı bana faydası dokunur tek basıma geberip gitmem bu fani dunyadan yardımlarınız sayesinde?

Konu sahıbı size gelınce, ailenize anlatın herseyı bilsinler.
Ne diyorsun kardeşim sen ilk aylar kv keresi doldurur erkekleri ancak erkekler zamanla gerçeğe görür başta görmezler bu yüzden beklemek lazım

X