5 aylık hamileyim evliliğim bitmek üzere

Olayda anlamadığım diğer şey de hesabınızdan para çıkışlarını nasıl fark etmediniz?
Tamam para attı banka mesajını da sildi diyelim hiç siz hesap hareketlerinden fark etmediniz mi ya da benim param neden azalmış deyip meraklanmadınız mı?

10 aydır evlisiniz 5 aylık hamilesiniz. Lütfen çok rica ediyorum yapmayın şunu artık hanımlar. Adamların karakterini, kim olduğunu çözmeden, ekonomik olarak ayağa kalkmadan, aile olarak toparlanmadan çocuk yapmayın.
Çok üzüldüm durumunuza. Dinler misiniz bilmiyorum ama boşanın. Emin olun bebeğin o evde büyümesi onun ve sizin için daha kötü.
Bir şey diyeyim mi, bile bile yapıyorlar ve olan sadece çocuklara oluyor. Kimse hoop diye bir anda değişmiyor aslında bunlar kocalarının ne b*k olduklarını çok iyi biliyorlar ama nedense inatla üreme peşindeler.

Evlenir evlenmez hamile kalanlarin resmen akillarina sasiyorum ve üzülmüyorum başlarına gelenlere, vallahi 🤏 suncacik üzülmüyorum.

Yahu bi dur, bi alış, baska biriyle ayni evin icinde nasil oluyorsunuz diye bi gör, farkli yönlerini tanımaya çalış ne bileyim.

Hayvanlarin bizden iyi olduğu bir konu daha.

Ayrica bana siddet gosteren herifin amacindan bananee, mesajindan banane?

Bir de cevap verip konusmussunuz.
Siz geri döner Allah ne verdiyse üc bes daha dogurursunuz ama bari box falan öğrenin.
Tek tarafli dayak olmasin, siz de dövün:)

Sonra cocuklar da size katilir, smackdown yaparsiniz.

Kizlar merhaba bundan 2 ay önce eşimin maaşımdan para alıp sürekli kumar oynadığını fark ettim annesine zor durumda olduğu için bir miktar para veriyodum çünkü kendi maaşı borç ödemeye gidiyordu söz de. 2 şubatta işten geldim yemek yapıyorum eşim aradı anneme 1000 gönder dedi bir önceki gün 10.000 atmıştım zaten. Annesini aradım açtım ağzımı artık benim almam gereken vitaminler var 10 aydır ailemi görmeye gidemiyorum bez biriktirmem lazım kusura bakma içimden gelmiyo dedim kadın telefonu yüzüme kapattı. Dayıma ve kendi anneme bahsettim olayı aglıyodum. Dayım dayanamamış aramış sormak için. 5 dakika sonra kadın evimdeydi. Yedi düvele anlattın ağzını kapatacaksın susmayı bilmiyosun tarzında bağırdı. Aileme yedi düvel demesi ve hiçbir zaman annemin telefonlarını açmamasının hesabını sordugumda ailenin yanına yürü got diyerek evden kovdu. Peşime koştu gidiyorum diye valizi toparlayamadan çıktım. Ellerime bacağıma saldırıp yere düşürdü can havliyle kurtuldum. O günden öncesine baktığımda benim maddi birçok param gitmiş ya ben uyurken ya da işe hazırlanırken haberim yokken gönderilmiş. Bunlar dışında cinsellik zaten benim zorumla oluyordu beyefendi bana azgınsın evliliği seks sanıyosun diyordu kendisi instagram da saçma sapan dans eden kadın videoları kaydetmemiş gibi. Normal gündelik hayatta ilgisi yok denecek kadar. Bu olaydan sonra geleceğim dedi ama iki ay olmak üzere halen yok. Eşyalarım orada kaldı. Hala gönderemediler. Kasım ayında hamile kaldım bebeğim olacak. Geldim geleli ailesinden kimse arayıp özür dilemiş değil. Ne yapacağım bilmiyorum böyle bir insanı hak etmiyorum ama ne yaşadım merak ediyorum. Borcunu da ödememiş evimiz de kira değildi. Kendisi arada saçma sapan mesaj yazıyo. Anlamiyorum amacı ne
Onu düşünüp ona odaklı yaşamayı bırakmalısın. Zaten kesinlikle boşanmayı kafana koy ve onu unut hamileliğine odaklan. Ne bu adamdan sana koca ne ailesinden aile olur. Evet özür bekliyorsun pişmanlık görmek istiyorsun ama bunları beklerken kendi hayatından gidiyor onu düşün. Bazı insanlar nankördür

Kizlar merhaba bundan 2 ay önce eşimin maaşımdan para alıp sürekli kumar oynadığını fark ettim annesine zor durumda olduğu için bir miktar para veriyodum çünkü kendi maaşı borç ödemeye gidiyordu söz de. 2 şubatta işten geldim yemek yapıyorum eşim aradı anneme 1000 gönder dedi bir önceki gün 10.000 atmıştım zaten. Annesini aradım açtım ağzımı artık benim almam gereken vitaminler var 10 aydır ailemi görmeye gidemiyorum bez biriktirmem lazım kusura bakma içimden gelmiyo dedim kadın telefonu yüzüme kapattı. Dayıma ve kendi anneme bahsettim olayı aglıyodum. Dayım dayanamamış aramış sormak için. 5 dakika sonra kadın evimdeydi. Yedi düvele anlattın ağzını kapatacaksın susmayı bilmiyosun tarzında bağırdı. Aileme yedi düvel demesi ve hiçbir zaman annemin telefonlarını açmamasının hesabını sordugumda ailenin yanına yürü got diyerek evden kovdu. Peşime koştu gidiyorum diye valizi toparlayamadan çıktım. Ellerime bacağıma saldırıp yere düşürdü can havliyle kurtuldum. O günden öncesine baktığımda benim maddi birçok param gitmiş ya ben uyurken ya da işe hazırlanırken haberim yokken gönderilmiş. Bunlar dışında cinsellik zaten benim zorumla oluyordu beyefendi bana azgınsın evliliği seks sanıyosun diyordu kendisi instagram da saçma sapan dans eden kadın videoları kaydetmemiş gibi. Normal gündelik hayatta ilgisi yok denecek kadar. Bu olaydan sonra geleceğim dedi ama iki ay olmak üzere halen yok. Eşyalarım orada kaldı. Hala gönderemediler. Kasım ayında hamile kaldım bebeğim olacak. Geldim geleli ailesinden kimse arayıp özür dilemiş değil. Ne yapacağım bilmiyorum böyle bir insanı hak etmiyorum ama ne yaşadım merak ediyorum. Borcunu da ödememiş evimiz de kira değildi. Kendisi arada saçma sapan mesaj yazıyo. Anlamiyorum amacı ne
5aylık evlisin böyle saçma bir kocaya çocuk yapmışsın sana dönse ne olacak bari bu Saaten sonra adamı değil doğacak çocuğu düşün

Daha gelmedi,özür dilemedi diyorsunuz. Bu saatten sonra kuru bir özür neyi çözebilir?Nitekim kuru bir özür için bile çabalamıyorlar. O kadar bile gözlerinde değerli değilsiniz. Sizin paranızı habersiz almışlar bu hırsızlıktır. Yetmez gibi kayınvalideniz psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamış. Eşiniz kumarbaz üstüne cinsel olarak da eksik. Bu kadar olaya rağmen bu ne dönme arzusu? Cinsel açıdan eksik,kumarbaz bir eş ve çirkef bir kayınvalideye dönme motivasyonu nereden geliyor? Ailenizin yanında çocuk büyüyüne kadar idare edip sonra da çalışacaksınız. Bunların ağız kokusunu çekene kadar az zorluk görün.

Kaç haftalık hamilesiniz? Yorumlar çok sert sonuçta hamile bir kadın var karşınızda zaten yaşadığı şeyler çok zor ve çok ağır daha hafif yorumlar yazabilirsiniz.Ben çok üzüldüm size bende hamileyim,yaşadığınız şeyler çok ağır olmuş tabiki sizinde hatalarını var ama artk olan olmuş bundan sonrasına bakicaksiniz bütün maddi şartları isteyin boşanma aşamasında verdiğiniz paralarıda inşallah alabilirsiniz ve bundan sonraki hayatınzda umarım bebeğinle çok mutlu olursun 🙏

Adam zaten ise yaramaz onu diğer üyeler yeterince yazmıştır da ben annesine anlam veremedim. Kadın para diyor siz kendi paranızı yolluyorsunuz. Ardından yine para diyor ödemem var denilince yüzünüze kapatıyor. Sonra evinize gelip sizin evinizden sizi kovuyor siz çıkıp gidiyorsunuz. Yolda peşinizden gelip sizi darp ediyor. E tüm bunlar olurken kadından şikayetçi olmak neden aklınıza gelmedi ki? Benim kendi annem ortada ciddi bir durum yokken evime gelip kendi evimden beni kovsa peşimden kovalasa darp etse giderim karakola. Uzaklaştırma alsın psikolojik kontrolleri yapılsın diye.

İlgi ve cinsellik de yok yalniz olay sadwcw para dwgil
İyi de bizde soruyoruz işte niye dava açmadınız hala diye. Anlaşmalı olması için bekliyorum demişsiniz de kim verdi anlaşmalı boşanma garantisini? Sülük gibi ailecek yapışmışlar, kanınızı emiyorlar resmen, hamile halinizle şiddet de görmüşsünüz, hâlâ neyi bekliyorsunuz?

İlgi, sevgi yok, cinsellik yok, üstüne hırsızlık var. Tek kendi de yemiyor, ailesine de yediriyor. Çocuk baskısını da onu bırakamayın diye yapmış muhtemel. Cidden niye bekliyorsunuz?

beklerken kaybettiğim hiçbir şey yok
Davayı eşiniz açarsa, ozaman görürsünüz kaybettiğiniz birşey var mı, yok mu. Zira kusurlu taraf siz olmuş oluyorsunuz evi terk ettiğiniz için yanlış bilmiyorsam. Gördüğünüz darp için rapor alınmamış, şikayetçi de olunmamış. "Hiç sebep yokken evi terk etti, takıları da aldı" diyerek dava açsa eşiniz, aksini nasıl kanıtlayacaksınız? O "bekleyelim bekleyelim" diyen avukatınıza bir sorun bakalım ne diyecek.

Ailesi niye özür dileyecek böyle bir evlat yetiştirdik kusura bakma diyerekmi ....Yani birdenmi böyle kaba düşüncesiz parasının hesabını bilmeyen size saygısız bir adama mı dönüştü......Bunu size açıklama yapın bana demek için yazmadım.Sadece biliyorsunuzdur belki böyle olduğunu daha önceden az da olsa. Ben değişir diyemem ....Siz kendinize değişir dedinizmi hiç ?Bir plan yapıp yolunuza bakın inşallah bundan sonrasını toparlar bu adamın bu falsolu hareketlerine katlanmak zorunda kalmazsınız

Yetiştirmeyle aynı olmaz diye düşünüyorum. Cocuk gittiginde boyle seyler yasanirsa da hukuksal devamini getiririm umarim silerler gercekten
Sadece siz değil babası da yetiştirecek, daha doğrusu atacak annesinin başına. Sizi döven kadın onu dövmez ama kaba saba davranır. Sizin bu kocaya ihtiyacınız yok ama bir çocuğun babasına ihtiyacı var. Evet anne karnındayken babası vefat eden bebekler var ama babalarının maneviyatı ölmüyor. Niye hemen çocuk yaptın denmesinin sebebi bu, böyle adamlardan hamile kalmayın. Doğacak, mahkeme babayla görüşme günleri belirleyecek ve çocuğunuz o aileye gidip gelecek. Bebekken değil ama belli yaştan sonra yatılı da vermeniz gerekecek. İstediğiniz kadar düzgün yetiştirin, fiziksel psikolojik şiddet görmedikleri sürece baba tarafının çocuğu görmesine engel olamazsınız.

Hukuksal devamını getirisiniz de çocuğu da hep bu süreçlere dahil edeceksiniz. Şahitlik yaptıracaksınız, psikologdan çıkıp sosyal uzmana koşacaksınız. Devamlı bir şeylerden koruma bir şeylere müdahale durumunda olacaksınız. Hangi çocuk hak ediyor böyle şeyleri?

X