6 yasindaki oglum beni asla istemiyor/sevmiyor

Baştan sona okudum da… yani ne döven söven anaların çocukları annelerinin peşinden ayrılmıyor. Siz diyorsunuz ki kimse yokken bile benimle muhatap olmuyor. Sizi yok saymayı öğrenmiş çocuk. Kocanız hiç masum gelmedi bana. Çocukların yanında sizi eleştirmenin dışında yalnızken de dolduruyor olabilir.

Benim iki yegenim var. Kardesler. Büyük erkek küçük kız. Kız yaşı dolayısı ile zaten anneye düşkün. Annesiz bisi yapmaz ama babayla da arası kötü değil. Bunu annede bir sorun olmadığını anlatmak için söylüyorum. Çünkü abi kesinlikle anneye yaklaşmiyor. Doğduğundan beri böyle. Ama babaya tapiyor resmen. Anne baba evden çalışıyor zaten . Abi şu an 10 yaşına geldi büyüdükçe biraz daha anneye ılımlı olmaya başladı ama durum çok değişmedi sadece artık bağırma çağırma olmadan babam nerde deyip kendi peşine düşüyor. Anne de kesinlikle bağıran çağıran bir kadın değil çok ilgili bir Anne. Dogumgunundr Anne en sevdiği şeyi hediye etti büyük bir parti yaptı dışarıda çocukları ağırladı ama babası on dakika gecikti diye neredeyse partiyi iptal ediyordu. Ben gozlemledigim kadarı ile şuna bağlıyorum. Baba çok eğlenceli büyük adam gibi davranıyor Anne ise daha Anne gibi bebek gibi davranıyor çocuğa ve annenin daha düz bir mizacı var. Küçük kız zaten kendinden cilveli o yüzden onda bu sorun yaratmıyor ama büyük oğlan daha sakin yapıda daha duygusal. Anne ile sıkılıyor. Pedagog falan gittiler ama çözüm olmadı malesef. Umarım siz bulursunuz

Bakın tum konularda manipule manipule yazılıyor ya. Gerçek bir manipülasyon öyküsü bu. Konu sahibi durumu tam idrak edememiş. Ya da belki etmiş. Sonu boşanmaya gider diye çekiniyor. Cok zor bir eş.( Dövse, kumar oynasa, pavyon pavyon gezse kadın diyecek ki ben kotu eşe dustum). Bu psikolojik baski uyguluyor ama bu konuda konu sahibi sever beni diyor. Boyle sevgi olmaz olsun. Eşiyle durumu konuşunca yine suçlu çıkıyor. Derhal pedagog ve çift terapisine.

Sizin ciddi yardıma ihtiyacınız var aklıma kevin hakkında konuşmalıyız filmi geldi😅oradada çocuk hep babayla iyidi anneye karşı soğuktu ve baba asla kabul etmiyordu bir sorun olduğunu sonu malum zaten.
Bana da garip geldi. Çocuğu babası psikopat değilse ne kadar doldurabilir ya da ne kadar eleştirirse eleştirsin Bi çocuk anneden bu kadar soğumaz ki. Ben bunun sadece babadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum.

Psikologlar bu istemiyorum davranışının aslında benimle ilgilen demek olduğunu söylerler. Git diyorsa uzağında oturup seni seviyorum deyip ısrarla uzağında beklemelisiniz , ilginizden emin olmalı. Kesinlikle sizi sevmiyor değil, sevginizi ilginizi görmek istiyor
Google da bağlanma oyunları diye arayın, onlarında faydası olabilir. Oyuncu ebeveynlik kitabını da tavsiye ederim.
Tabi en iyisi bir oyun terapistine gitmek olur.

Oglum kizlari da hiç sevmez, kız arkadaşları ile geçinemez aslinda geçinemez demeyeyim hiç muhatap olmuyor kızlar ile. Bazen parkta, havuzda sinif arkadaşları geliyor yanına kızlar ile konusmuyor, oynamiyor. yüzlerine bakmıyor, oralı olmuyor, erkek arkadaslarina karşı öyle degil ama onları çok sever, oynar hemen. esime söylüyorum çok normal bir erkek çocuğu ben de öyle idim, ben de kizlarla konuşmazdım utanırdım diyor
Benim oğlumda 8 yaş kızları sevmez oynamaz . Ama beni babadan çok sever söyler annem seni opmeden uyuyamam der

Evet oğlumla defalarca konuşmaya calistim. Her defasında birey uyduruyor hiç anlamlı cevap almadim, kendi de bilmiyor çünkü, sadece beni istemiyor bunu biliyor. Mesela diyor ki sen çok opuyorsun. Tamam çok öpmeyeceğim diyorum, sevdiğim icin öpüyorum diyorum, ama tabi geçerli sebep degil. Ama gercekten beni istemiyor.
Çocukta gelişim geriliği vs var mı?

Yani milyon kez soyledim, karakterine yapismis elestirmek, ozellikle beni elestirmek, bu huyundan vazgeçmiyor. cocuklarin yanında degil, herkesin yanında eleştirir, ona Gore mutlaka eleştirecek birey vardır, bitmez, düzelmez yani birçok huyu degisti, düzeldi ama eleştirisi bitmedi
Ay defolsun gitsin ya ne sanıyor kendini, o Kimmiş de eşini beğenmiyor? Bir zamanlar beğenmiş ki evlenmiş sizinle. Kendi çok mu mükemmelmiş ?
Egoya bak ya.
Aslan-başak karışımı bişey olmuş adam !

Oğlunuz babasını rol model alıp, sizi beğenmemeye başlamış şuncacık yaşında. sizi o kadar değersizleştirmiş ki eşiniz, çocuğunuzun bile size tahammülü kalmamış.
Eşinizin şu dünyada yatacak yeri yok
Bir evladı anneye düşman etmiş!!
Kendiyle gurur duysun

Bana kızmayın ama suçun birazı da sizde, çocuğumla olan ilişkime karışma , benim sınırlarımı ihlal etme, çocukların yanında aşağılayıcı sözlerin hoş olmuyor kendine çeki düzen ver diyemiyor musunuz? Nasıl böyle düşman gibi davranır size, sizi ezer? Çocuğunuz, kız arkadaşlarından bile nefret ediyor yahu iletişim bile kurmuyor.
Annesine bu yaşta şiddet uygulayan , umursamayan, üzülmeyen çocuk ilerde topluma /eşine karşı nasıl olur?
Lütfen toplum adına da iyileştirin çocuğunuzu

Yaşadıklarınıza üzüldüm. Her çocuk annesi için canını verir oysa, kıyamaz, üzülür…
Çocuk herşeyi aileden rol model alarak öğrenir. Üzerine biraz da mizaç eklenerek kişiliği oluşur..

İşiniz zor ne diyeyim..
Çocuktan önce eşinizi dr a götürün bence !
Ruh hastası adam, kendi gibi yapmış çocuğu da…

Oglum kizlari da hiç sevmez, kız arkadaşları ile geçinemez aslinda geçinemez demeyeyim hiç muhatap olmuyor kızlar ile. Bazen parkta, havuzda sinif arkadaşları geliyor yanına kızlar ile konusmuyor, oynamiyor. yüzlerine bakmıyor, oralı olmuyor, erkek arkadaslarina karşı öyle degil ama onları çok sever, oynar hemen. esime söylüyorum çok normal bir erkek çocuğu ben de öyle idim, ben de kizlarla konuşmazdım utanırdım diyor
Sizin bu bakış açınız bana enteresan geliyor. Eminim oğlunuzda sizin iç dünyanızı hissediyor.. Belki siz terapi alırsanız evladınızın da size duyguları değişecektir.

Yaptığınız yorumlardan anladigim kadarıyla çocuk kesinlikle babayı taklit ediyor.baba size öyle davrandikca o da öyle davranıyor.yani burada düzelmesi gereken kişi ne siz ne çocuk eşiniz... çünkü aynı durum bazen bizimde oluyor oğlum eşimin tarafını tutuyor.babasi anneni dinle dediğinde çaresi kalmıyor.bu yüzden diyorlar ailenin iki ferdininde tutumu çok önemli diye

Ben çok zamansız ve kotu bir donemimizde ogluma süpriz hamile kaldım, kabullenmem uzun surdu. Ama doğduğu sn den itibaren çok iyiydik ve bebeklikte bana duskundu. Sonra tabi 2,5 yaşında emmeyi bırakmakla birlikte benden uzak babaya yakin olmaya başladı. Artık son iki senede tüm iyiliklerime, yakinliklarima, onu çok sevmeme rağmen oglum beni asla istemiyor. Daha da büyümeden oğlumla saglikli bir bağ kurmak istiyorum
Maalesef istenmeyen çocuklarda doğum haritasında Venüs ters s olur ve çocukta aidiyet duygusu olmaz kendini ait hissetmez bilinçaltı yapmalısınız

Merhaba,

Lütfen konumu cocuk bölümüne tasimayin çünkü gercekten hem dertleşmek hem de kalici olacak çözümler bulmak istiyorum.

Oglum ile Bebek iken iyiydik, esimle de benle de iyiydi. Sonra cocuk asiri derecede babaya düşkün olmaya başladı. Sürekli babasını istiyor, babası ile uyuyor, babası ile konuşuyor, babasının dediğini yapıyor. Baslarda çok umursamadım ikimizi de sever zamanla dedim. artık iki yıldır kesinlikle beni istemiyor, ben Yanina gidince tekme atıyor, yumruk atıyor, gitttttt babam gelsin diyor.
Bu ara geceleri uyanmaya başladı, baba diye bagiriyor, ben de birkaç defa gittim yanina sen git baba gelsin diyor, hatta az önce o kadar bagirip tepindi ki uyku sersemi bi kafa vurdu, burnum kanadı, yatağı kan oldu. ben ne yaptın, canimi yaktın, burnumu kanattin dedim lavaboya koştum, geldim geri, buna rağmen hala bagiriyor gittttt istemiyorum babami istiyorum diye.
Esim iyi ve ilgili baba ama yeri gelince kızar da. Ben elimden geldigi kadar ilgiliyim, calismiyorum, beraber vakit geçiriyoruz, esim de çok yogun calismiyor hani öyle ozluyor durumları olmuyor. Simariklik, Özlem vs degil cocuk resmen beni istemiyor, çok net istemiyor. Esim yokken de bana çok yakin degil, ailede tek sevmediği benim hatta. Ilgisiz, sevgisiz, kızan, bağıran anne degilim asla. Benimle bag kurmadı oglum.
Bu konuda tecrübeniz var mi? Oğlumla bag kurmak istiyorum vakit çok da geç olmadan, beni de sevip istemesini istiyorum.

İki çocuğunuz var, kızla aranız gayet normalken, oğlunuzla bu kadar kötü bir ilişkiniz olması normal değil. Hani tek çocuk olsa anlarım ama, büyük kızınız var.

Sizin çocukla paylaşımınız nasıl? Mesela beraberken etkinlik yapıyor musunuz? Çocuk bağ kurmaz, anne baba bağ kurar. Oğlunız size kızgınlık hissediyor gibi, yani iki yılda bu çocuk niye böyle yapıyor diye kafaya takıp, çözüm bulmak için bu kadar uzun sürmez. İki yıldır bu konuda bir çözüm bulmak için adım atmadınız mı?

Bu arada sabah esimle konustum ise gitmeden önce. Oglum gece seni istedi, ben gidince de kafa attı, burnumu kanatta dedim. Artık canıma tak etti dedim. Sen sürekli çocukların yanında beni eleştirip, kucuk düşürüyorsun dedim. Ne alaka millet karisini dövüyor bile ama cocuklar annesini hep sever, ister bu mu bahanen dedi. Saçma bir sebep bulmuşsun onun yerine cocukla vakit gecir, oyun oyuna dedi. Ben cocukla ilgiliyim bunu sen de biliyorsun dedim, demek ki daha çok ilgilenmen lazım, saçma bahaneler cikarma vs dedi. Zaten asla kendine bakan yonunu kabul etmez, etmedi de.
Cocuk neden bu ayrıma girer ki? Cocuk dediğin annesini sever gercekten de bir de ben iyiyim ogluma karşı

Eşiniz berbat bir insan.
Eski konularınıza baktım da nasıl eşim iyidir diyorsunuz anlamadım. Adamın size söylemediği şey kalmıyormuş.

Kızınızın oğlunuz gibi olmadığını söylüyorsunuz ama o da sorunlarını aşmak için kendini yemeğe vurmuş büyük ihtimalle. Herkes her şeye aynı tepkiyi vermez zaten.

Kızınızın konusunun tüm yorumlarını okumadım ama düşündüğüm gibiyse ikisi de sizin karı koca ilişkinizden etkileniyorlar belli ki. Ve adam hala sizi suçluyor.
Geleceğin kadın düşmanını ve kendini her erkeğe ezdirecek pasif kadınını yetiştiriyorsunuz. Tek sorun kocanız aslında.
Mesleğiniz de varmış. Bu adamı neden çekiyorsunuz?

Burda sizin ve çocuklarınızın hiç kabahati yok sorun tamamen eşinizde. Size söylediği ne kadar sacma millet karısını dövüyor ama çocuklar annelerini seviyor. Her çocugun paikolojik olarak nasıl etkileneceğini bilemezsiniz. Oğlunuz babayı rol model almış resmen ve çocuk oldugu için ayarı yok şiddet bile gösteriyor. Başta çift terapisi sonrasında da oğlunuzla ve kızınızla pedegoga gitmeniz gerek. Malesef sizde bu eş varken gidebileceğinizi sanmıyorum. Gerçekten sizin için çok üzüldüm, hiçbir eş ve hiçbir anne böyle hareketleri hak etmez

Merhaba,

Lütfen konumu cocuk bölümüne tasimayin çünkü gercekten hem dertleşmek hem de kalici olacak çözümler bulmak istiyorum.

Oglum ile Bebek iken iyiydik, esimle de benle de iyiydi. Sonra cocuk asiri derecede babaya düşkün olmaya başladı. Sürekli babasını istiyor, babası ile uyuyor, babası ile konuşuyor, babasının dediğini yapıyor. Baslarda çok umursamadım ikimizi de sever zamanla dedim. artık iki yıldır kesinlikle beni istemiyor, ben Yanina gidince tekme atıyor, yumruk atıyor, gitttttt babam gelsin diyor.
Bu ara geceleri uyanmaya başladı, baba diye bagiriyor, ben de birkaç defa gittim yanina sen git baba gelsin diyor, hatta az önce o kadar bagirip tepindi ki uyku sersemi bi kafa vurdu, burnum kanadı, yatağı kan oldu. ben ne yaptın, canimi yaktın, burnumu kanattin dedim lavaboya koştum, geldim geri, buna rağmen hala bagiriyor gittttt istemiyorum babami istiyorum diye.
Esim iyi ve ilgili baba ama yeri gelince kızar da. Ben elimden geldigi kadar ilgiliyim, calismiyorum, beraber vakit geçiriyoruz, esim de çok yogun calismiyor hani öyle ozluyor durumları olmuyor. Simariklik, Özlem vs degil cocuk resmen beni istemiyor, çok net istemiyor. Esim yokken de bana çok yakin degil, ailede tek sevmediği benim hatta. Ilgisiz, sevgisiz, kızan, bağıran anne degilim asla. Benimle bag kurmadı oglum.
Bu konuda tecrübeniz var mi? Oğlumla bag kurmak istiyorum vakit çok da geç olmadan, beni de sevip istemesini istiyorum.
Bence onu yeniden sevdirme yontemine girin. ona oduller koyup cikolata vs. YAda oyuncaklar alip kendinize baglayin. ANne olarak babadan cok sizi goren cocuklar genelde oyle oluyor .. BEn cocuk anaokulunda calismistim orda da vardi annesine karsi git gelme diyen cocuklar ve babam gelsin diyenler. Sİz en iyisi onun suyuna gidin . sevdiginizi hissettirin degerli oglum gbisinden

Bu arada sabah esimle konustum ise gitmeden önce. Oglum gece seni istedi, ben gidince de kafa attı, burnumu kanatta dedim. Artık canıma tak etti dedim. Sen sürekli çocukların yanında beni eleştirip, kucuk düşürüyorsun dedim. Ne alaka millet karisini dövüyor bile ama cocuklar annesini hep sever, ister bu mu bahanen dedi. Saçma bir sebep bulmuşsun onun yerine cocukla vakit gecir, oyun oyuna dedi. Ben cocukla ilgiliyim bunu sen de biliyorsun dedim, demek ki daha çok ilgilenmen lazım, saçma bahaneler cikarma vs dedi. Zaten asla kendine bakan yonunu kabul etmez, etmedi de.
Cocuk neden bu ayrıma girer ki? Cocuk dediğin annesini sever gercekten de bir de ben iyiyim ogluma karşı
Hatasini hemen kabul edip özür dilemesini mi bekliyordunuz? Öyle biri olsa çocukların yanında asagilamazdi şimdiye kadar. Siz hemen kendinizi savunmaya gecmissiniz. Desenize erkek çocuk babayı rol model alıyor eleştireceksen çocukların yanında eleştirme. çocuklara da saygın yok. vs. diye... patronun yanında tartisir eleştirir miydi yoksa bir yalnız kalalım da öyle mi tartisayim derdi.
Eşiniz leş biri.boşanmak isterken hamile kalmışsınız. Hiç değilse 3 yaş olunca ayrilsaymissiniz. şimdi daha berbat bir hal almış. üstelik bu kasıtlı. Adam biliyor ayrılmak isteyeceğinizi çocukları sogutmus sizden

Eşin seni çocuklarının yada başka birinin yanında azarlarsa eğer laf altında kalma cevabını ver öyle yapma şöyle yapma çocuklara karışma falan derse asıl sen karışma ben ne yapacağımı bilirim de seni kimsenin yanında küçük düşürmesine izin verme ağzının payını alsın beyefendi. O evde hiçe sayılıyorsun farkında mısın? Sen de insansın yani bunları hak etmiyorsun. Ben okurken üzüldüm burada yaşadıklarına çocuktur deyip geçemedim yani

Merhaba,

Valla annemin. Özellikle ben hastayken hastalığa asla tahammül edemediği icin, sert tutumlarından igne bile vurulsam baba diye ağlardm.
Eğer bi cocuk anne değilde baba diye ağlıyorsa bastan sona hatalı bastan sonra iyi olmayan ebeveyn sizsinizdir
bir çocuğun baba diye sürekli tutturup, anneyi itelemesi hayatın olagan akısına aykırı
Kendinizdeki hatayı anlamak icin bi Uzmana gidin

X