9-10 saat yolculuk yapan oldu mu?

Uzun yolculuklarda en tehlikelisi sizin psikolojinizdeki yol arkadaşı. Kötüyü çağırmayın ve eşinizin aklını bulandırıp panikletmeyin uykusunu getirmeyin. Dinlenipte yola cıkın acıkınca uykunuz gelince çekin bir yere yolda herhangi bir konu için tartışmayın olay bu kadar basit insanlar yurtdışından geliyorlar.

Bayılırım yolculuğa.
Gittiğimiz yol üstündeki şehirlerden bir kaçına uğrar meşhur yiyeceklerden yeriz,doğal güzellikler varsa gezeriz.
Yeri gelir arabada uyurduk. otel, öğretmenevi tarzı yerde de dinlenilebilir. Ama 10 saat çok uzun bir süre değil. Konaklamalaya ihtiyaç bile duymadan gidersiniz. Kaygılanmayın keyifli kısmına bakın.

Arabayla gidince dersin ki otobüs rezillikmiş. 40 kişiyle aynı yerde değilsin. İstediğin yerde dur işe :)
Ama önce bu paranoyaklıgı bırak. Eşin sabırsız mıdır sinirli midir? Yanında termosunla çayını kahveni hazırla.sürekli konuş tamamdır
Asla değil çok sakindir çok şükür 🧿
Ben gerilirsem belli edersem ancak o zaman o da üzülüp gerilir
Kısa mesafelere gittik 4-5 saat o zaman dediğiniz gibi çayımızı atıştırmalıklarımızı aldık gittik çok güzeldi

Biz her yere aracla gidiyoruz evlendigimizden beri. Memleketimiz 5 saat mesafede ama 12 saat yola tatile de gittik. Ben gittigimiz yerde hem her sey elimizin altinda olsun diye, hem de çok masraf cikmasin diye her seyi yanimiza almayi severim . O yuzden cok esyayla otobus kullanmak zulum olur zaten. Bir de gttigin yerde hicbir yere gidememek var. Memlekette arabasiz napacaksiniz? Araba varken tabi ki arabayla gitmek mantikli. Mola vererek gidersiniz bir sey olmaz

İyi geceler soru biraz garip gelebilir herkes bu kadar saat hatta fazlasıyla yolculuk yapmıştır,ben dahil..

Sorum şu ki kendi aracınızla bu kadar saat yolculuk yaptınız mı?

Bayramda memlekete gideceğiz her yıl gidiyoruz ama bu defa kendi aracımızla gideceğiz ve ben biraz korkuyorum :KK43: biraz tedirginim ben vazgeçsek otobüsle gitsek diyorum eşim artık aracımız varken otobüslerle gitmem bir yere diyor.

Bayrama daha çok var ben şimdiden kasılmaya gerilmeye başladım

Kendi aracıyla yolculuk yapanlar biraz fikirlerinize ihtiyacım var maksimum kaç saat şoförü olduğunuz yolculuğa katlanılır ya da yapmalı mıyız,dinlenerek gideceğiz ama yine de sizlerin fikirlerini önemsiyorum 💐
(Komşum her yıl gezerek gider memleketine her ilde 1 gün kalır ama onlar alışık eşim onları örnek gösteriyor ve biz de bi yerden başlamalıyız diyor)
Sizler ne düşünüyorsunuz?

İyi geceler herkese..
Evlenmeden önce babam akrabalar 5-6 araba giderdik yazın tatile şimdi de eşimle gidiyoruz.
2010da evlendim ben eşimle,yurtdışı gezilerimiz hariç hep kendi aracımizla gittik. Bu sene de yine kendi aracımızla İstanbul'dan,Antalya'ya tatile gideceğiz.
Biz o akşam erken uyuyup erken kalkıp (sabah 4-5 gibi yola cıkıyoruz,çocuklar arabada kahvaltiya kadar uyumaya devam ediyor,biz de İstanbul trafigine yakalanmadan İstanbul'dan çıkıyoruz. Kahvalti icin dururuz kahvaltı yapar dinleniriz,kahvemizi iceriz,eşim kullandıysa buraya kadar ben geçerim direksiyona sonraki molaya kadar ben kullanırım. Sonra yine kahve molası veririz,bacaklarımızı acalim,hava alalım diye ineriz biraz dinleniriz. Biz bu şekilde 13.00-14.00 gibi otele varmıs oluyoruz.
Ilk yolculuğunuzsa bu sekilde yapabilirsiniz. Uykunuzu almış olun,mola vere vere gidin. Hız yapmayın, sakin sakin keyif alarak gidin. Bende eşimde araba kullanmayı, özellikle uzun yolda kullanmayı seviyoruz birde çok eşyamiz oluyor 2 çocukla,haliyle araba ile ulaşım yorucu olsada çocukların konforu açısından tercih sebebi oluyor. İstedikleri yerde hemen mola veriyoruz,sıkılmadan gidiyoruz.

Siz eşiniz tecrübesiz diye korkuyorsunuz. Benim eşim arabayı aldıktan 1 ay sonra kışın ortasında urfadan trabzona tek başına geldi. Sonra trabzondan afyona gidip afyondan urfaya geri döndü 1 hafta içinde.

Siz adamı germezseniz sıkıntı olmaz.

Her yıl 1000 km yolu gidiyoruz 2 çocukla en az 1 kez. 1 tane uzun mola veriyoruz 1 saat kadar onun dışında kısa gidiyoruz.

Çocuk yoksa gerilecek ekstra hiçbir şey yok. Otobüs rezilliğini çekmeye değmez. İstediğin zaman tuvalete bile gidemiyorsun ayol araba varken otobüsle gidilir mi?

Evlenmeden önce babam akrabalar 5-6 araba giderdik yazın tatile şimdi de eşimle gidiyoruz.
2010da evlendim ben eşimle,yurtdışı gezilerimiz hariç hep kendi aracımizla gittik. Bu sene de yine kendi aracımızla İstanbul'dan,Antalya'ya tatile gideceğiz.
Biz o akşam erken uyuyup erken kalkıp (sabah 4-5 gibi yola cıkıyoruz,çocuklar arabada kahvaltiya kadar uyumaya devam ediyor,biz de İstanbul trafigine yakalanmadan İstanbul'dan çıkıyoruz. Kahvalti icin dururuz kahvaltı yapar dinleniriz,kahvemizi iceriz,eşim kullandıysa buraya kadar ben geçerim direksiyona sonraki molaya kadar ben kullanırım. Sonra yine kahve molası veririz,bacaklarımızı acalim,hava alalım diye ineriz biraz dinleniriz. Biz bu şekilde 13.00-14.00 gibi otele varmıs oluyoruz.
Ilk yolculuğunuzsa bu sekilde yapabilirsiniz. Uykunuzu almış olun,mola vere vere gidin. Hız yapmayın, sakin sakin keyif alarak gidin. Bende eşimde araba kullanmayı, özellikle uzun yolda kullanmayı seviyoruz birde çok eşyamiz oluyor 2 çocukla,haliyle araba ile ulaşım yorucu olsada çocukların konforu açısından tercih sebebi oluyor. İstedikleri yerde hemen mola veriyoruz,sıkılmadan gidiyoruz.
Ben de çocuklarım için istiyorum daha önce uçak+otobüsle yolculukları kısaltmış olmamıza rağmen ikizlerim hep huzursuzdu gidişimiz de dönüşümüz de çok yorucu oluyordu sırf bunun için otobüs çekmemem diyorum aslında ama işte uzun ve ilk olunca tereddüt ettim 😵‍💫😅

Siz eşiniz tecrübesiz diye korkuyorsunuz. Benim eşim arabayı aldıktan 1 ay sonra kışın ortasında urfadan trabzona tek başına geldi. Sonra trabzondan afyona gidip afyondan urfaya geri döndü 1 hafta içinde.

Siz adamı germezseniz sıkıntı olmaz.

Her yıl 1000 km yolu gidiyoruz 2 çocukla en az 1 kez. 1 tane uzun mola veriyoruz 1 saat kadar onun dışında kısa gidiyoruz.

Çocuk yoksa gerilecek ekstra hiçbir şey yok. Otobüs rezilliğini çekmeye değmez. İstediğin zaman tuvalete bile gidemiyorsun ayol araba varken otobüsle gidilir mi?
Çocuk var ikiz 6 yaşında😁 zor çocuklar değiller çok şükür uyumayı eğlenmeyi kendi aralarında oyunlar kurup duruyorlar daha önce 4-6 saat yolculuklar yaptık sorun olmadı..

Biz hep öyle gidiyoruz.
Sık mola veriyoruz, yeri geliyor İstanbul Antalya 9 saat yeri geliyor 24 saat sürdüğü oluyor gezmekten. Müthiş rahatlık.

İyi geceler soru biraz garip gelebilir herkes bu kadar saat hatta fazlasıyla yolculuk yapmıştır,ben dahil..

Sorum şu ki kendi aracınızla bu kadar saat yolculuk yaptınız mı?

Bayramda memlekete gideceğiz her yıl gidiyoruz ama bu defa kendi aracımızla gideceğiz ve ben biraz korkuyorum :KK43: biraz tedirginim ben vazgeçsek otobüsle gitsek diyorum eşim artık aracımız varken otobüslerle gitmem bir yere diyor.

Bayrama daha çok var ben şimdiden kasılmaya gerilmeye başladım

Kendi aracıyla yolculuk yapanlar biraz fikirlerinize ihtiyacım var maksimum kaç saat şoförü olduğunuz yolculuğa katlanılır ya da yapmalı mıyız,dinlenerek gideceğiz ama yine de sizlerin fikirlerini önemsiyorum 💐
(Komşum her yıl gezerek gider memleketine her ilde 1 gün kalır ama onlar alışık eşim onları örnek gösteriyor ve biz de bi yerden başlamalıyız diyor)
Sizler ne düşünüyorsunuz?

İyi geceler herkese..
Merhaba bizde geçen aylarda 1.5 yaşındaki kızım ben ve esim 10 saatlik bir yolculuk yaptık otobüse göre daha keyifli çünkü istediğimiz yerde durduk yemegimizi yedik gezdik yolumuza devam ettik bence çok keyifliydi iyi yolculuklar sizede şimdiden

X