9-10 saat yolculuk yapan oldu mu?

Valla biz her sene almanyada türkiyeye arabayla gittigimiz icin alistik cocuklarda alisti. Cokta eglenceli 9 10saatde hicbirsey yok.
Bizim ilk defa olacak.nasil olacak hiç bilmiyorum.birlikte gidecek kimse de yok.yolda buluruz sanırım birilerini😀
aslinda hep istemiştim surekli bi aksilik oldu uçakla gittik.Bakalim nasil bi tecrübe olacak bizim için.

Herkes kendi aracıyla yolculuk yapıyor,iyi sizin memleket 9 saat uzaklıktaymis. Bizimli 14 😂😂
Bir şey olmaz. Yol üstünde üç kere büyük dinlenme molası ayarlayın,orada dinlenin. Mesela Sakarya tarafında Berceste var , çok güzel. Şelalesi, akar suyu. Orada bir takılın, gözleme yiyin, az yürüyün, tuvalete falan uğrayın.
Yol üstünde bu şekilde güzel yerler bulun, her iki saatte bir bu şekilde mola verseniz- hatta şoför değiştirseniz gayet rahat geçer. Sanki gezmeye gelmişsiniz gibi olur her iki saatlik yolda.
Yani yol gözünüzde dokuz saaat olarak büyümez de iki iki iki iki olur:)

Ben de çocuklarım için istiyorum daha önce uçak+otobüsle yolculukları kısaltmış olmamıza rağmen ikizlerim hep huzursuzdu gidişimiz de dönüşümüz de çok yorucu oluyordu sırf bunun için otobüs çekmemem diyorum aslında ama işte uzun ve ilk olunca tereddüt ettim 😵‍💫😅
Daha rahat edeceksiniz emin olun. Sıkıldık dedikleri an mola alanına cekip minik bir mola verirsiniz,tuvaleti gelen olur,canı dondurma isteyen olur hemen yine durulur.
Daha özgür olunuyor her anlamda. Zaten mola vermek şart. Dura dura gezerek gidiyoruz senelerdir biz,keyif alıyoruz açıkçası. Dönerken afyonda sucuk alalım,yoldan yerli muz,patatesli ekmek alalım,susurlukta tost ayran yiyelim derken bile geziyoruz.

Bizim ilk defa olacak.nasil olacak hiç bilmiyorum.birlikte gidecek kimse de yok.yolda buluruz sanırım birilerini😀
aslinda hep istemiştim surekli bi aksilik oldu uçakla gittik.Bakalim nasil bi tecrübe olacak bizim için.
biz hep yanliz gidiyoruz inan yolda mola verdiginde herkesle tanisiyorsun memleket neresi falan derken arkadas oluyorsun cok eglenceli hayirli yolculuklar insallah güle güle gidin gelin tüm gurbetciler Insallah

Arabamızı aldigimizdan beri uzun yolculukları hep kendi aracımizla yapıyoruz. Otobüsten çok daha rahat ve konforlu. Bizim genelde yolculuk yaklaşık 20 saat fln sürüyor ve tek şoför kullanıyor. Çok şükür herhangi bir sorun yaşamadık. Bir gün önceden poğaça kurabiye bisküvi ve bir sürü içecekler hazırlıyorum. Biz bir gece konaklamalı gidiyoruz genelde. Sabahtan çıkıyoruz akşam uygun bir yerde konakliyoruz. Sabah yine erken kalkıp devam ediyoruz. Hem çok yorucu olmuyor hem de eğlenceli oluyor.

İyi geceler soru biraz garip gelebilir herkes bu kadar saat hatta fazlasıyla yolculuk yapmıştır,ben dahil..

Sorum şu ki kendi aracınızla bu kadar saat yolculuk yaptınız mı?

Bayramda memlekete gideceğiz her yıl gidiyoruz ama bu defa kendi aracımızla gideceğiz ve ben biraz korkuyorum :KK43: biraz tedirginim ben vazgeçsek otobüsle gitsek diyorum eşim artık aracımız varken otobüslerle gitmem bir yere diyor.

Bayrama daha çok var ben şimdiden kasılmaya gerilmeye başladım

Kendi aracıyla yolculuk yapanlar biraz fikirlerinize ihtiyacım var maksimum kaç saat şoförü olduğunuz yolculuğa katlanılır ya da yapmalı mıyız,dinlenerek gideceğiz ama yine de sizlerin fikirlerini önemsiyorum 💐
(Komşum her yıl gezerek gider memleketine her ilde 1 gün kalır ama onlar alışık eşim onları örnek gösteriyor ve biz de bi yerden başlamalıyız diyor)
Sizler ne düşünüyorsunuz?

İyi geceler herkese..
Ben hem de tek şoför ( kendim ) ve iki çocukla 😬 bir şey olmaz korkmayın . Kendi araciniz çok yorulursa eşiniz çekersiniz bir yere uyur bir güzel

Sabah erken cikip sehir icindeki trafige yakalanmamak onemli.

Cocuksuzken 4 saat molasiz giderdik,
Simdi en cok 2 saat, yaz aylarinda dondurma molasi, cis molasi, ayaklari acma molasi falan filan 8 saatlik yol bize 12 saat. Ama yine de aracla yolculuk seviyoruz.

Muhakkak ozellikle yemek molalarini planlariz, cocuklarin eline harita verip harita uzerinde isaretleriz mola yerlerini

bizim de maksimum 4 saat gidis 4 saat gelis 8 saatlil yolculukta pert oluyoruz ..bu yil molasiz 11 saatlk yolu ben en az 1 gunde gideriz diye dusunuyprum konu ilgimi cekti :KK45:

bizim de maksimum 4 saat gidis 4 saat gelis 8 saatlil yolculukta pert oluyoruz ..bu yil molasiz 11 saatlk yolu ben en az 1 gunde gideriz diye dusunuyprum konu ilgimi cekti :KK45:
Ben de öyle olur diyorum eşime kalsa molasız gider de ben izin vermem 🤓
Kamp sandalyesi masası aldım atacam arkaya güzel yer gördükçe indirtecem inşallah 😅🙏🏼

En uzun araba yolculuğum 17 gün sürmüştü Avrupa turu yapmıştık hayatımın en eğlenceli yolculuğuydu bi de Türkiye’nin batısından doğusuna gittiğimiz var o da 22 23 saat kadar sürmüştü. Yanınıza bol bol içecek ve atıştırmalık alın 90lar Türkçe pop müziklerini ayarlayın dinlene dinlene gidin.

bende boyle soyledim cadir vs ne var ne yoksa atalim olur guzel yer denk gelirse dinleniriz zaten geze geze gitmeyi yada geze geze gelmeyi dusunuyoruz o yuzden tam takim gitneniz lazim bizimde
Ben de öyle olur diyorum eşime kalsa molasız gider de ben izin vermem 🤓
Kamp sandalyesi masası aldım atacam arkaya güzel yer gördükçe indirtecem inşallah 😅🙏🏼
edim

İyi geceler soru biraz garip gelebilir herkes bu kadar saat hatta fazlasıyla yolculuk yapmıştır,ben dahil..

Bayramda memlekete gideceğiz her yıl gidiyoruz ama bu defa kendi aracımızla gideceğiz ve ben biraz korkuyorum :KK43: biraz tedirginim ben vazgeçsek otobüsle gitsek diyorum eşim artık aracımız varken otobüslerle gitmem bir yere diyor.

Kendi aracıyla yolculuk yapanlar biraz fikirlerinize ihtiyacım var maksimum kaç saat şoförü olduğunuz yolculuğa katlanılır ya da yapmalı mıyız,dinlenerek gideceğiz ama yine de sizlerin fikirlerini önemsiyorum 💐
(Komşum her yıl gezerek gider memleketine her ilde 1 gün kalır ama onlar alışık eşim onları örnek gösteriyor ve biz de bi yerden başlamalıyız diyor)

İyi geceler herkese..
Biz eşimle her sene aracımızla en az 2 defa uzun yola çıkıyoruz. Gittiğimiz yer 13 saat sürüyor. Hatta bayramda yine eşimin memleketine gideceğiz. Dinlene dinlene, geze geze gidiyoruz. Hatta bu gidişimizde bolu yedigöllere uğramayı düşünüyoruz. Hem eşimde dinlenmiş oluyor. Bir de sabah çok erken saatlerde yola çıkarsanız daha rahat gidersiniz.

Neden korkuyorsunuz ki yola çıkmadan arac bakımını yaptırın kontrol ettirin bu önemli. Efil efil gidersin otobüs çekilir mi kendi aracın varken .

Bende uzun yolculuklarda tedirgin oluyorum ama yapacak bişey yok otobüsten iyidir. Birde eşiniz dinlene dinlene demiş işte ne güzel. Biz 12 saatlik yerlere bile dinlenmeden gittik. Yani dinlenme derken yollarda durup yemek, tuvalet, namaz hariç. Öyle uyuma falan olmuyor.

Ama tam arefe gününe denk getirirseniz çok kalabalık olur yollar. Kazalar da çok fazla oluyor biraz fazla dikkatli olmak lazım

İyi geceler herkese..
Eşin haklı mola vere vere gidilir daha güzel hoşunuza giden güzergahları belirleyip gezerek gidin

Bende uzun yolculuklarda tedirgin oluyorum ama yapacak bişey yok otobüsten iyidir. Birde eşiniz dinlene dinlene demiş işte ne güzel. Biz 12 saatlik yerlere bile dinlenmeden gittik. Yani dinlenme derken yollarda durup yemek, tuvalet, namaz hariç. Öyle uyuma falan olmuyor.

Ama tam arefe gününe denk getirirseniz çok kalabalık olur yollar. Kazalar da çok fazla oluyor biraz fazla dikkatli olmak lazım
Yok 2. Günü çıkacağız ilk gün kv ile geçireceğiz

İyi geceler herkese..
Başlığa istinaden evet yaptık. Şubat ayında, çok da sağlam olmayan bir arabayla, arabanın alabileceği max sayıda insanla türkiyenin diğer ucuna yolculuk yapmak zorunda kaldık😔

X