*9 Mart - 1 Haziran Arası Kilo Verme Yarışması*

canım bana da yazabilirmisin protein diyetini
Canim bu diyette kalori hesabi yapmiyorsun. Ama yiyeceklerin karbonhidrat degerlerini hesaplayarak yapiyorsun diyetini gunluk aldigin karbonhidrat degeri 40- 60 arasinda olursa kilo veriyorsun. Ben genelde30- 35 falan aliyorum gunluk eger bu degeri gecmezsem 600 gr veriyorum gunde.

Canim bu diyette kalori hesabi yapmiyorsun. Ama yiyeceklerin karbonhidrat degerlerini hesaplayarak yapiyorsun diyetini gunluk aldigin karbonhidrat degeri 40- 60 arasinda olursa kilo veriyorsun. Ben genelde30- 35 falan aliyorum gunluk eger bu degeri gecmezsem 600 gr veriyorum gunde.

Telden gonderince hata verdi 3 kez gitmis. Ozellikle karbonhidrat degeri 0 olan besinlerden tuketince diyeti daha rahat yapabilirsin. Yumurta,tavuk vs karbonhidrat degerleri 0. Besinlerin karbonhidrat degeri die arat nette gelen tabloya gore kendi menulerini olusturabilirsin.

Tesekkur ederim canim eger ne yaptiysam olmuyor diyorsan protein diyetini dene birde ben degerleri cok asmadigim zaman her yaptigim gun mutlaka 600 gr falan veriyorum eger yapmak istersen ayrintida yazarim zaten ekmegi biraktiysan fazla da zorlanmazsin
Yaz canim bilgim olsun uygulayacagim butceme uygunsa. bide protein diyetide oöğrenmek istiyorum kafam çok karışıyor.

Ayyyyyy az önce karbonhidrat li besinlere baktim ne kadar cok yanlisim var ben yesillikte olmaz zannediyordum onda bile varmış yesilligi cok tuketirim yani birde diyetisyenler bol bol yiyebilirsiniz yeşillik diyor.beslenme duzenimi degistirmem lazim irmakcigim sen bu 100 gr 20 gr yaziyoya hassas teraziylemi olcuyorsun 100 gr yiyorsun.

Ayyyyyy az önce karbonhidrat li besinlere baktim ne kadar cok yanlisim var ben yesillikte olmaz zannediyordum onda bile varmış yesilligi cok tuketirim yani birde diyetisyenler bol bol yiyebilirsiniz yeşillik diyor.beslenme duzenimi degistirmem lazim irmakcigim sen bu 100 gr 20 gr yaziyoya hassas teraziylemi olcuyorsun 100 gr yiyorsun.
Yok canim ben hic bir et urunu vs tuketmedigim icin bu diyeti her gun yapamiyorum daral geliyor. Ben 2 gune bir yapiyorum surekli yumurta peynir yemekten gina geliyor cunki. Yaptigim gunler sabah kahvalti bir dilim ekmek 1 haslanmis yumurta biraz peynir yiyorum. Oglen yarim dilim ekmek 1 biber ya da bir patlicandan yumurtali omlet yapiyorum. Aksamda ya tekrar yarim dilim ekmek ve omlet ya da peynir 1 domates 1 salatalik yiyorum. Yani toplamda 40 olmuyor bile. Bu diyette karbonhidrat degeri 0 olan yiyeceklerden istedigin kadar tuketebilirsin sinir yok. Istedigin kadar yumurta tavuk vs yiyebilirsin kalori hesabi yapmiyosun yani cok kalori aldim die bunda onemli olan karbonhidrat hesabi onlardan fazla tuketme yeter. Oyle sabah sunu yiyeceksin oglen bunu diye bir liste yok yani. Kendin degerleri hesaplayarak asmadan tuketiyorsun. Butceni fazla zorlayacagini sanmam. Sen de benim gibi sabah ve ogleni ayni sekilde yapip aksam da tavuk yesen(degeri 0) hem butcen zorlanmaz hem de cok az karbonhidrat almis olursun.

[QUOsagol="IRMAKK70, post: 46779403, member: 742434"]Yok canim ben hic bir et urunu vs tuketmedigim icin bu diyeti her gun yapamiyorum daral geliyor. Ben 2 gune bir yapiyorum surekli yumurta peynir yemekten gina geliyor cunki. Yaptigim gunler sabah kahvalti bir dilim ekmek 1 haslanmis yumurta biraz peynir yiyorum. Oglen yarim dilim ekmek 1 biber ya da bir patlicandan yumurtali omlet yapiyorum. Aksamda ya tekrar yarim dilim ekmek ve omlet ya da peynir 1 domates 1 salatalik yiyorum. Yani toplamda 40 olmuyor bile. Bu diyette karbonhidrat degeri 0 olan yiyeceklerden istedigin kadar tuketebilirsin sinir yok. Istedigin kadar yumurta tavuk vs yiyebilirsin kalori hesabi yapmiyosun yani cok kalori aldim die bunda onemli olan karbonhidrat hesabi onlardan fazla tuketme yeter. Oyle sabah sunu yiyeceksin oglen bunu diye bir liste yok yani. Kendin degerleri hesaplayarak asmadan tuketiyorsun. Butceni fazla zorlayacagini sanmam. Sen de benim gibi sabah ve ogleni ayni sekilde yapip aksam da tavuk yesen(degeri 0) hem butcen zorlanmaz hem de cok az karbonhidrat almis olursun.[/QUOTE]
Cok sağolasın aciklaman için yok inş dikkat edecegim protein diyeti cazip geldi inş ramazanda da zorlanmam ekmegi biraktimki bir hafta önce iki ucgun öyle atak gecirdim tansiyon kan şekerim dustu sindi alıştım iyiyim.ama bu diyet bu ay denicegim hatta basladim bile cok kolay geçti acikmadim bugün. Mesala bugunku menu sabah 9:30 da tereyağli bir yumurtadan omlet yaptim bir kupa bardak yesil cay ictim baska birşey yimedim bahçe isim vardi.15:00 bir kase yogurt chai tohumu kattim yedim.20:00 mecburluktan bu saatte yarim porsiyon Güveçte tavuk yarim patates yedim.eve gelince samirsakli yogurtla roka yedim çay ictim.sence menum agirmi arkadaşım

Canim sabah menusu cok iyi. Ama hatirladigim kadariyla yogurt ve patatesin karbonhidrat degeri yuksek. Istersen netten karbonhidrat degeri dusuk olan besinleri bir kagida yaz. Dolaba asarsin menulerini onlardan secerek hazirlarsin. Yogurt yerine. istedigin cesit bi peynir tuketebilirsin 100 gr karbonhodrat degeri 1.

Hımm tmm canim sagol bi bakacagim netten bende habire el yapımı az yagli yogurt yiyip duruyordum göbek eritiyormus die saglik yasam diyetinde günde6 su bardağı yoğurt vardi allah allah bu ney karbonhidrat mis yahuu sindi bi bskiyim iyice Teşekkürler canimm hayırlı ramazanlar. :-)

Ramazan gelince mecbur ara verdim ben canim ya. Ramazan bitince tekrar baslamayi dusunuyorum. Ramazanda bir kac kilo aldim iftar gec oldugu icin. Bakalim arfik hayirlisi sen ne yaptin.

X