Ablalarım, desteğe ihtiyacım var??

ekvatorlupenguen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2016
25
3
Öncelikle iyi geceler, ramazandan kalma uyku duzeni devam ediyor bende.
Yani nasil anlatayim napayim bilmiyorum. 20 yillik bi sorun ortada ki.
Ben 16 yaşındayım lise 3'e gidiyorum, birde abim var liseden mezun oldu. Sorun annem ve babamin evliliği, babamin bize olan fiziksel ve psikolojik şiddeti, sevgisizliği, ilgisizliği ve daha nicesi. Annemlerin 20. yıl dönümü olucak artık. Ve annem ilk evlendigi gunden beri memnun değil babamdan. Annem cocuklugunu avrupada gecirmis. Istanbula gelmiş calismaya başlamış, kendisi modelist. Babamla aracilar vasitasiyla tanismis, kendileri şofördür. Flört suresince annemi yemeklere çıkarmış güller hediyeler. Annemlerde o süreçte bakırköyde bi sitede oturuyorlarmış. Ve gelin geldigi evde ne kalorifer varmis ne mutfak tezgahi evin içini böcekler sarmış vaziyetteymiş. Berbat bi apartman aile apartmani falan degil yine Istanbulda. Ya uzatmayayim annem hamileyken kömür bile taşımış yani sırtında. Kesinlikle babamin ailesi annemi sevmedi ve sevmiyor. Uzatmiyorum ya tamam sonuc olarak şu anda babam olacak insan müsveddesinden her gün fiziksel şiddet görmekten bıktım. Ne şerefimiz kalıyor ne onurumuz onun şerefsizliğinin yanında. Şu ana kadar darp raporu alacak bi durum gelişmedi. Ama büyük kavgalarda o anda hedef degilsem video kaydetmeye calistim şu ana kadar. Ses kayitlari falan var. Babamin aldatma girisimleri de olmus hala da sürüyor. Ama sadece girişim. Bunlari kanıtlayabileceğim fb hesabi falan benim elimde var her turlu bilgisi elimde. E devlet mevzularina kadar herseyini bilirim çünkü bana yaptirir hep burdan bi belgedir bi delil unsuru onun aleyhine kullanabileceğim bisey cikar mi? Ve boşanma konusunda da onun dusuncesi annemin evi bavuluyla terk etmesi ki evde babamin aldigi sadece koltuk ve televizyon var diger ocak firin dahi anneme ait. Nafaka ödeme taraftari degil bunun yanimda annemi kötü kadin işte evini terk etti gibi ithamlarda birakmak istiyor. Napabilirim zaten psikolojim alt üst oldu. Her gün aglamaktan bıktım. Baba kız gorunce aglamaktan bıktım. Artik dayanamiyorum daha niceleri var ama anlatamiyorum işte

Annen boşanmayı göze almadıkça geçmiş olsun, çekeceğin var.
Üniversite kazandığında yarı zamanlı çalışabilecek durumda olursan evden ayrılırsın belki, o iyi gelir.
Fiziksel şiddet için de tokat bile atsa rapor alabilirsin. Önemli olan illa ki iz kalması değil, senin şikayetin. Aile içi şiddet hattını aramayı dene istersen.
Ama bu durumun önüne asıl annen geçmeli. Sizi o adama maruz bırakarak şiddetin ortağı oluyor.

Annen boşanmayı göze almadıkça geçmiş olsun, çekeceğin var.
Üniversite kazandığında yarı zamanlı çalışabilecek durumda olursan evden ayrılırsın belki, o iyi gelir.
Fiziksel şiddet için de tokat bile atsa rapor alabilirsin. Önemli olan illa ki iz kalması değil, senin şikayetin. Aile içi şiddet hattını aramayı dene istersen.
Ama bu durumun önüne asıl annen geçmeli. Sizi o adama maruz bırakarak şiddetin ortağı oluyor.

Annemde boşanmayı istiyor ama sorun maddi açıdan patlak veriyor orada. Maaşı asgari ücret şu an ve yetersiz haliyle, babamsa 3 4 bin tl maaş alıyor. Birçok geliri var. Evimiz arabamiz var. Mal paylaşımı yapmak istemiyor. Yani biz maddi açıdan haklarimizi almak ve ondan temelli kurtulmak istiyoruz. Teşekkür ederim yorumun için

Annemde boşanmayı istiyor ama sorun maddi açıdan patlak veriyor orada. Maaşı asgari ücret şu an ve yetersiz haliyle, babamsa 3 4 bin tl maaş alıyor. Birçok geliri var. Evimiz arabamiz var. Mal paylaşımı yapmak istemiyor. Yani biz maddi açıdan haklarimizi almak ve ondan temelli kurtulmak istiyoruz. Teşekkür ederim yorumun için
Heves kırıcı konuştuysam üzgünüm. Yani biliyorum boşanmak ve maddi sıkıntıyı göze olmak zor, buradan konuşmak kolay.
Annen cesur olursa gizli gizli darp raporu biriktirirse ve yeterli delil toplarsa, önce uzaklaştırma kararı çıkarılır, uzun ve yıpratıcı bir sürecin sonunda da boşanır. Aslında yeter ki istesin, nafaka, senin kredin... İlla ki bir yol bulunur. Ama bu gibi durumlarda genelde anne kendini ve çocukları oyalıyor, olan çocuklara oluyor.
Umarım feraha erersiniz. İyi geceler.

Bu işler babanın isteyip istememesiyle olmuyo. Evlendikten sonra alınan mallar eşittir. Yarı yarıya paylaşılır.

Bi avukata danışsanız yol gösterirdi. Paylaşmak istemiyor diye bir şey olamaz ki. Onun keyfine mi kalmış. Kanun eşit paylaşılacak diyor. Bu Ada'm çirkefleşecek belli ki. Avukatsız olmaz bence.

Mallarin eşit paylaşılmasından yana değil istediği şey annemin ondan birşey talep etmediğine dair imza atip gitmesi hatta şehiri bile terk etmemizi istiyor yakinda bitecek bu iş ama sağlam kurtulmak istiyorum

İyi arastırın bir avukata falan sorsanınz yada avukat arkadaşlar size bu hukuki konuda yardimci olurlar.
Annenizin güzel bir mesleği varmış biraz cesur davransın.mutlaka zorluk olacaktır ama huzurlu olmak da kolay değil.
Sizde annenizin yanındasınız ne güzel.
Mal vermeme meselesi de öyle istege bağlı değil.merak etmeyin .

Annem bi öyle bir böyle tamam karar verdim diyor bi kac gün sonra vazgeçiyor, babam resmen ablasi eniştesi ve yengesiyle bi hayat kurdu kendine samsuna gidip duruyor 2 ayda 25 bin tl harcadi onlara ama bize gelince 150 liralik ayakkabi almaz kendine herseyin en iyisini de yapar onlara alasını yapiyor zaten yillardir. Ay sonu yine gidecek ve gelmeyecegini söylüyor umarim gelmez artik sakin bi hayat yaşamak istiyorum bölük pörçük olmaktan bıktım

X