Ablam

Ablanizin gerçekten zor durumda olduğunu düşünüyorsanız, başka çaresi yoksa, tabiki yardım etmelisiniz.

Kardeşler bu günler için.

Eşiniz evde olmayacakmış, evde olsa biraz daha düşün derdim ama kardeşlik bu zaman için değil mi ? Ona sen destek olmazsan kim olur ? Keyfi gelmiyor ki zor durumda kalmış. Onu geri çevirmemelisiniz. He iş farklı boyuta döner sizi kullanır o zaman gönderirsiniz ablanı tanıyan sensin bacım. Ama ben geri çeviremezdim

aynı şey değil ki.
ben iş için uzakta olsam eşimle kalabilir 1 yıl.

E ne güzel işte en zor zamanında kapınızı açarsınız.
O belini doğrultana kadar sizde kalmış olur. Siz eşinizin yokluğunda yalnız sıkılmamış olursunuz.
Eşinizin siniri ne alaka, zaten yokmuş.

Görümcemi zerre sevmem.
Ben evde olmayacaksam kalabilirler.
Hatta iyi yönünden bakarsam kafam rahat olur.
Yemeğini temizliğini düşünmem eşimin.
Evde bir düzen olur.
Hem de eşim kardeşlik görevini yapmış olur.

Öncelikle herkes kardesı ıle iyi olacak diye bir durum yok. Herkesin evi ayrı köyü ayrı. Hadi 1 hafta olur 1 ay olur anlarım ama 1 sene bu. Şimdi 1 sene teklifi eden ıkı gun gıder sonra eşin gitti nasılsa der yine gelir. Kadın evlenmiş evini ayırmıs kendine ait bir düzeni var bunu yapmak zorunda degıl. Sırf para kazanmak için eşi ailesinden uzakta kalıyor oda artı 3 bogaz doyurmak zorunda degıl. Eminim bir cok kişi kendine başına gelse istemezdi. Ev ev üstüne olmaz. Misafirlik dedıgınde 1 sene olmaz net

aynı şekilde duşunuyorum, şimdi herkes yiğit olay gerçek değil farazi ya, gerçekte böyle bişey olsa herkes ya baştan kaçacak yer arar, ya da 2 ay sonra kanlı bıçaklı olurdu.

Allah kimseyi baskasinin kapisina muhtac etmesin, heleki cocuklar varsa. Bazi faktörleri bilmedigimiz icin yorum yapmak zor. Onlar sizinle ayni sehirde mi? Ablanizin maddi imkanlari var mi kendine bir gelecek kurmak icin? Anneniz babaniz nerde? Niye ablaniz iki cocukla evi terk ediyor da esi gitmiyor?

Eşimin erkek kardeşinden hiç hoşlanmam, onun da beni sevdiğini sanmıyorum zaten kendi ailesine bile geçmişte çok zorluk çıkarmış o yüzden eşim de anlaşamaz kardeşiyle. Buna rağmen geçen sene bizim yaşadığımız ülkede iş buldu, şirketinin ayarladığı eve geçene kadar bir süre bizde kaldı. Ki maddi durumdan dolayı falan da değil, abisi varken neden başka yerde kalsın, alternatif düşünmedim bile.

Hele ki eşimin kardeşleri ya da benim kardeşim zor durumda kalacak tabii ki evimi açarım önce. İlk zor durumdan kurtardıktan birkaç ay sonra alternatifleri düşünmemiz gerektiğini söylerim en baştan ama kabul etmemezlik yapmam.

Bende ablamda çalışmıyoruz. Ablamın eşi boşanmadan sonra nafaka ödemesi olacak harici geliri yok

Haklısınız.. ben hani gelir sonra problem eder sonuçta burda olmayınca tamam ama gelince sorun eder diye çekindim eşim ayıp olmasın diyip susan biri değil

Eşiniz yokken kalmasında bir mahsur göremedim. Eşiniz bunu duysa ne diyebilir ki, o da istemez mi kardeşinize destek olmanızı?
Şuan birşey demiyor ama yarın ne yapar bilmiyorum eşimin ailesi de çok karışır hayla evimize onu etkiler mi diye de cekiniyorum . Eşim bazen ağzından çıkanı bilmez yarın kalkıp birşey derse bende ablamda çok üzülürüz

Eşiniz değil de siz istemiyor gibisiniz ablanızı...
Hiç olurmu öyle şey, ben eşimden onun ailesinden cekiniyorum. Ailesi öyle sizin yuvanız diyip kenarda durmuyorlar anlatabildim mi. Sonra gelip birşey derse çok üzülürüm bu dengeyi nasıl sağlamayım onu bilmediğim için yazdım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…