Ablam

İstemediğinizi açık açık yazsaydınız neden kocanızın sinirini bilmem neyini bahane ettiniz ki?

Gelinceye kadar demiş zaten.
Hiç olur mu öyle şey. Sayfadaki herkes niye bu kadar sinirli anlamıyorum.. Eşim ağzından çıkanı düşünmez şimdilik birşey demiyo ama yarın ne der kestiremiyorum birde 2 çocuk var erkekler kendi çocuğuna bile tahammül zoreder seslerine. Eşimin ailesi karışır ve sürekli ararlar eşimi müdahale ederler ben takmıyorum ama ablamda öyle değil. Ve ablam şuan çok alıngan sinirli. En ufak şeyde ağlıyo. Ben arada kalmaktan cekiniyorum eşim kalkıp ablama en ufak ima etse kaldiramamaktan cekiniyorum. Ablam bana yansıtacak eşim bana ben arada kalıcam peşinden çocuklar zor yani. Ne eşim yumuşak biri nede ablam sakin biri suan

Benim partnerimin de kardeşi var böyle bı durumda hele de evde yokken kardeşime cikicagim desteği gözünde büyüten kocayla olan evliliğimi sorgulardim. Siz evlenince ailenizi bosamissiniz sanirim

Eğer eşiniz sık sık gidip geliyorsa zor olabilir haklısınız. Birde acaba ablanız eşin gelene dek demesine rağmen siz, eşiniz geldikten sonrada gitmeyeceğini falan mı düşünüyorsunuz ?

Eğer eşiniz sık sık gidip geliyorsa zor olabilir haklısınız. Birde acaba ablanız eşin gelene dek demesine rağmen siz, eşiniz geldikten sonrada gitmeyeceğini falan mı düşünüyorsunuz ?
Nereye gidecek ki ablam belki babamlara geçer diye tahmin ediyorum şuan çok alıngan soramıyorum

Eşinizi de ailesini de siz biliyorsunuz.
Ailesi ne karışır diyebiliriz ama her evlilik için durum farklı.

Şehir dışındaki oğullarını doldurup sizin hayatınıza ekstra sorun çıkarabilirler.

Bir hafta olsun, bir ay olsun tamam ama uzun süre ekstra 3 kişinin masrafı, ablaniz da sizde çalışmıyomussunuz. Eşiniz buna da sorun çıkartabilir bir yerden sonra. Arada kalmanız normal geldi bana.

Sonradan kötü olmakta var işin içinde. Ablaya da bunları söylemek zordur arada kalacaksınız her türlü ne yazık ki.

Son düzenleme:
Benim partnerimin de kardeşi var böyle bı durumda hele de evde yokken kardeşime cikicagim desteği gözünde büyüten kocayla olan evliliğimi sorgulardim. Siz evlenince ailenizi bosamissiniz sanirim
Ben ablamı daha üzmekten cekiniyorum siz eşiniz herkes farklı ben eşime tam anlamıyla guvenemiyorm ablamda gerçekten çok zor biri oldu... herkes kendi halini bilir ben buraya destek için yazdım ama herkes çok sinirli gordugum kadarıyla tüm konularda öyle

Aynen her durumda arada kalıcam malesef. Şu konuda toplasan 2 3 kişi halimi anladi

Varsayımlarla
Varsayımlarla bu düşünce sizce doğrumu ? sonuçta ablanizin "yardıma ihtiyacı var. zor durumda belki eşiniz anlayışlı olucak düşündüklerinizin tam tersi de olabilir, bir süreliğine demiş, anlasamazlarsa gider zaten. birde bu açıdan bakın duruma

Ama baştan düzgün ifade etmediniz kendinizi.
ablam boşanıyor bende kalmak istiyor eşim uzakta çalışıyor ama eşim kızar gibi basitçe anlatıp geçince herkes noluyor dedi. Nasıl ya eşiniz yüzünden ablanızı ortada mı bırakacaksınız tepkisi oluştu hepimizde.

ben sizin mesajları okurken anladım. Ablanızın bir gelecek planı yok. Boşanırken bir plan yapmamış belli ki? Çalışacak mı nasıl geçinecek böyle bir konuşma oldu mu?

eşiniz 1 yıl evde olmayacaksa abla da 1 yıl mı sizinle kalacak?

şimdi 3-5 ay zor zamanda destek olursun ama sen kardeşinin onun bunun düzenini bozacaksan insanlara yük olacaksan çalışmayı, kendi evini tutmayı düşünmüyorsan o zaman boşanma. Kocasıyla otursun daha iyi.

ben de size ilk mesajımda ablanıza destek olun ama ablanızın planı var mı diye sordum zaten.

sonuçta sizin eşiniz o evi geçindirmek için aylarca evinden uzakta yaşıyor çocukların babasız kalıyorsa ablanın sorumsuzca size yüklenmeye hakkı yok. Eğer hikaye böyle ise yarın eşin geldiğinde ablan gider annenlere eşin dönünde yine gelir.

gerçekten eş ailesine de laf vermeye de gerek yok. Hani geçici olsa herkesi susturursun da ablanla açık konuşamıyorsun şu an anladığım.

zaten mantıklı bakınca olaya normal bir abla sanırım böyle bir teklifte bulunmazdı doğrudan annesinin evine yerleşir maddi bir geliri yoksa. Arada size yine kalmaya gelir kafası attıkça.

Bir de hayatin gerçekleri var maalesef eşiniz ayda 20 bin filan kazanmiyorsa ekstra üç kişiye bir sene nasıl yetecek ki ? Ablaniz biraz bencil biri gibi kusura bakmayın bir ay iki ay neyse ama bir sene çok fazla. Kendi aile evi dururken size teklif etmesi bana bunu düşündürdü. Az çok biliyordur aile durumunuzu.Siz ya da ablaniz calissa neyse ama çocukların kendi babaları dururken eşinizin bakmak istemeyisine kizamazsiniz bence. Uzun zaman planı da yok hadi bir sene siz de kaldı ne yapacak sonra ? Çocukları oradan oraya mi sürükleyecek ? Bir yola çıkan insan önce plan yapmalı sonra çıkmalı.

Siz evinizi açarsanız kötü olan yine siz olacaksınız maalesef.

Eşimi tanımıyorsunuz ve yerimde değilsiniz...! Benim öncelikli sorunum ablam zor dönemde ama eşimde bunu anlayacak incelik çok yok lafın nereye gittiğini hesap etmez. Şimdi kalkıp birşey der ne bilim surat asar anlatabiliyor muyum. Ve 2 çocuğu 1 bizde tahamul etmez diye cekiniyorum. Maddi ve manevi... aileside çabası. Ablamda süreçten dolayı çok sıkıntılı en ufak birşey diyemiyorsun alingan sinirli ağlamaklı... eşimde bunu anlayacak incelik ablamda halimi bilecek psikoloji yok şuan. Bende cekiniyorum tedirginim ya daha kotu olursa kas yapayim derken göz çıkartmayayım. Hiç kolay değil inanın...

hay ağzın bal yesin :) herkes o kadar sinirli cevap yazmışki anlatamam bendede hatta var tabi tam detaylı yazmadım uzun olmasın diye... cevaplarda yazmaya başlayınca anladılar biraz sanırım.. ablamı istemediğim hatta sevmediğim düşünülmüş malesef

başta detaylı yazmadım düşündüğün gibi değil inan diğer cevaplarda anlattım... herkes kendi halini bilir

Sırf kocam agresif diye ablama hayır diyemezdim. Eşiniz yokmuş zaten ne olur kalsa neyine sinirlenecekmiş bunun.

Aynen her durumda arada kalıcam malesef. Şu konuda toplasan 2 3 kişi halimi anladi
Bir süre misafir edebilirsiniz baştan hiç gelme demek olmaz ki desteğe ihtiyacı da vardır şu dönemde. Ama iki çocukla kendine bir düzen kurması gerekir bir süreden sonra.
Şuan herşey yeniyse sağlıklı düşünemiyor da olabilir, anlayışla yaklaşmaya çalışın.
Biraz vakit geçtikten sonra bir oluruna bakarsınız kırmadan, kırılmadan atlatırsiniz bu süreci inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…